Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-48
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Tomasz Kulczycki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw (p.o.)
Marcin Mierkiewicz
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOPAŁ KOBIETĘ PO CAŁYM CIELE..

  Dodano: 2015-11-27

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 38- letniego  mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w listopadzie 2014 roku w Wiechlicach poprzez wielokrotne uderzanie pięścią i kopanie po ciele pokrzywdzonej  spowodował u niej obrażenia ciała w postaci stłuczenia  klatki piersiowej, okolicy grzbietu oraz obu ud.

 • UKRADŁ SAMOCHÓD A NASTĘPNIE USZKODZONY ... PORZUCIŁ W LESIE

  Dodano: 2015-11-25

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w okresie od 19 do 20 września 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żagania zabrał w celu krótkotrwałego użycia samochód osobowy marki Volkswagen Passat o wartości 9600 zł, a następnie w dniu 20 września 2015 r. na terenie kompleksu leśnego porzucił ten pojazd w stanie uszkodzonym, działając na szkodę pokrzywdzonej.

 • DOMOWY OPRAWCA ZA SWOJE CZYNY WOBEC KONKUBINY I DZIECI ODPOWIE Z ARESZTU

  Dodano: 2015-11-24

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w  okresie od  stycznia 2009 roku do  01 października 2015 roku w Szprotawie w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną, córką i synem, w taki sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, ubliżał im, groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, szarpał i popychał, uderzał pięściami po całym ciele, a także rzucał w nich przedmiotami, przy czym czynu tego dopuścił się mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozpoznania znaczenia czynu oraz pokierowania swoim postępowaniem.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD SYNEM I ŻONĄ

  Dodano: 2015-11-23

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2003 r. do lipca 2014 r. w jednej z miejscowości pod Żaganiem znęcał się psychicznie i fizycznie nad synem w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonego słowami wulgarnymi i obelżywymi, groził pozbawieniem życia, popychał i szarpał, uderzał rękoma po twarzy i głowie.

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA USIŁOWANIE GWAŁTU NA POKRZYWDZONEJ

  Dodano: 2015-11-20

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, który 05 października 2015 r. w Żaganiu poprzez stosowanie przemocy fizycznej w postaci przytrzymywania za ramiona i wykorzystanie przewagi fizycznej nad pokrzywdzoną usiłował doprowadzić ją do obcowania płciowego, lecz zamierzonego celu nie zrealizował z uwagi na interwencję osób trzecich.

 • ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ KOBIETĘ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Dodano: 2015-11-18

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec sprawcy wypadku, który w dniu 12 maja 2015 roku w Żaganiu, kierując samochodem dostawczym marki Fiat Ducato naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż zbliżając się do przejścia dla pieszych, nie zachował należytej ostrożności i w ten sposób doprowadził do potrącenia 82 letniej pieszej, w wyniku czego na skutek doznania wielonarządowych urazów pokrzywdzona zmarła.

 • DWA RAZY WŁAMALI SIĘ DO TEGO SAMEGO SKLEPU

  Dodano: 2015-11-16

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu do którego doszło  w okresie od 25 do 28 września 2015 r. w Żaganiu.
  Jak ustalono - trzej mężczyźni, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali włamania do sklepu w Żaganiu skąd ukradli artykuły spożywczo-przemysłowe wartości  15.000 zł.

 • RZUCAŁ PRZEDMIOTAMI W CZŁONKÓW RODZINY, UBLIŻAŁ IM, UDERZAŁ PIĘŚCIAMI PO CIELE

  Dodano: 2015-10-14

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  43-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od  stycznia 2009 roku do  października 2015 roku w Szprotawie ,w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad 40-letnią konkubiną, 22-letnią córką i 20 letnim  synem w ten sposób, że będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury domowe podczas których wyzywał pokrzywdzonych słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, ubliżał im, uderzał pięściami po całym ciele, a także rzucał w nich różnymi przedmioty.

 • OKRADLI PODŻAGAŃSKĄ FIRMĘ WYNOSZĘC Z NIEJ 8600 EURO I SAMOCHODOWE CZĘŚCI

  Dodano: 2015-09-07

   Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 21 letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że 29.08.2015 r. w jednej z podżagańskich miejscowości działając wspólnie i w porozumieniu z 32-letnim kolegą oraz trzecią nieustaloną dotychczas osobą po uprzednim włamaniu do siedziby jednej z lokalnych firm, z jej pomieszczeń zabrał trzy katalizatory K 266, katalizator od samochodu marki Ford, dwa komputery typu laptop marki Lenovo, komputer typu laptop marki HP oraz komputer typu laptop marki Gateway o nieustalonej wartości, a także pieniądze w kwocie 8600 Euro na szkodę właściciela firmy.

 • KILKAKROTNIE POBIŁ SWOJĄ ŻONĘ . KIEROWAŁ WOBEC NIEJ TAKŻE GROŹBY KARALNE

  Dodano: 2015-09-03

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 kwietnia 2015 roku w jednym z żagańskich mieszkań uderzając pokrzywdzoną w różne części ciała spowodował u niej obrażenia w postaci powierzchownego urazu twarzy - co stanowi lekkie naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia na okres poniżej dni 7.