Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NIEBEZPIECZNY PRZESTĘPCA POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM UJĘTY !!!

  Dodano: 2017-02-24

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wydała postanowienie o poszukiwaniu listem gończym niebezpiecznego przestępcy  Grzegorza F. List gończy publikowany był na naszej stronie internetowej, a następnie rozpowszechniony  w lokalnych środkach masowego przekazu.
   
  14 lutego 2017 r. poszukiwany został zatrzymany przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z Zielonej Góry, a  22.02.2017 r. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze, na wniosek prokuratora, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres 3 miesięcy.

 • ARESZT WARUNKOWY DLA OBYWATELA UKRAINY

  Dodano: 2017-02-23

  Zielona Góra. W nawiązaniu do informacji z dnia wczorajszego pt: "Wniosek o areszt dla ukraińskiego kierowcy ciężarówki podejrzanego o spowodowanie wypadku na S 3" informujemy, że Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci warunkowego tymczasowego aresztowania na okres 1  miesiąca.
   
  Złożenie poręczenia majątkowego w kwocie 15 000 zł  w wyznaczonym przez sąd terminie skutkuje zmianą stosowanego środka zapobiegawczego z tymczasowego aresztowania na poręczenie.

 • WNIOSEK O ARESZT DLA UKRAIŃSKIEGO KIEROWCY CIĘŻARÓWKI PODEJRZANEGO O SPOWODOWANIE WYPADKU NA S 3

  Dodano: 2017-02-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował  do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego obywatela Ukrainy.
  Podejrzanemu zarzucono, że  20.02.2017 r. na drodze S 3 na odcinku  Zielona Góra - Niedoradz, doprowadził do wypadku komunikacyjnego,  zderzenia czołowo-bocznego, dwóch ciągników siodłowych, w którym śmierć poniósł 44-letni mężczyzna - kierujący drugim zestawem ciężarowym.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2017-02-17

  W dniach 20 - 26 lutego 2017 r. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.

  Organizowana po raz 14 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny - nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.
  Widząc potrzebę pomocy ofiarom przestępstw - Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze Jarosław Kijowski - w porozumieniu z Prokuratorami Rejonowymi okręgu zielonogórskiego uprzejmie informuje, że we wskazanych wyżej  dniach wyznaczeni prokuratorzy udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym w wyniku przestępstw. 

 • OSZUKAŁ .... OFERUJĄC FIKCYJNIE WYNAJEM DOMKÓW NAD MORZEM

  Dodano: 2017-02-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  17 czerwca 2016 r. w Legnicy, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  podając się za ustalonego mężczyznę  posługując się loginem "domki nad morzem" wprowadził w błąd pokrzywdzonego  co do zamiaru i możliwości wynajęcia w lipcu 2016 r. domku letniskowego w Dziwnówku wystawionego na internetowym portalu z ogłoszeniami i doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 700 zł , będącymi zaliczką za wynajęcie domku letniskowego.

 • PODROBIŁA TREŚĆ TESTAMENTU I POSŁUŻYŁA SIĘ NIM W SĄDZIE PODCZAS SPRAWY SPADKOWEJ

  Dodano: 2017-02-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 68-letniej kobiecie.
  Oskarżona w dniu 15 października 2012 r. w Zielonej Górze podrobiła tekst testamentu, którego spadkodawcą była matka kobiety w ten sposób, że własnoręcznie go nakreśliła i następnie w celu użycia za autentyczny przedłożyła go w dniu 16 grudnia 2013 r. w Sądzie Rejonowym w Zielonej Górze w toku postępowania o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłej.

 • 49-LATEK WYŁUDZIŁ W AMBASADZIE POLSKIEJ PASZPORT NA SKRADZIONY DOWÓD OSOBISTY I POSŁUŻYŁ SIĘ NIM NA LOTNISKU

  Dodano: 2017-02-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony przywłaszczył sobie dokument w postaci polskiego dowodu  osobistego  wystawionego na dane ustalonego mężczyzny , a następnie w okresie od 3 października do 25 listopada 2014 r. w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie posłużył się  jako własnym cudzym dowodem osobistym, który wcześniej przywłaszczył.

 • POTRĄCIŁ MOTOCYKLEM ROWERZYSTKĘ PO CZYM ZBIEGŁ Z MIEJSCA ZDARZENIA

  Dodano: 2017-02-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 sierpnia 2016 r. w Zielonej Górze, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując motocyklem marki Honda na wyznaczonym przejeździe rowerów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzystce doprowadzając do jej potrącenia i upadku. W wyniku wypadku kobieta doznała obrażeń w postaci rany szarpanej uda o długości 20 cm oraz stłuczenia uda , które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie narządów jej ciała na okres powyżej 7 dni.  Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia.

 • NIELEGALNIE PRZEWOZIŁ 6 OBYWATELI WIETNAMU

  Dodano: 2017-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  21 sierpnia 2016 r. na 293 km drogi S 3 , działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ułatwiał pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew przepisom ustawy 6 obywatelom Wietnamu w ten sposób, że przewoził cudzoziemców nie posiadających tytułu pobytowego na terytorium RP samochodem osobowym z Warszawy do Słubic za kwotę co najmniej 700 zł.

 • OSKARŻENI O WPROWADZANIE DO OBROTU NA JEDNEJ Z DYSKOTEK TZW.DOPALACZY

  Dodano: 2017-01-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 osobom w wieku od 26 do 35 lat : 2 mężczyznom i kobiecie.
  Oskarżonym zarzucono, że  w okresie od czerwca 2015 r. do listopada 2015 r. przybyli do Zielonej Góry z innego miasta i na terenie jednej z dyskotek, sprowadzili niebezpieczeństwo  dla życia lub zdrowia wielu osób w ten sposób, że wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru wprowadzali do obrotu nieustaloną ilość szkodliwych dla zdrowia substancji z grupy pochodnych - izomeru CMC (tzw. dopalaczy) o działaniu psychoaktywnym w ilości nie mniejszej niż 40 gramów o wartości czarnorynkowej nie mniejszej niż 1600 zł.

Strona: