Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OBCOWAŁ PŁCIOWO Z 14 LETNIĄ DZIEWCZYNKĄ

  Dodano: 2015-03-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który w listopadzie 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar, obcował płciowo odbywając stosunek waginalny z małoletnią - lat 14.

 • PRZYSTAWIŁ MATCE NÓŻ DO SZYI I ŻĄDAŁ WYDANIA PIENIĘDZY

  Dodano: 2015-03-03

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2014 r. do 08 listopada 2014 r. w Żarach znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że wielokrotnie wszczynał awantury w trakcie, których bił pokrzywdzoną pięściami i kopał po całym ciele powodując zasinienia ciała, wyzywał wymienioną słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zmuszał do wykonywania rozmaitych prac domowych, wymuszał pieniądze, poniżał, zakłócał spoczynek, wyganiał z domu, powodując, że ostatecznie matka zmuszona była zamieszkać w komórce gospodarczej lub w piwnicy.

 • ZADAŁ 4 ŚMIERTELNE CIOSY OBUCHEM SIEKIERY W GŁOWĘ POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2015-03-02

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 27 na 28 września 2014 r. w Żarach uderzył co najmniej czterokrotnie obuchem siekiery w głowę pokrzywdzonego, powodując rozległe obrażenia czaszkowo-mózgowe, skutkujące nagłą gwałtowną śmiercią pokrzywdzonego.

 • GDY DOWIEDZIAŁ SIĘ O POPEŁNIONYM ZABÓJSTWIE NIE ZAWIADOMIŁ NIEZWŁOCZNIE O TYM POLICJI

  Dodano: 2015-02-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57 letniemu mężczyźnie, który w dniu 28 września 2014 r. w Żarach mając wiarygodną wiadomość o dokonanym zabójstwie oraz widząc ciało zmarłego nie zawiadomił niezwłocznie organów ścigania o zaistniałym zdarzeniu.

 • PRZEGRAŁ NA AUTOMATACH SWOJE PIENIĄDZE A POTEM PIENIĄDZE NALEŻĄCE DO POKRZYWDZONEJ SPÓŁKI

  Dodano: 2015-02-20

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w dniu 26 października 2014 r. w Żarach będąc zatrudnionym w salonie gier oraz będąc odpowiedzialnym materialnie za powierzone mu mienie i środki pieniężne, przywłaszczył sobie środki pieniężne w łącznej kwocie 30119,15 złotych, działając na szkodę spółki.

 • MŁODY MĘŻCZYZNA DOTKLIWIE POBIŁ POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2015-02-19

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniemu mężczyźnie, który w dniu 18 września 2014 r. w Żarach uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, powodując obrażenia ciała w postaci złamania bocznej ściany oczodołu z wgłębieniem odłamów kostnych, złamania łuku jarzmowego z przemieszczeniem i blokowaniem żuchwy oraz krwiaka okularowego oka, które to obrażenia ciała spowodowały u pokrzywdzonego naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

 • POBIERAŁ RENTĘ RODZINNĄ KTÓRA MU NIE PRZYSŁUGIWAŁA

  Dodano: 2015-02-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 listopada 2013 r. do 31 lipca 2014 r. w Żarach wprowadzał w błąd pracownika ZUS co do faktu pobierania nauki w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym doprowadził ZUS Oddział w Zielonej Górze do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 12.694,30 zł. z tytułu pobranej należności renty rodzinnej.

 • OSKARŻONY WIELOKROTNIE PODRABIAŁ PODPIS BRATA NA MANDATACH

  Dodano: 2015-02-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 20 listopada 2004 r. do 11 stycznia 2006 r. w krótkich odstępach czasu, piętnastokrotnie podrobił podpis brata na drukach mandatów karnych wystawianych w związku z popełnieniem przez niego wykroczeń drogowych. Brat oskarżonego przebywał wówczas w zakładzie karnym w Niemczech, w trakcie pobytu w zakładzie karnym nie korzystał z przepustek.

 • NADMIERNA PRĘDKOŚĆ NA ZAKRĘCIE, ORAZ UTRATA PANOWANIA NAD POJAZDEM PRZYCZYNĄ WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2015-02-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniej kobiecie, która w dniu 12 września 2014 r. na drodze K-27 relacji Nowogród Bobrzański-Dąbrowiec, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Mitsubishi Carisma wjechała w zakręt z nadmierną prędkością i utraciła panowanie nad pojazdem, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Kangoo, a następnie pojazdem marki Toyota Corolla. W wyniku tego zderzenia pasażerka Toyoty Corolla w skutek poniesionych obrażeń ciała zmarła w dniu 17 września 2014 r.

 • UPORCZYWIE NĘKAŁ SWOJĄ BYŁĄ PARTNERKĘ

  Dodano: 2015-02-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 18 kwietnia 2014 r do 09 września 2014 r. w Żarach uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wielokrotne zaczepianie jej w miejscach publicznych, w tym przed miejscem pracy i przed domem , a także wysyłanie na jej telefon komórkowy obraźliwych wiadomości tekstowych (sms) . Oskarżony nadto szarpał kobietę za odzież i popychał, używał wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe i wulgarne, wielokrotne groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, wzbudzając w niej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia i naruszając jej prywatność.

Strona: