Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Tomasz Kulczycki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
-

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TRAGEDIA W M.KARCZÓWKA - PIERWSZE USTALENIA

  Dodano: 2014-07-17

  Żagań. W nawiązaniu do poprzednich komunikatów dot. tragicznego zdarzenia w m. Tarczówka w dniu 17 lipca 2014 roku, informujemy, że prawdopodobna przyczyną zgonu siedmiu osób było zatrucie wyziewami siarkowodoru.

 • ŚMIERĆ 59-LETNIEGO MĘŻCZYZNY W PŁOMIENIACH

  Dodano: 2014-07-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 02.07.2014r. w Szprotawie - śmierci 59- letniego mężczyzny w wyniku poparzenia płomieniami oraz zagrożenia spowodowania pożaru kamienicy w Szprotawie na szkodę dotychczas nieustalonych pokrzywdzonych.

 • ŚMIERĆ 59-LETNIEGO MĘŻCZYZNY W PŁOMIENIACH - WYNIKI SEKCJI ZWŁOK

  Dodano: 2014-07-03

  Żagań. W nawiązaniu do informacji dotyczącej nagłego zgonu mężczyzny w dniu 2.07. br w zakładzie kosmetycznym w Szprotawie informujemy, że w dniu dzisiejszym w wyniku przeprowadzonej sekcji zwłok zmarłego ustalono, że bezpośrednią przyczyną jego zgonu był wstrząs oparzeniowy.

 • ODPOWIE ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ, GROŹBY ORAZ NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO

  Dodano: 2014-04-30

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia do 25 lutego 2014 roku, w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, poprzez wszczynanie w stanie nietrzeźwości awantur domowych, wyzywanie pokrzywdzonej słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obraźliwe, szarpanie, popychanie, grożenie pozbawieniem życia i pobiciem oraz niszczenie wyposażenia mieszkania.

 • PODŁOŻYŁ BOMBY, BO NIE MÓGŁ SIĘ POGODZIĆ Z ROZSTANIEM ZE SWOJĄ DZIEWCZYNĄ

  Dodano: 2014-04-18

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie, który w kwietniu 2013 r. w Zielonej Górze, bez wymaganego zezwolenia posiadał dwa przyrządy wybuchowe w postaci domowej konstrukcji ładunków wybuchowych i następnie w dniu 30 kwietnia 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żagań, podłożył je na terenie posesji należącej do znajomego jego byłej dziewczyny powodując ich eksplozję. W wyniku wybuchu częściowemu zniszczeniu uległo mienie w postaci samochodu dostawczego marki Renault Traffic oraz zewnętrzna elewacja budynku gospodarczego i mieszkalnego oraz dach sklepu. Straty spowodowane wybuchem wyceniono na kwotę 12.650 zł.

 • WNIOSEK O ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA

  Dodano: 2014-04-14

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania, wobec 41 letniego mężczyzny, który w dniu 09 kwietnia 2014 r. w jednej z miejscowości w gminie Żagań, na terenie posesji działając z zamiarem bezpośredniego pozbawienia życia swojego znajomego i wypowiadając pod jego adresem groźby pozbawienia życia, zadał mu co najmniej cztery uderzenia nożem w okolice żuchwy i twarzy powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci obszernej rany twarzy okolicy żuchwy o długości 18 cm oraz trzech ran na policzkach i szyi, a nadto ranę ręki. Obrażenia te spowodowały naruszenie czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

 • WNIOSEK O ARESZT ZA NAPAD RABUNKOWY

  Dodano: 2014-03-25

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 42-letniego mężczyzny, który w nocy 1 marca 2014 r. w podżagańskiej miejscowości, używając przemocy poprzez uderzenie w kark i kopnięcie w twarz leżącego pokrzywdzonego zabrał mu pieniądze w kwocie 270 zł.

 • ZAKOŃCZENIE "TYGODNIA POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW"

  Dodano: 2014-03-04

  Zielona Góra. Zakończył się "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Jak co roku z ofiarowanej w tym okresie pomocy organów prokuratury skorzystało wiele osób. W tym roku były to 43 osoby, które osobiście lub telefonicznie skorzystały z porad. W wielu przypadkach były to zawiadomienia o przestępstwie.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW ORAZ KONFERENCJA NT. PRAWA OFIAR PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2014-02-21

  Pragniemy poinformować naszych Czytelników, że w związku z organizowanym w dniach od 24 lutego - 28 lutego 2014 roku, Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw, w każdej z prokuratur okręgu zielonogórskiego zostaną wprowadzone dodatkowe dyżury wyznaczonych prokuratorów. W tym czasie prokuratorzy w siedzibach prokuratur będą udzielali porad w zakresie praw pokrzywdzonych, wszystkim zainteresowanym, którzy telefonicznie i osobiście zgłoszą się do jednostek. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej:

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE ZABÓJSTWA W PRZECŁAWIU

  Dodano: 2013-11-18

  Zielona Góra - Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze,  prowadzi postępowanie w sprawie zdarzenia, do którego doszło w miejscowości Przecław koło Szprotawy. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w niedzielę tj. 17.11.2013 r. około godziny 18.10, do jednego z mieszkań w tej miejscowości przyszedł 47 - letni mężczyzna - były konkubent właścicielki lokalu. Wyposażony w broń palną napastnik oddał najpierw 2 strzały zabijając 17 - letnią córkę oraz 18- letniego syna kobiety.