Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE PECHOWEJ DROGI W TOKU, TYMCZASEM RUSZYŁY PRACE REMONTOWE NA DRODZE NR 27

  Dodano: 2012-07-06

  Zielona Góra. Szereg groźnych wypadków, do których doszło od początku roku na drodze nr 27 oraz zawiadomienie o przestępstwie, złożone przez jednego z mieszkańców województwa lubuskiego stały się przesłankami do wszczęcia, w dniu 28 kwietnia, przez Prokuraturę Rejonową w Zielonej Górze, śledztwa w sprawie nieumyślnego narażenia użytkowników drogi krajowej nr 27, na odcinku Zielona Góra-Nowogród Bobrzański, przez funkcjonariuszy publicznych, reprezentujących zarządcę drogi, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku zaniechania wykonania prac drogowych na omawianym odcinku drogi, w celu poprawy stanu jej bezpieczeństwa.

 • KOLEJNY WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM - TRAGICZNIE PRZERWANA PODRÓŻ POŚLUBNA

  Dodano: 2012-07-06

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 2 lipca, na drodze krajowej S3 pomiędzy miejscowościami Sulechów - Nowa Sól. Jak ustalono, 55-letni kierowca autobusu naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zastosował się do wyświetlonego czerwonego światła na sygnalizacji świetlnej w ruchu wahadłowym na remontowanym odcinku drogi, nie zatrzymał pojazdu i najechał na tył stojącego prawidłowo samochodu VW Jetta, który następnie uderzył w stojący przed nim samochód VW Bora.

 • PRACOWNICA ZIELONOGÓRSKIEGO PRZEDSZKOLA PRZYWŁASZCZYŁA 40.066,83 ZŁ

  Dodano: 2012-07-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od dnia 1 stycznia 2009 roku do dnia 11 kwietnia 2011 roku w Zielonej Górze, wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru przywłaszczyła powierzone jej mienie w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 40.066,83 zł.

 • 18-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD SWOJĄ 8-MIESIĘCZNĄ CÓRKĄ, RODZICAMI I SIOSTRĄ

  Dodano: 2012-07-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od września 2011 roku do 28 lutego 2012 roku w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoją ośmiomiesięczną córką w ten sposób, że w trakcie awantur krzyczała na nią używając przy tym słów wulgarnych, groziła pozbawieniem życia, szarpała i rzucała na łóżko.

 • "WYROK W SIECI STRASZY NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW" – ARTYKUŁ W RZECZPOSPOLITEJ

  Dodano: 2012-07-04

  Okręg zielonogórski. Miło nam poinformować, że w dniu 29 czerwca 2012 roku na łamach Dziennika Rzeczpospolita opublikowano artykuł pt. "Wyrok w sieci straszy nietrzeźwych kierowców", w którym autorka (Agata Łukaszewicz) porusza zagadnienie nietrzeźwych kierowców. (Z artykułem można się również zapoznać wpisując adres: http://www.rp.pl/artykul/757715,905468-Prawo-karne--Informacje-o-skazanych-za-jazde-po-alkoholu-coraz-czesciej-podawane-sa-do-wiadomosci-publicznej.html). Asumpt dla tej publikacji stanowiło między innymi osiągnięcie prokuratur okręgu zielonogórskiego, jakim jest zmniejszenie o 23% ilości kierujących pod wpływem alkoholu. TO REKORD W SKALI KRAJU. Te napawające optymizmem dane są rezultatem zaostrzonej polityki karnej wprowadzonej w prokuraturach naszego okręgu.  

 • 57-LATKA PRZED EGZAMINEM NA PRAWO JAZDY POŁOŻYŁA NA FOTELU EGZAMINATOROWI ZWITEK BANKNOTÓW

  Dodano: 2012-07-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 02 stycznia 2012 r. w Zielonej Górze, usiłowała udzielić korzyści majątkowej w postaci pieniędzy o nieustalonej wartości, egzaminatorowi prawa jazdy, w związku pełnieniem jego funkcji, w zamian za uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu praktycznego na prawo jazdy kategorii B.

 • TRAGICZNY BILANS MINIONEGO WEEKENDU NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO - 2 OFIARY ŚMIERTELNE

  Dodano: 2012-07-02

  Zielona Góra - Świebodzin. Miniony weekend na drogach okręgu zielonogórskiego okazał się być wyjątkowo tragicznym. Doszło tu bowiem do dwóch wypadków ze skutkiem śmiertelnym, w których zginęło dwóch młodych mężczyzn. Do pierwszego z nich doszło w dniu 1 lipca 2012 roku na drodze wojewódzkiej nr 280 pomiędzy miejscowościami Przylep-Płoty. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Renault Clio 28-letni mężczyzna, jadąc od strony m. Płoty w kierunku Przylepu, na łuku drogi, nie opanował pojazdu, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem marki Audi A4. W wyniku zderzenia kierowca Renault Clio poniósł śmierć na miejscu.

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC MĘŻCZYZNY, KTÓRY WBIŁ NÓŻ W KLATKĘ PIERSIOWĄ SYNA

  Dodano: 2012-07-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 58-letniego mężczyzny, który w dniu 21 grudnia 2011r. w Zielonej Górze, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia syna, zadał mu cios nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • DRAMATYCZNY POCZĄTEK WAKACJI NAD WODAMI OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO – 3 OFIARY ŚMIERTELNE

  Dodano: 2012-07-02

  Wschowa - Żagań - Zielona Góra. Początek lata okazał się być wyjątkowo tragiczny dla pierwszych kąpiących się w wodach okręgu zielonogórskiego. W dniu 01 lipca 2012 roku na obszarze działania trzech prokuratur rejonowych naszego okręgu, zanotowano tragiczne, bo śmiertelne, zdarzenia, do których doszło nad wodą. Utonięcia, bo o nich mowa są plagą okresu wakacyjnego i jedną z głównych przyczyn, obok wypadków drogowych, niepowrócenia z letniego wypoczynku.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD MAŁOLETNIĄ CÓRKĄ, ŻONĘ DOPROWADZIŁ DO PRÓBY SAMOBÓJCZEJ

  Dodano: 2012-06-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1999 r. do października 2011 r. w Zielonej Górze znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną. Mężczyzna będąc wielokrotnie pod wpływem alkoholu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał pokrzywdzoną słowami obelżywymi, szarpał ją, popychał, a także groził jej pozbawieniem życia. Ustalono nadto, że oskarżony od lipca 2010 r. znęcał się nad małoletnią córką, wyganiając ja wielokrotnie z domu i grożąc pozbawieniem życia.