Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-64
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw (p.o.)
Marcin Mierkiewicz
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOMUNIKAT DOT. OGŁOSZENIA O NABORZE NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU (sygn. PO I K 112.3.2016)

  Dodano: 2016-03-24

  Żagań. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

 • ZAATAKOWALI, POBILI I UKRADLI 44-LATKOWI 3 BUTELKI ALKOHOLU , 230 EURO I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK - ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ

  Dodano: 2016-03-24

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie zdarzenia, do którego doszło  25 lutego 2016 roku w Żaganiu.
  Około godz. 23:50,  dwaj mężczyźni w wieku 37 i 41 lat , działając wspólnie i w porozumieniu , używając przemocy -  bijąc , kopiąc  oraz dusząc doprowadzili 44-letniego pokrzywdzonego  do stanu bezbronności i następnie zabrali mu  3 butelki alkoholu , pieniądze w kwocie 230 Euro, 150 złotych oraz złoty łańcuszek z zawieszką  powodując łączne straty w kwocie 2200 złotych.

 • ARESZT DLA 34-LATKA ZA ROZBÓJ W PARKU LEŚNYM

  Dodano: 2016-03-23

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 34-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 25.02.2016 r.  w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego,  w parku leśnym działając wspólnie i w porozumieniu z dwiema innymi osobami,  po uprzednim użyciu przemocy wobec 30-letniego pokrzywdzonego uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele doprowadził go do stanu bezbronności po czym zabrał mu pieniądze, dowód osobisty, prawo jazdy, polisę ubezpieczeniową, dowód rejestracyjny pojazdu, telefon komórkowy  oraz nawigację samochodową o łącznej wartości 1000 złotych.

 • NIETRZEŹWY KIERUJĄCY SĘDZIA W STANIE SPOCZYNKU - PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO

  Dodano: 2016-03-22

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował  o zdarzeniu do którego doszło  19.03.2016 r. w Żaganiu.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  o godz. 20:40 na jednej z żagańskich ulic  sędzia Sądu Rejonowego  w stanie spoczynku,  został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej przez patrol KPP Żagań w ramach działań "Trzeźwy Kierowca" - to akcja zainicjowana kilka lat temu przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze.  Przeprowadzone na  miejscu zdarzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały u niego stężenie 0,39 mg/l. ( 0,78 promila).  Kolejne badania przeprowadzone w siedzibie KPP wykazały odpowiednio stężenie 0,29 i 0,30 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Niezależnie od powyższego od kierującego pobrano próbkę krwi do badań laboratoryjnych oraz zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem.

 • ZŁOŻYŁA ZAWIADOMIENIE O PODROBIENIU JEJ PODPISU NA UMOWIE, WIEDZĄC ŻE PRZESTĘPSTWA NIE POPEŁNIONO

  Dodano: 2016-03-21

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia wobec  70-letniej kobiety. Oskarżona  27 marca 2014 roku  w Żaganiu, po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, w trakcie przesłuchania przed funkcjonariuszem Policji złożyła zawiadomienie o przestępstwie podrobienia jej podpisu na umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych z dnia 30 grudnia 2013 r. zawartej z TelePolska Sp. z o.o. w Warszawie, wiedząc, że przestępstwa tego nie popełniono.

 • WYRYWAŁ WŁOSY, PRZYPALAŁ PAPIEROSEM, BIŁ I KOPAŁ KONKUBINĘ PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2016-03-14

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 38-letniemu mężczyzny.
  Oskarżony w  okresie od 2013r do  04 stycznia 2016r w Iłowej, w miejscu  zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, wyganiał z domu, rzucał w nią przedmiotami użytku codziennego, wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał po całym ciele, przy czym na początku stycznia 2016r uderzając pokrzywdzoną i przypalając papierosem w okolice szyi spowodował u niej obrażenia ciała.

 • POTRĄCIŁ 84-LETNIĄ KOBIETĘ ...

  Dodano: 2016-03-09

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 grudnia 2015 roku w Żaganiu, kierując samochodem marki Renault Laguna,  nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że przed przystąpieniem do wykonania manewru cofania i w trakcie jego trwania nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się, czy za pojazdem nie znajduje się  przeszkoda, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej za pojazdem 84-letniej pokrzywdzonej , w wyniku czego spowodował potrącenie  pieszej, która w wyniku tego doznała obrażeń ciała w postaci urazu stawu biodrowego,  kości udowej lewej z przemieszczeniem odłamów, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.

 • RECYDYWISTA UKRADŁ PIANINO WARTOŚCI 8000 ZŁ, INNYM RAZEM DOKONAŁ ROZBOJU NA KOBIECIE

  Dodano: 2016-03-08

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14.08.2015 r.  w Żaganiu, bezpośrednio  po dokonaniu kradzieży  telefonu komórkowego marki Sony o wartości 250 zł i pieniędzy w kwocie 50 zł, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, użył przemocy wobec pokrzywdzonej kopiąc ją w brzuch, przy czym czynu tego dopuścił sie w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE POTRĄCENIA 56-LETNIEJ KOBIETY PRZEZ COFAJĄCĄ PRZED SKLEPEM CIĘŻARÓWKĘ

  Dodano: 2016-03-07

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 27.02.2016 r. w Gozdnicy .
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Iveco podjechał  do lewej krawędzi jezdni i skręcając kierownicą zaczął wykonywać manewr cofania w bramę wjazdową do zaplecza sklepu. Wjeżdżając na chodnik, tyłem pojazdu uderzył w prawidłowo  idącą 56-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta przewróciła się na chodnik, a następnie kierujący w trakcie wykonywania tego manewru przejechał po niej tylnymi i przednimi kołami.

 • DOKONALI ROZBOJU I ZNIEWAŻYLI FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Dodano: 2016-03-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu  akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku  33 - 38  lat.
  Oskarżonym zarzucono, że  12 grudnia 2015 r. w Szprotawie, działając wspólnie i w porozumieniu używając przemocy wobec pokrzywdzonego w postaci przewrócenia na ziemię, uderzania pięściami i kopania po całym ciele, dokonali kradzieży  pieniędzy w kwocie 200 zł, latarki, zegarka, artykułów spożywczych i bielizny, wszystko o łącznej wartości 400 zł, powodując przy tym powstanie u mężczyzny obrażeń ciała w postaci złamania szczęki i żuchwy po stronie lewej, krwiaków okularowych obu oczodołów i rozległych krwiaków policzków, które naruszyły czynności narządu ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.