Świebodzin

Świebodzin

KONTAKT

ul. Poznańska 10, 66-200 Świebodzin
zobacz mapę

Centrala + 48 68 382-24-39
Fax + 48 68 382-28-86
prswiebodzin@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

Lubuska Niebieska TarczaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                  
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:                 
+48 68 382-26-38            Prokurator Rejonowy
Krzysztof Pieniek
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Ewa Grześkowiak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Marcin Jachimowicz

Kierownik Sekretariatu
Urszula Tyrakowska

Etaty:

 12 etatów orzeczniczych
 9 etatów urzędniczych
2 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Babimost, Bojadła, Kargowa, Sulechów, Trzebiechów
gminy z terenu powiatu świebodzińskiego: Zbąszynek, Szczaniec, Lubrza, Skąpe, Łagów, Świebodzin

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin
 • Świebodzin

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Dodano: 2017-02-24

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2017-02-17

  W dniach 20 - 26 lutego 2017 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 14 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. 

 • DOKONAŁ ROZBOJU NA 49-LETNIEJ KOBIECIE IDĄCEJ ULICĄ – TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2017-02-15

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że  08.02.2017 r. w Sulechowie,  dokonał rozboju na  49- letniej kobiecie idącej w porze dziennej przez miasto. Sprawca podbiegł do niej  i uderzył ją w twarz, a następnie wyrwał  jej  z rąk torebkę, w której znajdowało się 50 złotych , telefon komórkowy i dokumenty.

 • POSIADAŁ AMUNICJĘ BEZ STOSOWNEGO ZEZWOLENIA

  Dodano: 2017-01-10

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39 letniemu mężczyźnie, który do 19 sierpnia 2016 r.
  posiadał bez wymaganego zezwolenia amunicję w ilości 50 szt. naboi, kal. 5,6 mm, opisanych jako ELEY RIFLE CLUB 50.22RF i stanowiło amunicję do broni palnej, na posiadanie której wymagane jest zezwolenie stosownego organu Policji.

 • TRAGICZNY WYPADEK, NA SKUTEK KTÓREGO ZGINĄŁ 35-LETNI MĘŻCZYZNA

  Dodano: 2017-01-09

  Świebodzin. Prokurator  Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło  08.01.2017 r. w pobliżu miejscowości Skąpe. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  około godziny 8.50 na  drodze wojewódzkiej nr 272 ok.1.5 km za miejscowością Skąpe w kierunku Krosna Odrzańskiego kierujący samochodem typu bus m-ki Renault Traffic po wyprzedzeniu  w miejscu  niedozwolonym poprzedzającego go samochodu osobowego wpadł w poślizg i uderzył przodem pojazdu w drzewo i następnie  w kolejne drzewo.

 • POMAGAŁ W UKRYCIU SAMOCHODU POCHODZĄCEGO Z KRADZIEŻY

  Dodano: 2016-12-28

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który  05 maja 2016 r. pomagał w ukryciu samochodu osobowego marki Volkswagen Touran o wartości 28.700 zł, wiedząc, że pochodzi on z kradzieży.

 • OBLODZONA DROGA I POŚLIZG PRAWDOPODOBNĄ PRZYCZYNĄ ŚMIERTELNEGO WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2016-12-06

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  05.12.2016 r. na drodze  Sulechów -Łęgowo gm. Sulechów. 56 letni mężczyzna kierując samochodem osobowym Renault Clio po wjechaniu na oblodzony odcinek drogi wpadł w poślizg i następnie w skutek nieopanowania pojazdu uderzył nim w przydrożne drzewo. W wyniku uderzenia śmierć na miejscu poniosła 57 letnia pasażerka pojazdu - żona kierowcy, kierujący z ciężkimi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie obecnie przebywa na leczeniu.

 • ZA POSIADANIE AMUNICJI BEZ ZEZWOLENIA GROZI KARA DO 8 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2016-11-28

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który posiadał bez wymaganego zezwolenia 50 sztuk amunicji - typ: ELEY RIFLE CLUB, kal. 5,6 mm.

 • DYSPOZYTORKA POGOTOWIA RATUNKOWEGO OSKARŻONA O NARAŻENIE POKRZYWDZONEJ NA CIĘŻKI USZCZERBEK NA ZDROWIU

  Dodano: 2016-11-17

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61 letniej kobiecie, która  13 marca 2013 r. będąc zatrudnioną na stanowisku dyspozytora Pogotowia Ratunkowego i pełniąc dyżur na tym stanowisku po uzyskaniu o godzinie 12:35  a następnie o  16:31 i 18:20 wezwań do chorej, w tym po przyjęciu informacji o pogorszeniu stanu jej zdrowia - będąc zobowiązaną do niezwłocznego wysłania Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zgłoszenia, nie wykonała tego, w wyniku czego pokrzywdzona kobieta oczekiwała na przyjazd pogotowia ponad 8 godzin i narażona została w ten sposób na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • DYREKTOR SZKOŁY PRZEKROCZYŁ SWOJE UPRAWNIENIA I BEZPODSTAWNIE POBIERAŁ PIENIĄDZE Z ZFŚS

  Dodano: 2016-11-08

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57 mężczyźnie, który w jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim w okresie od stycznia 2013 r. do 28 listopada 2014 r. będąc dyrektorem szkoły, przekraczał swoje uprawnienia w ten sposób, że działając na szkodę interesu publicznego i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bezpodstawnie wielokrotnie pobierał pieniądze z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, bez ich wydatkowania na cele deklarowane we wnioskach o udzielenie pożyczek  i w ten sposób przywłaszczył powierzone mu mienie w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 45,500 zł.

Strona: