Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Rafał Suchorski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Anna Zielińska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 3-MIESIĘCZNY ARESZT ZA KRADZIEŻ SAMOCHODU W NIEMCZECH

  Dodano: 2016-10-21

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 46-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w nocy z 14 na 15 .10.2016 r., w miejscowości Furstenwalde na terytorium Republiki Federalnej Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, poprzez wycięcie szyby w oknie prawych przednich drzwi oraz wymianę stacyjki i przy użyciu specjalnego programu komputerowego włamał się do samochodu VW Crafter.

 • SPROWADZIŁ BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO BO ZASNĄŁ Z TLĄCYM SIĘ PAPIEROSEM

  Dodano: 2016-10-19

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 62 letniego mężczyzny, który w nocy 14 września 2016 r. w mieszkaniu działając nieumyślnie .... zasnął z tlącym się papierosem i w konsekwencji tego sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia mającego postać pożaru budynku mieszkalnego, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób.

 • PODŻEGAŁ DO ZŁOŻENIA FAŁSZYWEGO ZEZNANIA OFERUJĄC ZA TO KORZYŚĆ MAJĄTKOWĄ W KWOCIE 2000 ZŁ

  Dodano: 2016-10-18

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie pomiędzy 11 stycznia a 25 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu  krośnieńskiego , podżegał ustalonego mężczyznę do złożenia fałszywego zeznania mającego posłużyć za dowód w sprawie  karnej Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, w toku którego miał się przyznać do kierowania w dniu 11.10.2016 r. w godzinach wieczornych samochodem osobowym po drodze publicznej. W zamian za to oskarżony obiecał mu korzyść majątkową w kwocie 2000 zł.

 • ZAMYKAŁ ŻONĘ W MIESZKANIU, GROZIŁ ODEBRANIEM DZIECKA.

  Dodano: 2016-10-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2012 r. do grudnia 2014 r. w Gubinie i na terenie Niemiec, znęcał się nad żoną w ten sposób, że bez żadnego powodu wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi, poniżał, zamykał pokrzywdzoną w domu wbrew jej woli, zabraniał opuszczania mieszkania i spotykania się z innymi osobami, straszył odebraniem dziecka, groził pozbawieniem życia i pobiciem, a także wielokrotnie szarpał ją za odzież, wyrzucał z mieszkania.

 • SKRĘPOWALI PRACOWNIKA SKLEPU I UKRADLI UTARG. WNIOSKI PROKURATORA O ARESZT ZA ROZBÓJ

  Dodano: 2016-10-06

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 26 lat.
  Podejrzanym zarzucono, że w nocy na 29 sierpnia 2016r. w Krośnie Odrzańskim, po przewróceniu pokrzywdzonego na ziemię, a następnie skrępowaniu  mu przy użyciu taśmy klejącej nóg, głowy i ust i w ten sposób doprowadzeniu go do stanu bezbronności skradli pieniądze w kwocie 5200 zł pochodzące z utargu pobranego z jednego ze sklepów w Krośnie Odrzańskim, a następnie grożąc mu pozbawieniem życia zmusili go do ujawnienia numeru kodu do sejfu zamontowanego wewnątrz kabiny użytkowanego samochodu, z którego skradli również pieniądze w kwocie 10 450 zł pochodzące z utargów pobranych ze sklepów i następnie pozostawili pokrzywdzonego w zamkniętej części ładunkowej pojazdu - chłodni.

 • GROZIŁ KONKUBINIE I MAŁOLETNIEMU DZIECKU POZBAWIENIEM ŻYCIA I ZNĘCAŁ SIĘ NAD NIĄ

  Dodano: 2016-09-21

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w nocy 26 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości woj. lubuskiego, groził swojej konkubinie oraz małoletniemu dziecku pozbawieniem życia, przy czym groźby wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

 • STOSOWAŁ PRZEMOC WOBEC FUNKCJONARIUSZY, JEDNEGO Z NICH KOPNĄŁ W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Dodano: 2016-09-15

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia wobec 25-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 19 czerwca 2016 r. w Cybince , wcelu zmuszenia funkcjonariuszy publicznych do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania stosował przemoc wobec tych funkcjonariuszy w postaci szarpania oraz uderzania w rękę jednego z nich, a także kopnięcia nogą w klatkę piersiową drugiego z policjantów.

 • POBILI POKRZYWDZONEGO - ZŁAMALI MU ŻUCHWĘ

  Dodano: 2016-09-14

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 23 lat, którzy w dniu 5 marca 2016 w Gubinie wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego uderzając go dwukrotnie z pięści w twarz wskutek czego doznał obrażeń ciała w postaci złamania żuchwy i zęba, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

 • GROZIŁ POKRZYWDZONYM, ROZBIŁ SIEKIERĄ RAMY OKIENNE

  Dodano: 2016-09-01

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który 28 marca
  2016 r. groził czterem osobom pozbawieniem życia, oraz przy użyciu siekiery oraz kamieni uszkodził ramę okienną w oknie korytarza oraz dwóch szyb w oknie kuchennym, powodując straty łącznej wartości 776 zł, działając na szkodę pokrzywdzonej. Jednocześnie mężczyzna nie zastosował się do orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość nie mniejszą niż 50 metrów przez okres dwóch lat.

 • WŁAŚCICIEL FIRMY PODROBIŁ NA FAKTURZE PODPIS KUPUJĄCEGO SAMOCHÓD BMW X 6

  Dodano: 2016-08-19

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o dobrowolne poddanie się karze wobec 29-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 21 grudnia 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w celu użycia za autentyczny podrobił fakturę VAT sprzedaży samochodu ciężarowego BMW X-6, pomiędzy swoją firmą, podrabiając podpis kupującego na fakturze.

Strona: