Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KASJERKA ZABRAŁA DO DOMU KARTĘ ZBLIŻENIOWĄ KLIENTA – JEJ SYN ZROBIŁ SOBIE NA NIĄ ZAKUPY

  Dodano: 2013-02-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 2 osób: 57 - letniej matki i jej 35-letniego syna. Oskarżona, będąc kasjerką w jednej z sieci hipermarketów, w dniu 1 grudnia 2012 r. przywłaszczyła  pozostawioną przez klienta zbliżeniową kartę bankomatową - a jej syn się nią posłużył.

 • 21-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI I BABCIĄ

  Dodano: 2013-02-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z nakazem opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzonymi wobec 21-letniego mężczyzny. Prokurator zarzucił mu, że w okresie od 2008 r. do 15 lutego 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoja matką.

 • NAGŁY ZGON MĘŻCZYZNY W KMP W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2013-02-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o nagłym zgonie 57-letniego mężczyzny w dniu wczorajszym tj. 20.02.2013 r. w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

 • 9 LAT ZAKAZU PROWADZENIA POJAZDÓW ORAZ 1 ROK I 6 MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA JAZDĘ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2013-02-20

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał wyrok w sprawie 38-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zarzucił mu, że w dniu 23 lipca 2011 r. na drodze krajowej K-27 pomiędzy miejscowościami Nowogród Bobrzański - Zielona Góra, jechał jako kierujący samochodem osobowym marki Fiat Punto, znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,90 promila nie stosując się do zakazów prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonych przez 3 sądy, przy czym czynu tego dopuścił się przed upływem 5 lat będąc uprzednio skazanym za umyślne przestępstwo podobne na karę pozbawienia wolności, którą odbył w wymiarze co najmniej 6 miesięcy.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DODATKOWE DYŻURY PROKURATORÓW ORAZ KONFERENCJA NT. OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH I WIZERUNKU OFIARY PRZESTĘPSTWA

  Dodano: 2013-02-20

  Pragniemy poinformować naszych Czytelników, że w związku z organizowanym w dniach od 25 lutego - 02 marca 2013 roku, Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw, w każdej z prokuratur okręgu zielonogórskiego zostaną wprowadzone dodatkowe dyżury wyznaczonych prokuratorów. W tym czasie prokuratorzy w siedzibach prokuratur będą udzielali porad w zakresie praw pokrzywdzonych, wszystkim zainteresowanym, którzy telefonicznie i osobiście zgłoszą się do jednostek. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy poniżej:

 • 38-LETNI MĄŻ WYGANIAŁ Z DOMU ŻONĘ, KOPAŁ JĄ PO CAŁYM CIELE I SZARPAŁ ZA WŁOSY

  Dodano: 2013-02-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wydał postanowienia o oddaniu pod dozór policji połączony z nakazem opuszczenia zajmowanego lokalu oraz zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną wobec 38-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od sierpnia 2012 r. do 15 lutego 2013 w jednej z podzielonogórskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną.

 • UKRADŁ ZNICZ WARTOŚCI 12,99 ZŁ I ZAGROZIŁ ROZBICIEM GO NA GŁOWIE INTERWENIUJĄCEGO OCHRONIARZA

  Dodano: 2013-02-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 42-letniego m mężczyzny. Oskarżony w dniu 10 października 20 12r w Zielonej Górze, w celu utrzymania się w posiadaniu zabranego z jednego z dyskontów spożywczych znicza o wartości 12,99zł, bezpośrednio po dokonanej kradzieży użył przemocy wobec pracownika ochrony sklepu w ten sposób, że dwukrotnie uderzył go w twarz dłonią oraz groził mu uszkodzeniem ciała poprzez rozbicie powyższego znicza na głowie ochroniarza.

 • NA JEDNEJ Z POSESJI W ZAWADZIE UJAWNIONO CZĘŚCI SAMOCHODOWE POCHODZĄCE Z KRADZIEŻY

  Dodano: 2013-02-15

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w sprawie ujawnionych w dniu 12 lutego 2013 r. na jednej z posesji w miejscowości Zawada, części samochodowych pochodzących z kradzieży dokonanych na terenie Niemiec.

 • WŁAMAŁ SIĘ, A NASTĘPNIE UKRADŁ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

  Dodano: 2013-02-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który w dniu 20 stycznia 2013 r. w Zielonej Górze, przy użyciu oryginalnego kluczyka, dokonał włamania, a następnie ukradł samochód ciężarowy marki Citroen Jumper o wartości 30.000 zł., na szkodę pokrzywdzonego.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, SZYDZIŁ I WYŚMIEWAŁ. GROZIŁ JEJ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2013-02-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 15 października 2012 r. do 22 listopada 2012 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, ośmieszał, wyszydzał i szarpał oraz groził pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej obawę ich spełnienia.