Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
-
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DOKONAŁ ROZBOJU, KRADZIEŻY W SKLEPIE, WTARGNĄŁ DO MIESZKANIA MATKI ORAZ GROZIŁ POKRZYWDZONYM

  Dodano: 2016-04-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który 12 grudnia 2015 r. w Żarach bijąc rękoma i kopiąc pokrzywdzonego po całym ciele doprowadził go do stanu stanu bezbronności, a następnie zabrał mu... 2 piwa wartości 4 zł.

 • WŁAMANIA DO PACZKOMATÓW

  Dodano: 2016-04-20

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 (dobrowolne poddanie się karze) wobec 19 letniego mężczyzny, który w nocy z 08 na 09 stycznia 2016 r. w Żarach włamał się do paczkomatów używając narzędzia otworzył dziesięć skrzynek, przy czym z trzech skrzynek skradł przesyłki w postaci: zabawki interaktywnej, kosmetyków oraz obuwia o łącznej wartości 1152 zł, działając na szkodę pokrzywdzonych.

 • POBILI POKRZYWDZONEGO KOPIĄC I UDERZAJĄC PIĘŚCIAMI PO GŁOWIE

  Dodano: 2016-04-19

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 32, 24 i 19 lat, którzy 15 listopada 2015 r. w Żarach działając wspólnie i w porozumieniu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego pobili pokrzywdzonego, w ten sposób, że wielokrotnie zadali mu uderzenia pięściami po głowie, kopali go po całym ciele oraz dusili przez co narazili go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ: PONIŻAŁ, NIEPOKOIŁ, NĘKAŁ

  Dodano: 2016-03-30

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 6 kwietnia 2014 r. do 17 września 2015 r. znęcał się psychicznie nad swoją żoną i synem w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obraźliwymi i wulgarnymi, poniżał, niepokoił w godzinach nocnych oraz złośliwie nękał. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • POSŁUŻYŁ SIĘ PODROBIONYM PRAWEM JAZDY PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

  Dodano: 2016-03-23

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 43 letniego mężczyzny, który udzielił pomocy wskazanemu, innemu mężczyźnie w podrobieniu prawa jazdy wydanego na nazwisko oskarżonego w ten sposób, że dostarczył mu swoje zdjęcie i dane personalne na jakie ma zostać sporządzony dokument, a następnie w dniu 08 grudnia 2015 r. w miejscowości Olszyna w celu użycia za autentyczny posłużył się tak podrobionym prawem jazdy podczas kontroli drogowej.

 • WJECHAŁ NA CHODNIK I POTRĄCIŁ PIESZĄ

  Dodano: 2016-03-22

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie, który  27 października 2015 r. w Żarach kierując samochodem osobowym naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc z nadmierną prędkością niedostosowaną do zamierzonego manewru i dojeżdżając do ronda, na którym skręcał w prawo nie zachował ostrożności w wyniku czego po wjechaniu na rondo stracił panowanie nad pojazdem , wypadł z jezdni i wjechał na chodnik, po którym prawidłowo poruszała się pokrzywdzona. Na skutek potrącenia, pokrzywdzona doznała obrażeń ciała stanowiących chorobę realnie zagrażającą życiu oraz powodujących trwałe istotne zeszpecenie jej ciała.

 • LISTONOSZ PRZYWŁASZCZYŁ POWIERZONE MU PIENIĄDZE

  Dodano: 2016-03-21

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 23 lutego  do 3 czerwca 2015 r. na terenie miasta i gminy Żary będąc zatrudnionym na stanowisku listonosza  przyjął od pokrzywdzonych wpłaty na łączną kwotę 15.368,50 zł , a następnie pieniądze w tej kwocie przywłaszczył.

 • PRZYWŁASZCZYŁA POWIERZONE JEJ PIENIĄDZE

  Dodano: 2016-03-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie  art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec kobiety w wieku 50 lat ,która w okresie od czerwca 2014 r. do września 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar, przywłaszczyła z pobranych opłat targowych powierzone jej pieniądze w łącznej kwocie 33.677 złotych na szkodę Gminy.

 • ARESZT DLA 51-LETNIEGO OBYWATELA LITWY ZA PASERSTWO SAMOCHODU WARTEGO OK. 190 TYS. ZŁ

  Dodano: 2016-03-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował wniosek do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 51-letniego mężczyzny - obywatela Litwy. 
  Podejrzanemu zarzucono, że  pomagał w ukryciu samochodu osobowego marki Mercedes S-350 o wartości ok. 190 tys. zł  skradzionego na terenie Niemiec.

 • KIEROWCA CIĘŻARÓWKI ZGINĄŁ PRZEJECHANY PRZEZ WŁASNĄ CIĘŻARÓWKĘ, W KTORĄ UDERZYŁ OSKARŻONY

  Dodano: 2016-03-15

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który  3 grudnia 2015 r. na drodze K-18 nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując ciągnikiem samochodowym Scania z naczepą, nie zachował należytej ostrożności poprzez niewłaściwe obserwowanie drogi w wyniku czego najechał na tył stojącego na prawym pasie drogi zestawu pojazdów i doprowadził do jego  przemieszczenia  i uderzenia  w stojącego przed nim kierowcę w następstwie czego kierowca ten został  przejechany przez ciągnik DAF, przed którym stał i poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Strona: