Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Mariusz Juryca
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
---

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRZEWRÓCIŁ NA MATKĘ MEBLOŚCIANKĘ

  Dodano: 2016-12-08

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego 2016 r. do 26 sierpnia 2016 r. znęcał się psychicznie nad matką i bratem, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, zakłócał spoczynek nocny, poprzez puszczanie głośnej muzyki oraz niszczył i wynosił z domu przedmioty gospodarstwa domowego. 26 sierpnia 2016 r. podczas awantury domowej przewrócił na matkę meblościankę z różnymi przedmiotami. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • USZKODZIŁ DRZWI DO MIESZKANIA POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2016-12-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 21 letniemu mężczyźnie, który w lipcu dokonał uszkodzenia drzwi antywłamaniowych do mieszkania pokrzywdzonego poprzez rzucenie butelką, powodując straty w wysokości 600 zł.

 • KOPNĄŁ RATOWNIKA MEDYCZNEGO W CZASIE UDZIELANIA MU POMOCY MEDYCZNEJ

  Dodano: 2016-12-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 17 letniego mężczyzny, który 24 września 2016 r. naruszył nietykalność cielesną ratownika medycznego pogotowia ratunkowego podczas i w związku z wykonywaniem przez niego czynności służbowych w ten sposób, że kopnął go w nogę w trakcie udzielania mu pomocy medycznej.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ. OGRANICZAŁ JEJ KONTAKT Z CÓRKAMI

  Dodano: 2016-12-05

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 9 grudnia 2015 r. do 24 sierpnia 2016 r. znęcał się psychicznie nad swoją żoną w ten sposób, że bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, ograniczał jej kontakt z córkami, ograniczał możliwość korzystania z piwnicy i garażu oraz urządzeń sanitarnych i sprzętu AGD.

 • SPOWODOWAŁ U POKRZYWDZONEGO POWAŻNE OBRAŻENIA TWARZOCZASZKI

  Dodano: 2016-12-01

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 59 letniego mężczyzny, który 8 września 2016 r. uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazu twarzoczaszki ze złamaniem nosa, pęknięciem ściany przedniej zatoki szczękowej oraz zasinienie okolicy oka, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

 • POBIŁ I ZNIEWAŻYŁ POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2016-11-30

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który  29 lipca 2016 r. w Żarach działając publicznie i bez powodu, okazując lekceważenie porządku prawnego działając wspólnie z inną osobą pobił, a następnie kopał po całym ciele pokrzywdzonego a jednocześnie znieważył go z powodu jego przynależności etnicznej.

 • GRUPA ZAMASKOWANYCH MĘŻCZYZN UDAJĄCYCH POLICJANTÓW NAPADŁA NA HALE MAGAZYNOWE

  Dodano: 2016-10-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  14.10.2016 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nocy 14 października 2016r. na teren jednej z żarskich firm wtargnęła grupa 6 lub 7 zamaskowanych mężczyzn, którzy grożąc pracownikowi ochrony użyciem broni palnej, zażądali otwarcia hal magazynowych i wydania wyrobów tytoniowych, które miały być przechowywane w tych halach.

 • NA POBOCZU DROGI PRZYPADKOWI PRZECHODNIE UJAWNILI ZWŁOKI 35-LETNIEGO MOTOCYKLISTY

  Dodano: 2016-10-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu ujawnionym w dniu wczorajszym  w Tucholi Żarskiej. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Lubsko zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym ze skutkiem śmiertelnym. Na obecnym etapie postępowania ustalono, że przypadkowi przechodnie na poboczu drogi prowadzącej z Tucholi Żarskiej do miejscowości Stara Woda ujawnili zwłoki 35 letniego mężczyzny. Wymieniony znajdował się kilka metrów od skraju drogi. W pobliżu ciała znaleziono motocykl typu Cross. Prokurator wszczął śledztwo z art. 177 par. 2 kk - obecnie trwają ustalenia okoliczności zdarzenia.

 • SFAŁSZOWAŁ DOKUMENTY I WYŁUDZIŁ PIENIĄDZE

  Dodano: 2016-10-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który 02 lipca 2015 r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz uzyskania pożyczki gotówkowej złożył  stwierdzające nieprawdę podrobione pisemne oświadczenia o zatrudnieniu w Jednostce Wojskowej na stanowisku dowódcy wozu dowodzenia i wysokości osiąganych zarobków oraz podrobione elektronicznie wygenerowane potwierdzenie przelewu uposażenia, następnie w mieszkaniu w Żarach zawarł za  pośrednictwem doradcy klienta umowę pożyczki gotówkowej na kwotę 500 zł a w dniu 21 sierpnia 2015 r. zawarł umowę pożyczki na kwotę 800 zł. Oskarżony doprowadził spółkę udzielającą pożyczki do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, POPYCHAŁ, SZARPAŁ ORAZ UDERZAŁ PO CIELE

  Dodano: 2016-10-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 38 letniego mężczyzny, który w okresie od 01 października 2014 r. do 22 kwietnia 2015 r. w Żarach znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, naruszał ich nietykalność cielesną poprzez popychanie, szarpanie i uderzanie po ciele, a nadto w październiku
  2014 r. na skutek popchnięcia matki spowodował jej upadek, na skutek czego kobieta doznała złamania kości ramiennej z przemieszczeniem. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

Strona: