Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 


Prokurator Rejonowy
Robert Gabryszak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYRWAŁ Z ZAWIASÓW DRZWI NALEŻĄCE DO URZĘDU MIASTA - PRZEZ 6 MIESIĘCY POPRACUJE ZA TO SPOŁECZNIE

  Dodano: 2015-11-04

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 39-letniego mężczyzny. Oskarżony w nieustalonym dniu  w okresie od 24 do 30 grudnia 2014 r. w Krośnie Odrzańskim dokonał uszkodzenia drzwi wejściowych do budynku poprzez wyrwanie ich z zawisów , powodując tym samym straty w wysokości 448,95 zł na szkodę Urzędu Miasta w Krośnie Odrzańskim. 

 • OBYWATEL NIEMIEC WYKONUJĄC MANEWR COFANIA NA PARKINGU POTRĄCIŁ PIESZĄ

  Dodano: 2015-10-27

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 47-letniego mężczyzny - obywatela Niemiec. 
  Oskarżony w dniu 23 maja 2015 r. w Gubinie, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż podczas wykonywania manewru cofania  samochodem osobowym marki Kia  na terenie parkingu , nie zachował należytej ostrożności i nie upewnił się co do możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru , w wyniku czego potrącił pieszą.

 • Z PONAD 1 PROMILEM WE KRWI KIEROWAŁ CIĄGNIKIEM ROLNICZYM PO DRODZE KRAJOWEJ

  Dodano: 2015-10-23

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 47-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 14 lipca 2015 r. kierował po drodze krajowej w m. Gubin ciągnikiem rolniczym będąc w stanie nietrzeźwości - 1,20 promila alkoholu we krwi.

 • KIEROWAŁ POJAZDEM MIMO COFNIĘCIA MU UPRAWNIEŃ PRZEZ STAROSTĘ - ZAPŁACI GRZYWNĘ

  Dodano: 2015-10-22

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 33-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 8 czerwca 2015 r. w miejscowości Radnica kierował samochodem osobowym marki Mercedes Benz na drodze publicznej i w ten sposób  nie zastosował się do decyzji Starosty Żagańskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami kat. B i C.

 • ARESZT DLA 33-LETNIEGO PODPALACZA

  Dodano: 2015-10-16

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w  Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek  zastosowanie tymczasowego aresztowania przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Podejrzanemu zarzucono, że  działając z góry powziętym zamiarem, w krótkich odstępach czasu, przy użyciu oryginalnego klucza wdarł się do jednego z gubińskich mieszkań  i następnie podpalił je.
  Działając w ten sposób podejrzany sprowadził zdarzenie mające postać pożaru, które zagrażało mieniu w wielkich rozmiarach i zagroziło życiu i zdrowiu wielu osób.  W wyniku podpalenia doszło do całkowitego spalenia lokalu mieszkalnego oraz zniszczeniu wyposażenia mieszkania o wartości 20 000 zł. na szkodę pokrzywdzonej.

 • UKRADŁ PORTFEL NA STACJI PALIW – DOBROWOLNIE PODDAŁ SIĘ KARZE

  Dodano: 2015-10-13

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 33-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 7 czerwca 2015 r. na jednej z gubińskich stacji paliw , dokonał kradzieży leżącego na sklepowej półce portfela z zawartością pieniędzy w kwocie 200 zł oraz 200 euro stanowiących równowartość 832 zł oraz dokumentów należących do tej samej osoby w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy, dokumentów samochodowych.

 • ARESZT DLA DOMOWEGO OPRAWCY ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ I SYNEM

  Dodano: 2015-10-09

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 45-letniego mężczyzny.
  Podejrzany  w  okresie od września 2014r. do 4.10.2015r. będąc pod wpływem alkoholu znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną  i synem , szarpał , groził  pozbawieniem życia w tym przy użyciu noża , wszczynał awantury domowe, poniżał .

 • WŁAMAŁ SIĘ DO AUTOMATU DO GIER KRADNĄC Z NIEGO 3800 ZŁ

  Dodano: 2015-10-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze- oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec  33-letniego  mężczyzny. Oskarżony w okresie od 5 do 9 lipca 2015 r. w Gubinie po uprzednim wyrwaniu osłony przedniej automatu do gier dostał się do jego wnętrza skąd dokonał kradzieży pieniędzy w łącznej kwocie 3800 zł , działając na szkodę właściciela automatu.

 • INFORMACJA DOT. KONKURSU NA STANOWISKO ASESORA W PROKURATURZE REJONOWEJ W KROŚNIE ODRZAŃSKIM I PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2015-09-24

  Zielona Góra - Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do poprzednich informacji dot. konkursu na stanowisko asesora w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze i na stanowisko asesora w Prokuraturze Rejonowej w Krośnie Odrzańskim informujemy, że Kolegium nie wyłoniło kandydata na ww. stanowiska.

 • WYRZUCAŁ KONKUBINĘ PRZEZ OKNO. ZNĘCAŁ SIĘ NAD NIĄ I 6 LETNIM DZIECKIEM. DOMOWY OPRAWCA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2015-09-10

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 28-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 31.12.2013r. do 5.09.2015r. z wyłączeniem okresu od grudnia 2014r. do kwietnia 2015r. kiedy odbywał karę pozbawienia wolności , znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną oraz 6 letnim synem.

Strona: