Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377 - 21 - 48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSKARŻONA O OSZUSTWO PO TYM JAK UKRADŁA 2000 NAKLEJEK ..Z GANGU ŚWIEŻAKÓW

  Dodano: 2017-01-09

  Żagań. Prokurator  Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letnej kobiecie.
  Oskarżona w dniu 4 września 2016 r. w Szprotawie i Żaganiu, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie w błąd pracowników jednego ze sklepów co do uzyskania punktów w postaci naklejek w sposób zgodny z warunkami i zasadami regulaminu akcji "Gang Świeżaków", po uprzednim dokonaniu kradzieży tych naklejek w ilości 2000 sztuk, a następnie przedłożenie ich w 2 sklepach i uzyskanie w ten sposób 27 maskotek, doprowadziła spółkę do niekorzystnego rozporządzenie mieniem w kwocie 1349,73 zł.

 • SIŁĄ WYCIĄGNĘLI POKRZYWDZONEGO Z SAMOCHODU, POBILI I OKRADLI

  Dodano: 2017-01-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 32 i 35 lat, którzy 25 lutego 2016 r. na parkingu leśnym przy drodze w pobliżu miejscowości Czerna, działając wspólnie, dokonali rozboju na pokrzywdzonym.
  Oskarżeni okazując nóż o długości ostrza około 10 cm, oraz posługując się młotkiem wybili nim szyby w samochodzie marki Opel Vectra, w którym znajdował się pokrzywdzony a następnie używając wobec pokrzywdzonego przemocy wyciągnęli go z samochodu oraz szarpali, uderzali rękoma i kopali po całym ciele. Napastnicy zabrali następnie pokrzywdzonemu pieniądze w kwocie 400 zł, telefon komórkowy wartości 200 zł, kluczyk do ww samochodu oraz nawigację samochodową Tom-Tom XL o wartości 400 zł, a także dowód osobisty i inne dokumenty, powodując szkody w wysokości 1.800 zł.

 • OSZUKAŁ POKRZYWDZONĄ FIRMĘ NA KWOTĘ PONAD 170 TYSIĘCY ZŁOTYCH.

  Dodano: 2017-01-02

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w okresie do lutego 2014 r. do marca 2014 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd przedstawiciela firmy handlowej co do faktu, że koparka wraz z chwytakiem stanowi wyłączną własność firmy oskarżonego, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia na opisaną wyżej okoliczność oraz posłużenie się jako autentycznym podrobionym dokumentem w postaci faktury na zakup ww koparki, w wyniku czego doprowadził pokrzywdzoną firmę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy w kwocie 173.000 zł.

 • WYŁUDZIŁA PONAD 7 TYSIĘCY ZŁOTYCH JAKO ŚWIADCZENIA Z POMOCY SPOŁECZNEJ

  Dodano: 2016-12-29

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniej kobiecie, która w okresie od października 2012 r. do lutego 2016 r. działając w krótkich odstępach czasu, w trakcie składania pisemnych oświadczeń podczas sporządzania wywiadów środowiskowych przeprowadzonych w trakcie postępowania o przyznanie świadczeń z pomocy społecznej w formie zasiłków celowych i okresowych w Ośrodku Pomocy Społecznej, złożyła nieprawdziwe oświadczenia dot. osób wspólnie z nią prowadzących gospodarstwo domowe oraz wysokości uzyskiwanych dochodów, co miało wpływ na przyznanie świadczeń, czym doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 7363,85 zł.

 • 26-LATKA OSKARŻONA O SPOWODOWANIE WYPADKU, W NASTĘPSTWIE KTÓREGO ZMARŁA PASAŻERKA

  Dodano: 2016-12-28

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej kobiecie.
  Oskarżona  14 kwietnia 2016 r. na 79 kilometrze drogi krajowej nr 12 nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem marki Opel Vectra i jadąc w kierunku Szprotawy z prędkością przekraczającą prędkość  administracyjnie dopuszczalną i niezapewniającą panowania nad pojazdem  tj. 95 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia prędkości,  nie zachowała należytej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, w skutek czego straciła panowanie nad pojazdem i zjechała na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącym tym pasem z przeciwnego kierunku samochodem marki Suzuki Vitara, kierowanym przez pokrzywdzonego.

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK, PO CZYM PRZECIĄGNĄŁ NIEPRZYTOMNĄ BYŁĄ DZIEWCZYNĘ NA FOTEL KIEROWCY

  Dodano: 2016-12-21

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  29 lipca 2016 r. w Kożuchowie, po uprzedniej kradzieży kluczyka i otwarciu przy jego użyciu drzwi samochodu  marki BMW włamał się i dokonał zaboru w celu przywłaszczenia tego auta, powodując straty w kwocie 30 000 zł na szkodę właściciela pojazdu.
  Nadto ustalono, że tego samego dnia na drodze DW 328 pomiędzy miejscowościami Mycielin - Nowe Miasteczko, oskarżony umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa  w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując uprzednio skradzionym samochodem BMW z prędkością 90 km/h - prędkością niebezpieczną w konkretnych warunkach drogowo - atmosferycznych, nie zachował szczególnej ostrożności podczas pokonywania łuku drogi, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku obrażeń doznała pasażerka pojazdu w tym  licznych złamań i obrzęku i stłuczenia  mózgu, które spowodowały   u niej ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej jej życiu.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2016-12-16

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o prowadzonym postępowaniu przygotowawczym  w sprawie wypadku drogowego,  do którego doszło  11.12.2016 r. na drodze wojewódzkiej nr 295.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pomiędzy miejscowościami Pożarów - Miodnica kierujący samochodem osobowym marki Ford Focus na skutek najprawdopodobniej nie zachowania należytej ostrożności i rozwagi oraz z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie  wjechał do rowu powodując w konsekwencji dachowanie pojazdu. Kierujący ( jechał sam)  na skutek  doznanych obrażeń ciała zmarł.

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TRASIE BOROWINA - DŁUGIE

  Dodano: 2016-12-09

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym na trasie Borowina Długie, do którego doszło w dniu 8.12.2016 r., w którym zginął kierujący samochodem osobowym mężczyzna.
  Kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, jadąc w kierunku m. Szprotawa na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając  w prawidłowo jadący z przeciwka pojazd ciężarowy marki Scania. W wyniku zderzenia kierujący Renault Laguna zginął na miejscu, natomiast pasażerka w/w pojazdu doznała urazu w postaci złamania żeber, złamania mostka oraz ogólne potłuczenia ciała.

 • OSZUKAŁA OPS POBIERAJĄC PRZEZ 3 LATA NIENALEŻNE ZASIŁKI OKRESOWE I CELOWE

  Dodano: 2016-12-05

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r. w Szprotawie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej, wprowadziła w błąd pracowników OPS w Szprotawie, w ten sposób, że  we wnioskach o przyznanie zasiłku okresowego i zasiłku celowego oraz w trakcie wywiadów środowiskowych przeprowadzanych przez pracowników tego ośrodka, podawała nieprawdziwe informacje dotyczące swojej sytuacji finansowej.

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA TRASIE SZPROTAWA - BOBRZANY

  Dodano: 2016-11-29

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 27.11.2016 r.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr 12 tj. 66,9 km na trasie Szprotawa- Bobrzany miał miejsce wypadek drogowy, w którym śmierć poniósł 33-letni pasażer pojazdu Opel  Vectra. Pojazdem kierował 33-letni mężczyzna.