Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 

Prokurator Rejonowy
Danuta Monczyńska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH

  Dodano: 2014-12-17

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie, który  24.07.2014 r. w Krośnie Odrzańskim na terenie ogródków działkowych, dokonał włamań do dwóch altan, z których zabrał w celu przywłaszczenie narzędzia ogrodnicze. Czynem tym oskarżony spowodował straty o łącznej wartości 405 zł, działając na szkodę pokrzywdzonych.

 • ZMIANY KADROWE W PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2014-12-17

  W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Generalnej odbyła się uroczystość wręczenia powołań do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgu apelacji poznańskiej. To niezwykle doniosłe wydarzenie w "życiu" jednostek, gdyż niesie ze sobą zmiany na stanowiskach kierowniczych niektórych prokuratur rejonowych okręgu zielonogórskiego.

  Poniżej przedstawiamy sylwetki nowo powołanych Prokuratorów Rejonowych okręgu zielonogórskiego.

 • KSIĘGOWA SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWEJ PRZYWŁASZCZYŁA PIENIĄDZE Z CZYNSZU

  Dodano: 2014-12-15

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniej kobiecie, która w okresie od 01 stycznia 2010 roku do 31 grudnia 2010 r w jednej z miejscowości koło Krosna Odrzańskiego, działając w krótkich odstępach czasu z góry powziętym zamiarem jako główna księgowa Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej dokonała przywłaszczenia powierzonego jej pieniędzy, łącznej kwocie 13.661,54 zł które pobrała od mieszkańców za czynsze, oraz kwoty 48.000 zł, która pobrała za pomocą czeków z konta bankowego ww spółdzielni.

 • LIBACJA ALKOHOLOWA I CIOS NOŻEM KUCHENNYM W BRZUCH

  Dodano: 2014-12-12

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformowało zdarzeniu do którego doszło w dniu 10.12.2014 r. w Gubinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w trakcie libacji alkoholowej i awantury pomiędzy nietrzeźwymi konkubentami/ oboje ok.4 promile / 45 -letnia kobieta pchnęła 49-letniego mężczyznę nożem kuchennym w okolice brzucha. Na obecnym etapie stwierdzono jamę penetrującą brzucha bez uszkodzeń organów wewnętrznych.

 • PRZEZ 4 LATA NĘKAŁ SZANTAŻOWAŁ, OBSERWOWAŁ, ZAMIESZCZAŁ W INTERNECIE ROZNEGLIŻOWANE ZDJĘCIA SWOJEJ ZNAJOMEJ

  Dodano: 2014-12-11

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od sierpnia 2010 r. do 25 lipca 2014 r. w jednej z podkrośnieńskich miejscowości, uporczywie nękał swoją znajomą poprzez wysyłanie do niej obraźliwych wiadomości sms, wykonywanie połączeń telefonicznych, szantażowanie, szkalowanie dobrego imienia w Internecie, śledzenie, obserwowanie, wyzywanie i wykrzykiwanie w miejscach publicznych obelg pod jej adresem oraz grożenie pozbawieniem życia, co wzbudziło w niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia i naruszenie jej prywatności.  

 • PONIŻAŁ, OPLUWAŁ , ZABRANIAŁ ŻONIE KORZYSTANIA Z KUCHNI I ŁAZIENKI. ODPOWIE ZA PSYCHICZNE ZNĘCANIE

  Dodano: 2014-12-09

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 sierpnia 2012 r. do 6 sierpnia 2014 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, a także poniżał, opluwał, zabraniał korzystania z kuchni i łazienki. Oskarżony groził nadto żonie pozbawieniem życia.

 • ŻONĘ DUSIŁ, A SYNOWI WYKRĘCAŁ RĘCE. GROZIŁ PONADTO RODZINIE SPALENIEM DOMU

  Dodano: 2014-12-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 14 lipca 2014 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad zoną i synami (lat 12 i 15) . Oskarżony będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami wulgarnymi, zakłócał im spoczynek nocny, poniżał , popychał, bił po całym ciele , szarpał za ubranie oraz groził spaleniem domu nadto żonę dusił a synowi wykręcał ręce.  

 • MATKA NIE PŁACIŁA ALIMENTÓW NA TRÓJKĘ SWOICH MAŁOLETNICH DZIECI

  Dodano: 2014-12-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  31-letniej kobiecie.
  Oskarżonej zarzucono, że w okresie od 13 września 2013 r. do 10 lipca 2014 r. w Krośnie Odrzańskim uporczywie uchylała się od ciążącego na niej obowiązku łożenia na utrzymanie małoletnich dzieci (2 córek i syna), przez co naraziła je na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych.

 • 20-LATEK OSKARŻONY O KRADZIEŻ SAMOCHODU NA TERENIE BELGII

  Dodano: 2014-12-02

   Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 9 na 10 kwietnia 2014 r. w miejscowości Dendermonde na terenie Belgii, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń technicznych w postaci zabezpieczenia elektronicznego oraz wyłamaniu wkładki stacyjki zapłonowej w kolumnie kierowniczej, dokonał kradzieży samochodu marki Volkswagen Candy o wartości 23 000 zł, na szkodę obywatela tego kraju.

 • 46-LATEK ZGWAŁCIŁ POKRZYWDZONĄ W „DZIEŃ KOBIET”

  Dodano: 2014-11-28

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 marca 2014 r. w jednej z podkrośnieńskich miejscowości, używając siły fizycznej przewrócił pokrzywdzoną na łóżko, a następnie przytrzymując skutecznie jej ręce doprowadził ją przemocą i wbrew jej woli do odbycia stosunku seksualnego.

Strona: