Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WŁAMAŁ SIĘ I UKRADŁ ZE ZBIORNIKÓW 290 LITRÓW PALIWA

  Dodano: 2014-04-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie, który  8 marca 2014 r. w Żarach na terenie bazy materiałowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi sprawcami poprzez zerwanie kłódek włamał się do zbiorników paliwa w pięciu samochodach ciężarowych, a następnie dokonał kradzieży oleju napędowego z tych pojazdów w ilości 290 litrów - łącznej wartości 1609 zł.

 • UKRADŁ KOMPUTER Z FIRMY, W KTÓREJ SPRZĄTAŁ

  Dodano: 2014-04-15

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 23 lata, którzy w nocy z 4 na 5 grudnia 2013 r. w Żarach działając w wspólnie, po wcześniejszym otwarciu - bez upoważnienia - zabranym kluczem drzwi pomieszczenia w budynku jednej z firm, ukradli na szkodę tej firmy używany komputer stacjonarny marki Dell oraz modem łącznej wartości 402 zł.

 • PODCZAS COFANIA POTRĄCIŁ KOBIETĘ

  Dodano: 2014-04-09

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie, który w dniu 21 listopada 2013 r. w Żarach, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania nie upewniwszy się czy za pojazdem nie znajduje się jakaś osoba, w wyniku czego doprowadził do potrącenia pieszej, która doznała obrażeń ciała w postaci złamania kręgów kręgosłupa, stłuczenia obu śródręczy, otarcia skóry stopy oraz twarzy, które naruszyły czynności narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni.

 • ZA UPORCZYWE NĘKANIE GROZI OSKARŻONEMU DO 3 LAT WIĘZIENIA

  Dodano: 2014-04-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w okresie od kwietnia 2013 r. do 05 lutego 2014 r. w Żarach uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez zaczepianie jej w miejscach publicznych, używanie wobec niej słów powszechnie uznanych za obelżywe i wulgarne, wysyłanie na jej telefon komórkowy obraźliwych wiadomości tekstowych, wielokrotnie grożąc jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała.

 • NIE USTĄPIŁA PIERWSZEŃSTWA PRZEJAZDU I POTRĄCIŁA ROWERZYSTKĘ

  Dodano: 2014-03-14

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie, która w dniu 22 listopada 2013 r. w Żarach na skrzyżowaniu ulic, nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że kierując samochodem marki Fiat Seicento, nie zachowała szczególnej ostrożności podczas wjazdu na skrzyżowanie z drogi podporządkowanej i nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu jadącej rowerem kobiecie, przez spowodowała wypadek, w wyniku czego pokrzywdzona odniosła obrażenia ciała w postaci złamania kostki przyśrodkowej i stłuczenia klatki piersiowej, które to obrażenia naruszyły rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

 • DO UMOWY KREDYTOWEJ PODAŁA DANE SIOSTRY I PODPISAŁA SIĘ ZA NIĄ

  Dodano: 2014-03-12

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniej kobiecie, która w dniu 01 marca 2011 r. doprowadziła Bank z siedzibą we Wrocławiu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem, w ten sposób, że podrobiła podpis swojej siostry na umowie kredytu na kwotę 1.684 zł, czym wprowadziła w błąd Bank co do zamiaru wywiązania się z tej umowy.

 • OSKARŻYŁ KOLEŻANKĘ TWIERDZĄC, ŻE PRZYWŁASZCZYŁA JEGO TELEFON

  Dodano: 2014-03-11

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 lipca 2013 r. trzykrotnie podczas składania zeznań w charakterze świadka mających służyć za dowód w sprawie, zeznał nieprawdę i fałszywie oskarżył koleżankę, o to, że na przełomie czerwca i lipca 2013 r. przywłaszczyła sobie jego telefon komórkowy o wartosci 150 zł, podczas gdy w rzeczywistości telefon ten w dniu 25 czerwca 2013 r., wspólnie z pokrzywdzoną oddali do lombardu jako zastaw zaciągniętej przez nich pożyczki gotówkowej.

 • WŁAMANIA Z KRADZIEŻĄ DOKONANE PRZEZ RECYDYWISTĘ

  Dodano: 2014-03-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 25 listopada 2013 r. do 31 grudnia 2013 r. czterokrotnie dokonał kradzieży z włamaniem. Mężczyzna ukradł: motorower marki Romet wartości 3.000 zł, monitor Hyunday oraz urządzenie PH-METR łącznej wartości 1.000 zł, elektryczną piłę tarczową, wkrętarko-wiertarkę i szczypce uniwersalne łącznej wartości 140 zł, laptop wartości 1.000 zł oraz pieniądze w kwocie 50 zł, działając na szkodę pokrzywdzonych. Oskarżony działał w warunkach recydywy.

 • KOBIETA POTRĄCONA NA PARKINGU PRZED SKLEPEM

  Dodano: 2014-03-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 listopada 2013 r. w Żarach na terenie parkingu przed jednym z supermarketów naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że kierując samochodem marki Peugeot Boxer w trakcie manewru cofania nie obserwował w należyty sposób drogi za pojazdem w wyniku czego potrącił pieszą. Pokrzywdzona doznała otarcia naskórka twarzy, licznych złamań żeber, obustronnego złamania kości łonowych, złamania kości krzyżowej, obustronnego krwiaka jam opłucnowych niewielkiego stopnia, obustronnej odmy opłucnej, które to obrażenia spowodowały wystąpienie choroby realnie zagrażającej życiu pokrzywdzonej.

 • ARESZT ZA GROŹBY KARALNE I USZKODZENIE CIAŁA

  Dodano: 2014-03-06

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 22-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 3 marca 2014 r. w Lubsku spowodował uszkodzenie ciała swojej matki w ten sposób, że uderzył ją drewnianym kołkiem, wskutek czego doznała obrażeń ciała w postaci: złamania kości jarzmowej i uszkodzenia lewego oczodołu z przemieszczeniem w głąb, które naruszyły czynności narządów jej ciała na czas trwania powyżej 7 dni. Następnie zbiegł z miejsca zdarzenia i telefonicznie groził matce swojego dziecka pobiciem i pozbawieniem życia, a groźba ta wzbudziła u niej uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona.

Strona: