Wschowa

Wschowa

KONTAKT

ul. Garbarska 11, 67-400 Wschowa
zobacz mapę

Centrala : +48 65 540-79-95
Fax +48 65 540-79-93
prwschowa@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                 
+48 65 540-79-80                Prokurator Rejonowy
Artur Dryjas
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Bartosz Jabłoński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Beata Niedzielska

Etaty:

5 etatów orzeczniczych
3,5 etatów urzędniczych
 1 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:
gminy z terenu powiatu wschowskiego: Sława, Szlichtyngowa i Wschowa

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Wschowa
 • Wschowa
 • Wschowa
 • Wschowa
 • Wschowa
 • Wschowa

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • USIŁOWAŁ UDERZYĆ SIEKIERĄ W GŁOWĘ POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2017-01-16

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64 letniemu mężczyźnie, który 21 października 2016 r. działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, usiłował uderzyć siekierą w okolice jego głowy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, iż w trakcie zamachu potknął się zmieniając kierunek i siłę ciosu. W wyniku tego czynu sprawca spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci głębokiego, podłużnego otarcia naskórka brzucha, skutkującego naruszeniem czynności narządów ciała na okres nie dłuższy niż 7 dni.

 • NĘKAŁ SWOJA BYŁĄ ŻONĘ, GROZIŁ JEJ POZBAWIENIEM ŻYCIA I POBICIEM

  Dodano: 2017-01-13

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie oskarżył 37 letniego mężczyznę, który w okresie od grudnia 2015 r. do końca sierpnia 2016 r. we Wschowie działając w krótkich odstępach czasu uporczywie nękał byłą żonę w ten sposób, że wielokrotnie wykonywał do niej o różnych porach dnia i nocy połączenia telefoniczne i wysyłał wiadomości tekstowe sms, w których groził jej pozbawieniem życia i pobiciem, co wzbudziło u pokrzywdzonej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia oraz istotnie naruszyło jej prywatność, a także w ww czasie nachodził pokrzywdzoną w miejscu zamieszkania, pracy oraz na terenie miasta kierował pod jej adresem groźby.

 • DOSYPYWAŁ ZANIECZYSZCZENIA DO WORKÓW Z GRANULATEM MIEDZIOWYM

  Dodano: 2017-01-12

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2 listopada 2015 r. do 8 marca 2016 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd pracownika punktu skupu złomu co do zawartości granulatu miedzianego w sprzedawanych opakowaniach - workach typu BIG-BAG o łącznej wadze netto 18.270 kg w ten sposób, że do sprzedawanych w skupie złomu worków zawierających granulat miedziowy o zawartości przynajmniej 94 procent miedzi dosypywał zanieczyszczenia w postaci drobnoziarnistego materiału i stali w łącznej wadze 3.995 kg i doprowadził pokrzywdzonego do straty w kwocie 64.439,35 zł.

 • 4 MĘŻCZYZN PODEJRZANYCH O NIEKORZYSTNE ROZPORZĄDZENIE MIENIEM W KWOCIE NIE MNIEJSZEJ NIŻ 960 000 ZŁ

  Dodano: 2016-12-27

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie prowadzi śledztwo wobec 4 mężczyzn w wieku od 34 do 47 lat.
  Podejrzanym zarzucono, że w okresie od stycznia 2013 roku do 23 sierpnia 2013 roku w jednej z miejscowości  powiatu wschowskiego  działając wspólnie i w porozumieniu, po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do ilości pobranego mleka,  doprowadzili Hodowlę Zwierząt Zarodowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie nie mniejszej niż 960 000 zł.

 • UPRAWIAŁ ROŚLINY KONOPI Z KTÓRYCH UZYSKIWAŁ SUSZ MARIHUANY. TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2016-12-20

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowane tymczasowego aresztowania wobec 24-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono od września 2016 roku do grudnia 2016 roku we Wschowie prowadził uprawę roślin konopi z których uzyskał znaczne ilości środków narkotycznych w postaci suszu marihuany w ilości co najmniej 80 gram. Mężczyźnie zarzucono również wprowadzenie w tym okresie do obrotu znacznych ilości marihuany, a także udzielanie tego narkotyku innym osobom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY Z 3 RANAMI KŁUTYMI UJAWNIONE W JEDNYM Z MIESZKAŃ WE WSCHOWIE

  Dodano: 2016-11-30

  Wschowa.  Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował, że w dniu 29 listopada 2016 roku około  godz. 14.00 we Wschowie, w jednym z mieszkań  ujawniono zwłoki samotnie mieszkającego mężczyzny -   lat 70.
  W wyniku przeprowadzonych na miejscu oględzin ujawniono w ciele zmarłego 3 rany kłute, a w jednej z nich nóż.
  Ustalono, że mężczyzna mieszkał samotnie, utrzymywał systematyczny kontakt z rodziną. Mieszkanie nie nosiło śladów włamania i penetracji. Panował w nim ład i porządek. Z relacji rodziny wynika, iż z mieszkania nic nie zginęło.

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 57-LETNIEJ KOBIETY

  Dodano: 2016-11-03

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował  wypadku drogowym - potrącenia  57-letniej pieszej przez samochód  bus m-ki VW, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 2.11.2016 r. w miejscowości  Gołuchów.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  2 listopada 2016 roku około godz. 16.00 na drodze pomiędzy miejscowościami Gołuchów-Radzyń gm. Sława, samochód  m-ki  VW bus potrącił przechodzącą przez jezdnię pokrzywdzoną. Na skutek doznanych obrażeń piesza poniosła śmierć na miejscu. Kierowca pojazdu był trzeźwy.
  Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z powodu niezachowania należytej ostrożności przez kierującego  pojazdem Bus.

 • POSIADAŁ ZNACZNĄ ILOŚĆ MARIHUANY

  Dodano: 2016-11-02

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 12 listopada 2015 r. w Sławie w mieszkaniu posiadał wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, znaczną ilość środka odurzającego w postaci marihuany o łącznej wadze 15,42 grama netto i znaczną ilość substancji psychotropowej w postaci amfetaminy o wadze 75,66 grama.

 • CZTERY RAZY WŁAMALI SIĘ DO AUTOMATU DO GRY I UKRADLI ŁĄCZNIE 3.920 ZŁOTYCH

  Dodano: 2016-10-28

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 39 i 24 lata, którzy w dniach 29 lipca i 08 sierpnia 2016 r., którzy wspólnie i w porozumieniu dokonali włamania do automatu do gry o niskich wygranych ustawionego na stacji paliw, w ten sposób, że po uprzednim wyłamaniu przycisku w urządzeniu, a następnie przy użyciu metalowego drutu naciągnęli przewody elektryczne znajdujące się wewnątrz automatu i po ich uszkodzeniu dokonali wirtualnego nabicia punktów po czym wypłacili pieniądze w bilonie o nominale 5 złotych na kwotę 1.420 zł, czym działali na szkodę spółki z o.o. we Wrocławiu.

 • ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA 67-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2016-10-24

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  21 października 2016 roku w Krzepielowie, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia 67-letniego pokrzywdzonego  usiłował zadać mu uderzenie siekierą w okolice głowy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, że potknął się zmieniając kierunek i siłę uderzenia i w wyniku tego spowodował u pokrzywdzonego  ranę ciętą brzucha skutkującą naruszeniem narządów jego ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni.

Strona: