Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 

Prokurator Rejonowy
Danuta Monczyńska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • BIŁ MATKĘ PO PLECACH, PO GŁOWIE, UDERZAŁ W TWARZ I PONIŻAŁ

  Dodano: 2014-09-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w bliżej nieustalonym okresie od jesieni 2012 roku do 8 stycznia 2014 roku w jednej z podżarskich miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, szarpał, bił po plecach i głowie, uderzał w twarz, szarpał za włosy, groził wyrzuceniem z domu i uszkodzeniem ciała.

 • UKRADLI KASETKĘ Z PIENIĘDZMI FUNDACJI

  Dodano: 2014-08-27

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 19 i 22 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że 20 czerwca 2014r., w Gubinie, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym nieletnim, po uprzednim przewróceniu na ziemię pokrzywdzonego i biciu go pięściami po twarzy oraz przytrzymywaniu jego rąk w celu uniemożliwienia stawiania oporu - dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki Sony Xperia oraz portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 60 zł -wszystko o łącznej wartości co najmniej 220 zł.

 • 3 KOLEDZY OSKARŻENI O WYMUSZENIE ROZBÓJNICZE ZA RZEKOMY „DŁUG”

  Dodano: 2014-08-26

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował od sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 28, 32 i 50 lat. Oskarżeni w dniach 09 i 10 lutego 2014r. w jednej z miejscowości gm.Gubin, działając wspólnie i w porozumieniu grozili pokrzywdzonemu uszkodzeniem ciała i doprowadzili go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci wydania samochodu m-ki Volkswagen Passat wartości ok. 3500zł.

 • OFEROWALI DO SPRZEDAŻY TYTOŃ I VIAGRĘ A PO ZAKUPIE WYSYŁALI ..ZIEMIĘ TORFOWĄ I CEGŁY

  Dodano: 2014-08-25

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 20 do 24 lat. Oskarżeni w okresie od 5 do 25 marca 2013 r. działając wspólnie i w porozumieniu, oferowali telefonicznie sprzedaż tytoniu lub tabletki Viagra i po uprzednim wprowadzeniu pokrzywdzonych w błąd co do możliwości i zamiaru sprzedaży oraz przesłania nabywcom oferowanego towaru.... przesyłali im za pobraniem zamiast zamówionego tytoniu ... ziemię torfową, cegły, paczkę soli, gąbkę, kubek i szklankę i w konsekwencji doprowadzili ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie łącznej 2127 zł.

 • POSIADAŁ W AUCIE MARIHUANĘ I KIEROWAŁ BĘDĄC POD WPŁYWEM ALKOHOLU

  Dodano: 2014-08-14

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 listopada 2013 r. w Krośnie Odrzańskim posiadał środki odurzające w postaci suszu konopii innych niż włókniste tj. marihuanę, oraz kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości tj. 0,72 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • FIKCYJNY HANDEL ZŁOMEM NA ŁĄCZNĄ KWOTĘ PONAD 1 MLN ZŁOTYCH

  Dodano: 2014-08-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że  w okresie od maja do lipca 2010 r. w jednej z pod krośnieńskich w miejscowości, jako spółki, będąc osobą uprawnioną do zarządzania spółką, podejmowania w jej imieniu decyzji gospodarczych i odpowiedzialną za prawidłowość rozliczeń zobowiązań spółki wystawił dwadzieścia jeden nierzetelnych faktur VAT dokumentujących w ich treści transakcje sprzedaży towarów złomu, które w rzeczywistości nie były wykonane przez spółkę na łączną kwotę 1 124 928,60 zł brutto w tym VAT 202 857,83 zł, o dużej wartości przedmiotu czynu, na rzecz ustalonej firmy z województwa dolnośląskiego.

 • UKRADŁ W KLUBIE TOREBKĘ I ZA POMOCĄ KLUCZY DOSTAŁ SIĘ DO MIESZKANIA POKRZYWDZONEJ OKRADAJĄC JĄ

  Dodano: 2014-07-16

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko3 mężczyznom w wieku od 37 do 58 lat. 37-letniemu oskarżonemu zarzucił, że w nocy z 14 na 15 grudnia 2013 r.  w Krośnie Odrzańskim, w jednym z klubów dokonał kradzieży torebki z  zawartością karty bankomatowej i kluczy należącej do pokrzywdzonej przy czym zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • UDZIELALI MAŁOLETNIM POD SZKOŁĄ MARIHUANY

  Dodano: 2014-07-10

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 18 i 31 lat. Młodszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od stycznia do 29 listopada 2013 r. w Krośnie Odrzańskim , w pobliżu jednej ze szkół ponadgimnazjalnych, wbrew przepisom ustawy , co najmniej kilkadziesiąt razy udzielił małoletnim środka odurzającego w postaci suszu konopi innych niż włókniste, popularnie zwanego marihuaną.

 • 60-LETNI OJCIEC UDERZYŁ PIĘŚCIĄ CÓRKĘ W TYŁ GŁOWY, OPLUWAŁ JĄ I GROZIŁ OKALECZENIEM

  Dodano: 2014-07-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżeni a przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2010 roku do 28 listopada 2013 roku w Krośnie Odrzańskim, znęcał sie psychicznie i fizycznie nad córką oraz w okresie od grudnia 2011r do 28 listopada 2013r nad pozostającą w stałym stosunku zależności od sprawcy inną kobietą w ten sposób, że wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzone słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, groził okaleczeniem pozbawieniem życia, wyganiał z domu, szarpał, kopal, popychał i opluwał.

 • 53-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD CÓRKĄ I DWÓJKĄ JEJ DZIECI. GROZIŁ IM SIEKIERĄ I SPALENIEM DOMU

  Dodano: 2014-07-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 11 sierpnia 2013r.  do 12 kwietnia 2014r .w podkrośnieńskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką i jej dziećmi w wieku 8 i 2 lat.

Strona: