Żary

Żary

KONTAKT

ul. Górnośląska 17, 68-200 Żary
zobacz jak do nas dojechać

Centrala : + 48 68 363-93-51
Fax + 48 68 363-93-60
przary@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                 
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                
68 363-93-62               


Prokurator Rejonowy
Barbara Neneman-Szachnowska
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Zastępca Prokuratora Rejonowego
Robert Brzeziński
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Mariusz Juryca

Kierownik Sekretariatu
Barbara Matejko

Etaty:

 16 etatów orzeczniczych
 12 etatów urzędniczych
 2,5 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasta: Łęknica i Żary
oraz gminy z terenu powiatu żarskiego: Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Przewóz, Trzebiel, Tuplice i Żary


Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Żary
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach
 • Prokuratura Rejonowa w Żarach

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYSYŁAŁ DZIEWCZYNIE SMSY ZAWIERAJĄCE GROŹBY

  Dodano: 2014-07-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie do 04 grudnia 2013 r do 14 kwietnia 2014 r w jednej z miejscowości w gminie Żary wysyłał do pokrzywdzonej smsy zawierające groźby pozbawienia jej życia, które to groźby wzbudziły u pokrzywdzonej obawę, że mogą być spełnione.

 • PODCZAS AWANTURY UDERZYŁ POKRZYWDZONĄ KIJEM W RĘKĘ

  Dodano: 2014-07-15

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko53 letniemu mężczyźnie, który od 2012 r. do 23 kwietnia 2014 r. w Żarach znęcał się fizycznie i psychicznie na konkubiną w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, krytykował i poniżał oraz bił ją, popychał i szarpał. W dniu 27 grudnia 2013 r. uderzył pokrzywdzoną kijem w rękę powodując złamanie kości promieniowej oraz złamania wyrostka rylcowego kości łokciowej, które to obrażenia ciała naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej siedmiu dni.

 • PODPALIŁ SAMOCHÓD POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2014-07-14

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który w dniu 07 września 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żary, działając publicznie i bez powodu dokonał uszkodzenia samochodu osobowego marki Ford Focus w ten sposób, że oblał go substancją łatwopalną i podpalił. W wyniku tego zdarzenia zniszczeniu uległy również dwa telefony komórkowe, które znajdowały się wewnątrz pojazdu. Oskarżony działał na szkodę pokrzywdzonego. Łączna wartość zniszczonego mienia to 7200 zł.

 • UDERZYŁ SYNA SZKLANYM DZBANKIEM W GŁOWĘ

  Dodano: 2014-07-10

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 kwietnia 2014 r. w Lubsku, uderzył szklanym dzbankiem w głowę swojego syna, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci sińca w okolicy czołowo-ciemieniowej, powierzchniowej rany tłuczonej oraz otarcia naskórka głowy.

 • KRADZIEŻ SZKATUŁKI Z KARTKAMI ŻYWNOŚCIOWYMI

  Dodano: 2014-07-04

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie, który w październiku 2013 r. włamał się do mieszkania pokrzywdzonych, a następnie zabrał pieniądze w kwocie 1250 zł, drewnianą szkatułkę z kartkami żywnościowymi, bonami towarowymi i monetami okolicznościowymi, metalową papierośnicę, dwie szkatułki z kompletami srebrnych łyżeczek i cyfrowy aparat fotograficzny o łącznej wartości 2220.

 • KRADZIEŻ ELEMENTU KONSTRUKCYJNEGO DACHU

  Dodano: 2014-06-18

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który 30 stycznia 2014 r. w jednej z miejscowości w powiecie żarskim, ukradł kratownicę metalową stanowiącą element konstrukcji dachowej hali. Właściciel obiektu straty wycenił na kwotę 2 tys. zł.

 • UKRADŁ SAMOCHÓD A POTEM ŻĄDAŁ PIENIĘDZY ZA JEGO ZWROT

  Dodano: 2014-06-16

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 02 na 03 stycznia 2014 r. dokonał kradzieży samochodu VW Sharon wartości 15.000 zł wraz ze znajdującą się w pojeździe nawigacją i kosą spalinową na szkodę pokrzywdzonego. Po dwóch dniach złodziej skontaktował się z właścicielem samochodu i za ewentualny zwrot pojazdu i sprzętu zażądał pieniędzy w kwocie 5 tys. zł.

  Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • ŚMIERTELNY WYPADEK W POWIECIE ŻARSKIM

  Dodano: 2014-06-11

   Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o wypadku drogowym , do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 10.06.2014 r. na drodze wojewódzkiej nr 287 - okolice miejscowości Świbna. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Honda Civic z nieustalonej przyczyny zjechał na pobocze a następnie uderzył w drzewo i wpadł do przydrożnego rowu. W wyniku uderzenia kierujący zmarł na miejscu zdarzenia. Pod nadzorem prokuratora przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono pojazd do oględzin oraz zwłoki do sekcji.

 • ARESZT DLA 67-LATKA ZA KIEROWANIE GRÓŹB KARALNYCH I NARUSZENIE MIRU DOMOWEGO

  Dodano: 2014-06-10

   Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 67-letniego mężczyzny, któremu prokurator przedstawił zarzut kierowania gróźb karalnych i naruszenia miru domowego. Jak ustalono podejrzany był już uprzednio karany, w tym za przestępstwo podobne.

 • SPRAWCA OSZUSTW „NA WNUCZKA” ZATRZYMANY I NA WNIOSEK PROKURATORA ARESZTOWANY

  Dodano: 2014-06-09

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowani wobec 47-letniego mieszkańca Wrocławia. Podejrzany w dniu 03.06.2014 w Lubsku, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, po uprzednim wprowadzeniu 71-letniej pokrzywdzonej, przyjął od niej pieniądze w kwocie 25.000 zł, czym doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem.

Strona: