Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377 - 21 - 48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TRASIE BOROWINA - DŁUGIE

  Dodano: 2016-12-09

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym na trasie Borowina Długie, do którego doszło w dniu 8.12.2016 r., w którym zginął kierujący samochodem osobowym mężczyzna.
  Kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, jadąc w kierunku m. Szprotawa na prostym odcinku drogi z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając  w prawidłowo jadący z przeciwka pojazd ciężarowy marki Scania. W wyniku zderzenia kierujący Renault Laguna zginął na miejscu, natomiast pasażerka w/w pojazdu doznała urazu w postaci złamania żeber, złamania mostka oraz ogólne potłuczenia ciała.

 • OSZUKAŁA OPS POBIERAJĄC PRZEZ 3 LATA NIENALEŻNE ZASIŁKI OKRESOWE I CELOWE

  Dodano: 2016-12-05

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 1 sierpnia 2012 r. do 31 grudnia 2015 r. w Szprotawie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, działając w celu uzyskania korzyści majątkowej, wprowadziła w błąd pracowników OPS w Szprotawie, w ten sposób, że  we wnioskach o przyznanie zasiłku okresowego i zasiłku celowego oraz w trakcie wywiadów środowiskowych przeprowadzanych przez pracowników tego ośrodka, podawała nieprawdziwe informacje dotyczące swojej sytuacji finansowej.

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA TRASIE SZPROTAWA - BOBRZANY

  Dodano: 2016-11-29

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 27.11.2016 r.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze nr 12 tj. 66,9 km na trasie Szprotawa- Bobrzany miał miejsce wypadek drogowy, w którym śmierć poniósł 33-letni pasażer pojazdu Opel  Vectra. Pojazdem kierował 33-letni mężczyzna.

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TRASIE IŁOWA – BOROWE

  Dodano: 2016-11-25

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 21.11.2016 roku na trasie Iłowa - Borowe, w którym śmierć poniósł pieszy na skutek potrącenia przez samochód ciężarowy.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA ROWERZYSTY

  Dodano: 2016-11-16

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu - wypadku drogowym, do którego doszło 10.11.2016 r. ok. godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej 297- 42 km - między miejscowością Leszno Górne, a Kozłowem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  kierujący samochodem marki Fiat Skudo nie zachował należytej ostrożności dostosowanej do panujących warunków atmosferycznych i nie zachował odpowiedniej  odległości do poprzedzającego go uczestnika ruchu drogowego - rowerzysty i wskutek nadmiernej prędkości doprowadził do jego potrącenia.  W wyniku zdarzenia  śmierć na miejscu poniósł rowerzysta - 61-letni obywatel Niemiec.

 • ZEZNAŁ, ŻE BYŁ UCZESTNIKIEM KOLIZJI DROGOWEJ, MIMO IŻ TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA

  Dodano: 2016-11-10

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 04 grudnia 2015 roku w Żaganiu, składając zeznania w Oddziale Żandarmerii wojskowej mając służyć za dowód w postępowaniu karnym zeznał nieprawdę podając, że w dniu 08 listopada 2015 roku kierował samochodem osobowym uczestniczącym w kolizji drogowej, podczas gdy autem tym kierował inny mężczyzna.

 • SPOWODOWAŁ POŻAR, KTÓRY ZAGRAŻAŁ ZDROWIU I ŻYCIU MIESZKAŃCOM KAMIENICY

  Dodano: 2016-11-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 22 maja 2016 r. w Żaganiu, nieumyślnie sprowadził zdarzenie mające postać pożaru, zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób.
  Oskarżony przebywając w zajmowanym przez siebie pomieszczeniu, nie zachował należytej ostrożności przy posługiwaniu się ogniem otwartym, wskutek czego doszło do pożaru tego pomieszczenia, a następnie całego budynku.

 • INFORMACJA O II ETAPIE NABORU NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Dodano: 2016-11-02

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do II etapu naboru na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w Prokuraturze Rejonowej
  w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

 • 3 OFIARY ŚMIERTELNE SOBOTNIEGO WYPADKU W MIODNICY

  Dodano: 2016-10-17

  Żagań. W sobotę w godzinach późno nocnych na drodze wojewódzkiej nr 295 w m. Miodnica (powiat żagański) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.
  Najprawdopodobniej w skutek nie dostosowania prędkości pojazdu Audi A3 do panujących warunków drogowych kierujący nim młody mężczyzna stracił panowanie nad tym pojazdem na łuku drogi  i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowo bocznego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem Renault.

 • POMIMO ZAKAZU SĄDU KIEROWAŁ POJAZDAMI, RÓWNIEŻ POD WPŁYWEM METAAMFETAMINY

  Dodano: 2016-10-10

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie przedstawiając mu szereg zarzutów dot. bezpieczeństwa w komunikacji. 
  Oskarżony  24 lipca 2016 roku w Żaganiu na jednej z ulic kierował samochodem osobowym marki Mitschubishi Carisma mimo orzeczonego przez SR w Żaganiu zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat.  Nadto   07.05.2016 r. w Żaganiu kierował pojazdem na drodze publicznej  znajdując się pod wpływem środków psychotropowych w postaci metamfetaminy w stężeniu 269 ng/ml i amfetaminy w stężeniu 56 ng/ml we krwi, co wskazywało na oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy jak alkohol w stężeniu 0,5%.