Nowa Sól

Nowa Sól

KONTAKT

ul. Piłsudskiego 38, 67-100 Nowa Sól
zobacz mapę

Centrala tel. + 48 68 387-03-05
Fax + 48 68 387-03-09
prnowasol@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka

LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej              
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:            
+ 48 68 387 03 13             Prokurator Rejonowy
Tomasz Kulczycki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

 

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Ewa Antonowicz - Fechner
Prokurator Prokuratury Rejonowej


Kierownik Sekretariatu
Agnieszka Korbecka-Rygiel


Etaty:

 15 etatów orzeczniczych
9 etatów urzędniczych
3 innych pracownikówSwoją właściwością obejmuje:

miasto Nowa Sól
oraz gminy z terenu powiatu nowosolskiego: Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń i Siedlisko

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól
 • Nowa Sól

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI DO POKRZYWDZONYCH W SPRAWIE PR 2 DS.110.2017

  Dodano: 2017-04-07

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych , że  31 marca 2017 r. w sprawie ozn. sygn. PR 2 Ds. 110.2017 przeciwko Wiesławowi P. , oskarżonemu o czyn z art. 218 par. 1 a  kk, prokurator przesłał do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akt oskarżenia.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONKUBINĄ I JEJ 8-LETNIM SYNEM - ZŁAMAŁ ZASTOSOWANY ZAKAZ ZBLIŻANIA DO POKRZYWDZONYCH

  Dodano: 2017-04-06

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 42-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją 34-letnią  konkubiną, oraz jej małoletnim 8-letnim synem oraz groźbą bezprawną wywierał wpływ na treść zeznań składanych przez konkubinę w toku prowadzonego p-ko niemu postępowania.

 • BEZ WIEDZY RODZICÓW ZABRAŁ IM AUTO, BEZ UPRAWNIEŃ POJECHAŁ POD GIMNAZJUM, ZABRAŁ KOLEGÓW I..TRAGICZNIE UDERZYŁ W DRZEWO

  Dodano: 2017-03-10

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżeni przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  27 września 2016 r.  w Podbrzeziu Dolnym, kierując samochodem marki Mazda 3, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień oraz z nadmierną  i niedozwoloną prędkością, nie zachowując szczególnej ostrożności na łuku drogi, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem , zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Na skutek wypadku pasażer tego pojazdu na skutek odniesionych obrażeń czaszkowo - mózgowych zmarł następnego dnia w szpitalu.

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Dodano: 2017-02-24

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2017-02-17

  W dniach 20 - 26 lutego 2017 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 14 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. 

 • ARESZT DLA RECYDYWISTY ZA KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM DO JEDNEJ Z FIRM I USIŁOWANIE WŁAMANIA DO..DAWNEGO KINA

  Dodano: 2017-02-16

   Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek  o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 40-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że w nocy z 20/21 stycznia 2017 r. włamał się do kontenera /stróżówki/, na terenie punktu przyjęć selektywnej zbiórki odpadów poprzez wyłamanie zamka w drzwiach wejściowych, skąd następnie dokonał kradzieży 6 telefonów komórkowych, grzejnika, zegarka i innych przedmiotów na szkodę ustalonej firmy.

 • WNIOSEK O ARESZT WOBEC MĘŻCZYZNY KTÓRY WŁAMAŁ SIĘ DO SKLEPU RYBNEGO

  Dodano: 2017-01-27

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec 27 letniego mężczyzny, który w okresie od 5 do 7 lipca 2016 r. w Nowej Soli włamał się do sklepu rybnego poprzez wypchnięcie okna wystawowego. Podejrzany ze sklepu zabrał pieniądze w kwocie 2.822,63 zł, osiem sztuk konserw rybnych, a także tablet marki Alcatel wartości 429 zł, wszystko o łącznej wartości 3.294,03 zł. działając na szkodę pokrzywdzonego.

 • OKRADŁ "ŻABKĘ" Z WYROBÓW TYTONIOWYCH NA KWOTĘ PONAD 10 TYS. ZŁ

  Dodano: 2017-01-26

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 11 kwietnia 2016 r. w Nowej Soli , działając wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami przez rozbicie szyby w drzwiach wejściowych włamał się do sklepu, z którego zabrał wyroby tytoniowe o wartości 10 679,71 oraz pieniądze  w kwocie 12 910 zł.

 • 66-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ I SKALECZENIE JEJ NOŻEM

  Dodano: 2017-01-25

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w  Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od czerwca 2014 r. do 30 września 2016 r. w Nowej Soli znęcał się fizycznie i psychicznie nad osobą najbliższą - żoną w ten sposób że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, groził jej pozbawieniem życia, bił rękoma po twarzy, szarpał za włosy, a podczas jej z urządzonych awantur skaleczył pokrzywdzoną nożem.

 • DOMOWY OPRAWCA OSKARŻONY O GWAŁCENIE MAŁOLETNIEJ CÓRKI. GŁOWĘ ŻONY WSADZIŁ DO WERSALKI I PO NIEJ.. SKAKAŁ

  Dodano: 2017-01-20

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52 letniemu mężczyźnie. 
  Oskarżonemu zarzucono, że  w 2003 roku w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, działając ze z góry powziętym zamiarem, wielokrotnie i w krótkich odstępach czasu, przemocą, poprzez przełamanie oporu i ściągnięcie piżamy, doprowadzał swoją córkę - wówczas małoletnią poniżej lat 15  do obcowania płciowego.

Strona: