Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Mariusz Juryca
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
---

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZNISZCZYŁA LAPTOP ZRZUCAJĄC GO NA PODŁOGĘ

  Dodano: 2017-07-14

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniej kobiecie, która w dniu 25 kwietnia 2017 r. w Żarach dokonała uszkodzenia laptopa LENOVO poprzez rzucenie nim o podłogę powodując uszkodzenie obudowy oraz potłuczenia matrycy powodując straty na kwotę 1000 zł, na szkodę pokrzywdzonej.

 • KIEROWAŁ SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM MAJĄC 1,13 PROMILA ALKOHOLU W WYDYCHANYM POWIETRZU

  Dodano: 2017-07-12

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 50 letniemu mężczyźnie, który w dniu 3 czerwca 2017 r. na terenie stacji paliw znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 1,13 mg/l promila alkoholu we krwi, prowadził ruchu lądowym, pojazd mechaniczny - samochód ciężarowy.

 • PROWADZIŁ MOTOROWER MAJĄC W WYDYCHANYM POWIETRZU PONAD PROMIL ALKOHOLU

  Dodano: 2017-07-11

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 41 letniemu mężczyźnie, który w dniu 19 maja 2017 r. w ruchu lądowym prowadził motorower Peugeot znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • OSKARŻONA O RAŻĄCE ZANIEDBANIE DWÓCH PSÓW RASY BERNARDYN

  Dodano: 2017-07-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 41 letniej kobiety, która w okresie od sierpnia 2016 r. do 30 stycznia 2017 r. w Żarach znęcała się nad dwoma psami, w ten sposób, że utrzymywała je w niewłaściwych warunkach bytowania w stanie rażącego niechlujstwa bez odpowiedniego pomieszczenia, utrzymywania ww. zwierząt w stanie zagłodzenia bez dostępu do świeżej wody, braku odpowiedniej ilości pojemników do jedzenia, braku zadaszenia, nie dbała o czystość i pielęgnację sierści zwierząt, nie podejmowała czynności opieki weterynaryjnej.

 • GROZIŁA POKRZYWDZONEJ DZWONIĄC I WYSYŁAJĄC JEJ SMSY

  Dodano: 2017-07-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56 letniej kobiecie, która w okresie od 01 maja 2016 r. do 14 listopada 2016 r. w Żarach i innych miejscowościach, działając w krótkich odstępach czasu, za pośrednictwem wiadomości tekstowych SMS i telefonicznych połączeń głosowych wielokrotnie znieważyła pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi oraz groziła jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, a groźby te wzbudziły w zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ - PRZEBYWA W ARESZCIE

  Dodano: 2017-07-06

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2016 r. do 19 kwietnia 2017 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury podczas których wielokrotnie wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, naruszał jej nietykalność cielesną uderzając po całym ciele, jak również wielokrotnie groził wymienionej pozbawieniem życia. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • TRZECH NAPASTNIKÓW POBIŁO POKRZYWDZONEGO, KTÓRY DOZNAŁ CIĘŻKICH I TRWAŁYCH OBRAŻEŃ CIAŁA

  Dodano: 2017-07-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 39, 38 i 58 lat, którzy 26 grudnia 2016 r w jednej z miejscowości koło Żar działając wspólnie i w porozumieniu brali udział w pobiciu pokrzywdzonego wielokrotne kopiąc go i bijąc pięściami po całym ciele w wyniku czego pokrzywdzony doznał ciężkich i trwałych obrażeń ciała w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.

 • NA DRODZE PUBLICZNEJ KIEROWAŁ QUADEM ZNAJDUJĄC SIĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2017-06-29

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 22 letniego mężczyzny, który  11 maja 2017 r. w jednej z miejscowości koło Żar na drodze publicznej, kierował quadem marki Honda znajdując się w stanie nietrzeźwości tj. 0,62 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • WŁAMANIE I KRADZIEŻ...ORZESZKÓW ZIEMNYCH

  Dodano: 2017-06-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 35 letniego mężczyzny i 27 letniej kobiety, którzy 20 maja 2017 r. w Żarach wybijając szybę w oknie włamali się do budynku jednorodzinnego, z którego skradli artykuły spożywcze w postaci m.in. ... orzeszków ziemnych, śmietany oraz ciasta w łącznej kwocie 23 zł na szkodę pokrzywdzonej.

 • POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ NA OZNAKOWANYM PRZEJEŹDZIE DLA ROWERZYSTÓW

  Dodano: 2017-06-26

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniemu mężczyźnie, który 13 lutego 2017 r. w Żarach nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki VW Transporter nie zachował szczególnej ostrożności, nienależycie obserwował sytuację panująca na drodze i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście podczas przejeżdżania oznakowanym przejazdem dla rowerzystów, czym doprowadził do jego potrącenia, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które naruszyły czynności narządów jego ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres dłuższy niż 7 dni.

Strona: