Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Mariusz Juryca
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
---

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NAPADŁ NA EKSPEDIENTA SKLEPU, ZAGROZIŁ PRZEDMIOTEM PRZYPOMINAJĄCYM BROŃ PALNĄ I PRÓBOWAŁ OKRAŚĆ

  Dodano: 2016-07-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 33-letniego mieszkańca Żar. Prokurator zarzucił podejrzanemu, że w dniu 8.07.2016 roku w Żarach usiłował dokonać rozboju. Mężczyzna używając przemocy poprzez szarpanie oraz posługując się przedmiotem   przypominającym broń palną, zagroził sprzedawcy natychmiastowym użyciem siły, żądając wydania pieniędzy znajdujących się w kasie, a następnie zabrał sztangę papierosów, usiłując w ten sposób dokonać kradzieży mienia na szkodę właściciela sklepu.

 • USIŁOWAŁ WYJAŚNIĆ SPRAWY RODZINNE Z NOŻEM W RĘKU - UGODZIŁ NIM SZWAGRA

  Dodano: 2016-07-08

  Żary. W ostatnich dniach Sąd Rejonowy w Żarach na wniosek prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy  wobec 36-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono spowodowanie   uszkodzenia ciała, kierowanie gróźb karalnych, oraz naruszenie miru domowego.

 • 19-LATEK DWUKROTNIE UGODZIŁ NOŻEM OJCA POD MARKETEM

  Dodano: 2016-07-07

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach prowadzi śledztwo wobec 19-letniego mężczyzny. Jak ustalono w dniu 16.06.2016 r. funkcjonariusze Policji KP Lubsko zostali powiadomieni o tym, że pod jednym z marketów na terenie Lubska został zaatakowany nożem mężczyzna, który odniósł obrażenia ciała. Ustalono, że po wyjściu z marketu do pokrzywdzonego podbiegł jego 19 letni syn, zagroził mu pozbawieniem życia, po czym  doszło między mężczyznami do szarpaniny w trakcie której, 19 latek wyciągnął nóż zadając dwa ciosy swojemu ojcu. Spowodował tym samym u niego  obrażenia ciała na okres powyżej 7 dni.  

 • OSKARŻONA DOTKLIWIE POBIŁA POKRZYWDZONĄ

  Dodano: 2016-07-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 22 letniej kobiecie, która w dniu 29 sierpnia 2015 r. działając publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, poprzez kopanie w twarz pobiła pokrzywdzoną wskutek czego doznała ona stłuczenia lewej połowy twarzy - krwiaka okularowego oka, rany tłuczonej powieki oraz zasinienia i obrzęku policzka.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM, GROZIŁ, ŻE PORĄBIE GO SIEKIERĄ I SPALI DOM

  Dodano: 2016-07-01

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2005 r. do września 2007 r. oraz w okresie od marca 2008 r. do sierpnia 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad ojcem w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonego słowami obelżywymi, zakłócał spokój przez głośne słuchanie muzyki, naruszał nietykalność cielesną pokrzywdzonego poprzez jego popychanie i szarpanie, a także groził mu pozbawieniem życia przez porąbanie siekierą, przy  czym groźby te wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SKLEPU, ZABRAŁ JEDNEGO BUTA I ... ZATRZYMAŁ SIĘ NA KRACIE

  Dodano: 2016-06-30

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który 20.07.2015 r. w Żarach  włamał się do magazynu sklepu odzieżowego, a następnie usiłował dokonać kradzieży ... jednego buta damskiego sportowego.
  Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzaśnięcie się wewnętrznego okratowania. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • OSKARŻONY O SZEREG KRADZIEŻY Z WŁAMANIEM

  Dodano: 2016-06-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 32 letniego mężczyzny, który we wrześniu i październiku 2015 r. włamał się do kilku sklepów, lombardu oraz salonu ze sprzętem telekomunikacyjnym , z których ukradł m.in. telefony komórkowe, laptopy różnych marek oraz kasy fiskalne wraz z pieniędzmi - wszystko o łącznej wartości 11 989 złotych działając na szkodę pokrzywdzonych.

 • SPRZEDAWAŁ NARKOTYKI. GROZI MU DO 10 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2016-06-27

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który na terenie Żar w okresie od września do grudnia 2015 r. sprzedawał różnym osobom środki narkotyczne w postaci metaamfetaminy w ilości 45,5 grama za łączną kwotę 7.350 zł.

 • 35-LATEK UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO SIEKIERĄ W GŁOWĘ. TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2016-06-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec   35-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  12 .06 .2016 r.  w godzinach wieczornych w okolicach sklepu spożywczego w Jasieniu podczas kłótni z 31 letnim pokrzywdzonym uderzył go trzymaną w ręce siekierą w głowę powodując obrażenia głowy. (usiłowanie zabójstwa)

 • UKRADLI Z HIPERMARKETU PONAD 400 PLASTIKOWYCH SKRZYNEK

  Dodano: 2016-06-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec dwóch mężczyzn w wieku 22 i 27 lat, którzy w dniach 27 listopada 2015 r, oraz 03 grudnia 2015 r. działając wspólnie dokonali kradzieży z hipermarketu plastikowych skrzynek koloru zielonego w ilości nie mniejszej niż 470 sztuk o łącznej wartości 7727,52 złotych.

Strona: