Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-64
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw (p.o.)
Marcin Mierkiewicz
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYRYWAŁ WŁOSY, PRZYPALAŁ PAPIEROSEM, BIŁ I KOPAŁ KONKUBINĘ PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2016-03-14

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 38-letniemu mężczyzny.
  Oskarżony w  okresie od 2013r do  04 stycznia 2016r w Iłowej, w miejscu  zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, wyganiał z domu, rzucał w nią przedmiotami użytku codziennego, wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał po całym ciele, przy czym na początku stycznia 2016r uderzając pokrzywdzoną i przypalając papierosem w okolice szyi spowodował u niej obrażenia ciała.

 • POTRĄCIŁ 84-LETNIĄ KOBIETĘ ...

  Dodano: 2016-03-09

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 grudnia 2015 roku w Żaganiu, kierując samochodem marki Renault Laguna,  nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że przed przystąpieniem do wykonania manewru cofania i w trakcie jego trwania nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się, czy za pojazdem nie znajduje się  przeszkoda, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej za pojazdem 84-letniej pokrzywdzonej , w wyniku czego spowodował potrącenie  pieszej, która w wyniku tego doznała obrażeń ciała w postaci urazu stawu biodrowego,  kości udowej lewej z przemieszczeniem odłamów, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.

 • RECYDYWISTA UKRADŁ PIANINO WARTOŚCI 8000 ZŁ, INNYM RAZEM DOKONAŁ ROZBOJU NA KOBIECIE

  Dodano: 2016-03-08

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14.08.2015 r.  w Żaganiu, bezpośrednio  po dokonaniu kradzieży  telefonu komórkowego marki Sony o wartości 250 zł i pieniędzy w kwocie 50 zł, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranej rzeczy, użył przemocy wobec pokrzywdzonej kopiąc ją w brzuch, przy czym czynu tego dopuścił sie w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE POTRĄCENIA 56-LETNIEJ KOBIETY PRZEZ COFAJĄCĄ PRZED SKLEPEM CIĘŻARÓWKĘ

  Dodano: 2016-03-07

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 27.02.2016 r. w Gozdnicy .
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Iveco podjechał  do lewej krawędzi jezdni i skręcając kierownicą zaczął wykonywać manewr cofania w bramę wjazdową do zaplecza sklepu. Wjeżdżając na chodnik, tyłem pojazdu uderzył w prawidłowo  idącą 56-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia kobieta przewróciła się na chodnik, a następnie kierujący w trakcie wykonywania tego manewru przejechał po niej tylnymi i przednimi kołami.

 • DOKONALI ROZBOJU I ZNIEWAŻYLI FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Dodano: 2016-03-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu  akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku  33 - 38  lat.
  Oskarżonym zarzucono, że  12 grudnia 2015 r. w Szprotawie, działając wspólnie i w porozumieniu używając przemocy wobec pokrzywdzonego w postaci przewrócenia na ziemię, uderzania pięściami i kopania po całym ciele, dokonali kradzieży  pieniędzy w kwocie 200 zł, latarki, zegarka, artykułów spożywczych i bielizny, wszystko o łącznej wartości 400 zł, powodując przy tym powstanie u mężczyzny obrażeń ciała w postaci złamania szczęki i żuchwy po stronie lewej, krwiaków okularowych obu oczodołów i rozległych krwiaków policzków, które naruszyły czynności narządu ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ. WYZYWAŁ, GROZIŁ, WYGANIAŁ Z DOMU

  Dodano: 2016-03-01

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 01 października 2015 roku do 01 grudnia 2015 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, iż podczas wszczynania pod wpływem alkoholu awantur domowych szarpał ją, popychał, wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, domagał się pieniędzy na alkohol, wyganiał ją z domu, nie pozwalał spać w nocy, trzaskał drzwiami oraz niszczył sprzęt wyposażenia domowego.

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Dodano: 2016-02-29

  Zielona Góra. Ogłoszenie z dnia 29 lutego 2016 roku sygn. PO I K 112.3.2016
  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata na zastępstwo urzędnika w okresie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu
  sygnatura konkursu: PO I K 112.3.2016
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Żagań

 • ARESZT I DOZÓR POLICJI DLA PODEJRZANYCH O ROZBÓJ

  Dodano: 2016-02-12

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 42 i 63 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 28 stycznia 2016 roku w Żaganiu działając wspólnie i w porozumieniu używając przemocy poprzez przytrzymywanie oraz zadawanie uderzeń pięścią w twarz doprowadzili do stanu bezbronności pokrzywdzonego , a następnie dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 50 złotych, telefonu komórkowego oraz pęku kluczy od dwóch samochodów.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2016-02-11

  W dniach 22 - 27 lutego br. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.
  Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

 • ARESZT DLA 43-LATKA ZA DOPROWADZENIE 8 LETNIEJ DZIEWCZYNKI DO INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-02-10

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 43-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu  zarzucono, że  03 lutego 2016 roku w Żaganiu, na klatce schodowej budynku przy jednej z ulic  używając przemocy,  szarpiąc i przytrzymując małoletnią poniżej 15 roku życia doprowadził ją  do poddania się innej czynności seksualnej.