Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Mariusz Juryca
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
---

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • POBILI POKRZYWDZONEGO, BO CHCIELI DAĆ MU NAUCZKĘ ZA ZNIEWAŻENIE ICH ZNAJOMEJ

  Dodano: 2016-09-29

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn w wieku 38 i 35 lat, którzy  16 lipca 2016 r. w Żarach działając wspólnie, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, pobili pokrzywdzonego w ten sposób, że kopali oraz bili go pięściami po twarzy i całym ciele. Pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci obrzęku i zasinienia twarzy i głowy, zasinienia mostka, łokcia, przedramienia oraz złamania nosa.

 • PRZEZ 10 LAT KORZYSTAŁ Z PRĄDU Z POMINIĘCIEM LICZNIKA

  Dodano: 2016-09-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 55 letniego mężczyzny, który w okresie od 2006 r. do 25 czerwca 2016 r. dokonał kradzieży energii elektrycznej samowolnie podłączając przewody elektryczne do przyłącza elektrycznego w zajmowanym budynku z pominięciem układu pomiarowego, czym działał na szkodę ENEA Operator sp. Z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

 • "PRZEDŁUŻYŁ" SOBIE PRZERWĘ W ODBYWANIU KARY

  Dodano: 2016-09-27

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 63 letniego mężczyzny, który po wykorzystaniu 6-miesięcznej przerwy w odbywaniu kary, bez usprawiedliwionej przyczyny nie powrócił do Aresztu Śledczego w Lubsku.

 • BIŁ ŻONĘ PRZY UŻYCIU METALOWEJ PATELNI

  Dodano: 2016-09-26

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 47 letniego mężczyzny, który w okresie od lipca 2014 r. do lipca 2016 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córką w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzone słowami obelżywymi, groził im pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, poniżał, zakłócał spoczynek nocny, niepokoił, niszczył przedmioty gospodarstwa domowego, bił żonę pięściami i przy użyciu metalowej patelni po całym ciele powodując u niej obrażenia ciała w postaci powierzchownych urazów obu nadgarstków i ramion, urazu twarzoczaszki oraz urazu powierzchniowego szyi.

 • CELOWAŁ Z BRONI W STRONĘ POKRZYWDZONEJ, ŻĄDAJĄC WYDANIA PIENIĘDZY Z KASY

  Dodano: 2016-09-23

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który 08 lipca 2016 r. w jednym ze sklepów w Żarach  używając przemocy poprzez szarpanie oraz trzymając w ręce pistolet alarmowy Start skierowany w stronę pokrzywdzonej zażądał od niej wydania pieniędzy znajdujących się w kasie w kwocie 1951,08 zł, oraz zabrał sztangę papierosów marki RGD wartości 125 zł. Oskarżony zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonej oraz klienta sklepu, którzy zatrzymali sprawcę odbierając mu pistolet uniemożliwiając jednocześnie oddalenie się z miejsca zdarzenia do czasu przyjazdu Policji.

 • OKRADLI POKRZYWDZONEGO, POBILI I GROZILI ABY NIE ZAWIADAMIAŁ ORGANÓW ŚCIGANIA

  Dodano: 2016-09-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem 19 - latków, którzy w dniu 01 marca 2016 r. bezpośrednio po kradzieży telefonu komórkowego marki Samsung wartości 800 zł, grozili pokrzywdzonemu pobiciem w celu zmuszenia go do niezawiadamiania organów ścigania o popełnionych przez oskarżonych przestępstw na szkodę pokrzywdzonego.

 • UCZESTNICZYŁ W OBROCIE ZNACZNEJ ILOŚCI ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

  Dodano: 2016-09-06

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który 17 listopada 2015 r. wbrew przepisom ustawy posiadał substancję psychotropową, zawierającą w swoim składzie Alfa PVP w ilości łącznej 2,81 grama.

 • ZA POSIADANIE AMUNICJI BEZ ZEZWOLENIA GROZI MĘŻCZYŹNIE DO 8 LAT WIĘZIENIA

  Dodano: 2016-09-05

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 letniemu mężczyźnie, który 19 lutego 2016 r. posiadał bez wymaganego zezwolenia amunicję w postaci naboju pistoletowego kal. 9 mm "Makarow", produkcji polskiej z 1980 r.

 • KOPALI POKRZYWDZONYCH PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2016-09-02

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem osobom w wieku 22, 23 i 27 lat, którzy  28 września 2015 r. działając publicznie i bez powodu okazując rażące lekceważenie prawa, brali udział w pobiciu dwóch pokrzywdzonych osób. Napastnicy kopali  pokrzywdzonych po całym ciele i w ten sposób narazili ich na bezpośrednie  niebezpieczeństwo utraty życia albo zdrowia. Trzeci z oskarżonych działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • POBILI I GROZILI POKRZYWDZONEMU W CELU ZMUSZENIA GO DO PRZYZNANIA SIĘ DO KRADZIEŻY

  Dodano: 2016-08-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 23, 27 i 32 lata, którzy 05 marca 2016 r. wspólnie pobili pokrzywdzonego oraz grozili mu w celu zmuszenia go do przyznania się do kradzieży katalizatorów.

Strona: