Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Robert Gabryszak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • POMIMO SĄDOWEGO NAKAZU ZAPŁATY ZBYŁ ZAJĘTE PRZEZ KOMORNIKA SĄDOWEGO MIENIE W POSTACI ..500 KG PSTRĄGA

  Dodano: 2016-04-29

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nieustalonym okresie od 7 sierpnia do 29 września 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w celu udaremnienia wykonania nakazu zapłaty kwoty 69 734,31 zł wraz z ustawowymi odsetkami i kosztami procesu wydanego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze udaremnił zaspokojenie wierzyciela - zielonogórskiej spółki przez to, że zbył składniki swojego majątku zajęte w sierpniu 2015 r. przez komornika sądowego w postaci 500 kg pstrąga tęczowego.

 • NIECODZIENNY ŁUP ZŁODZIEJA - WŁAMAŁ SIĘ I UKRADŁ 2 WIELKIE ... WOŁOWE KEBABY

  Dodano: 2016-04-28

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie  Odrzańskim skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w  nocy 17 marca 2015 r. w Krośnie Odrzańskim po uprzednim pokonaniu    zabezpieczenia technicznego w postaci skobla - zasuwy do drzwi dostał  się do jego wnętrza - lokalu  gastronomicznego, z którego dokonał   kradzieży kebaba wołowego w ilości 2 sztuk o wartości 420 zł,  działając tym samym na szkodę właściciela  lokalu.

 • UDERZYŁ DWUKROTNIE PIĘŚCIĄ W TWARZ POKRZYWDZONĄ - KURATORA SĄDOWEGO

  Dodano: 2016-04-22

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 stycznia 2016 r. w Gubinie groził funkcjonariuszowi publicznemu - kuratorce sądowej pozbawieniem życia , czym wzbudził u niej uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb. Nadto tego samego dnia w związku z pełnieniem przez nią obowiązków służbowych dwukrotnie uderzył ją pięścią w twarz powodując obrażenia w postaci drętwienia twarzy i lewej ręki.

 • PODSTĘPEM DOPROWADZIŁ PRACOWNICĘ HOTELU DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

  Dodano: 2016-04-12

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 grudnia 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego , w pokoju hotelowym podstępem,  a następnie przy użyciu przemocy doprowadził pracownicę hotelu  do poddania się innej czynności seksualnej.

 • NA PREZENTACJI SPRZĘTU W MIEJSCOWYM DOMU KULTURY ZAWARŁ UMOWĘ KREDYTOWĄ WYKORZYTUJĄC STARSZĄ OSOBĘ

  Dodano: 2016-04-08

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniem mężczyźnie.

  Oskarżony  3 lipca 2013 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , jako przedstawiciel jednej z firm  związanych ze sprzedażą bezpośrednią na zorganizowanej w  miejscowym Domu Kultury prezentacji "sprzęt medyczny" w postaci urządzenia oraz produktów handlowych , wykorzystał związaną z wiekiem i zmianą funkcji poznawczych niezdolność pokrzywdzonej do pojmowania przedsiębranego działania w zakresie świadomości zawarcia oraz skutków ekonomicznych zawieranej umowy i doprowadził ją do zawarcia umowy, w tym umowy kredytowej na kwotę 3971 zł.

 • NIELEGALNIE ZAŁOŻYŁ KOBIECIE PODSŁUCH W LISTWIE ZASILAJĄCEJ

  Dodano: 2016-04-06

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony od bliżej nieustalonej daty  wiosny 2012 r. do 16 listopada 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, w celu uzyskania Informacji do której nie był uprawniony założył w listwie zasilającej i następnie  posługiwał się urządzeniem podsłuchowym GSM, czym działał na szkodę ustalonej kobiety.

 • TRAGICZNY WYPADEK POD DYCHOWEM

  Dodano: 2016-03-23

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym.
  W dniu dzisiejszym (23.03.2016 roku) w godzinach rannych kierująca samochodem osobowym m-ki Daewoo Lanos na drodze Bobrowniki - Dychów z nieznanych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i wypadła z drogi, a następnie uderzyła pojazdem w przydrożne drzewo. Na skutek odniesionych obrażeń kobieta (lat 35) poniosła śmierć na miejscu zdarzenia.

 • W JEDNYM Z MIESZKAŃ PODKROŚNIEŃSKIEJ MIEJSCOWOŚCI UJAWNIONO ZWŁOKI 58-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2016-03-02

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował, że 28.02.2016 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego ujawniono w domu zwłoki 58-letniego mężczyzny z raną głowy. W mieszkaniu ujawniono liczne plamy krwawe. W wyniku przeprowadzonej na polecenie prokuratora sekcji zwłok ustalono, że bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność mięśnia sercowego na podłożu zawału. Stwierdzona rana na głowie denata nie była przyczyną zgonu.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2016-02-11

  W dniach 22 - 27 lutego br. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.
  Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

 • ARESZT DA 27-LATKA PODEJRZANEGO O ŚMIERTELNE POBICIE MATKI

  Dodano: 2016-02-09

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do informacji z dnia 03 lutego 2016 r. informujemy, że Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek prokuratora zastosował 3-miesięczny areszt wobec 27-letneigo mężczyzny podejrzanego o pobicie matki ze skutkiem śmiertelnym.
  Do zdarzenia doszło podczas awantury domowej, która miała miejsce po spożyciu alkoholu.
  Mężczyzna używając pięści wielokrotnie uderzył swoją 55 letnią matkę w okolice brzucha i spowodował u niej ciężkie obrażenia w postaci m.in pęknięcia śledziony.
  W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła.

Strona: