Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • GROZIŁ KOBIECIE ZABÓJSTWEM ORAZ PODPALENIEM

  Dodano: 2015-11-24

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 34 letniego mężczyzny, który w dniu 24 lipca 2015 r. w Lubsku skierował wobec pokrzywdzonej groźbę zabójstwa, uszkodzenia ciała oraz podpalenia, która z uwagi na okoliczności w jakich została wypowiedziana wzbudziła w zagrożonej uzasadnioną obawę, że będzie spełniona.

 • ZNIEWAŻYŁ I UDERZYŁ POLICJANTÓW, GROZI MU DO 3 LAT WIĘZIENIA

  Dodano: 2015-11-23

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44 letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 lipca 2015 r. w Żarach znieważył słowami powszechnie uznanymi za obelżywe funkcjonariuszy policji w trakcie wykonywania przez nich obowiązków służbowych.

 • KRADZIEŻ WÓZKA GASTRONOMICZNEGO I NIE TYLKO...

  Dodano: 2015-11-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59 letniemu mężczyźnie, który  25 stycznia 2015 r. w Żarach działając wspólnie z ustaloną osobą dokonał kradzieży skrzyni biegów od pojazdu Ford Focus o wartości 520 zł, działając na szkodę pokrzywdzonej firmy.

 • PRAWIE 100 KM/H I 1,77 PROMILA ALKOHOLU WE KRWI MUSIAŁO SKOŃCZYĆ SIĘ WYPADKIEM

  Dodano: 2015-11-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w  Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec 29-letniego mężczyzny.
  Oskarżony w dniu 7 czerwca 2015 r. w Niwicy , znajdując się w stanie nietrzeźwym - 1,77 promila alkoholu we krwi -  na łuku drogi kierował w obszarze zabudowanym samochodem osobowym Audi A6 z prędkością  98 km/h , tj. znacznie przekraczającą dozwoloną administracyjnie prędkość 60 km/h , która nadto była prędkością niebezpieczną w danych warunkach drogowych .  W wyniku kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym i z niedozwolona w tym miejscu prędkością  umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym doprowadził do wypadku.

 • NAGŁY ZGON ZATRZYMANEGO MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2015-11-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o stwierdzonym w dniu 9.11.2015 roku nagłym zgonie mężczyzny Roberta Ż. w Policyjnej Izbie Zatrzymań  KPP w Żarach.

  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 8 listopada br. zatrzymany został przez policję 42 letni mężczyzna - mieszkaniec Żar, któremu w dniu 9.11.2015 roku policjanci przedstawili zarzut handlu narkotykami, a następnie przesłuchali go w charakterze podejrzanego.

 • POMÓGŁ W UKRYCIU POCHODZĄCEGO Z KRADZIEŻY NA TERENIE NIEMIEC SAMOCHODU WARTOŚCI PONAD 125 TYS. ZŁ

  Dodano: 2015-10-29

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach  skierował do sądu akt oskarżenia  wobec 48-letniego mężczyzny.  Oskarżony w dniu 26 czerwca 2015 r. na drodze krajowej nr 18 w rejonie przejścia granicznego Olszyna, pomógł w ukryciu samochodu osobowego marki Subaru Impreza na niemieckich numerach rejestracyjnych o wartości 125 211 zł uzyskanego za pomocą kradzieży zaistniałej na terenie Niemiec , przewożąc pojazd na terytorium RP z przytwierdzonymi innymi tablicami rejestracyjnymi.

 • DOMOWY OPRAWCA DUSIŁ ŻONĘ, WYKRĘCAŁ JEJ RĘCE I UGODZIŁ NOŻEM - ODPOWIE ZA SWOJE CZYNY PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-10-27

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach  skierował do sądu akt oskarżenia  wobec 56-letniego mężczyzny.  Oskarżony w okresie od 5 lipca 2013 r. do 30 lipca 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego  znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w trakcie  których wyzywał słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził zabójstwem i pobiciem, uniemożliwiał spoczynek nocny i naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonej poprzez popychanie jej, duszenie i wykręcanie rąk .

 • SPRZEDAWCZYNI PRZYWŁASZCZYŁA 12 000 ZŁ POCHODZĄCE ZE SKLEPOWEGO UTARGU

  Dodano: 2015-10-26

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach  skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 25-letniej  kobiety.
  Oskarżona  w okresie od 1 stycznia d 31 grudnia  2013 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, będąc zatrudniona na stanowisku sprzedawcy w jednym ze sklepów, dokonała przywłaszczenia powierzonego jej mienia w postaci pieniędzy pochodzących z utargu  sklepowego w kwocie 12 000 zł, czym działała na szkodę tego sklepu.

 • STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W ROWERZYSTĘ

  Dodano: 2015-10-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w dniu 23 czerwca 2015 r. na drodze między Górzynem a Lubskiem nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Citroen Xsara z nadmierną prędkością niedostosowaną do panujących warunków drogowych i atmosferycznych, pokonując łuk drogi podjął manewr hamowania, w wyniku czego pojazd utracił przyczepność, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego z przeciwka rowerzystę. Pokrzywdzony wskutek doznanych rozległych obrażeń poniósł śmierć.

 • UPORCZYWIE NĘKAŁ POKRZYWDZONEGO – ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-10-12

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach oskarżył 27 letniego mężczyznę, który w okresie od 17 stycznia 2015 r. do 18 maja 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar, uporczywie wysyłał wiadomości tekstowe SMS na telefon pokrzywdzonego, a także śledził go, nieustannie przyjeżdżał samochodem do jego miejsca pracy i zamieszkania, czym wzbudził u pokrzywdzonego uzasadnione poczucie zagrożenia.

Strona: