Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • POCIĘŁA NOŻEM TWARZ POKRZYWDZONEGO W CELU ZMUSZENIA DO ZWROTU...5 ZŁOTYCH

  Dodano: 2016-02-12

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniej kobiecie, która 25 września 2015 r. stosując przemoc wobec pokrzywdzonego, w celu zmuszenia go do zwrotu pieniędzy w kwocie ... 5 zł używając noża kilkakrotnie pocięła nim twarz i szyję mężczyzny powodując liczne rany cięte.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2016-02-11

   
  W dniach 22 - 27 lutego br. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

 • STOSOWAŁ PRZEMOC WOBEC KURATORA SĄDOWEGO

  Dodano: 2016-02-08

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który  27 października 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar, uderzył w przedramię kurator sądową i naruszył jej nietykalność cielesną oraz znieważył ją słowami obelżywymi podczas pełnienia przez pokrzywdzoną obowiązków służbowych.

 • UKRADŁA PIENIĄDZE Z DYŻURKI LEKARSKIEJ.

  Dodano: 2016-02-08

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze), wobec 51 letniej kobiety, która 21 października 2015 r. w Żarach na terenie 105 Szpitala Wojskowego zabrała z portfela znajdującego się w torbie na dyżurce lekarskiej pieniądze w kwocie 510 zł, działając na szkodę pokrzywdzonego.

 • WPISAŁ SWOJE DANE NA CZYSTYM BLANKIECIE WZORU PRAWA JAZDY, A NASTĘPNIE UŻYŁ GO JAKO AUTENTYCZNY.

  Dodano: 2016-01-26

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który w listopadzie 2015 r. w Niemczech w celu użycia jako autentyczny, podrobił dokument w postaci polskiego prawa jazdy, poprzez wpisanie swoich danych osobowych na czystym blankiecie wzoru prawa jazdy, pobranym ze strony internetowej, wydrukował go, zalaminował i następnie w dniu 20 listopada 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar podczas kontroli drogowej użył tego dokumentu jako autentycznego, okazując go dla Policjantów.

 • ODPOWIE PRZED SĄDEM ZA NIEWŁAŚCIWE ZABEZPIECZENIE DANYCH OSOBOWYCH PRACOWNIKÓW FIRMY

  Dodano: 2016-01-26

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 30 maja 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar, będąc zobowiązanym do ochrony danych osobowych jako administrator, nie zabezpieczył we właściwy sposób pomieszczenia z dokumentami zawierającymi dane osobowe pracowników jednej z firm i umożliwił w ten sposób dostęp do tych danych osobom nieupoważnionym.

 • WYRWAŁ POLICJANTOWI GAZ OBEZWŁADNIAJĄCY, A NASTĘPNIE PRYSNĄŁ NIM W TWARZ FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Dodano: 2016-01-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który 24 września 2015 r. w jednej z miejscowości koło Żar zastosował przemoc wobec funkcjonariusza Policji w ten sposób, że szarpał go za rękaw koszuli w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej, a następnie dopuścił się czynnej napaści na dwóch funkcjonariuszach Policji, w ten sposób, że uderzając w rękę jednego z nich wytrącił mu z dłoni ręczny miotacz gazu obezwładniającego, a następnie użył go, pryskając w twarz obu policjantów.

 • ZRZUCILI POKRZYWDZONEGO Z ROWERU A NASTĘPNIE GO POBILI

  Dodano: 2016-01-22

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 27 i 20 lat, którzy 11 października 2015 r. w Lubsku zrzucili pokrzywdzonego z roweru, a następnie leżącego pobili uderzając go pięściami po twarzy, kopiąc po całym ciele, oraz uderzając pompką od roweru po głowie. Oskarżeni narazili w ten sposób pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 • TRZECH ZAMASKOWANYCH SPRAWCÓW UŻYWAJĄC PRZEMOCY WOBEC WŁAŚCICIELI KANTORU UKRADŁO 400 TYS. ZŁ

  Dodano: 2016-01-20

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował , że  18.01.2016 r. w Lubsku  trzech zamaskowanych sprawców używając przemocy wobec właścicieli kantoru, w tym  niebezpiecznego przedmiotu w postaci młotka dokonało kradzieży pieniędzy w kwocie 400 tyś. zł pochodzących z utargu w kantorze.  

 • SKAKAŁ PO SAMOCHODZIE I UDERZAŁ W NIEGO.. SIEKIERĄ

  Dodano: 2016-01-19

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 23-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  15 stycznia 2016 r. uderzył pokrzywdzonego mężczyznę siekierą w lewą nogę czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci: głębokiej rany uda lewego długości około 6 cm z uszkodzeniem mięśni i naczyń uda, które naruszyły czynności narządów jego ciała i spowodowały rozstrój jego zdrowia na czas trwający dłużej niż 7 dni.

Strona: