Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOLEJNE WYROKI W SPRAWIE UDZIAŁU W ZIELONOGÓRSKICH ZAMIESZKACH

  Dodano: 2012-06-22

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze skazał 6 mężczyzn (w wieku od 18-52 lat) oskarżonych przez Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze w sprawie udziału w zielonogórskich zamieszkach, do których doszło w dniu 3 października 2011r. w Zielonej Górze, przy al. Konstytucji 3-go Maja, po imprezie z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski przez klub żużlowy "Falubaz" Zielona Góra w ekstralidze żużlowej. Wszystkim tym mężczyznom zarzucono czynny udział w zbiegowisku publicznym.

 • ODDAWAŁ MOCZ NA BUTY BRATA, PLUŁ NA NIEGO I PONIŻAŁ - MEBLE PORĄBAŁ SIEKIERĄ

  Dodano: 2012-06-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 25 września 2009 r. do 30 listopada 2011 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad bratem. Oskarżony wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie, których znieważał go słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia przy użyciu noża lub siekiery, podpaleniem, pluł na niego, wybudzał ze snu, uderzał otwartą ręką lub pięścią w twarz, popychał, niszczył sprzęty gospodarstwa domowego.

 • POŁYKALI JEDNORAZOWO NAWET 80 KULEK Z KOKAINĄ. 15 OSÓB OSKARŻONYCH

  Dodano: 2012-06-20

  Zielona Góra - Wydział Śledczy. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze nadzorowała prowadzone przez Delegaturę ABW w Zielonej Górze śledztwo w sprawie dokonywania wbrew przepisom ustawy, w warunkach zorganizowanej grupy przestępczej, przywozów z krajów Ameryki Południowej na terytorium Unii Europejskiej i Rzeczypospolitej Polskiej, a następnie wewnątrzwpólnotowej dystrybucji znacznych ilości środka odurzającego w postaci kokainy. Aktualnie Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu w tej sprawie akt oskarżenia wobec 15 mężczyzn /kurierów/ zamieszanych w w/w proceder. Oskarżeni to mężczyźni w wielu od 21 do 40 lat, mieszkańcy województwa lubuskiego.

 • KOLEŻANKI NIE MIAŁY OCHOTY ĆWICZYĆ NA LEKCJACH WF – PRZEZ PONAD ROK PODRABIAŁY ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE

  Dodano: 2012-06-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm kobietom w wieku 19 lat. Oskarżone w okresie od stycznia 2011 r. do stycznia 2012 r. w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego, w celu użycia za autentyczne przedkładały podrobione przez siebie zaświadczenia lekarskie, rzekomo wystawione przez różnych zielonogórskich lekarzy. Zaświadczenia dotyczyły tego, że są zwolnione z zajęć wychowania fizycznego WF. Prokurator przedstawił im łącznie 12 zarzutów.

 • KOLEJNY AKT OSKARŻENIA W ZWIĄZKU Z ZIELONOGÓRSKIMI ZAMIESZKAMI Z PAŹDZIERNIKA 2011

  Dodano: 2012-06-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, kontynuując postępowanie w sprawie zamieszek zielonogórskich, które miały miejsce w dniu 3 października 2011 roku, po finałowym meczu ligi żużlowej, skierował do sądu kolejny akt oskarżenia przeciwko 24-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że tamtego dnia w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, zakłócając ład i porządek publiczny brała czynny udział w zbiegowisku wielu osób wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na mienie oraz na funkcjonariuszy policji, zabezpieczających miejsce wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Oskarżona nadto nawoływała innych uczestników zamieszek do atakowania Policji oraz brała czynny udział w napaści na funkcjonariuszy, poprzez rzucanie w nich kamieniami.

 • PROWADZIŁ SAMOCHÓD W STANIE NIETRZEŹWOŚCI – PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ PODAŁ POLICJI DANE SWOJEGO BRATA

  Dodano: 2012-06-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 lutego 2012 r. w Zielonej Górze w godzinach wieczornych, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, kierował w ruchu lądowym samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości 1,64 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie stosując się do orzeczonego przez sąd zakazu.

 • NIE ZOSTALI WPUSZCZENI NA DYSKOTEKĘ – ZNISZCZYLI DRZWI

  Dodano: 2012-06-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 27 i 31 lat. Oskarżeni w dniu 4 marca 2012 r., działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, dokonali uszkodzenia drzwi wejściowych do lokalu jednej z zielonogórskich dyskotek poprzez kopanie i uderzanie w nie koszem na śmieci.

 • CZERPAŁ KORZYŚCI MAJĄTKOWE Z PROSTYTUCJI KOBIETY POZNANEJ PRZEZ INTERNET

  Dodano: 2012-06-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca do sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu, ułatwił ustalonej kobiecie trudnienie się nierządem, w ten sposób że zapewnił jej mieszkanie i ochronę oraz czerpał korzyści majątkowe z jej prostytucji, przejmując część zarobionych przez nią pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 6 000 zł.

 • PRZEZ PONAD 2 LATA UDAWAŁ, ŻE SIĘ UCZY - WYŁUDZIŁ OD PAŃSTWA PONAD 24 TYS. ZŁ RENTY RODZINNEJ

  Dodano: 2012-06-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 21 lutego 2009 r. do 22 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych co do faktu kontynuowania nauki w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych w Zielonej Górze.

 • PODRABIAŁ NA KOMPUTERZE ZAŚWIADCZENIA Z ZAKRESU TECHNIKI BUDOWLANEJ, KURSÓW ZAWODOWYCH I UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

  Dodano: 2012-06-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 2011 r. w Lesznie co najmniej dwukrotnie podrobił dokumenty w postaci Książki Operatora Maszyn, zaświadczenia o ukończeniu kursu operatora i obsługi rusztowań budowlano - montażowych, na obsługę i eksploatację rusztowań oraz świadectwa z pozytywnym wynikiem sprawdzianu na uprawnienia operatora rusztowań dla dwóch różnych osób, poprzez wytworzenie ich przy użyciu komputera i oprogramowania.