Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Tomasz Kulczycki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYZYWAŁ , BIŁ, DUSIŁ CIĘŻARNĄ KONKUBINĘ - NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2015-03-06

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 26-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od lutego 2014 roku do dnia 26 lutego 2015 roku w Żaganiu, znęcał się psychicznie i fizycznie nad 22-letnią konkubiną, poprzez wszczynanie awantur domowych, wyzywanie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i wulgarne, kierowanie wobec pokrzywdzonej przy użyciu przedmiotu przypominającego broń palną gróźb pozbawienia życia, uderzanie po twarzy i ciele, duszenie, popychanie, szarpanie za włosy, zakłócanie spoczynku nocnego, krytykowanie, poniżanie oraz niszczenie mienia.

 • ZDERZENIE SAMOCHODU OSOBOWEGO Z ROWEREM. ZGINĄŁ 26-LETNI ROWERZYSTA

  Dodano: 2015-03-05

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu, do którego doszło na obwodnicy Szprotawy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 2 marca 2015r. około godziny 17.10 na drodze nr K12 obwodnica Szprotawy - skrzyżowanie z ulicą Żagańską kierujący rowerem 26 -letni mężczyzna, jadąc z kierunku miejscowości Szprotawa od strony wiaduktu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z lewej strony ( z kierunku m. Bobrzany ) kierującemu pojazdem marki Mazda 25-letniemu mężczyźnie w wyniku czego doszło do zderzenia samochodu osobowego z rowerzystą.

 • KOPAŁ LEŻĄCEGO 13-LATKA PRZY KRAWĘŻNIKU JEZDNI CZYM NARAZIŁ GO NA BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ŻYCIA

  Dodano: 2015-03-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 października 2014 roku, w Żaganiu wielokrotnie uderzył rękoma i pięściami małoletniego (13-lat) powodując jego upadek, a następnie kopał leżącego bezpośrednio przy krawężniku jezdni. W ten sposób nieumyślnie naraził małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu z uwagi na wzmożony w tym miejscu ruch pojazdów.

 • OSZUST RECYDYWISTA ODPOWIE PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-02-27

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie, który działając w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, oszukiwał pokrzywdzonych wprowadzając ich w błąd co do zamiaru wywiązania się z ustnych umów sprzedaży części samochodowych i telewizorów.

 • OSKARŻENI O POBICIE I NARAŻENIE NA NIEBEZPIECZEŃSTWO

  Dodano: 2015-02-26

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom. Pierwszemu z nich zarzucono, że 04.07.2014 r. w Gozdnicy, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonym mężczyzną pobił pokrzywdzonego w ten sposób, że kopał go i bił po twarzy i głowie powodując u niego obrażenia ciała w postaci powierzchniowego urazu twarzoczaszki, urazu pleców, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia na okres powyżej 7 dni. Czynem tym oskarżony naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • RECYDYWISTA SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2015-02-20

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie oskarżonemu o to, że w dniu 09 grudnia 2014 roku w miejscowości Długie, kierując pojazdem marki Mitsubischi Pajero, umyślnie naruszył zasady ruchu drogowego, znajdując się w stanie nietrzeźwości posiadając 0,91 mg/ alkoholu w wydychanym powietrzu, poprzez niezachowanie szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu i nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu kierującej pojazdem Peugeot spowodował wypadek drogowy.

 • KRADLI Z SAMOCHODÓW ALUMINIOWE FELGI WRAZ Z OPONAMI. ODPOWIEDZĄ ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-02-18

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom. Oskarżonym zarzucono, że w okresie od 22 grudnia 2014 roku do 23 grudnia 2014 roku w Iłowej,  działając  wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży  5 sztuk felg aluminiowych wraz z oponami , demontując je z 3 różnych samochód, działając tym samym na szkodę ich właścicieli.

 • OBYWATEL CHIN KIEROWAŁ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI. PROKURATOR ZASTOSOWAŁ ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE

  Dodano: 2015-02-11

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2000 zł oraz zatrzymania prawa jazdy wobec obywatela Chin, zatrzymanego w dniu 7 lutego 2015 r. do kontroli drogowej, w wyniku której okazało się, że prowadził on pojazd w stanie nietrzeźwości 0,87 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. 1,82 promila alkoholu we krwi.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW

  Dodano: 2015-02-06

  W dniach 23.02 - 29.02. 2015 r. po raz dwunasty obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W związku z tym, prokuratorzy i asesorzy okręgu zielonogórskiego będą pełnili dyżury, podczas których udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

 • 3-MIESIĘCZNY ARESZT DLA SPRAWCY ROZBOJU

  Dodano: 2015-02-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 62-letniego mężczyzny, który w nocy z 29/30 stycznia 2015 roku w jednym z żagańskich mieszkań, znajdując się w stanie nietrzeźwości i działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej pobił zamieszkałą tam kobietę uderzając ją pięściami po twarzy i głowie, a następnie dusząc za szyję i wykręcając nadgarstki rąk zmusił ją do wydania napastnikowi pieniędzy w kwocie 400 zł (przestępstwo rozboju).