Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • FORD ZDERZYŁ SIĘ Z MOTOCYKLEM NA DRODZE K27 – KIEROWCA SUZUKI NIE ŻYJE

  Dodano: 2012-08-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o kolejnym tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w dniu wczorajszym tj. na 02.08.2012 godz. 08:45 na drodze K-27. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że jadący od strony miejscowości Zielona Góra w stronę miejscowości Nowogród Bobrzański, kierujący samochodem marki Ford Galaxy 34 - letni mieszkaniec Nowogrodu Bobrzańskiego, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z naprzeciwka motocyklem marki Suzuki 650 kierowanym przez 26 -letniego mieszkańca jednej z podzielonogórskich miejscowości.

 • NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA MOTOCYKLIŚCIE - BYŁ POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO

  Dodano: 2012-08-02

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 maja 2012 roku w Zielonej Górze na jednym ze skrzyżowań, znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci tetrahydrokanabinolu (THC) w stężeniu 3.6 ng/ml we krwi, kierując samochodem osobowym marki Nissan Primera, wykonując manewr włączania się do ruchu z parkingu przy ul Wyszyńskiego, cofając na przeciwległy pas ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem marki Suzuki i uderzył w niego. Pokrzywdzony w wyniku zdarzenia doznał obrażenia na czas powyżej dni siedmiu.

 • NA JEDNYM Z ZIELONOGÓRSKICH OSIEDLI UKRADŁ 36 DEKLI SAMOCHODOWYCH Z AUDI I VW

  Dodano: 2012-08-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 12 stycznia 2012 r. od 23 stycznia 2012 r. w Zielonej Górze na Os. Zacisze, nie mniej niż trzykrotnie, działając z góry powziętym zamiarem i w krótkich odstępach czasu, zabrał w celu przywłaszczenia 36 dekli samochodowych z pojazdów marki AUDI i VW o łącznej wartości nie mniejszej niż 789,77 zł czym działał na szkodę nieustalonych osób.

 • RECYDYWISTA ZABRAŁ 3 WŁAZY ZABEZPIECZAJĄCE KANALIZACJĘ

  Dodano: 2012-07-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie, który w dniu 24 czerwca 2012 r. w Zielonej Górze zabrał w celu przywłaszczenia trzy włazy zabezpieczające kanalizację o łącznej wartości 1000 zł, działając tym na szkodę Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

 • 37-LATKA BIŁA MĘŻA W OKOLICE SERCA, WIEDZĄC ŻE MA WSZCZEPIONY STYMULATOR

  Dodano: 2012-07-31

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od maja 2011 r. do maja 2012 r., w jednym z zielonogórskich mieszkań znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim mężem w ten sposób, iż znieważała go słowami uznawanymi powszechnie za obelżywe i wulgarne, wyganiała z mieszkania, zabrała pokrzywdzonemu dowód osobisty, trzymanym w ręku nożem groziła pozbawieniem życia. Nadto ustalono, ze kobieta naruszała nietykalność cielesną szarpiąc za uszy, popychając, gryząc, kopiąc po nogach oraz brzuchu, drapiąc paznokciami po twarzy oraz kłując nożem kuchennym po ciele powodując w ten sposób drobne rany oraz uderzyła pokrzywdzonego pięścią w okolice serca, w którym ma wszczepiony stymulator.

 • PRZEZ PRAWIE TRZY LATA POBIERALI PRĄD NA "LEWO"

  Dodano: 2012-07-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom w wieku 40 i 46 lat, które w okresie od 2009 r. do 07 lutego 2012 r. w miejscowości w gminie Zielona Góra, działając wspólnie i w porozumieniu dokonały kradzieży energii elektrycznej w ten sposób, że podłączyłydrugą nielegalną linię zasilającą do głównego przyłącza bez rejestracji tego faktu przez licznik elektryczny, powodując straty o wartości około 2.370 zł.

 • W WYNIKU UDERZENIA W TWARZ POKRZYWDZONY UPADŁ I ZŁAMAŁ NOGĘ

  Dodano: 2012-07-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 01 marca 2012 r. uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego, w wyniku czego mężczyzna przewrócił się i doznał obrażeń ciała w postaci złamania kości piszczelowej, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na okres powyżej 7 dni.

 • NĘKAŁA POKRZYWDZONYCH POŁĄCZENIAMI TELEFONICZNYMI, SMS'AMI, ŚLEDZIŁA, OBSERWOWAŁA - ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2012-07-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 64-letniej kobiecie, która prokurator oskarżył o stalking. Oskarżona w okresie od 6 czerwca 2011 roku do 10 kwietnia 2012 roku w Zielonej Górze i innych miejscowościach na terenie Polski, uporczywie nękała pokrzywdzonego poprzez wykonywanie licznych połączeń telefonicznych i wysyłanie na jego numer licznych wiadomości tekstowych oraz poprzez śledzenie, obserwowanie, przebywanie w okolicach jego miejsca pracy, co wzbudziło w nim uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia oraz istotnie naruszyło jego prywatność.  

 • PODEJRZANY O ROZBÓJ 25-LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2012-07-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 25-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 17.07.2012 w Zielonej Górze dokonał rozboju na pokrzywdzonym, stosując wobec niego przemoc w postaci wykręcenia ręki i przyciskania kolanem do ziemi oraz grożenie mu uszkodzeniem ciała.

 • UKRADŁ 79 KART KOLEKCJONERSKICH WARTOŚCI 21 360 ZŁ

  Dodano: 2012-07-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, z jednego z mieszkań dokonał kradzieży 79 kart kolekcjonerskich Magic The Greting powodując łączne straty na szkodę ich właściciela w wysokości 21 360 zł.