Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • MOŁDAWSKI ADWOKAT WRĘCZYŁ 10 EURO ŁAPÓWKI FUNKCJONARIUSZOWI POLICJI

  Dodano: 2013-01-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, posiadającemu obywatelstwo mołdawsko - rumuńskie, z zawodu adwokatowi. Oskarżony w dniu 24 listopada 2012 roku w Zielonej Górze na Trasie Północnej, podczas kontroli drogowej samochodu , którym kierował udzielił korzyści majątkowej w kwocie 10 EURO funkcjonariuszowi policji w celu skłonienia go do naruszenia przepisów prawa, odstąpienia od kontroli drogowej i umożliwienia dalszej jazdy pojazdem.

 • WYŁUDZIŁ Z AUTORYZOWANYCH PUNKTÓW SPRZEDAŻY 26 DEKODERÓW

  Dodano: 2013-01-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w lipcu 2010 r., działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wielokrotnie doprowadził pracowników różnych autoryzowanych punktów sprzedaży do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wyłudzając od nich dekodery i karty kodowe o wartości każdorazowo 640 zł i podpisując umowy o świadczenie usług, z których nie zamierzał się nigdy wywiązać.Prokurator przedstawił mu 26 zarzutów.

 • WYCHOWAWCA Z INTERNATU OSKARŻONY O SEKSUALNE WYKORZYSTYWANIE DZIECI

  Dodano: 2013-01-09


  Zielona Góra.
  Wydział V. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w różnych okresach czasu od września 2000 r. stycznia 2012 roku, jako wychowawca w internacie jednego z ośrodków dla dzieci upośledzonych, poprzez nadużycie stosunku zależności i nadużycie zaufania małoletnich chłopców poniżej i powyżej lat 15 -wychowanków ośrodka, doprowadzał ich wielokrotnie do poddania się innym czynnościom seksualnym i do wykonywania takich czynności. Prokurator przedstawił mu 36 zarzutów.

 • CZTEROKROTNIE KRADŁ DREWNO PRZY.. PĘTLI AUTOBUSOWEJ

  Dodano: 2013-01-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony co najmniej czterokrotnie w okresie od 6 czerwca do 12 lipca czerwcu 2012 r. w Leśnictwie Kiełpin, przy pętli autobusowej, dokonał kradzieży drzewa sosnowego wartości łącznej ok. 2500 zł na szkodę Lasów Państwowych z siedzibą w Zielonej Górze.

 • ZŁODZIEJE UKRADLI 200 MB SIATKI I 24 SŁUPKI OGRODZENIOWE

  Dodano: 2013-01-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 27 i 42 lat. Oskarżeni w okresie od maja do czerwca 2012 roku w Świdnicy, z terenu jednej z działek działając wspólnie i w porozumieniu z po uprzednim demontażu dokonali kradzieży 24 sztuk metalowych słupków ogrodzeniowych, 200 mb stalowej siatki ogrodzeniowej oraz włazu żeliwnego powodując łączne straty w wysokości 2500 zł na szkodę Gminy Świdnica.

 • UGODZIŁ KOBIETĘ NOŻYCZKAMI W PLECY

  Dodano: 2013-01-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 33-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 1 stycznia 2013r. w miejscowości Letnica, ugodził pokrzywdzoną nożyczkami w plecy.

 • RZUCIŁ W DRZWI SKLEPU SZKLANĄ BUTELKĄ – PRACOWNICOM SKLEPU ZAGROZIŁ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2013-01-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 67-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 4.12.2012 r. w sklepie Żabka, będąc w stanie nietrzeźwości dokonał uszkodzenia drzwi poprzez rzucenie szklaną butelką w wyniku czego zostało zniszczone obicie czym spowodował straty w wysokości 639.60 zł.

 • ZMYŚLIŁ UDZIAŁ KOBIETY W KURSIE NA MISTRZA/CZELADNIKA PSZCZELARZA I ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA

  Dodano: 2013-01-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 29 maja 2012 r. w Sulechowie, będąc pouczonym o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, składając zeznanie mające służyć za dowód w sprawie, zeznał nieprawdę poprzez opisanie udziału ustalonej kobiety w kursie na czeladnika/mistrza pszczelarza organizowanym w 2006 r. przez Lubuski Związek Pszczelarzy.

 • UMIESZCZAŁ ZNAK „CE” NA WYROBACH BUDOWLANYCH BEZ DOKONANIA OCENY ZGODNOŚCI

  Dodano: 2012-12-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 52-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 24 lutego do 24 maja 2012 r. jako właściciel firmy z zakresu usług budowlanych umieszczał znak "CE" na wyrobach budowlanych wyprodukowanych przez jego podmiot w postaci pustaków kominowych bez dokonania oceny zgodności wyrobu z właściwą specyfikacją techniczną Polskiej Normy.

 • PRACODAWCA PRZEZ PRAWIE 5 LAT NIE ODPROWADZAŁ ZA SWOICH PRACOWNIKÓW SKŁADEK DO ZUS

  Dodano: 2012-12-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od marca 2007 r. do stycznia 2012 r. w Zielonej Górze, prowadząc działalność gospodarczą i wykonując w związku z tym czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, uporczywie naruszał prawa pracowników poprzez zaniechanie odprowadzania składek do ZUS w odniesieniu do 47 osób.