Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ECHA KONFERENCJI „NIEBIESKA TARCZA – KONFERENCJA NA TEMAT PRZEMOCY W RODZINIE”

  Dodano: 2013-05-15

  W dniu 7 maja 2013 roku w Sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze odbyła się organizowana przez Prokuraturę Okręgową i Rejonową w Zielonej Górze konferencja "Prawnokarne i cywilnoprawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim", o czym informowaliśmy w artykule "Niebieska Tarcza - Konferencja na temat przemocy w rodzinie" podsumowującym jej przebieg i wnioski uczestników.

 • SPRZEDAWAŁA NA TARGOWISKU ODZIEŻ Z PODROBIONYMI ZNAKAMI TOWAROWYMI SPIDERMAN I MONSTER

  Dodano: 2013-05-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniej kobiecie. Oskarżony w dniu 21.06.2012 r. w Zielonej Górze, na terenie Targowiska Miejskiego na nieoznaczonym stoisku handlowym, dokonywała obrotu wyrobami odzieżowymi w łącznej ilości 108 szt., oznaczonych zastrzeżonymi podrobionymi znakami towarowymi firm: Monster Energy Company i Marvel Characters Inc. (Spidermen), tym samym działając na ich szkodę.

 • GROZIŁ KOBIETOM POZBAWIENIEM ŻYCIA, PO CZYM JEDNĄ Z NICH UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2013-05-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 26-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 9 lipca 2010 r. w podzielonogórskiej miejscowości groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała 2 kobietom, a groźby te wzbudziły w nich obawę spełnienia.

 • 34- LATEK KIEROWAŁ NA S3 POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO – NIE PO RAZ PIERWSZY

  Dodano: 2013-05-09

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia stosunku do 34-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 15 czerwca 2012 r. na trasie S 3 Zielona Góra - Nowa Sól kierował samochodem m-ki BMW pod wpływem środka odurzającego będąc uprzednio skazanym za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

 • W SYLWESTRA UKRADŁ ZE SKLEPU 6 SMARTFONÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI PONAD 10 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-05-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono kradzieże z włamaniem do sklepów ze sprzętem RTV AGD i kradzieże markowych telefonów.

 • NIEBIESKA TARCZA – KONFERENCJA NA TEMAT PRZEMOCY W RODZINIE

  Dodano: 2013-05-08

  Zielona Góra. W dniu wczorajszym, tj. 07 maja 2013 roku Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Zielonej Górze zorganizowała konferencję pod tytułem: "Prawnokarne i cywilnoprawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim". Narada była elementem zainicjowanego przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze programu Niebieska Tarcza - Prokuratura Przeciw Przemocy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, sędziowie, kuratorzy sądowi, przedstawiciele placówek oświatowych i organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą niesioną ofiarom przemocy domowej, przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

 • GROZIŁ CÓRCE I SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2013-05-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 07 kwietnia 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, będąc w stanie nietrzeźwości przy użyciu noża groził swojemu synowi pozbawieniem życia lub zdrowia, czym wzbudził w nim uzasadnioną obawę, że groźba ta zostanie spełniona.

 • ARESZT DLA 48-LATKA PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ, SIOSTRĄ I SIOSTRZENICAMI

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 48-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 2008 r. do 24 kwietnia 2013 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.

 • LUBUSKA NIEBIESKA TARCZA - SPOTKANIE W KMP W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, iż w dniu 07 maja 2013r. o godzinie 10.00 odbędzie się, organizowane przez Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze spotkanie poświęcone "Prawnokarnym i cywilnoprawnym aspektom przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Powiecie Zielonogórskim". Spotkanie to jest elementem zainicjowanego przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze programu Lubuska Niebieska Tarcza i wezmą w nim udział przedstawiciele Sądu, Policji, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych instytucji zajmujących się świadczeniem pomocy pokrzywdzonym. Spotkanie odbędzie się w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów - sala narad II piętro.

 • ARESZT DLA 60-LATKI PODAJĄCEJ SIĘ ZA DZIENNIKARKĘ I WYŁUDZAJĄCEJ USŁUGI HOTELOWE- APEL DO POKRZYWDZONYCH

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 60-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podając się za dziennikarkę stacji telewizyjnej TVN S.A - wyłudziła usługi hotelowe w miastach takich jak: Zielona Góra, Zakopane, Zamość, Szczecin i Łódź, wprowadzając w błąd co do zamiaru uiszczenia zapłaty za usługę hotelową. Na chwilę obecną wartość tych usług przekroczyła 11 tys zł.