Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRZEWOZILI KULKI ZE ŚRODKAMI ODURZAJĄCYMI W BIELIŹNIE I.. WE WŁASNYM CIELE

  Dodano: 2016-07-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  2 mężczyzn w wieku 42 i 41 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 1 lipca 2016 r. w Berlinie działając wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy, dokonali wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środka odurzającego - heroiny w formie około 40 owiniętych folią kulek, w wadze około 25  gramów brutto, zakupując narkotyk na terenie Niemiec i przewożąc go do Polski - do Gubina, gdzie zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy Straży Granicznej (zbrodnia z art. 55 ust. 3 u.p.n.)

 • 50-LATEK OSKARŻONY O NIEUMYŚLNE SPOWODOWANIE POŻARU W KAMIENICY

  Dodano: 2016-06-29

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie  Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  22 kwietnia 2016 r. w Gubinie , w jednej z kamienic  nieumyślnie spowodował zdarzenie w postaci pożaru , które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach oraz zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób : (6 dorosłych i 2 nieletnich przebywało w budynku).

 • WŁAMAŁ SIĘ DO LOKALU Z KEBABEM, OKRADŁ GO ZE SPRZĘTU I PIENIĘDZY

  Dodano: 2016-05-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  30 marca 2015 r. w Gubinie włamał się  do lokalu sprzedającego kebab wyłamując drzwi wejściowe, a następnie skradł z niego  laptop, odtwarzacz DVD i rejestrator monitoringu , a także router Wifi o łącznej wartości 3000 zł, działając tym samym  na szkodę właściciela  lokalu.

 • WZIĄŁ W LEASING SPRĘŻARKĘ WARTĄ PONAD 25 TYS. ZŁ , NIE PŁACIŁ RAT A SPRĘŻARKĘ... SPRZEDAŁ

  Dodano: 2016-05-11

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 14 marca 2013 r. do 20 stycznia 2016 r. dokonał kradzieży powierzonego mu mienia na podstawie umowy leasingu operacyjnego w postaci sprężarki z osuszaczem o wartości 25 830 zł.

 • RECYDYWISTA ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, KOPAŁ , SZARPAŁ, GROZIŁ POBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2016-05-02

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od  9 maja 2013 roku do 10 maja 2015 roku w Krośnie Odrzańskim znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną poprzez szarpanie jej, bicie pięściami po całym ciele, kopanie, wyzywanie słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, grożenie pozbawienia życia, a ponadto w bliżej nieokreślonym dniu 2014 roku w okresie przedświątecznym popchnął pokrzywdzoną co skutkowało jej upadkiem na podłogę powodując u niej obrażenia ciała w postaci rozcięcia wargi, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na okres poniżej 7 dni.

 • POSŁUŻYŁ SIĘ PODROBIONYM PRAWEM JAZDY PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ

  Dodano: 2016-05-02

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 32-letniemu mężczyźnie, który w dniu 24 sierpnia 2015 roku w rejonie drogi krajowej nr 3  w powiecie nowosolskim podczas wykonywania czynności służbowych przez funkcjonariuszy policji związanych z popełnieniem wykroczenia drogowego w celu ustalenia jego tożsamości podał się za innego mężczyznę okazując jako autentyczny podrobiony dokument prawa jazdy czym skierował postępowanie o wykroczenie przeciwko innemu mężczyźnie.

 • POMIMO SĄDOWEGO NAKAZU ZAPŁATY ZBYŁ ZAJĘTE PRZEZ KOMORNIKA SĄDOWEGO MIENIE W POSTACI ..500 KG PSTRĄGA

  Dodano: 2016-04-29

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nieustalonym okresie od 7 sierpnia do 29 września 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w celu udaremnienia wykonania nakazu zapłaty kwoty 69 734,31 zł wraz z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu wydanego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze udaremnił zaspokojenie wierzyciela - zielonogórskiej spółki przez to, że zbył składniki swojego majątku zajęte w sierpniu 2015 r. przez komornika sądowego w postaci 500 kg pstrąga tęczowego.

 • NIECODZIENNY ŁUP ZŁODZIEJA - WŁAMAŁ SIĘ I UKRADŁ 2 WIELKIE ... WOŁOWE KEBABY

  Dodano: 2016-04-28

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie  Odrzańskim skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w  nocy 17 marca 2015 r. w Krośnie Odrzańskim po uprzednim pokonaniu    zabezpieczenia technicznego w postaci skobla - zasuwy do drzwi dostał  się do jego wnętrza - lokalu  gastronomicznego, z którego dokonał   kradzieży kebaba wołowego w ilości 2 sztuk o wartości 420 zł,  działając tym samym na szkodę właściciela  lokalu.

 • UDERZYŁ DWUKROTNIE PIĘŚCIĄ W TWARZ POKRZYWDZONĄ - KURATORA SĄDOWEGO

  Dodano: 2016-04-22

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 stycznia 2016 r. w Gubinie groził funkcjonariuszowi publicznemu - kuratorce sądowej pozbawieniem życia , czym wzbudził u niej uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb. Nadto tego samego dnia w związku z pełnieniem przez nią obowiązków służbowych dwukrotnie uderzył ją pięścią w twarz powodując obrażenia w postaci drętwienia twarzy i lewej ręki.

 • PODSTĘPEM DOPROWADZIŁ PRACOWNICĘ HOTELU DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-04-12

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 grudnia 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego , w pokoju hotelowym podstępem,  a następnie przy użyciu przemocy doprowadził pracownicę hotelu  do poddania się innej czynności seksualnej.

Strona: