Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK MAJĄC WE KRWI 1,77 PROMILA ALKOHOLU

  Dodano: 2015-10-09

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który 07 czerwca 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar kierował w terenie zabudowanym samochodem osobowym marki Audi A6 z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną prędkość, znajdując się w stanie nietrzeźwości - tj. 1,77 promila alkoholu we krwi naruszając tym samym zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W następstwie kierowania pojazdem w opisanych warunkach i w stanie nietrzeźwości oskarżony nie opanował pojazdu, a następnie uderzył w znajdujące się przy drodze zabudowania gospodarcze, w wyniku czego pasażer pojazdu doznał obrażeń ciała, naruszających czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

 • DOKONALI NAPADU RABUNKOWEGO NA POKRZYWDZONEJ

  Dodano: 2015-10-08

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 38 i 43 lata, którzy 18 maja 2015 r. działając wspólnie dokonali napadu rabunkowego na pokrzywdzoną. Napastnicy kilkakrotnie uderzyli kobietę po twarzy, kopali ją po całym ciele, a następnie po doprowadzeniu do stanu bezbronności zabrali jej pieniądze w kwocie 100 złotych oraz artykuły spożywcze o wartości 40 zł.

 • CZERPAŁ KORZYŚĆ MAJĄTKOWĄ Z PROSTYTUCJI

  Dodano: 2015-10-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu obywatelowi Bułgarii, który w okresie od maja 2010 r. do listopada 2010 r. w jednej z miejscowości koło Żar, wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami ułatwiał dwóm kobietom uprawnianie prostytucji oraz czerpał z tego tytułu korzyści majątkowe.

 • GROZIŁ KOBIETOM POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2015-10-05

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 17 czerwca 2015 r. do 19 sierpnia 2015 r. w Żarach groził trzem kobietom pozbawieniem życia, a groźby te z uwagi na okoliczności w jakich zostały wypowiedziane wzbudziły w zagrożonych uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 • UKRADŁ PIENIĄDZE Z AUTOMATÓW WRZUTOWYCH NA MYJNIACH SAMOCHODOWYCH

  Dodano: 2015-10-02

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w nocy 03.07.2015 r. w Żarach na terenie myjni samochodowej, włamał się do kasetki automatu wrzutowego i zabrał bilon w kwocie 297 zł, działając na szkodę pokrzywdzonego.

 • POSIADAŁ PRZY SOBIE ZNACZNĄ ILOŚĆ ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH I KIEROWAŁ POD ICH WPŁYWEM

  Dodano: 2015-09-29

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu mężczyźnie, który w dniu 10 grudnia 2014 r. w Żarach kierował pojazdem znajdując się pod wpływem tego środka oraz amfetaminy.

 • WŁAMAŁ SIĘ I OKRADŁ SKLEP NA PONAD 6 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Dodano: 2015-09-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 19 na 20 kwietnia 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar, wspólnie i w porozumieniu z nieletnim włamał się do pawilonu handlowego, a następnie zabrał  pieniądze w kwocie 2100 zł, telefon komórkowy marki Nokia oraz terminal płatniczy o wartości 4000 zł, powodując straty w kwocie 6100 zł, na szkodę pokrzywdzonej.

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK DROGOWY UDERZAJĄC I PRZEWRACAJĄC MOTOROWERZYSTĘ

  Dodano: 2015-09-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w dniu 27 lutego 2015 r. na drodze krajowej nr 27, naruszył zasady w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem ciężarowym marki Mercedes wraz z przyczepą, nie zachował należytej ostrożności i błędnie określając odległość pojazdów, rozpoczął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pokrzywdzonego jadącego motorowerem marki Wojan, a następnie powracając na swój pas ruchu niedostatecznie obserwował tył pojazdu doprowadzając do uderzenia a następnie przewrócenia motoroweru. Pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał obrażeń twarzoczaszki ze wstrząśnieniem mózgu, urazu klatki piersiowej ze złamaniem dwóch żeber, oraz wielu innych obrażeń ciała.

 • POBIŁ POKRZYWDZONEGO NARAŻAJĄC GO NA BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO UTRATY ZDROWIA LUB ŻYCIA

  Dodano: 2015-09-23

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który  24 maja 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar, działając wspólnie z innym mężczyzną, publicznie i z błahego powodu uderzając pięściami w głowę i kopiąc po całym ciele pokrzywdzonego spowodował u niego obrażenia ciała w postaci krwiaków obydwu oczodołów, obrzęku okolicy łuku jarzmowego, stłuczenia wargi dolnej, rany tłuczonej jamy ustnej, otarć naskórka skóry czoła i bolesności głowy.

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA HANDEL NARKOTYKAMI

  Dodano: 2015-09-22

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2005 roku do 2007 roku działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru i w krótkich odstępach czasu wielokrotnie udzielał substancji psychotropowych w postaci amfetaminy oraz konopi innych niż włókniste.

Strona: