Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 

Prokurator Rejonowy
Danuta Monczyńska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 29-LATEK WSKOCZYŁ NA POKRYWĘ SILNIKA RADIOWOZU I PO NIM SKAKAŁ..

  Dodano: 2014-11-21

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 sierpnia 2014 r. w Gubinie wskoczył na oznakowany radiowóz i w wyniku kilkakrotnego skakania na jego masce, w tym po pokrywie silnika spowodował liczne wgniecenia na jej powierzchni i w konsekwencji spowodował straty o łącznej wartości 738 zł na szkodę Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

 • 32-LATKA BEZ ZGODY WŁAŚCICIELA "POŻYCZYŁA" SAMOCHÓD I KIEROWAŁA NIM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2014-11-14

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniej kobiecie.
  Oskarżona w dniu 9 sierpnia  2014 r. w podgubińskiej miejscowości używając  oryginalnych kluczyków zabrała pokrzywdzonemu  w celu krótkotrwałego użycia samochód osobowy Nissan Sunny.  Kobieta wsiadła do tego pojazdu  i prowadziła go mając we krwi ponad 1,8 promila alkoholu we krwi.

 • W NOCY POBIŁ ŻONĘ, USZKADZAJĄC JEJ SZCZĘKĘ

  Dodano: 2014-11-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w nocy na 23 sierpnia 2014 r. w jednej z podkrośnieńskich miejscowości uderzał swoją żonę po twarzy i głowie w wyniku czego spowodował u niej obrażenia ciała w postaci rany tłuczonej prawego łuku brwiowego, stłuczenia nosa, stłuczenia warg oraz uszkodzenia szczęki.

 • PODCZAS ZATRZYMANIA USIŁOWAŁ GRYŹĆ FUNKCJONARIUSZY PO RĘKACH I NOGACH ORAZ UDERZAĆ ICH SZCZEBELKIEM OD ŁÓŻECZKA

  Dodano: 2014-10-30

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 26 sierpnia 2014 r. w jednej z podkrośnieńskich miejscowości, stosując  przemoc przez kopanie po całym ciele, usiłowanie gryzienia po rękach i nogach  oraz usiłowanie uderzenia drewnianym przedmiotem dwóch  funkcjonariuszy KPP w Słubicach,  a nadto opluwając jednego z nich działał w celu zmuszenia tych funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności jego zatrzymania.

 • SYN POŁAMAŁ OJCU ŻEBRA

  Dodano: 2014-10-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w  okresie  od  bliżej  nieustalonego  dnia  2009  roku  do  11  lipca  2014  roku  w jednej z podkrośnieńskich miejscowości,  znęcał  się  psychicznie  i  fizycznie nad  swoim  ojcem  w  ten  sposób,  że  wszczynał  awantury  domowe, podczas  których  wyzywał  go  słowami  powszechnie  uznawanymi  za  wulgarne  i obraźliwe,  szarpał,  popychał, podduszał.

 • 34-LETNI RECYDYWISTA ZNIEWAŻYŁ WULGARYZMAMI I SZARPAŁ ZA MUNDUR FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Dodano: 2014-10-09

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 9 lipca 2014 r. w Bieganowie znieważył słowami uznawanymi powszechnie za obelżywe funkcjonariuszy jednego z posterunków policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się w ciągu 5 lat od odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne. (recydywa, czyli powrót do przestępstwa).

 • ARESZT DLA PODEJRZANEGO O ŚMIERTELNE UGODZENIE NOŻEM 56-LATKA

  Dodano: 2014-10-07

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do informacji z dnia 06.10.2014 r. pt: "56-letni mężczyzna śmiertelnie ugodzony nożem kuchennym przez 47-letniego sprawcę" informujemy, że Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 47-letniego podejrzanego.

 • 56-LETNI MĘŻCZYZNA ŚMIERTELNIE UGODZONY NOŻEM KUCHENNYM PRZEZ 47-LETNIEGO SPRAWCĘ

  Dodano: 2014-10-06

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w sobotę - 4 10.2014 r. w Gubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 
  56-letni mężczyzna na jednej z posesji został śmiertelnie ugodzony nożem kuchennym w klatkę piersiową przez 47-letniego mężczyznę.

 • UKRADLI 630 METRÓW SIECI TRAKCYJNEJ. SPROWADZILI BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO KATASTROFY W RUCHU KOLEJOWYM

  Dodano: 2014-10-01

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 39, 43 i 32 lat. Oskarżeni w  dniu  10  lipca  2013 r.,  na  trasie  kolejowej  pomiędzy  miejscowościami  Radnica  i Budachów,   działając  wspólnie  i  w  porozumieniu, po  uprzednim  przecięciu  linii  nośnej  sieci  trakcyjnej  dokonali  kradzieży  630  metrów bieżących liny miedzianej  wraz z złączkami,  o  wartości  17 892  zł,  na  szkodę  PKP  Polskie  Linie  Kolejowe  S.A.  Zakład  Linii  Kolejowych  w Zielonej  Górze.

 • ZAATAKOWAŁ IDĄCĄ CHODNIKIEM OBYWATELKĘ NIEMIEC I WYRWAŁ JEJ TOREBKĘ

  Dodano: 2014-09-26

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 19-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że 24.09.2014 r. w Gubinie, po uprzednim użyciu przemocy i przewróceniu na chodnik obywatelki Niemiec doprowadził ją do stanu bezbronności, a następnie zabrał jej w celu przywłaszczenia torebkę z zawartością niemieckiego dowodu osobistego, 2 telefony komórkowe, klucze do mieszkania i pojazdu i inne rzeczy o łącznej wartości 420 zł.

Strona: