Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZMIANY KADROWE W PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2014-12-17

  W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Generalnej odbyła się uroczystość wręczenia powołań do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgu apelacji poznańskiej. To niezwykle doniosłe wydarzenie w "życiu" jednostek, gdyż niesie ze sobą zmiany na stanowiskach kierowniczych niektórych prokuratur rejonowych okręgu zielonogórskiego.

  Poniżej przedstawiamy sylwetki nowo powołanych Prokuratorów Rejonowych okręgu zielonogórskiego.

 • ZA ZNĘCANIE SIĘ OSKARŻONEMU GROZI DO 5 LAT WIĘZIENIA

  Dodano: 2014-11-13

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 15 czerwca do 03 lipca 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, znajdując się pod wpływem alkoholu bez przyczyny i powodu wszczynał awantury domowe, wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, wyganiał ją z domu, w godzinach nocnych trzaskał drzwiami i nastawiał głośno telewizor. Oskarżonemu zarzucono nadto, że we wskazanym czasie wykręcał pokrzywdzonej ręce lub trzymając ją za szyję przyciskał ją do podłogi, jak również szarpał za odzież oraz groził pozbawieniem życia.

 • UDERZYŁ WSPÓŁOSADZONEGO, PONIEWAŻ MĘŻCZYZNA CHRAPAŁ I UTRUDNIAŁ SPOCZYNEK

  Dodano: 2014-10-28

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który przebywając w Areszcie Śledczym w dniu 20 lutego 2014 r. uderzył dłonią w głowę pokrzywdzonego w okolice ucha i spowodował u niego obrażenia w postaci perforacji błony bębenkowej, które naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

 • OSZUKAŁ CZTERNAŚCIE OSÓB POBIERAJĄC ZALICZKI NA POCZET USŁUGI, KTÓRĄ MIAŁ WYKONAĆ

  Dodano: 2014-10-24

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jako właściciel firmy reklamowej oszukał czternaście osób, z którymi w okresie od 03 sierpnia 2012 r do 15 kwietnia 2014 r. zawarł ustne umowy na wykonanie reklamy na tablicach i na tę okoliczność pobierał zaliczki. Łączna wartości pobranych zaliczek to 10.934 zł.

 • POBILI I SKOPALI ZNAJOMEGO I UKRADLI MU 1000 ZŁOTYCH

  Dodano: 2014-10-23

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 28 i 29 lat, którzy w dniu 27 czerwca 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar, działając wspólnie i w porozumieniu użyli przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez kilkukrotne uderzenie go pięściami w głowę i przewrócenie na ziemię, a następnie kopali go po całym ciele po czym zabrali mu portfel wraz z pieniędzmi w kwocie 1000 zł.

 • BEZ POWODU DOTKLIWIE POBIŁ POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2014-10-21

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie, który 1 lipca 2014 r. w Żarach, działając publicznie i bez powodu, dotkliwie pobił pokrzywdzonego kopiąc i uderzając go pięściami  po całym ciele.
  W wyniku tego spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci złamania kości nosa, rany tłuczonej łuku brwiowego, krwiaków oczodołu, wstrząśnienie mózgu i złamanie kości ściany przyśrodkowej oczodołu prawego, które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej 7 dni.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, UDERZAŁ JĄ RĘKĄ W TWARZ, POPYCHAŁ, GROZIŁ USZKODZENIEM CIAŁA

  Dodano: 2014-10-20

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 06 czerwca 2013 r. do 14 lipca 2014 r. w Żarach znęcał sie fizycznie i psychicznie nad swoją matką w ten sposób, że wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał jej spoczynek nocny, a nadto wielokrotnie znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał bez powodu awantury domowe w trakcie których uderzał pokrzywdzoną ręką w twarz, popychał, szarpał za ubranie i włosy, groził uszkodzeniem ciała, wymuszał wydanie pieniędzy na alkohol oraz niszczył przedmioty użytku domowego.

 • KOPNĄŁ W NOGĘ FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Dodano: 2014-10-17

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w dniu 01 sierpnia 2014 w Żarach naruszył nietykalność cielesą funkcjonariusza Policji podczas pełnienia przez niego służby, w ten sposób, że kopnął pokrzywdzonego w nogę a następnie już w budynku KPP w Żarach znieważył słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe funkcjonariuszy Policji.

 • KOPNĄŁ KOBIETĘ W PLECY A JEJ CÓRKĘ BIŁ PASEM PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2014-10-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego do 15 maja 2014 r. w jednej z miejscowości koło Żar znęcał się psychicznie i fizycznie nad konkubiną oraz jej małoletnią córką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obraźliwymi, zmuszał do przebywania w jego obecności, szarpał za ubranie, oraz kopnął ją w plecy i w jednym przypadku  dusił ją trzymając za szyję. Nadto oskarżonemu zarzucono, że stosował przemoc fizyczną wobec małoletniej córki pokrzywdzonej  bijąc ją pasem po całym ciele.

 • WYPADEK W MIEJSCU PRACY - OSKARŻONY NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI

  Dodano: 2014-10-15

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie, który 29 stycznia 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim w zakładzie pracy, nie zachował należytej ostrożności w trakcie naprawy gwoździarki pneumatycznej i nie odłączył zasilania kiedy w strefie zagrożenia znajdowały się inne osoby, w wyniku czego doszło do przypadkowego uruchomienia urządzenia i wyrzutu z niego przedmiotu, który uderzył pokrzywdzonego w prawe oko i przez to spowodował u niego poważne obrażenia tego oka.
  Opisane obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Strona: