Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Robert Gabryszak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • INFORMACJA O WOLNYM STANOWISKU ASESORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W KROŚNIE ODRZAŃSKIM

  Dodano: 2015-07-02

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że pozostaje zwolniony 1 etat asesorski w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim.

  Osoby zainteresowane uzyskaniem nominacji na stanowisko asesora w tej jednostce winny złożyć w terminie do 7 sierpnia 2015 r. stosowny - aktualny - wniosek adresowany do Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze.

 • PRZEZ 14 LAT ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ - POPYCHAŁ, BIŁ I DUSIŁ

  Dodano: 2015-05-21

   Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2000 roku do grudnia 2014 roku w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i córką w ten sposób, że najczęściej znajdując się w stanie nietrzeźwym wszczynał awantury, w trakcie których bił je po głowie i ciele - powodując obrażenia, popychał, dusił. Oskarżony w czasie awantur szarpał pokrzywdzone za włosy powodując ich wyrywanie z głowy, a nadto wyganiał je z domu, groził pozbawieniem życia przykładając im nóż do szyi, wyzywał wulgarnie, poniżał. Kilkakrotnie zdarzyło się również, że w trakcie wywoływanych przez siebie awantur zmuszał pokrzywdzone do obserwowania kiedy .... uśmiercał gołębie ukręcając im głowy.

 • 24-LATEK OSKARŻONY O OBCOWANIE PŁCIOWE Z MAŁOLETNIĄ PONIŻEJ LAT 15

  Dodano: 2015-05-12

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia wobec 24-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od października 2014 roku do 5 grudnia 2014 roku w Krośnie Odrzańskim, wielokrotnie dopuścił się obcowania płciowego poprzez odbycie stosunku seksualnego z małoletnią poniżej lat 15 wiedząc, że małoletnia nie ma ukończonego 15 roku życia.

 • W SYLWESTROWY WIECZÓR UDERZYŁ KOBIETĘ DREWNIANYM KOŁKIEM POWODUJĄC OTWARTĄ RANĘ PODUDZIA

  Dodano: 2015-05-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 stycznia 2014 roku w jednej z podkrośnieńskich miejscowości , będąc w stanie nietrzeźwości groził pozbawieniem życia pokrzywdzonemu przy czym groźby te wzbudziły w nim uzasadnione obawy ich spełnienia. Nadto tego samego dnia i w tej samej miejscowości uderzył drewnianym kołkiem w dolną część lewej nogi pokrzywdzoną i w wyniku tego uderzenia spowodował u niej obrażenia w postaci otwartej rany podudzia, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała i spowodowały rozstrój zdrowia trwający nie dłużej niż 7 dni.

 • RECYDYWISTA NA TERENIE NIEMEC UKRADŁ ELEKTRYCZNY WÓZEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WARTY 12 TYS. ZŁ

  Dodano: 2015-04-23

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniach 25 do 26 marca 2014 roku w miejscowości Guben- Niemcy - z terenu ogródków działkowych zabrał w celu przywłaszczenia wózek elektryczny dla osób niepełnosprawnych o wartości 12000 zł na szkodę obywatela Polski ..

 • PODROBIŁ PODPISY NA PROJEKCIE BUDOWLANYM DOMU

  Dodano: 2015-04-21

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nieustalonym okresie 2014 roku, a przed dniem 11 marca 2014 roku, w nieustalonym miejscu woj. lubuskiego, działając w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, opracowując projekt budowlany budowy domu mieszkalnego w Siedlisku, podrobił podpisy na tym dokumencie rzekomych współautorów projektu , a następnie użył tak podrobionego dokumentu jako autentycznego - działał tym samym na szkodę "podpisanych" projektantów.  

 • GROZIŁ POKRZYWDZONYM, ŻE SPALI ICH DOBYTEK

  Dodano: 2015-03-31

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 29 sierpnia 2014 r. w Krośnie Odrzańskim, groził pozbawieniem życia i spaleniem dobytku pokrzywdzonych, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, SYNOWI GROZIŁ ZABÓJSTWEM

  Dodano: 2015-03-30

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01.09.2014 r. do 27.10.2014 r. w jednej z miejscowości koło Krosna Odrzańskiego, znęcał się psychicznie nad żoną i synem w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury w czasie których wyzywał domowników słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, wyganiał z domu, zakłócał spokój i spoczynek nocny, niszczył mienie w domu. W dniu 27.10.2014 r. groził zabójstwem synowi oraz znęcał się fizycznie nad żoną w ten sposób, że ją popychał, szarpał, wykręcał jej ręce.

 • 35-LATEK OSKARŻONY O FAŁSZOWANIE ZNAKÓW IDENTYFIKACYJNYCH

  Dodano: 2015-03-25

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w bliżej nieustalonym dniu w okresie od 17 października do 14 listopada 2014 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, z należącego do niego samochodu osobowego marki Ford Focus usunął znaki identyfikacyjne w postaci tabliczki znamionowej oraz pola numerowego, umieszczonego w podłodze pojazdu, zawierającego numer nadwozia.

 • SĘDZIA NIE UWZGLĘDNIŁ WNIOSKU PROKURATORA O ARESZT

  Dodano: 2015-03-10

  Krosno Odrzańskie. 7 marca br. w późnych godzinach wieczornych dwaj funkcjonariusze policji z KP w Gubinie pełniący służbę nieopodal Gubina zauważyli wjeżdżające do lasu 3 pojazdy, w tym dwa (VW Caddy i VW Transporter) na niemieckich numerach rejestracyjnych. Widok ten wzbudził podejrzenia. Pojazdy zatrzymały się, gdy ich kierowcy upewnili się, że nie są widoczni z drogi głównej.

Strona: