Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WŁAŚCICIEL FIRMY PODROBIŁ NA FAKTURZE PODPIS KUPUJĄCEGO SAMOCHÓD BMW X 6

  Dodano: 2016-08-19

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze wobec 29-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 21 grudnia 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w celu użycia za autentyczny podrobił fakturę VAT sprzedaży samochodu ciężarowego BMW X-6, pomiędzy swoją firmą, podrabiając podpis kupującego na fakturze.

 • DOPRECYZOWANIE DO ARTYKUŁU: 33-LATEK DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIĄ Z PLACÓWKI OPIEKUŃCZEJ DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-08-19

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do artykułu z dnia 18.08.2016 r. pt. "33-latek doprowadził małoletnią z placówki opiekuńczej do poddania się innej czynności seksualnej" informujemy, że opisane w artykule zachowanie oskarżonego z dnia 16.02.2016 r. miało miejsce w jednej z miejscowości  na terenie województwa lubuskiego, nie znajdującej się w powiecie krośnieńskim.

  Jednocześnie podajemy, że zdarzenie inicjujące zatrzymanie podejrzanego  nie miało miejsca na terenie placówki wychowawczo - opiekuńczej.

  Prosimy o uwzględnienie tej informacji w materiałach prasowych.

 • 33-LATEK DOPROWADZIŁ MAŁOLETNIĄ Z PLACÓWKI OPIEKUŃCZEJ DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-08-18

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze (zbrodnia) akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 16 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości woj. lubuskiego, po uprzednim zaciągnięciu siłą w odosobnione miejsce, trzymając za rękę i tułów pokrzywdzoną doprowadził ją wbrew jej woli do poddania się innej czynności seksualnej w postaci całowania jej po twarzy oraz dotykania po miejscach intymnych, czym dopuścił się zgwałcenia wobec małoletniej poniżej lat 15.

 • UDERZYŁ KOBIETĘ KAMIENIEM W GŁOWĘ USIŁUJĄC DOPROWADZIĆ JĄ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2016-08-10

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 35-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu  19.03.2016 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego usiłował doprowadzić 31-letnią pokrzywdzoną do obcowania wbrew jej woli, przytrzymując ją za ubrania, uderzał rękami po ciele i twarzy, uderzył kamieniem w głowę , następnie poprzez mocne pchnięcie spowodował, że pokrzywdzona upadła na łóżko wówczas zaczął siłą ściągać jej odzież, lecz zamierzonego celu nie osiągnął  z uwagi na czynny opór pokrzywdzonej , a ponadto został powstrzymany przez chłopaka pokrzywdzonej.

 • SYN ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ - W NASTĘPSTWIE POBICIA .. KOBIETA ZMARŁA

  Dodano: 2016-08-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2013 r. do 31 stycznia 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, niszczył sprzęty gospodarstwa domowego w mieszkaniu oraz wielokrotnie naruszał jej nietykalność cielesną i bił ją po całym ciele.

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA OSKARŻONY O SZEREG WŁAMAŃ DO DOMKÓW JEDNORODZINNYCH - STRATY WŁAŚCICIELI TO PONAD 38 TYS. ZŁ

  Dodano: 2016-07-29

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 30- letniego mężczyzny. 
  Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od  7.06.2016r.  do 14.07.2016r. w Osiecznicy, Kamieniu , Cybince   i Maszewie  włamał się do kilku domów jednorodzinnych,  przy czym zarzucanych czynów dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.(recydywa)
  Jak ustalono straty właścicieli związane z  włamaniami do tych domów to: 12 290 zł,  3150 zł, 18 235,03 zł,   4 436 zł. Łącznie sprawca dokonał kradzieży z włamaniem na kwotę 38 111,03 zł .

 • BRAWURA, AUTO BEZ WAŻNYCH BADAŃ TECHNICZNYCH I WYPADEK ..W WYNIKU KTÓREGO PASAŻER DOZNAŁ URAZU RDZENIA KRĘGOWEGO

  Dodano: 2016-07-29

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 29- letniego mężczyzny. 
  Podejrzanemu zarzucono, że  16.07.2016 r. na drodze Rybaków - Miłów, kierując samochodem osobowym niedopuszczonym do ruchu - bez ważnych badań technicznych z  nadmierną prędkością, utracił panowanie  nad pojazdem w wyniku czego samochód wypadł z drogi i dachował.
  W wyniku tego zdarzenia pasażer  pojazdu - młody mężczyzna  -   doznał ciężkich obrażeń ciała, w postaci urazu rdzenia kręgowego powodującego niedowład kończyn dolnych. Kierowca pojazdu zbiegł z miejsca wypadku.

 • PRZEZ 7 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD NAJBLIŻSZYMI. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2016-07-28

  Krosno  Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od lipca 2009 r. do 7 marca 2016 r. w Gubinie, w miejscu zamieszkania, znęcał się psychicznie nad dwójką swoich dzieci oraz konkubiną.

 • UPRAWIAŁ W MIESZKANIU KRZEWY KONOPI I PRODUKOWAŁ Z NICH MARIHUANĘ

  Dodano: 2016-07-22

  Krosno  Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od stycznia do 29 lutego 2016 r. w Gubinie , w mieszkaniu, wbrew przepisom ustawy , działając w krótkich odstępach czasu, uprawiał konopie inne niż włókniste w ilości 7 krzewów, która to uprawa mogła dostarczyć znaczną ilość ziela konopi innych niż włókniste, a z której to uprawy poprzez oddzielenie kwiatostanów i liści oraz ich osuszenie  dokonał wytworzenia środka odurzającego w postaci ziela konopi popularnie zwanego marihuaną o masie 11,94 gramów netto.

 • W CIĄGU JEDNEGO DNIA ZŁODZIEJ RECYDYWISTA WYNIÓSŁ Z DROGERII 5 ELEKTRYCZNYCH SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW WARTOŚCI 999 ZŁ

  Dodano: 2016-07-19

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  10 maja 2016 r. w Gubinie , działając w krótkich ostępach czasu skradł z jednej z drogerii kosmetycznych 5 markowych , elektrycznych szczoteczek do zębów wartości łącznej 999 zł.

Strona: