Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • BEZ POWODU DOTKLIWIE POBIŁ POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2014-10-21

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie, który 1 lipca 2014 r. w Żarach, działając publicznie i bez powodu, dotkliwie pobił pokrzywdzonego kopiąc i uderzając go pięściami  po całym ciele.
  W wyniku tego spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci złamania kości nosa, rany tłuczonej łuku brwiowego, krwiaków oczodołu, wstrząśnienie mózgu i złamanie kości ściany przyśrodkowej oczodołu prawego, które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, UDERZAŁ JĄ RĘKĄ W TWARZ, POPYCHAŁ, GROZIŁ USZKODZENIEM CIAŁA

  Dodano: 2014-10-20

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 06 czerwca 2013 r. do 14 lipca 2014 r. w Żarach znęcał sie fizycznie i psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał jej spoczynek nocny, a nadto wielokrotnie znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał bez powodu awantury domowe w trakcie których uderzał pokrzywdzoną ręką w twarz, popychał, szarpał za ubranie i włosy, groził uszkodzeniem ciała, wymuszał wydanie pieniędzy na alkohol oraz niszczył przedmioty użytku domowego.

 • KOPNĄŁ W NOGĘ FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Dodano: 2014-10-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 01 sierpnia 2014 w Żarach naruszył nietykalność cielesą funkcjonariusza Policji podczas pełnienia przez niego służby, w ten sposób, że kopnął pokrzywdzonego w nogę a następnie już w budynku KPP w Żarach znieważył słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe funkcjonariuszy Policji.

 • KOPNĄŁ KOBIETĘ W PLECY A JEJ CÓRKĘ BIŁ PASEM PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2014-10-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego do 15 maja 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną oraz jej małoletnią córką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obraźliwymi, zmuszał do przebywania w jego obecności, szarpał za ubranie, oraz kopnął ją w plecy i w jednym przypadku  dusił ją trzymając za szyję. Nadto oskarżonemu zarzucono, że stosował przemoc fizyczną wobec małoletniej córki pokrzywdzonej  bijąc ją pasem po całym ciele.

 • WYPADEK W MIEJSCU PRACY - OSKARŻONY NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI

  Dodano: 2014-10-15

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie, który 29 stycznia 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim w zakładzie pracy, nie zachował należytej ostrożności w trakcie naprawy gwoździarki pneumatycznej i nie odłączył zasilania kiedy w strefie zagrożenia znajdowały się inne osoby, w wyniku czego doszło do przypadkowego uruchomienia urządzenia i wyrzutu z niego przedmiotu, który uderzył pokrzywdzonego w prawe oko i przez to spowodował u niego poważne obrażenia tego oka.
  Opisane obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

 • UDERZAŁ GŁOWĄ KOBIETY O DRZWI CHCĄC ZMUSIĆ JĄ ABY NIE DZWONIŁA NA POLICJĘ

  Dodano: 2014-10-14

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od grudnia 2008 r. do 19 lipca 2014 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie, których wielokrotnie bił pokrzywdzoną pięściami i kopał po całym ciele powodując wielokrotnie zasinienia ciała, wyzywał ją słowami obelżywymi, zmuszał do odbywania stosunków płciowych, poniżał, zakłócał wypoczynek oraz groził pozbawieniem życia.

 • ZRZUCALI Z WIADUKTU KRATKI ŚCIEKOWE NA JADĄCE SAMOCHODY

  Dodano: 2014-10-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 18 lat, którzy w dniu 31 marca 2014 r. na drodze krajowej nr 18 działając publicznie i bez powodu, rzucali z wiaduktu wcześniej zdemontowane z nawierzchni wiaduktu kratki ściekowe, narażając na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia kierującego samochodem ciężarowym.

 • ZAATAKOWAŁ KOBIETĘ W CENTRUM MIASTA. NA WNIOSEK PROKURATORA SĄD ZASTOSOWAŁ WOBEC NIEGO ARESZT

  Dodano: 2014-10-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 57-letniego mężczyzny, który w dniu 07.10.2014 roku w godzinach popołudniowych na deptaku w centrum Żar zaatakował kobietę.

 • FUNKCJONARIUSZKA POLICJI NIE BĘDĄC NA SŁUŻBIE ZATRZYMAŁA MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY NAPADŁ INNĄ KOBIETĘ

  Dodano: 2014-10-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu jakie miało miejsce w dniu 07.10.2014 roku w godzinach popołudniowych na deptaku w centrum Żar, podczas którego zatrzymano 57 letniego mężczyznę.

 • ARESZT DLA PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO SIEKIERĄ 48-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2014-10-02

  Żary. W nawiązaniu  do informacji z dnia 28.09.2014  pt. "Zabójstwo w Żarach"  dot. znalezienia w Żarach zwłok 48-letniego mężczyzny z obrażeniami czaszkowo-mózgowymi informujemy, że w dniu 30.09.2014 roku prokurator przedstawił zarzut zabójstwa 57 letniemu mężczyźnie. Z poczynionych ustaleń wynika, że podejrzany zadał siekierą  kilka ciosów w głowę pokrzywdzonego powodując u niego rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe skutkujące zgonem - art. 148 kk.

Strona: