Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Robert Gabryszak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • AKT OSKARŻENIA W SPRAWIE ZABÓJSTWA MATKI PRZEZ 24-LETNIEGO SYNA

  Dodano: 2015-08-28

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu Okręgowego w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 lutego 2015 roku w Łagowie, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia, bił pięściami oraz kopał po głowie i zebrach swoją matkę, a następnie po jej skrępowaniu kontynuował uderzanie pięścią i rękojeścią noża kuchennego. Na skutek odniesionych obrażeń kobieta zmarła.

 • 23-LATKA POTRĄCIŁA MAŁOLETNIEGO ROWERZYSTĘ I ZBIEGŁA Z MIEJSCA WYPADKU NIE UDZIELAJĄC MU POMOCY

  Dodano: 2015-08-28

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 7 maja 2015 r. w Krośnie Odrzańskim na jednym ze skrzyżowań , jadąc samochodem osobowym m-ki Audi A4, nie zachowała należytej ostrożności i naruszając zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym , dokonując manewru skrętu potrąciła jadącego prawidłowo rowerem małoletniego, a następnie nie udzielając mu pomocy zbiegła z miejsca zdarzenia. W wyniku wypadku kierujący rowerem doznał obrażeń ciała na okres powyżej dni 7.

 • 25-LETNI PASER

  Dodano: 2015-08-27

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o skazanie bez rozprawy 25-letniego mężczyzny, który w dniu 22 kwietnia 2014r., w miejscowości Słubice, przyjął uzyskany za pomocą kradzieży z włamaniem samochód osobowy marki Audi A4, o wartości 3000 zł.

 • POSIADAŁ BEZ ZEZWOLENIA AMUNICJĘ DO BRONI PALNEJ

  Dodano: 2015-08-14

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który posiadał przy sobie oraz w miejscu zamieszkania środki odurzające w postaci ziela konopi innych niż włókniste w łącznej masie 0,833 grama oraz bez wymaganego zezwolenie posiadał amunicję do broni palnej w postaci dwóch sztuk naboi pistoletowych kalibru 9 mm Luger.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ I JEJ TRÓJKĄ DZIECI

  Dodano: 2015-08-10

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który w okresie od grudnia 2014 r. do 07 stycznia 2015 r. oraz w okresie od 08 stycznia 2015 r. do 18 marca 2015 r. w jednej z miejscowości koło Krosna Odrzańskiego, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną i jej trójką małoletnich dzieci w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w takcie których uderzał ich z pięści i otwartej ręki w twarz, szarpał za włosy i ręce, kopał, popychał, wyganiał z domu, wyzywał używając słów wulgarnych i obelżywych oraz zakłócał spoczynek nocny.

 • UDERZAJĄC SIEKIERĄ USZKODZIŁ KABINĘ SAMOCHODU

  Dodano: 2015-08-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, który w dniu 04 kwietnia 2015 roku w Gubinie poprzez uderzenie siekierą dokonał uszkodzenia kabiny samochodu ciężarowego marki Mercedes Benz, w postaci wgnieceń oraz dziur w drzwiach, uszkodzeń dwóch lusterek zewnętrznych, rozbicia szyby drzwi oraz uszkodzenia słupka kabiny, powodując w ten sposób straty w wysokości 10798,48 zł, na szkodę firmy usługowo-transportowej. Mężczyzna działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

 • UKRADLI TELEFON I ROZPOWSZECHNILI NA PORTALU SPOŁECZNOŚCIOWYM ZNAJDUJĄCE SIĘ W NIM "NAGIE ZDJĘCIA" POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2015-08-05

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 24 lat. Oskarżeni w dniu 4 maja 2015 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, działając wspólnie i w porozumieniu używając przemocy doprowadzili do stanu bezbronności pokrzywdzonego ,a następnie dokonali kradzieży jego telefonu komórkowego i srebrnego łańcuszka.

 • KIERUJĄCY MOTOCYKLEM 22 - LATEK UDERZYŁ W BARIERĘ OCHRONNĄ MOSTU NA RZECE BÓBR. ZGINĄŁ NA MIEJSCU

  Dodano: 2015-08-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformowało zdarzeniu, do którego doszło w dniu 03.08.2015 na drodze wojewódzkiej W287, Bobrowice-Kukadło. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że miedzy tymi miejscowościami, na odcinku drogi z ograniczeniem prędkości do 40 km/h, kierujący motocyklem Yamaha, 22-letni mieszkaniec Bobrowic, nie opanował pojazdu i uderzył w barierę ochronną mostu na rzece Bóbr. Poniósł śmierć na miejscu. Motocykl posiadał niemieckie tablice rejestracyjne.

 • W NOWEJ PROCEDURZE KARNEJ LEKARZ OSKARŻONY O NIEUMYŚLNE NARAŻENIE ŻYCIA MAŁOLETNIEGO PACJENTA

  Dodano: 2015-07-29

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie - lekarzowi NZOZ w Krośnie Odrzańskim. Oskarżony w okresie od czerwca 2014 r. do 5 sierpnia 2014 r. w Krośnie Odrzańskim , pełniąc obowiązki lekarza podstawowej opieki zdrowotnej w jednym z tamtejszych NZOZ jako specjalista pediatra i będąc z racji wykonywanego zawodu lekarza zobowiązanym do opieki nad pacjentem w sposób zgodny ze wskazaniami aktualnej wiedzy medycznej , dostępnymi metodami i środkami zapobiegania , a także rozpoznawania i leczenia chorób, zgodnie z zasadami etyki zawodowej oraz należytą starannością - nieumyślnie naraził małoletniego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że mimo pięciu nieudokumentowanych wizyt lekarskich i nasilających się objawów bólu brzucha, braku łaknienia i innych objawów - odstąpił od wymaganego badania brzucha co skutkowało opóźnieniem rozpoznania jednostki chorobowej w postaci martwicy większego odcinka jelita grubego , formułującego się guza, a tym samym zwiększyło ryzyko wystąpienia poważnych powikłań u pacjenta mogących spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet spowodować zagrożenie dla jego życia.

 • PRZEZ 4 LATA ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE NAD MATKĄ

  Dodano: 2015-07-23

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2011 r. do 05 czerwca 2015 r. w Gubinie znęcał się psychicznie nad matką w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe w trakcie których, wyzywał matkę słowami obelżywymi, poniżał, groził pobiciem oraz pozbawieniem życia, niszczył wyposażenie mieszkania i sprzęt domowy, a nadto znęcał się fizycznie zadając uderzenia rękoma po twarzy, głowie, szarpiąc i wyrywając włosy.

Strona: