Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-332 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 37-LATEK OSKARŻONY O ZMUSZANIE POKRZYWDZONEJ DO SPOŻYCIA ALKOHOLU I OBCOWANIE PŁCIOWE SPOWODOWANE JEJ BRAKIEM ŚWIADOMOŚCI

  Dodano: 2018-01-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie.
  Oskarżonemu zarzucono że 12 marca 2017 roku w Zielonej Górze w jednym z mieszkań, stosując przemoc wobec pokrzywdzonej, przytrzymując  za głowę i szyję zmusił ją do spożycia alkoholu w postaci whisky z colą, a następnie podczas tego samego zdarzenia i w tym samym mieszkaniu, wykorzystując bezradność pokrzywdzonej spowodowaną brakiem świadomości wynikającym z upojenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego.

 • INFORMACJA DLA POKRZYWDZONYCH W SPR. PR 1 DS 2758.2017 PROKURATURY REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2017-12-28

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 1 Ds 2758. 2017,  że  w dniu 21.12.2017 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze Wydział II Karny  akt oskarżenia  przeciwko Nicole T. oskarżonej o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w ten sposób że wprowadziła je w błąd, co do możliwości i zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, wystawionych za pośrednictwem portalu Facebook na profilu o nazwie "Nasze modne pociechy" tj. o czyn z artykułu 286 § 1 kk.

  Prokurator Rejonowy
  w Zielonej Górze
  Marcin Baworowski

 • AKT OSKARŻENIA W "GŁOŚNEJ: SPRAWIE UMYŚLNEGO PRZEWRÓCENIA ROWERZYSTKI ....

  Dodano: 2017-11-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm  kobietom i mężczyźnie. 
  Oskarżeni  15 czerwca 2017 r. w Zielonej Górze, na ulicy Westerplatte, działając wspólnie i w porozumieniu narazili pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia  albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że przechodząc przez oznaczone przejście dla pieszych w chwili gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone świtało , popchnęli prawidłowo jadącą rowerem przy zapalonym zielonym świetle pokrzywdzoną, czym spowodowali jej upadek.

 • WYŁUDZIŁA PONAD 117 TYSIĘCY ZŁOTYCH KREDYTU NA NIEPRAWDZIWE ZAŚWIADCZENIE O ZATRUDNIENIU

  Dodano: 2017-11-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60 - letniej kobiecie.
  Oskarżona  23 listopada 2015 r. w Zielonej Górze , w celu uzyskania w jednym z banków pożyczki w wysokości 61 838,14 zł przedłożyła, w związku z zawarciem umowy pożyczki i umowy o limit kredytowy i o kartę kredytową, poświadczający nieprawdę dokument  w postaci zaświadczenia o zatrudnieniu  w jednej ze spółek i osiąganych dochodach, który to dokument miał istotne znaczenie dla uzyskania w/w pożyczki, czym działała na szkodę banku.

 • GROZIŁ EKSPEDIENTCE SKLEPU OKALECZENIEM TWARZY I SPALENIEM SKLEPU ŻĄDAJĄC WYDANIA 22000 EURO

  Dodano: 2017-10-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony 10 lipca 2017 r. w godzinach południowych w sklepie odzieżowym, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grożąc pokrzywdzonej okaleczeniem twarzy oraz spaleniem sklepu, usiłował doprowadzić do wydania kwoty 22 000 euro , lecz zamierzonego celu nie osiągnął.

 • NA DYSKOTECE KOPNĄŁ POKRZYWDZONEGO W KLATKĘ PIERSIOWA ŁAMIĄC MU MOSTEK

  Dodano: 2017-10-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  23 kwietnia 2017 r. w Zielonej Górze w jednej z dyskotek kopnął pokrzywdzonego w klatkę piersiową powodując u niego obrażenia w postaci m.in. złamania trzonu mostka...

 • NACHODZIŁ KOBIETĘ, NĘKAŁ, DZWONIŁ - ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2017-10-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dokładnie nieustalonym czasie, w styczniu 2017 r. w Zielonej Górze, groził ustalonej kobiecie pozbawieniem życia , przy czym groźba ta wzbudziła w pokrzywdzonej obawę spełnienia. Nadto ustalono, że w okresie od 10 listopada 2016 r. do 19 stycznia 2017 r. w Zielonej Górze uporczywie nękał tę samą pokrzywdzoną  wysyłając jej wiadomości tekstowe SMS, inicjując połączenia telefoniczne o rożnych   porach dnia i nocy oraz nachodząc ją w miejscu zamieszkania, czym  wzbudził  w niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia istotnie naruszające jej prywatność.

 • UDAREMNIŁ ZASPOKOJENIE WIERZYCIELI SPRZEDAJĄC 7 SAMOCHODÓW

  Dodano: 2017-10-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 30.06.2015 r. do 1.07. 2015 r. w Zielonej Górze, w celu udaremnienia wykonania orzeczenia sądu -  nakazu zapłaty z dnia 23.06.2015 r. wydanego przez Sąd Okręgowy w Poznaniu udaremnił zaspokojenie kilkunastu wierzycieli przez to , że zbył siedem samochodów  dostawczych stanowiących składniki majątku prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej na rzecz ustalonej spółki, której jest prokurentem.

 • ZWŁOKI MĘŻCZYZNY UJAWNIONE NA TERENIE DOMU JEDNORODZINNEGO W BUDOWIE

  Dodano: 2017-10-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował w ostatnich dniach , że  29.09.2017 w Zielonej Górze, w jednym z domów rodzinnych w budowie, w piwnicy, ujawniono  zwłoki w rozkładzie nieustalonego mężczyzny w wieku około 65 lat.

 • INFORMACJA DLA POKRZYWDZONYCH W SPR. PR 1 DS 2104.2016 PROKURATURY REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2017-09-27

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PR 1 Ds 2104. 2016,  że  w dniu 27.09.2017 r. skierowała do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze Wydział II Karny wniosek złożony na podstawie artykułu 335 § 1 i 3 kpk przeciwko Nicole T. oskarżonej o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła szereg osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy, w ten sposób że wprowadziła je w błąd, co do możliwości i zamiaru wywiązania się z umów kupna sprzedaży różnych przedmiotów, wystawionych za pośrednictwem portalu Facebook na profilu o nazwie "Nasze modne pociechy" tj. o czyn z artykułu 286 § 1 kk.

Strona: