Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Tomasz Kulczycki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW ORAZ KONFERENCJA NT. PRAWA OFIAR PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2014-02-21

  Pragniemy poinformować naszych Czytelników, że w związku z organizowanym w dniach od 24 lutego - 28 lutego 2014 roku, Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw, w każdej z prokuratur okręgu zielonogórskiego zostaną wprowadzone dodatkowe dyżury wyznaczonych prokuratorów. W tym czasie prokuratorzy w siedzibach prokuratur będą udzielali porad w zakresie praw pokrzywdzonych, wszystkim zainteresowanym, którzy telefonicznie i osobiście zgłoszą się do jednostek. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej:

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ZABÓJSTWA W PRZECŁAWIU

  Dodano: 2013-11-18

  Zielona Góra - Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze,  prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Przecław koło Szprotawy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w niedzielę tj. 17.11.2013 r. około godziny 18.10, do jednego z mieszkań w tej miejscowości przyszedł 47 - letni mężczyzna - były konkubent właścicielki lokalu. Wyposażony w broń palną napastnik oddał najpierw 2 strzały zabijając 17 - letnią córkę oraz 18- letniego syna kobiety.

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2013-11-18

  W nawiązaniu do kierowanych zapytań ze strony mediów uprzejmie informujemy, że na chwilę obecną nie jest przewidziane zorganizowanie w dniu dzisiejszym tj. 18.11.2013 r. konferencji prasowej w związku z zabójstwem, jakie miało miejsce w dniu 17.11.2013 r. w Przecławiu. O nowych ustaleniach w sprawie będziemy informowali za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz Rzecznika Prasowego - Grzegorza Szklarza tel. 502 700 802.

 • OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA I TYGODNIA MEDIACJI – DYŻURY PROKURATORÓW

  Dodano: 2013-10-11

  W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia (17 października b.r.) i Tygodnia Mediacji w dniach 14-18 października 2013 r. prokuratorzy okręgu zielonogórskiego będą udzielali zainteresowanym osobom informacji (telefonicznie, bądź w trakcie spotkań w siedzibie jednostki) na temat zasad stosowania tej instytucji prawnej.

 • USIŁOWANIE ZABÓJSTWA – SPRAWCA KILKAKROTNIE UDERZYŁ METALOWĄ MACZETĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2013-10-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował zdarzeniu jakie miało miejsce w dniu 29 września 2013 roku w jednym z mieszkań w Szprotawie. 51 letni napastnik działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, kilkakrotnie uderzył go metalową maczętą w okolicę głowy, lecz swojego zamiary nie zrealizował z uwagi na postawę pokrzywdzonego.  Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci: złamania kości czaszki w okolicy czołowej po stronie prawej, złamania kości ciemieniowej po stronie lewej, wstrząśnienie mózgu, liczne rąbane rany głowy oraz dłoni i reki lewej z amputacją urazową piątego palca lewej dłoni to jest ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej.

 • ROWERZYSTA POTRĄCONY PRZEZ NACZEPĘ SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO PONIÓSŁ ŚMIERĆ

  Dodano: 2013-10-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu, jakie miało miejsce w dniu 30.09.2013 r. na drodze relacji Leszno Górne - Kozłów, w wyniku którego śmierć poniósł 64 letni rowerzysta. Jak wynika z ustaleń, do wypadku doszło podczas wykonywaniu przez 44 letniego kierowcę samochodu ciężarowego manewru wyprzedzania, gdy nagle rowerzysta zjechał do środka jezdni i został potrącony naczepą. Rowerzysta poniósł śmierć.

 • ZLECAŁ PODPALENIE PRYWATNYCH SAMOCHODÓW POLICJANTÓW

  Dodano: 2013-09-17

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 27 i 22 lata. Pierwszy z mężczyzn oskarżony o to, że w okresie od listopada 2011 r. do marca 2012 r. sześciokrotnie kierował wykonaniem czynu zabronionego polecając drugiemu z oskarżonych dokonanie podpaleń samochodów osobowych oraz dostarczał temu mężczyźnie informacje dotyczące samochodu oraz wskazywał miejsce jego parkowania. Tym samym spowodował straty w łącznej kwocie 29.600 złotych.

 • NARKOTYKI W TORBACH PODROŻNYCH

  Dodano: 2013-09-11

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 3 mężczyzn w wieku 51, 32 i 35 lat. Podejrzanym zarzucono, że w okolicach Iłowej w dniu 7.09.2013 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przewozili narkotyki z terenu Holandii na terytorium Polski w torbach podróżnych schowanych m.in w bagażniku 3 samochodów typu BUS. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec mężczyzn tymczasowe aresztowanie. /jcz

 • KOLEJNA OFIARA NA DRODZE – POD ŻAGANIEM ZGINĄŁ 30-LETNI MĘŻCZYZNA

  Dodano: 2013-08-30

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku drogowym do którego doszło w dniu dzisiejszym tj. 30.08.2013 r. w m. Wichów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Nissan na prostym odcinku drogi, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni na lewe pobocze, uderzył w przydrożny rów, a następnie w ogrodzenie posesji po czym dachował. Samochodem podróżowało 2 mężczyzn w wieku 30 i 23 lat. W wyniku wypadku śmierć poniósł 30-letni mężczyzna. Druga osoba została ranna i przebywa obecnie w szpitalu.

 • ZAATAKOWAŁ 69-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ I GO OKRADŁ

  Dodano: 2013-08-20

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, który w dniu 14 kwietnia 2013 roku w podżagańskiej miejscowości, używając przemocy wobec 69-letniego pokrzywdzonego w postaci szarpania, kopania i uderzania go pięściami po całym ciele zabrał mu butelkę alkoholu wartości 20 zł.