Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377 - 21 - 48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TRAGICZNY WYPADEK NA TRASIE IŁOWA – BOROWE

  Dodano: 2016-11-25

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 21.11.2016 roku na trasie Iłowa - Borowe, w którym śmierć poniósł pieszy na skutek potrącenia przez samochód ciężarowy.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA ROWERZYSTY

  Dodano: 2016-11-16

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu - wypadku drogowym, do którego doszło 10.11.2016 r. ok. godz. 16:30 na drodze wojewódzkiej 297- 42 km - między miejscowością Leszno Górne, a Kozłowem. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  kierujący samochodem marki Fiat Skudo nie zachował należytej ostrożności dostosowanej do panujących warunków atmosferycznych i nie zachował odpowiedniej  odległości do poprzedzającego go uczestnika ruchu drogowego - rowerzysty i wskutek nadmiernej prędkości doprowadził do jego potrącenia.  W wyniku zdarzenia  śmierć na miejscu poniósł rowerzysta - 61-letni obywatel Niemiec.

 • ZEZNAŁ, ŻE BYŁ UCZESTNIKIEM KOLIZJI DROGOWEJ, MIMO IŻ TAKA SYTUACJA NIE MIAŁA MIEJSCA

  Dodano: 2016-11-10

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 04 grudnia 2015 roku w Żaganiu, składając zeznania w Oddziale Żandarmerii wojskowej mając służyć za dowód w postępowaniu karnym zeznał nieprawdę podając, że w dniu 08 listopada 2015 roku kierował samochodem osobowym uczestniczącym w kolizji drogowej, podczas gdy autem tym kierował inny mężczyzna.

 • SPOWODOWAŁ POŻAR, KTÓRY ZAGRAŻAŁ ZDROWIU I ŻYCIU MIESZKAŃCOM KAMIENICY

  Dodano: 2016-11-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 22 maja 2016 r. w Żaganiu, nieumyślnie sprowadził zdarzenie mające postać pożaru, zagrażające mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób.
  Oskarżony przebywając w zajmowanym przez siebie pomieszczeniu, nie zachował należytej ostrożności przy posługiwaniu się ogniem otwartym, wskutek czego doszło do pożaru tego pomieszczenia, a następnie całego budynku.

 • INFORMACJA O II ETAPIE NABORU NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Dodano: 2016-11-02

  Zielona Góra. Komisja konkursowa informuje, że do II etapu naboru na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w Prokuraturze Rejonowej
  w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

 • 3 OFIARY ŚMIERTELNE SOBOTNIEGO WYPADKU W MIODNICY

  Dodano: 2016-10-17

  Żagań. W sobotę w godzinach późno nocnych na drodze wojewódzkiej nr 295 w m. Miodnica (powiat żagański) doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.
  Najprawdopodobniej w skutek nie dostosowania prędkości pojazdu Audi A3 do panujących warunków drogowych kierujący nim młody mężczyzna stracił panowanie nad tym pojazdem na łuku drogi  i zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do czołowo bocznego zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem Renault.

 • POMIMO ZAKAZU SĄDU KIEROWAŁ POJAZDAMI, RÓWNIEŻ POD WPŁYWEM METAAMFETAMINY

  Dodano: 2016-10-10

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie przedstawiając mu szereg zarzutów dot. bezpieczeństwa w komunikacji. 
  Oskarżony  24 lipca 2016 roku w Żaganiu na jednej z ulic kierował samochodem osobowym marki Mitschubishi Carisma mimo orzeczonego przez SR w Żaganiu zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi na okres 2 lat.  Nadto   07.05.2016 r. w Żaganiu kierował pojazdem na drodze publicznej  znajdując się pod wpływem środków psychotropowych w postaci metamfetaminy w stężeniu 269 ng/ml i amfetaminy w stężeniu 56 ng/ml we krwi, co wskazywało na oddziaływanie na ośrodkowy układ nerwowy jak alkohol w stężeniu 0,5%.

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Dodano: 2016-10-07

  Ogłoszenie z dnia 07 października 2016 roku sygn. PO III K 112.4.2016 Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata na zastępstwo urzędnika w okresie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu
  sygnatura konkursu: PO III K 112.4.2016
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Żagań

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 66-LETNIEGO MĘŻCZYZNY PRZEZ SZYNOBUS

  Dodano: 2016-08-22

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło 18.08.2016 r. na km 342,860  szlaku kolejowego Żary - Żagań.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pojazd kolejowy - autobus szynowy  typu 223M o godz. 9.36 śmiertelnie  potrącił tam 66-letniego mężczyznę.

 • KILKUKROTNIE UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO PIĘŚCIĄ W OKOLICE OKA

  Dodano: 2016-08-19

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko  34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 stycznia 2016 roku w Iłowej, kilkakrotnie uderzył pokrzywdzonego pięścią w okolice lewego oka czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazu twarzoczaszki z krwiakiem okularowym oczodołu lewego, stłuczeniem nosa, stłuczeniem okolnicy kości jarzmowej lewej, stłuczeniem przewodu słuchowego z krwiakiem i pourazowym zapaleniem błony bębenkowej, które naruszyły czynności narządu ciała na okres dłuższy niż 7 dni.