Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TRAGICZNY WYPADEK POD NOWOGRODEM BOBRZAŃSKIM - ZGINĘŁY 3 OSOBY, JEDNA JEST CIĘŻKO RANNA

  Dodano: 2012-04-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował, że w dniu dzisiejszym tj. 13 kwietnia 2012 r. na drodze krajowej nr 27 w okolicy Nowogrodu Bobrzańkiego doszło do wypadku komunikacyjnego. W wyniku zderzenia mikrobusu z samochodem osobowym śmierć poniosły trzy osoby, jedna jest ciężko ranna. Na miejsce zdarzenia udał się prokurator.

 • PRZEROBIŁA DOWÓD WPŁATY ZALEGŁEGO PODATKU ABY RATOWAĆ FIRMĘ MĘŻA - WNIOSEK O WARUNKOWE UMORZENIE POSTĘPOWANIA

  Dodano: 2012-04-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 41-letniej kobiecie. Podejrzanej zarzucono, że w dniu 20 lipca 2011 roku w Zielonej Górze po uprzednim przedłożeniu podrobionego wydruku przelewu z firmowego bankowego rachunku na rachunek Urzędu Skarbowego w Zielonej Górze, wprowadziła w błąd funkcjonariusza w\w urzędu co do wysokości rzeczywiście przelanej kwoty, w ten sposób wyłudziła poświadczenie nieprawdy w zaświadczeniu o nie zaleganiu w podatkach przez jej męża przyjmując, że czyn stanowi wypadek mniejszej wagi.

 • 20- LATEK STRACIŁ PANOWANIE NAD POJAZDEM I UDERZYŁ W JADĄCE Z PRZECIWKA 2 SAMOCHODY OSOBOWE

  Dodano: 2012-04-10

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 sierpnia 2011 r. na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra - Nowogród Bobrzański, kierując samochodem marki Chevrolet od strony Nowogrodu w kierunku Zielonej Góry, podczas pokonywania łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i w niekontrolowany sposób zjechał na lewą część jezdni przeznaczoną do ruchu pojazdów jadących  z przeciwka i uderzył w lewy bok nadjeżdżającego z kierunku przeciwnego samochodu marki Ford Escort. 

 • FAŁSZYWIE ZAWIADOMIŁ O PRZYJĘCIU PRZEZ FUNKCJONARIUSZY KORZYŚCI MAJĄTKOWEJ

  Dodano: 2012-04-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 stycznia 2012 r. w Ochli, telefonicznie zawiadomił Zastępcę Dyżurnego Komendy Głównej Policji o przyjęciu korzyści majątkowej przez funkcjonariuszy policji w zamian za odstąpienie od ukarania za wykroczenie drogowe polegające na niewłaściwym parkowaniu, wiedząc że przestępstwa tego nie popełniono.

 • PRZEZ 20 MIESIĘCY KRADŁ PRĄD NA SZKODĘ WSPÓLNOTY MIESZKANIOWEJ

  Dodano: 2012-04-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2010 r. do 8 lutego 2012 r. w Zielonej Górze po uprzednim podłączeniu dodatkowego przewodu do instalacji elektrycznej części wspólnych budynku dokonał kradzieży energii elektrycznej o wartości 1500 zł, czym działał na szkodę wspólnoty mieszkaniowej.

 • OSKARŻENI O PRZEMYT ZNACZNEJ ILOŚCI KOKAINY I HEROINY Z JAMAJKI

  Dodano: 2012-04-04

  Zielona Góra - Wydział VI. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom :38-letniemu mężczyźnie oraz 62-letniej kobiecie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie nie później niż od stycznia 2001 r. i nie krócej niż do sierpnia 2001 r. na ternie Zielonej Góry oraz innych miejscowości woj. lubuskiego, działając w strukturze zorganizowanej grupy przestępczej, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wbrew przepisom ustawy, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami oraz czyniąc sobie z tego stałe źródło dochodu uczestniczył w obrocie znacznymi ilościami substancji psychotropowych i środków odurzających.

 • OŚMIU MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH O UDZIAŁ W ZAMIESZKACH ZIELONOGÓRSKICH. PIERWSZE WYROKI

  Dodano: 2012-04-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach skierował do sądu akty oskarżenia przeciwko 8 mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat, oskarżonym w sprawie zamieszek, do których doszło w Zielonej Górze w dniu 3 października 2011r. w Zielonej Górze, przy al. Konstytucji 3-go Maja, po imprezie z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski przez klub żużlowy "Falubaz" Zielona Góra w ekstralidze żużlowej.

 • NA PROSTEJ DRODZE AUTA UDERZAŁY W SIEBIE JAK DOMINO – ZAWINIŁA 39 LETNIA KOBIETA

  Dodano: 2012-04-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 4 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Mercedes, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc ul. Wrocławską, na prostym odcinku drogi, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu ją poprzedzającego, najechała na niego.

 • KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK – ZGINĄŁ 60-LETNI OBYWATEL NIEMIEC

  Dodano: 2012-04-02

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 31.03.2012 na drodze krajowej K-27 47/9 z Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Skoda Suberb 60-letni obywatel Niemiec- stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu pojazdem Mitsubishi Outlander. Obcokrajowiec poniósł śmierć na miejscu.

 • DUSIŁ, BIŁ PIĘŚCIAMI PO TWARZY A WSZYSTKO PO TO ABY UKRAŚĆ TELEFON WARTOŚCI 49 ZŁ

  Dodano: 2012-03-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą, po uprzednim zastosowaniu przemocy w postaci duszenia, bicia pięściami po twarzy i uderzenia kolanem w nos, przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i zabrał mu telefon komórkowy wartości 49 zł.