Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Robert Gabryszak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2016-02-11

   
  W dniach 22 - 27 lutego br. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

 • ARESZT DA 27-LATKA PODEJRZANEGO O ŚMIERTELNE POBICIE MATKI

  Dodano: 2016-02-09

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do informacji z dnia 03 lutego 2016 r. informujemy, że Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim na wniosek prokuratora zastosował 3-miesięczny areszt wobec 27-letneigo mężczyzny podejrzanego o pobicie matki ze skutkiem śmiertelnym.
  Do zdarzenia doszło podczas awantury domowej, która miała miejsce po spożyciu alkoholu.
  Mężczyzna używając pięści wielokrotnie uderzył swoją 55 letnią matkę w okolice brzucha i spowodował u niej ciężkie obrażenia w postaci m.in pęknięcia śledziony.
  W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła.

 • ŚMIERĆ 55-LETNIEJ KOBIETY NA SKUTEK POBICIA- PRAWDOPODOBNIE PRZEZ SYNA

  Dodano: 2016-02-03

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 31.01.2016 r. w jednym z mieszkań w podkrośnieńskiej miejscowości. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 27 letni syn podczas awantury domowej używając pięści wielokrotnie uderzył swoją 55 letnią matkę w okolice brzucha i spowodował u niej ciężkie obrażenia w postaci m.in pęknięcia śledziony. W wyniku poniesionych obrażeń kobieta zmarła. jak już wyżej zaznaczono  do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w trakcie awantury, która miała miejsce po spożyciu alkoholu.

 • ŻĄDAŁ 50 ZŁ ZA ZWROT UTRACONEGO W WYNIKU KRADZIEŻY LAPTOPA

  Dodano: 2016-01-22

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim  skierował do  sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 26 kwietnia 2015 r. w Cybince , zażądał od pokrzywdzonego korzyści majątkowej w wysokości 50 zł w zamian za zwrot uprzednio skradzionego mu  w wyniku kradzieży z włamaniem w dniu 20 kwietnia 2015 r. markowego laptopa "Sony"  o wartości 1000 zł.

 • UKRADŁ Z TERENU NIEMIECKIEJ FIRMY 2 SAMOCHODY WRAZ Z NARZĘDZIAMI O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI 30 TYS EURO

  Dodano: 2016-01-14

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 6 na 7 marca 2015 r. na terenie RFN, z ogrodzonego terenu  jednej z miejscowych firm ,  działając wspólnie i w porozumieniu  z nieustalonymi osobami , po uprzednim przecięciu siatki w płocie okalającym posesję , a następnie pokonaniu zabezpieczeń w postaci zamka w drzwiach i stacyjki pojazdu , dokonał kradzieży  z włamaniem samochodu osobowego Volkswagen Caddy . W pojeździe znajdowały się  narzędzia budowlane w postaci m.in.  młota udarowego, wkrętarki akumulatorowej  wszystko o  łącznej wartości 16 500 euro,  co stanowił równowartość kwoty  68 131,80 zł.

 • POBIŁ Z ZAZDROŚCI NA LIBACJI ALKOHOLOWEJ – POKRZYWDZONY ZMARŁ W SZPITALU. PROKURATOR ROZWAŻA ZMIANĘ KWALIFIKACJI PRAWNEJ CZYNU

  Dodano: 2016-01-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec  37-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że  29.12.2015 r. w Gubinie spowodował  ciężkie obrażenia  ciała   54-letniego mężczyzny uderzając go pięściami i kopiąc po głowie. (art. 156 par. 1 pkt 2 k.k.).

 • OSZUKAŁ INTERNAUTKĘ NA PORTALU AUKCYJNYM OFERUJĄC DO SPRZEDAZY WÓZEK DZIECIĘCY, KTÓREGO .... NIE WYSŁAŁ

  Dodano: 2016-01-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 33-letniego mężczyzny. Oskarżonemu  zarzucono, że  10 kwietnia 2013 r. w Gubinie działając w celu osiągnięci korzyści majątkowej, wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, oferując za pośrednictwem znanego portalu aukcyjnego do sprzedaży markowy wózek dziecięcy , po wprowadzeniu w błąd internautki, co do rzeczywistego zamiaru sprzedaży i przesłania nabywcy  oferowanego towaru, doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 490 zł.

 • JEŹDZIŁ NA.. PODWÓJNYM GAZIE CIĄGNIKIEM ROLNICZYM LAMBORGHINI NISZCZĄC OTOCZENIE POSESJI POKRZYWDZONEJ ORAZ DRZEWA W SADZIE

  Dodano: 2015-12-08

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 kwietnia 2015 r. kierował ciągnikiem rolniczym Lamborghini po drodze publicznej w gm. Cybinka, w stanie nietrzeźwości 1,77 promila alkoholu we krwi, przy czym czynu dopuścił się w warunkach gdy był uprzednio prawomocnie skazany za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD SIOSTRĄ I SZWAGREM , PONIŻAŁ SZARPAŁ, GROZIŁ. W MĘŻCZYZNĘ RZUCIŁ SŁOIKIEM

  Dodano: 2015-11-30

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 58-letniego mężczyzny. Oskarżonemu  zarzucono, że w okresie od  lutego 2013 r. do 2 lipca 2015 r. w Gubinie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad wspólnie z nim zamieszkującymi siostrą i szwagrem.
  Ustalono, że oskarżony w dniu 20 czerwca 2015 r. rzucił w pokrzywdzonego słoikiem powodując obrażenia ciała na okres poniżej dni 7.
  Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

 • ARESZT DLA 21-LATKA ZA ROZBÓJ NA KOBIECIE W SALONIE GIER

  Dodano: 2015-11-26

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  21-letniego mężczyzny .
  Podejrzanemu zarzucono, że w  godzinach nocnych  20.11.2015r. w Gubinie po wejściu do  salonu gier  popchnął pokrzywdzoną - 22 letnią kobietę  , a następnie  przewrócił ją na podłogę i w ten sposób po doprowadzeniu kobiety do stanu bezbronności zabrał jej w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie  1750 zł .(rozbój)

Strona: