Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRZEZ 12 LAT NIE PŁACIŁ ALIMENTÓW NA RZECZ MAŁOLETNIEJ CÓRKI

  Dodano: 2014-08-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie, który przez prawie 12 lat nie płacił alimentów na rzecz swojej małoletniej córki, przez co naraził ją na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

 • MOTOCYKLISTA WYPRZEDZAŁ NA ZAKAZIE WYPRZEDZANIA I PODWÓJNEJ LINII CIĄGŁEJ, DOPROWADZAJĄC DO WYPADKU

  Dodano: 2014-07-29

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w dniu 30 marca 2014 r. na drodze K-27, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując motocyklem marki Honda CRD1100 przekroczył linię ciągłą skrzyżowania i wykonał manewr wyprzedzania poprzedzającego go samochodu osobowego, doprowadzając do zderzenia motocykla ze skręcającym w lewo pojazdem. W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała doznała pasażerka motocyklu w postaci złamania kości promieniowej, wstrząśnienia mózgu oraz otarcia naskórka, które to obrażenia naruszyły czynności ciała na okres powyżej 7 dni.

 • WŁAMANIE DO KONTA I OSZUSTWO NA PORTALU AUKCYJNYM

  Dodano: 2014-07-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 24 kwietnia 2012 do 20 listopada 2012 r. w Żarach i w Warszawie, w krótkich odstępach czasu, działając w celu osiągnięcia korzyści, uzyskał bez uprawnień dostęp do konta pokrzywdzonego na portalu aukcyjnym oraz jego konta poprzez złamanie haseł dostępu, a następnie wystawił do sprzedaży komputer marki Apple Mac Pro, który został zakupiony przez innego pokrzywdzonego, wprowadzając go tym samym do niekorzystnego rozporządzenia własnym mieniem w wysokości 2460 zł.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, WYZYWAŁ, PONIŻAŁ

  Dodano: 2014-07-25

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od września 2012 r. do 10 kwietnia 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną, w ten sposób, że znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obraźliwymi, poniżał, zakłócał spoczynek nocny oraz niszczył sprzęt gospodarstwa domowego.

 • WYSYŁAŁ DZIEWCZYNIE SMSY ZAWIERAJĄCE GROŹBY

  Dodano: 2014-07-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie do 04 grudnia 2013 r do 14 kwietnia 2014 r w jednej z miejscowości w gminie Żary wysyłał do pokrzywdzonej smsy zawierające groźby pozbawienia jej życia, które to groźby wzbudziły u pokrzywdzonej obawę, że mogą być spełnione.

 • PODCZAS AWANTURY UDERZYŁ POKRZYWDZONĄ KIJEM W RĘKĘ

  Dodano: 2014-07-15

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko53 letniemu mężczyźnie, który od 2012 r. do 23 kwietnia 2014 r. w Żarach znęcał się fizycznie i psychicznie na konkubiną w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, krytykował i poniżał oraz bił ją, popychał i szarpał. W dniu 27 grudnia 2013 r. uderzył pokrzywdzoną kijem w rękę powodując złamanie kości promieniowej oraz złamania wyrostka rylcowego kości łokciowej, które to obrażenia ciała naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni.

 • PODPALIŁ SAMOCHÓD POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2014-07-14

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w dniu 07 września 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żary, działając publicznie i bez powodu dokonał uszkodzenia samochodu osobowego marki Ford Focus w ten sposób, że oblał go substancją łatwopalną i podpalił. W wyniku tego zdarzenia zniszczeniu uległy również dwa telefony komórkowe, które znajdowały się wewnątrz pojazdu. Oskarżony działał na szkodę pokrzywdzonego. Łączna wartość zniszczonego mienia to 7200 zł.

 • UDERZYŁ SYNA SZKLANYM DZBANKIEM W GŁOWĘ

  Dodano: 2014-07-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 kwietnia 2014 r. w Lubsku, uderzył szklanym dzbankiem w głowę swojego syna, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci sińca w okolicy czołowo-ciemieniowej, powierzchniowej rany tłuczonej oraz otarcia naskórka głowy.

 • KRADZIEŻ SZKATUŁKI Z KARTKAMI ŻYWNOŚCIOWYMI

  Dodano: 2014-07-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie, który w październiku 2013 r. włamał się do mieszkania pokrzywdzonych, a następnie zabrał pieniądze w kwocie 1250 zł, drewnianą szkatułkę z kartkami żywnościowymi, bonami towarowymi i monetami okolicznościowymi, metalową papierośnicę, dwie szkatułki z kompletami srebrnych łyżeczek i cyfrowy aparat fotograficzny o łącznej wartości 2220.

 • KRADZIEŻ ELEMENTU KONSTRUKCYJNEGO DACHU

  Dodano: 2014-06-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który 30 stycznia 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, ukradł kratownicę metalową stanowiącą element konstrukcji dachowej hali. Właściciel obiektu straty wycenił na kwotę 2 tys. zł.

Strona: