Żagań

Żagań

KONTAKT

ul. Dworcowa 57, 68-700 Żagań
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 377-21-64
Fax + 48 68 377-66-64
przagan@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 377-21-70                 


Prokurator Rejonowy
Agnieszka Sobieszek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Pierścionek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw (p.o.)
Marcin Mierkiewicz
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Elżbieta Kowalska

Etaty:

12 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Gozdnica i Żagań
oraz gminy z terenu powiatu żagańskiego: Brzeźnica, Iłowa, Małomice, Niegosławice, Szprotawa, Wymiarki i Żagań

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań
 • Żagań

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYBILI OKNO, DOSTALI SIĘ DO WNĘTRZA MIESZKANIA POBILI LOKATORA I UKRADLI MU TELEFON

  Dodano: 2016-04-04

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 33 i 27 lat.
  Oskarżonym zarzucono, że  09.01.2016 r. w jednej z miejscowości  powiatu żagańskiego, działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim wybici szyby w oknie mieszkania, wtargnęli do jego wnętrza, a następnie używając przemocy wobec pokrzywdzonego - szarpiąc go i uderzając zabrali mu  telefon komórkowy o wartości 500 zł.

 • 54-LETNIA CÓRKA OSKARŻONA O ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ. SZARPAŁA JĄ, WYGANIAŁA Z DOMU, GROZIŁA POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2016-04-01

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 54-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku i w okresie od 17 stycznia 2016 roku do 27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką, poprzez wszczynanie awantur domowych podczas których szarpała pokrzywdzoną za odzież, wyganiała z domu, wyzywała słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groziła pobiciem i pozbawieniem życia.

 • ARESZT ZA CZYNNĄ NAPAŚĆ NA FUNKCJONARIUSZY POLICJI - NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ MIMO NADANYCH SYGNAŁÓW ŚWIETLNYCH

  Dodano: 2016-03-31

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  28- letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  25 marca 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego ,  dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych w ten sposób że nie zatrzymał sie do kontroli drogowej mimo nadanych przez policjantów sygnałów świetlnych oraz polecenia słownego zatrzymania się.  Podejrzany  próbując następnie zbiec kierowanym przez siebie pojazdem z miejsca zatrzymania ruszył pojazdem w stronę interweniujących policjantów zmuszając ich do odskoczenia w celu uniknięcia potrącenia.

 • KOMUNIKAT DOT. OGŁOSZENIA O NABORZE NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU (sygn. PO I K 112.3.2016)

  Dodano: 2016-03-24

  Żagań. Komisja konkursowa informuje, że do drugiego etapu naboru na zastępstwo urzędnika w trakcie jego usprawiedliwionej nieobecności w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

 • ZAATAKOWALI, POBILI I UKRADLI 44-LATKOWI 3 BUTELKI ALKOHOLU , 230 EURO I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK - ODPOWIEDZĄ ZA ROZBÓJ

  Dodano: 2016-03-24

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie zdarzenia, do którego doszło  25 lutego 2016 roku w Żaganiu.
  Około godz. 23:50,  dwaj mężczyźni w wieku 37 i 41 lat , działając wspólnie i w porozumieniu , używając przemocy -  bijąc , kopiąc  oraz dusząc doprowadzili 44-letniego pokrzywdzonego  do stanu bezbronności i następnie zabrali mu  3 butelki alkoholu , pieniądze w kwocie 230 Euro, 150 złotych oraz złoty łańcuszek z zawieszką  powodując łączne straty w kwocie 2200 złotych.

 • ARESZT DLA 34-LATKA ZA ROZBÓJ W PARKU LEŚNYM

  Dodano: 2016-03-23

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 34-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że 25.02.2016 r.  w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego,  w parku leśnym działając wspólnie i w porozumieniu z dwiema innymi osobami,  po uprzednim użyciu przemocy wobec 30-letniego pokrzywdzonego uderzając rękoma i kopiąc po całym ciele doprowadził go do stanu bezbronności po czym zabrał mu pieniądze, dowód osobisty, prawo jazdy, polisę ubezpieczeniową, dowód rejestracyjny pojazdu, telefon komórkowy  oraz nawigację samochodową o łącznej wartości 1000 złotych.

 • NIETRZEŹWY KIERUJĄCY SĘDZIA W STANIE SPOCZYNKU - PROKURATOR WSZCZĄŁ ŚLEDZTWO

  Dodano: 2016-03-22

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował  o zdarzeniu do którego doszło  19.03.2016 r. w Żaganiu.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  o godz. 20:40 na jednej z żagańskich ulic  sędzia Sądu Rejonowego  w stanie spoczynku,  został zatrzymany do rutynowej kontroli drogowej przez patrol KPP Żagań w ramach działań "Trzeźwy Kierowca" - to akcja zainicjowana kilka lat temu przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze.  Przeprowadzone na  miejscu zdarzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazały u niego stężenie 0,39 mg/l. ( 0,78 promila).  Kolejne badania przeprowadzone w siedzibie KPP wykazały odpowiednio stężenie 0,29 i 0,30 mg/l zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Niezależnie od powyższego od kierującego pobrano próbkę krwi do badań laboratoryjnych oraz zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem.

 • ZŁOŻYŁA ZAWIADOMIENIE O PODROBIENIU JEJ PODPISU NA UMOWIE, WIEDZĄC ŻE PRZESTĘPSTWA NIE POPEŁNIONO

  Dodano: 2016-03-21

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia wobec  70-letniej kobiety. Oskarżona  27 marca 2014 roku  w Żaganiu, po uprzedzeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań i zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie, w trakcie przesłuchania przed funkcjonariuszem Policji złożyła zawiadomienie o przestępstwie podrobienia jej podpisu na umowie o świadczenie usług telekomunikacyjnych z dnia 30 grudnia 2013 r. zawartej z TelePolska Sp. z o.o. w Warszawie, wiedząc, że przestępstwa tego nie popełniono.

 • WYRYWAŁ WŁOSY, PRZYPALAŁ PAPIEROSEM, BIŁ I KOPAŁ KONKUBINĘ PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2016-03-14

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 38-letniemu mężczyzny.
  Oskarżony w  okresie od 2013r do  04 stycznia 2016r w Iłowej, w miejscu  zamieszkania znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną  słowami powszechnie uznanymi za wulgarne i obelżywe, groził pozbawieniem życia, wyganiał z domu, rzucał w nią przedmiotami użytku codziennego, wyrywał włosy, przypalał papierosem, bił i kopał po całym ciele, przy czym na początku stycznia 2016r uderzając pokrzywdzoną i przypalając papierosem w okolice szyi spowodował u niej obrażenia ciała.

 • POTRĄCIŁ 84-LETNIĄ KOBIETĘ ...

  Dodano: 2016-03-09

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 grudnia 2015 roku w Żaganiu, kierując samochodem marki Renault Laguna,  nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że przed przystąpieniem do wykonania manewru cofania i w trakcie jego trwania nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się, czy za pojazdem nie znajduje się  przeszkoda, nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej za pojazdem 84-letniej pokrzywdzonej , w wyniku czego spowodował potrącenie  pieszej, która w wyniku tego doznała obrażeń ciała w postaci urazu stawu biodrowego,  kości udowej lewej z przemieszczeniem odłamów, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała i rozstrój zdrowia na okres przekraczający 7 dni.