Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Robert Gabryszak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • GROZIŁ POKRZYWDZONYM, ŻE SPALI ICH DOBYTEK

  Dodano: 2015-03-31

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31 letniemu mężczyźnie, który w dniu 29 sierpnia 2014 r. w Krośnie Odrzańskim, groził pozbawieniem życia i spaleniem dobytku pokrzywdzonych, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonych uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ, SYNOWI GROZIŁ ZABÓJSTWEM

  Dodano: 2015-03-30

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 50 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01.09.2014 r. do 27.10.2014 r. w jednej z miejscowości koło Krosna Odrzańskiego, znęcał się psychicznie nad żoną i synem w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury w czasie których wyzywał domowników słowami wulgarnymi, poniżał, popychał, wyganiał z domu, zakłócał spokój i spoczynek nocny, niszczył mienie w domu. W dniu 27.10.2014 r. groził zabójstwem synowi oraz znęcał się fizycznie nad żoną w ten sposób, że ją popychał, szarpał, wykręcał jej ręce.

 • 35-LATEK OSKARŻONY O FAŁSZOWANIE ZNAKÓW IDENTYFIKACYJNYCH

  Dodano: 2015-03-25

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w bliżej nieustalonym dniu w okresie od 17 października do 14 listopada 2014 roku, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, z należącego do niego samochodu osobowego marki Ford Focus usunął znaki identyfikacyjne w postaci tabliczki znamionowej oraz pola numerowego, umieszczonego w podłodze pojazdu, zawierającego numer nadwozia.

 • SĘDZIA NIE UWZGLĘDNIŁ WNIOSKU PROKURATORA O ARESZT

  Dodano: 2015-03-10

  Krosno Odrzańskie. 7 marca br. w późnych godzinach wieczornych dwaj funkcjonariusze policji z KP w Gubinie pełniący służbę nieopodal Gubina zauważyli wjeżdżające do lasu 3 pojazdy, w tym dwa (VW Caddy i VW Transporter) na niemieckich numerach rejestracyjnych. Widok ten wzbudził podejrzenia. Pojazdy zatrzymały się, gdy ich kierowcy upewnili się, że nie są widoczni z drogi głównej.

 • W TRAKCIE AKCJI „TRZEŹWY PORANEK” ZATRZYMANO 55-LETNIEGO KIEROWCĘ SZKOLNEGO AUTOBUSU

  Dodano: 2015-03-09

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o zdarzeniu, które miało miejsce w dniu dzisiejszym tj. 09 marca 2015 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w trakcie akcji "trzeźwy kierowca" policjanci z KPP w Krośnie Odrzańskim w miejscowości Czarnowice zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu który miał ponad promil alkoholu w organizmie. W pojeździe było siedmioro dzieci w wieku 6-11 lat, które jechały do szkoły oraz jedna osoba dorosła

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZABÓJSTWA 48-LETNIEJ KOBIETY. PODEJRZANYM 24-LETNI SYN

  Dodano: 2015-02-25

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wszczął śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło w dniu 21.02.2015 r. w Łagowie - zabójstwa 48 - letniej matki przez 24-letniego syna. Z poczynionych do chwili obecnej ustaleń wynika, że podejrzany pozbawił życia swoją matkę dusząc ją i uderzając tępym narzędziem - rękojeścią noża. O sprawie pisaliśmy w dniu wczorajszym tj. 24.02.2015 r.

 • W MIEJSCOWOŚCI ŁAGÓW UJAWNIONO ZWŁOKI KOBIETY

  Dodano: 2015-02-24

  Krosno Odrzańskie. W dniu dzisiejszym ( 24.02.2015 roku) w jednym z budynków mieszkalnych w m. Łagów - powiat Krosno Odrzańskie ujawniono zwłoki kobiety. Wstępne, poczynione na miejscu zdarzenia ustalenia policyjne pozwalają na przypuszczenie, że śmierć kobiety nastąpiła na skutek przestępstwa. Zwłoki kobiety zabezpieczono w celu wykonania sekcji. Na miejscu prowadzone są obecnie czynności procesowe grupy policyjnej pod nadzorem prokuratora.

 • PODCZAS AWANTURY KOPNĄŁ ŻONĘ W BRZUCH I UDERZYŁ KILKAKROTNIE W TWARZ. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-02-13

   Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20.12.2014r. podczas awantury uderzył żonę kilkakrotnie otwartą ręką w twarz oraz kopnął nogą w brzuch, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci krwiaka okularowego oczodołu prawego i krwiaka podtwardówkowego prawej gałki ocznej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała na okres poniżej dni siedmiu.

 • ZABRAŁ POJAZD i PORZUCIŁ GO W STANIE USZKODZONYM

  Dodano: 2015-02-11

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 grudnia 2014 r. w Gubinie , po uprzednim zaborze użytkownikowi pojazdu kluczyków i pokonaniu nimi zabezpieczeń pojazdu zabrał w celu krótkotrwałego użycia samochód osobowy marki Volkswagen Polo, wartości 9700zł, po czym porzucił go w stanie uszkodzonym.

 • GROZIŁ FUNKCJONARIUSZOWI STRAŻY MIEJSKIEJ POZBAWIENIEM ŻYCIA I UDERZYŁ GO W TWARZ

  Dodano: 2015-02-06

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 grudnia 2013 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, uderzając w twarz funkcjonariusza Straży Miejskiej, naruszył jego nietykalność cielesną podczas i w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. Opisanego czynu dopuścił się w ciągu 5 lat, po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne, orzeczonej prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim z 2008 roku. (recydywa)

   Nadto ustalono, że sprawca używając metalowej rurki groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i groźby te wzbudziły w zagrożonym realną obawę, że zostaną spełnione. Używając słów powszechnie uznanych za obelżywe znieważył także tego funkcjonariusza podczas i w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych.

  Mężczyzna decyzją sądu, na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 14 dni. Środek zapobiegawczy zmieniono następnie na dozór policji.

  Oskarżonemu grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności.

   W Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim ,w 2014 r. zarejestrowano28 spraw z art. 226 par 1 - penalizującego przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego, 127 spraw z art. 190 par 1 - kierowanie gróźb karalnych. /jcz

  zobacz także:
  w Ciekawie..nie tylko o prawie:

  - Przemoc - Jest przejawem negatywnych relacji zachodzących pomiędzy jednostkami ludzkimi, pomiędzy zespołem ludzi, a jednostką lub pomiędzy zespołami ludzkimi. Polega na stosowaniu siły lub groźbie jej zastosowania. W zasadzie każde zachowanie agresywne wobec innego człowieka jest formą przemocy, a typowym jej skutkiem są bardzo różne i występujące z różnym nasileniem przejawy destrukcji fizycznej i psychicznej u ofiary. więcej..  - Dozór Policji -Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. więcej..  

Strona: