Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ARESZT WOBEC PODEJRZANYCH O WŁAMANIE DO MAGAZYNU KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO

  Dodano: 2011-12-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowane aresztu tymczasowego wobec 2 mężczyzn i kobiety podejrzanych o to, że w dniu 13 grudnia 2011 roku w Zielonej Górze poprzez wykręcenie wkrętów zabezpieczających skobel kłódki dostali się do wnętrza magazynu Krajowego Rejestru Sądowego i zabrali w celu przywłaszczenia 5 telefonów komórkowych, 2 piloty do alarmu Prestige, kluczyk do samochodu z napisem VW, 10 paczek papierosów, 2 twarde dyski, pamięć RAM 512MB oraz kartę graficzną łącznej wartości co najmniej 436zł na szkodę Skarbu Państwa.  

 • PRZESTĘPSTWA SEKSUALNE WOBEC DZIECI

  Dodano: 2011-12-19

  Walka z przestępstwami popełnianymi na szkodę najbliższych stanowi jeden z priorytetów w działalności prokuratorów okręgu zielonogórskiego. W tym roku rozpoczęliśmy kampanię, której myślą przewodnią jest edukacja i zapobieżenie przemocy domowej oraz informowanie o zaostrzeniu polityki karnej w stosunku do sprawców przestępstw z tej kategorii. Z przemocą domową wiążą się również czyny zabronione pod groźbą kary uznawane za tzw. przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości. Wśród nich znajdują się gwałty, czy poddawanie innej czynności seksualnej. Często ofiarami takich działań stają się również dzieci.  

 • ZŁODZIEJ PRÓBOWAŁ UKRAŚĆ 80 ARKUSZY BLACHY ALUMINIOWEJ ZRYWAJĄC JĄ Z ELEWACJI BUDYNKU

  Dodano: 2011-12-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 października 2011 r. w Zielonej Górze, usiłował ukraść 80 arkuszy blachy aluminiowej z jednego z budynków handlowych, poprzez zerwanie jej z elewacji budynku. W następstwie działania oskarżonego powstały straty o wartości 2688 zł.

 • PRZECHWYCONO "LOTKI" Z ARESZTU ZAWIERAJĄCE GROŹBY WOBEC ŚWIADKA

  Dodano: 2011-12-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony pod koniec lipca 2011 r. w Zielonej Górze, przekazując Straży Więziennej Aresztu Śledczego 2 pisma,  usiłował wywrzeć wpływ groźbą bezprawną spowodowania postępowania karnego na zeznania złożone przez jego znajomą w toku postępowania, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie korespondencji przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze.

 • TYM RAZEM NIE ZAWINIŁ MOTOCYKLISTA – 70-LATEK NIE USTĄPIŁ MU PIERWSZEŃSTWA

  Dodano: 2011-12-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 70-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 maja 2011r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Renault Megane, wykonując manewr skrętu w lewo z ul. Agrestowej na Prostą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia czołowo bocznego z mężczyzną kierującym motocyklem Suzuki.

 • NIELEGALNA PRODUKCJA TYTONIU

  Dodano: 2011-12-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od połowy września 2011 r. do 21 października 2011 r. w Zielonej Górze, bez przeprowadzenia urzędowego sprawdzenia podjął i prowadził czynności bezpośrednio związane z produkcją wyrobów tytoniowych.

 • REFLEKSJE Z OKAZJI DZIEWIĘCIOMILIONOWEJ ODSŁONY INTERNETOWEJ STRONY ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATURY

  Dodano: 2011-12-09

  Zielona Góra.  Oficjalnie za dzień uruchomienia strony Internetowej zielonogórskich prokuratur uznajemy 1 sierpnia 2004 roku. Tego dnia bowiem inaugurowała strona w zbliżonej do obecnej szacie graficznej. Pierwsze, bardzo krótkie, komunikaty dotyczące bulwersujących wówczas spraw mają jednak daty kilka dni wcześniejsze, co związane było z prowadzonymi testami.

 • WŁAŚCICIEL KOMISU WPROWADZIŁ W BŁĄD NABYWCĘ AUTA CO DO FAKTYCZNEGO STANU LICZNIKA

  Dodano: 2011-12-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko jednemu z właścicieli autokomisu w Zielonej Górze. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 2 czerwca 2009 r. w Zielonej Górze, na terenie autokomisu samochodowego, celem osiągnięcia korzyści majątkowej przy sprzedaży samochodu osobowego m-ki Ford wprowadził w błąd kupującego co do faktycznego stanu licznika.

 • POMAWIAŁ W LISTACH FUNKCJONARIUSZKĘ SŁUŻBY WIĘZIENNEJ I ZNIEWAŻAŁ JĄ WULGARYZMAMI

  Dodano: 2011-12-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w bliżej nieustalonym dniu, w okresie do 20 października 2010 r. w Zakładzie Karnym, w piśmie kierowanym do funkcjonariuszki  groził jej rozgłoszeniem wiadomości mogącej narazić ją na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu funkcjonariusza Służby Więziennej.

 • BEZ WYMAGANEGO ZEZWOLENIA PODJĄŁ DZIAŁALNOŚĆ W ZAKRESIE PROWADZENIA HURTOWNI FARMACEUTYCZNEJ

  Dodano: 2011-12-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od dnia 21 grudnia 2009 roku do dnia 28 kwietnia 2010 roku w Zielonej Górze, czterokrotnie, w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, bez wymaganego zezwolenia podjął działalność w zakresie prowadzenia hurtowni farmaceutycznej poprzez dokonanie hurtowej sprzedaży leków innej firmie na podstawie 4 faktur VAT.