Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ARESZTY TYMCZASOWE DLA PODEJRZANYCH W SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POBICIA NA DEPTAKU....

  Dodano: 2017-04-27

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze na posiedzeniach w dniu 26 kwietnia br. rozpoznał wnioski Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze w przedmiocie zastosowania tymczasowego aresztowania wobec 2 mężczyzn podejrzanych o udział w bójce (art. 158 par. 1 kk i spowodowanie obrażeń skutkujących zgonem 46 letniego klienta jednego z zielonogórskich lokali gastronomicznych (art.156 par. 3 kk).

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM - SPRAWCA USŁYSZAŁ ZARZUTY

  Dodano: 2017-04-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 18.04.2017 r. w pobliżu Nowogrodu Bobrzańskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze DK 27 20-letnia kobieta kierując samochodem  doprowadziła do wypadku, w którym zginęły 2 osoby w wieku 19 i 20 lat.
  Do zdarzenia doszło z powodu niezachowania zasad bezpieczeństwa w  ruchu drogowym poprzez niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu i nieopanowania pojazdu , a następnie zjechania na przeciwlegle pobocze i uderzenie w drzewo.

 • POZOSTAWIŁ NIEDOPAŁEK PAPIEROSA - DOPROWADZIŁ DO POŻARU MIESZKANIA

  Dodano: 2017-04-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  14 października 2016 r. w Zielonej Górze nieumyślnie zaprószył ogień poprzez pozostawienie niedopałka papierosa w jednym z mieszkań w centrum Zielonej Góry, w wyniku czego  sprowadził zdarzenie w postaci pożaru, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób.

 • BYŁA DYREKTORKA UCZNIOWSKIEGO KLUBU PIŁKARSKIEGO OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PONAD 23 TYS. ZŁ

  Dodano: 2017-04-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 12 stycznia 2013 r. do 27 października 2015 r., pełniąc funkcję dyrektora Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego i będąc  zobowiązaną na mocy powierzonych jej obowiązków do przyjmowania wpłat gotówkowych na działalność klubu pochodzących od darczyńców oraz uiszczanych składek członkowskich  przywłaszczyła powierzone jej mienie w postaci pieniędzy pochodzących z wpłat w łącznej kwocie 23 757,07 zł działając na szkodę Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego.

 • DOKONAŁ ROZBOJU NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM. UKRADŁ TELEFON I PIENIĄDZE

  Dodano: 2017-04-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 25 czerwca 2015 r. w Zielonej Górze , po uprzednim dwukrotnym uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w twarz oraz przyciśnięciu go do ławki  przystanku autobusowego  mieszczącego się w centrum miasta i doprowadzeniu go w ten sposób do stanu bezbronności , zabrał mu telefon komórkowy wartości 350 zł oraz pieniądze w kwocie 30 zł.

 • HANDLOWAŁA W INTERNECIE TYTONIEM DO PALENIA. USZCZUPLIŁA PODATEK AKCYZOWY W ŁĄCZNEJ KWOCIE PONAD 337 TYS. ZŁ – ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2017-04-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 25 stycznia 2010 r. do 25 kwietnia 2010 r. w Zielonej Górze, uchylała się od opodatkowania podatkiem akcyzowym w ten sposób, że nie ujawniła Naczelnikowi Urzędu Celnego w Zielonej Górze przedmiotu i podstawy opodatkowania podatkiem akcyzowym za poszczególne miesiące od grudnia 2009 r. do marca 2010 r. z tytułu nabycia i posiadania tytoniu do palenia w ilości 747,50 kg, który nabyła od nieustalonego dostawcy, a następnie sprzedała tytoń za pośrednictwem znanego portal aukcyjny w internecie, czym naruszyła przepisy  ustawy o podatku akcyzowym.

 • 40-LATEK PORZUCIŁ 4 SZCZENIĘTA W KUBLE NA ŚMIECI

  Dodano: 2017-04-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu kilka aktów oskarżenia za znęcanie się nad zwierzętami.
  M.in. 40-letniemu mężczyźnie zarzucił, że w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego znęcał się nad zwierzętami poprzez porzucenie czterech szczeniąt ,wrzucając je do kubła na śmieci znajdującego się na terenie posesji.

 • NAPADŁ NA KOBIETĘ NA KLATCE SCHODOWEJ KAMIENICY USIŁUJĄC UKRAŚĆ JEJ TOREBKĘ

  Dodano: 2017-04-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 2 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze, na klatce schodowej budynku mieszkalnego, używając przemocy poprzez szarpanie, popychanie oraz przyciskanie do poręczy schodowej, doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności , a następnie usiłował dokonać kradzieży torebki damskiej wraz z zawartością dokumentów i pieniędzy  w kwocie 640 zł, jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na skuteczną obronę pokrzywdzonej i ujęcie przez świadka zdarzenia.

 • 31-LATEK ODPOWIE ZA PASERSTWO CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH POCHODZĄCYCH Z KRADZIEŻY AUT NA TERENIE NIEMIEC

  Dodano: 2017-03-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od października 2007 r. do lutego 2013 r. na terenie swojej  posesji wielokrotnie, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, przechowywał części i elementy samochodowe pochodzące z kradzionych na terenie RFN pojazdów.

 • 37-LETNI RECYDYWISTA UDZIELAŁ ODPŁATNIE I NIEODPŁATNIE MORFINY I HEROINY

  Dodano: 2017-03-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  37-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od maja do 31 października 2015 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu  i w wyniku z góry powziętego zamiaru oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wbrew przepisom ustawy  udzielił ustalonej kobiecie odpłatnie nie mniej niż 300 tabletek środka odurzającego w postaci morfiny oraz nie mniej niż 120 działek środka odurzającego w postaci heroiny, osiągając łączną korzyść majątkową w kwocie 7800 zł oraz udzielił nieodpłatnie nie mniej niż 100 tabletek morfiny. Sprawca czynu tego dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, tj. będąc uprzednio karanym za umyślne przestępstwo podobne i przed upływem  5 lat  od odbycia  orzeczonej za ten czyn kary pozbawienia wolności w wymiarze przekraczającym 6 miesięcy.

Strona: