Krosno Odrzańskie

Krosno Odrzańskie

KONTAKT

ul. Piastów 10L, 66-600 Krosno Odrzańskie
zobacz jak do nas dojechać

Centrala + 48 68 383 87 66
Fax + 48 68 383 87 67
prkrosnoodrz@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


Lubuska Telefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                       
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                    
+ 48 68 383 89 30                      

 

Prokurator Rejonowy
Danuta Monczyńska
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Renata Szara - Witczak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Dorota Smoleńska

Etaty:

9 etatów orzeczniczych
7 etatów urzędniczych
1 inny pracownik


Swoją właściwością obejmuje:
miasto Gubin
gminy z terenu powiatu krośnieńskiego: Bobrowice, Bytnica, Dąbie, Gubin, Krosno Odrzańskie i Maszewo z terenu powiatu słubickiego - gmina Cybinka.

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Krosno 11
 • Krosno 10
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie
 • Krosno Odrzańskie

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYROK DLA 59-LATKI ZA ŚMIERTELNE UGODZENIE MĘŻA NOŻEM

  Dodano: 2014-04-17

  Krosno Odrzańskie. W dniu wczorajszym (tj. 16.04.2014 roku) Sąd Okręgowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 59-letniej kobiety oskarżonej o to, że 31 marca 2013 r. w swoim domu, w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia męża, trzykrotnie śmiertelnie ugodziła go nożem kuchennym. O sprawie pisaliśmy w dniu 4 kwietnia 2013 r. gdy podejrzana na wniosek prokuratora trafiła do aresztu.

 • MOTOCYKLISTA UDERZYŁ W CIĄGNIK - PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU

  Dodano: 2014-03-21

   Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu  20.03.2014 r. w m. Białków. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że młody mężczyzna kierujący motocyklem uderzył w ciągnik, który wykonywał prace przy wycince drzew. Zwrócić należy uwagę, że ze wstępnej oceny wynika, iż miejsce wycinki było prawidłowo oznakowane. Kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu.  

 • Z ARCHIWUM X. W SIERPNIU 2003 ROKU NA BRZEGU ODRY KOŁO GUBINA WYŁOWIONO CIAŁO ZAMORDOWANEGO MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2014-03-18

  Krosno Odrzańskie. Prokuratura podejmuje działania po otrzymaniu sygnału o zaistniałym przestępstwie. Nie zawsze jednak działania te kończą się sukcesem polegającym na ustaleniu, ujęciu a później osądzeniu sprawcy.

  W 2003 roku Prokuratura Rejonowa w Krośnie Odrzańskim prowadziła śledztwo w sprawie ujawnienia w dniu 7 sierpnia 2003 roku na brzegu Odry, w okolicach ujścia Nysy, niedaleko Gubina, ciała zamordowanego mężczyzny. Tożsamości tego mężczyzny nie udało się ustalić do dnia dzisiejszego.

 • BEZWZGLĘDNE KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI DLA DILERÓW NARKOTYKOWYCH

  Dodano: 2014-03-12

  Krosno Odrzańskie. Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim wydał wyrok wobec 3 mężczyzn, których prokurator we wrześniu  2013 r. oskarżył o  udzielanie  i posiadanie środków psychotropowych w postaci amfetaminy.

 • ARESZT ZA POMOC W UKRYCIU SKRADZIONEGO SAMOCHODU

  Dodano: 2014-03-10

   Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  22-letniego mężczyzny. Podejrzany w dniu 03.03.2014 r. w Gubinie, udzielił nieustalonym osobom pomocy w ukryciu samochodu osobowego marki VW Sharan o wartości 37 512,90 zł wiedząc o tym, że pojazd ten został uzyskany za pomocą czynu zabronionego na szkodę węgierskiej firmy.

 • 3-MIESIĘCZNY ARESZT DLA PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZINĄ

  Dodano: 2014-03-10

  Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do informacji z dnia 7 marca pt. POBIŁ MAŁOLETNIEGO UDERZAJĄC GO OBUCHEM SIEKIERY ORAZ SKÓRZANYM PASKIEM - PROKURATOR ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ARESZT informujemy o tym, że Sąd Rejonowy w Krośnie Odrzańskim przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Ponadto prokurator wystąpił do Ośrodka Pomocy Społecznej o objęcie pokrzywdzonych pomocą psychologiczną i finansową

 • POBIŁ MAŁOLETNIEGO UDERZAJĄC GO OBUCHEM SIEKIERY ORAZ SKÓRZANYM PASKIEM – PROKURATOR ZŁOŻYŁ WNIOSEK O ARESZT

  Dodano: 2014-03-07

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 38-letniego mężczyzny, który w okresie od marca 2013 r. do 5 marca 2014 r., znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją konkubiną oraz małoletnimi dziećmi w wieku: 15 i 14 lat.
  W dniu 5 marca 2014 r. mężczyzna uderzając małoletniego pięściami po głowie oraz obuchem siekiery i skórzanym paskiem z metalową sprzączką spowodował u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia grzbietu nosa, stłuczenia okolicy skroniowo jarzmowej, stłuczenia barku i ramienia lewego oraz inne powodując naruszenie prawidłowej czynności narządu ciała na okres poniżej 7 dni.

 • ZAKOŃCZENIE "TYGODNIA POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW"

  Dodano: 2014-03-04

  Zielona Góra. Zakończył się "Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw". Jak co roku z ofiarowanej w tym okresie pomocy organów prokuratury skorzystało wiele osób. W tym roku były to 43 osoby, które osobiście lub telefonicznie skorzystały z porad. W wielu przypadkach były to zawiadomienia o przestępstwie.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW ORAZ KONFERENCJA NT. PRAWA OFIAR PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2014-02-21

  Pragniemy poinformować naszych Czytelników, że w związku z organizowanym w dniach od 24 lutego - 28 lutego 2014 roku, Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw, w każdej z prokuratur okręgu zielonogórskiego zostaną wprowadzone dodatkowe dyżury wyznaczonych prokuratorów. W tym czasie prokuratorzy w siedzibach prokuratur będą udzielali porad w zakresie praw pokrzywdzonych, wszystkim zainteresowanym, którzy telefonicznie i osobiście zgłoszą się do jednostek. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej:

 • 2 MIESIĄCE ARESZTU DLA SPRAWCÓW ROZBOJU

  Dodano: 2014-02-20

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn w wieku 19 i 22 lata, podejrzanych o to, że w dniu 16 lutego w Gubinie, doprowadzili 68-letniego pokrzywdzonego do stanu bezbronności i dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 380 zł.

Strona: