Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Tomasz Kulczycki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SAMOCHODÓW I UKRADŁ ELEKTRONARZĘDZIA WARTOŚCI 3000 ZŁ. TRAFI DO ARESZTU

  Dodano: 2015-01-28

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 22-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 24 stycznia 2015 roku w Żaganiu, działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, po uprzednim wypchnięciu szyby w samochodzie marki Renault Kangoo i wyważeniu zamka w drzwiach samochodu marki Fiat Seicento, dokonał zaboru w celu przywłaszczenia mienia znajdującego się w samochodach w postaci narzędzi i elektronarzędzi oraz sprzętu elektronicznego, powodując tym straty w kwocie 3000 złotych na szkodę ustalonej firmy.  

 • POŻAR W DOMKU JEDNORODZINNYM , W KTÓRYM ŚMIERĆ PONIOSŁA 76-LETNIA KOBIETA

  Dodano: 2015-01-15

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 14.01.2015 r. w m. Wilkowisko gmina Iłowa. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam do pożaru w domku jednorodzinnym , w którym śmierć poniosła 76-letnia kobieta.

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 86-LETNIEJ KOBIETY PRZECHODZĄCEJ PRZEZ JEZDNIĘ W NIEDOZWOLONYM MIEJSCU

  Dodano: 2015-01-12

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku, do którego doszło w dniu  09.01.2015 r. w Żaganiu - potrąceniu przez 27-letniego kierowcę pieszej - 86-letniej kobiety przechodzącej w niedozwolonym miejscu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 27-latek kierujący samochodem ciężarowym m-ki Fiat Doblo przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych wynikających z silnego wiatru i opadów deszczu oraz braku oświetlenia ulicy z uwagi na awarię elektryczną potrącił przechodzącą w niedozwolonym miejscu kobietę, która w wyniku odniesionym obrażeń zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Zielonej Górze.

 • DWAJ 30- LATKOWIE DOKONALI ROZBOJU NA DOSTAWCY PIZZY

  Dodano: 2014-12-31

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 2 mężczyzn w wieku 30 lat. Podejrzanym zarzucono, że  20 grudnia 2014 roku w Szprotawie, działając wspólnie i w porozumieniu używając przemocy poprzez chwycenie za  ramię i silne odepchnięcie pokrzywdzonego  od samochodu, którym dostarczał pizzę zabrali mu...dwie sztuki pizzy o wartości 62,60 złotych działając na szkodę pokrzywdzonego oraz pizzerii.

 • ZMIANY KADROWE W PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2014-12-17

  W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Generalnej odbyła się uroczystość wręczenia powołań do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgu apelacji poznańskiej. To niezwykle doniosłe wydarzenie w "życiu" jednostek, gdyż niesie ze sobą zmiany na stanowiskach kierowniczych niektórych prokuratur rejonowych okręgu zielonogórskiego.

  Poniżej przedstawiamy sylwetki nowo powołanych Prokuratorów Rejonowych okręgu zielonogórskiego.

 • ZAWIADOMIENIE DOT. DRUGIEGO ETAPU KONKURSU NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W OKRESIE JEGO USPRAWIEDLIWIONEJ NIEOBECNOŚCI W PRACY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Dodano: 2014-12-05

  Komisja konkursowa informuje, że do II etapu konkursu na zastępstwo urzędnika w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1. Gałka Paulina
  2. Kaczmarek Roma
  3. Kuczak Milena
  4. Kulikowski Marek
  5. Mirosław Agnieszka

 • TRAGICZNY WYPADEK NA OBWODNICY SZPROTAWY. KIEROWCA TIRA WYMUSIŁ PIERWSZEŃSTWO. NIE ŻYJE 23-LETNIA KOBIETA BĘDĄCA W 8 MIESIĄCU CIĄŻY

  Dodano: 2014-11-07

  Żagań. Prokurator Rejonowy  w Żaganiu poinformował zdarzeniu, do którego doszło w dniu 6.11.2014 r. w godzinach  popołudniowych na obwodnicy  Szprotawy - śmiertelnego  wypadku komunikacyjnego w którym śmierć poniosła kobieta będąca w 8 miesiącu ciąży.

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 61-LETNIEGO PIESZEGO NA TRASIE SZPROTAWA - HENRYKÓW

  Dodano: 2014-09-09

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 05.09.2014 r. na trasie Szprotawa - Henryków, w którym zginął 61-letni pieszy.

 • KIEROWCA PIŁ ALKOHOL W CZASIE POSTOJU… NIE ŻYJE PASAŻER

  Dodano: 2014-08-27

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 50-letniego mężczyzny, który w dniu 25 sierpnia 2014 roku na drodze krajowej nr 18 koło miejscowości Iłowa, kierując busem marki Ford Transit pod wpływem alkoholu (ok. 1 prom. alkoholu we krwi) spowodował wypadek drogowy w którym śmierć poniósł 38-letni mężczyzna, a 8 innych osób zostało rannych.

 • SEKCJE ZWŁOK OFIAR ZDARZENIA W M. KARCZÓWKA

  Dodano: 2014-07-18

  Żagań. W nawiązaniu do wczorajszych komunikatów w sprawie tragedii, która miała miejsce w jednej z miejscowości w powiecie żagańskim informuję, że w dniu dzisiejszym powołano dwóch biegłych patomorfologów, którzy na polecenie prokuratora w Zakładzie Patomorfologii w Zielonej Górze rozpoczęli już przeprowadzanie oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok wszystkich 7 ofiar tego zdarzenia.

  Z dużym prawdopodobieństwem wstępne wyniki tych czynności będą znane około godz. 14.00./ZF