Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • LEGITYMOWAŁ SIĘ CELNIKOM DOWODEM OSOBISTYM INNEJ OSOBY

  Dodano: 2014-08-27

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie, który 04 kwietnia 2014 r. podczas kontroli drogowej na drodze krajowej relacji Berlin-Wrocław, wylegitymował się przed umundurowanymi funkcjonariuszami Straży Granicznej - jako własnym - dowodem osobistym wydanym na nazwisko innej osoby.

 • GROZIŁ SIOSTRZE PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2014-08-26

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który 31 marca 2014 r. w jednej z miejscowości w okolicach Żar używając noża, groził swojej siostrze pozbawieniem życia, co wzbudziło u niej uzasadnioną obawę, że groźba zostanie spełniona.

 • USIŁOWAŁ PODPALIĆ SAMOCHÓD

  Dodano: 2014-08-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który 28 maja 2014 r. w jednej z miejscowości w okolicach Żar, usiłował dokonać podpalenia samochodu Volkswagen Golf, pokładając kanister z substancją łatwopalną. Swojego czynu oskarżony nie zrealizował z uwagi na interwencję innego mężczyzny.

 • PRZEZ CZTERY LATA ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ

  Dodano: 2014-08-22

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2010 r. do 14 marca 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar, znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną poprzez uderzanie rękoma po twarzy, wyzywanie słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe oraz nie wpuszczanie do mieszkania.

 • UDERZYŁ PRACOWNIKA OCHRONY BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2014-08-21

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu mężczyźnie, który w dniu 24 marca 2014 r. na terenie Terminala Odpraw Celnych w Olszynie działając publicznie i bez powodu, zadał cios butelką w głowę pracownika ochrony, naruszając jego nietykalność cielesną.

 • PRZEZ 12 LAT NIE PŁACIŁ ALIMENTÓW NA RZECZ MAŁOLETNIEJ CÓRKI

  Dodano: 2014-08-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie, który przez prawie 12 lat nie płacił alimentów na rzecz swojej małoletniej córki, przez co naraził ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

 • MOTOCYKLISTA WYPRZEDZAŁ NA ZAKAZIE WYPRZEDZANIA I PODWÓJNEJ LINII CIĄGŁEJ, DOPROWADZAJĄC DO WYPADKU

  Dodano: 2014-07-29

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w dniu 30 marca 2014 r. na drodze K-27, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując motocyklem marki Honda CRD1100 przekroczył linię ciągłą skrzyżowania i wykonał manewr wyprzedzania poprzedzającego go samochodu osobowego, doprowadzając do zderzenia motocykla ze skręcającym w lewo pojazdem. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka motocyklu w postaci złamania kości promieniowej, wstrząśnienia mózgu oraz otarcia naskórka, które to obrażenia naruszyły czynności ciała na okres powyżej 7 dni.

 • WŁAMANIE DO KONTA I OSZUSTWO NA PORTALU AUKCYJNYM

  Dodano: 2014-07-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 24 kwietnia 2012 do 20 listopada 2012 r. w Żarach i w Warszawie, w krótkich odstępach czasu, działając w celu osiągnięcia korzyści, uzyskał bez uprawnień dostęp do konta pokrzywdzonego na portalu aukcyjnym oraz jego konta poprzez złamanie haseł dostępu, a następnie wystawił do sprzedaży komputer marki Apple Mac Pro, który został zakupiony przez innego pokrzywdzonego, wprowadzając go tym samym do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w wysokości 2460 zł.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, WYZYWAŁ, PONIŻAŁ

  Dodano: 2014-07-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2012 r. do 10 kwietnia 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obraźliwymi, poniżał, zakłócał spoczynek nocny oraz niszczył sprzęt gospodarstwa domowego.

 • WYSYŁAŁ DZIEWCZYNIE SMSY ZAWIERAJĄCE GROŹBY

  Dodano: 2014-07-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie do 04 grudnia 2013 r do 14 kwietnia 2014 r w jednej z miejscowości w gminie Żary wysyłał do pokrzywdzonej smsy zawierające groźby pozbawienia jej życia, które to groźby wzbudziły u pokrzywdzonej obawę, że mogą być spełnione.

Strona: