Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSTRA NIEWYDOLNOŚĆ NEREK I INNE POWAŻNE OBRAŻENIA U POKRZYWDZONEGO W WYPADKU DROGOWYM

  Dodano: 2011-12-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 listopada 2010 r. na drodze ekspresowej S 3 Zielona Góra - Sulechów na 279 krn naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki VW Transporter, na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania pojazdu członowego złożonego z ciągnika siodłowego m-ki Renault Magnum i naczepy jechał częściowo lewą połową jezdni, gdzie zderzył się z samochodem Ford Mondeo, który jechał w przeciwnym kierunku.

 • 39-LATEK ZGINĄŁ PO ZDERZENIU KIEROWANEGO PRZEZ NIEGO AUTA OSOBOWEGO Z CIĘŻAROWKĄ

  Dodano: 2011-12-23

  Zielona Góra - Nowogród Bobrzański. W nawiązaniu do wczorajszego artykułu pt. "Grudzień na drogach", w którym informowaliśmy m.in. o śmiertelnym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 22 grudnia 2011r. ok. godz. 13.30 na drodze K-27, informujemy, że z dotychczasowych ustaleń wynika, ze kierujący samochodem m-ki Renault Laguna (lat 39) jadąc od strony Nowogrodu Bobrzańskiego w kierunku Zielonej Góry na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na prawą stroną jezdni i prawym bokiem zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym m-ki MAN. Do zderzenia doszło pomimo manewrów obronnych podjętych przez kierowcę ciężarówki.

 • DO PRZESTĘPSTWA ZABORU 125 LITRÓW DIESLA UŻYŁ..SKARDZIONEGO POLONEZA WARTEGO 300 ZŁ

  Dodano: 2011-12-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 lipca 2011 r. w Czerwieńsku, dokonał kradzieży 125 litrów oleju napędowego o wartości 375 zł na szkodę CTL Expres z siedziba Czerwieńsk - towarowy.

 • GRUDZIEŃ NA DROGACH

  Dodano: 2011-12-22

  Od dłuższego czasu prowadzimy działania propagujące bezpieczeństwo na drogach okręgu zielonogórskiego. Publikacje artykułów związanych z tym zagadnieniem są uzasadnione dużą ilością zdarzeń śmiertelnych na drogach naszego regionu. Każdy wypadek drogowy, w wyniku którego śmierć poniósł uczestnik ruchu ku przestrodze opisywany jest na naszym portalu.

 • KOLEŻEŃSKA PRZYSŁUGA ZAKOŃCZONA SPORYM DŁUGIEM..

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 55 i 42 lat. Oskarżonym zarzucono, że w dniu 06 lipca 2009 r. w Zielonej Górze, wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd co do faktu zatrudnienia w firmie transportowej i wysokości osiąganych dochodów, zamiaru wywiązania się z zawartej umowy pożyczki oraz przedłożeniu stwierdzającego nieprawdę zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodach -doprowadzili jeden z banków do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 99.990 zł.

 • JESIEŃ W CIENIU 44 SAMOBÓJSTW - PODSUMOWANIE

  Dodano: 2011-12-21

  Dramatyczna śmiertelna jesienna tendencja. Taki wniosek nasuwa się po podsumowaniu wyników analizy zleconej przez Prokuraturę Okręgową w przedmiocie zamachów samobójczych zaistniałych na obszarze okręgu zielonogórskiego w okresie od 01 września do 19 grudnia. Zwiększona ilość samobójstw dokonywanych w naszym okręgu nie jest zjawiskiem charakterystycznym jedynie dla województwa lubuskiego. Na terenie całego kraju odnotowuje się bowiem wzrost zamachów na własne życie.

 • WYPADEK ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM. ROWERZYSTKA ZMARŁA PO PRZEWIEZIENIU DO SZPITALA

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra - Nowogród  Bobrzański. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 26 listopada 2011r. w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierująca rowerem, nie ustąpiła pierwszeństwa kierującej samochodem marki Fiat Fabia, poruszającej się po drodze z pierwszeństwem przejazdu, 28-letniej kobiecie.

 • KOLEJNY DRAMAT NA DRODZE - ZMARŁ 84-LETNI PIESZY

  Dodano: 2011-12-21

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o tragicznym w skutkach zdarzeniu z udziałem pieszego, do którego doszło w dniu 8 grudnia 2011r. ok. godz. 16.00 na ul. Reja w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, iż samochód m-ki Fiat Panda z przyczepką, będącą reklamą wizualną, kierowany przez 56-letniego mężczyznę opuszczał przejście dla pieszych w chwili gdy wszedł na nie 84-letni pieszy. 

 • PARTNER MATKI PRZEZ 2 LATA DOPROWADZAŁ JEJ 5-LETNIĄ CÓRKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Dodano: 2011-12-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2009 r. do grudnia 2010 r. w Zielonej Górze, kilkukrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadził małoletnią poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym, ich wykonania oraz do obcowania płciowego. Jak ustalono, pokrzywdzona obecnie ma 6 lat.

 • PRACODAWCA NIE PŁACIŁ WYNAGRODZEŃ PRACOWNIKOM I NIE WYDAWAŁ IM ŚWIADECTW PRACY

  Dodano: 2011-12-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2011 do września 2011 r. w Zielonej Górze, wykonując czynności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, będąc właścicielem firmy, uporczywie naruszał prawa swych pracowników, poprzez nie wydawanie świadectw pracy i nie wpłacanie wynagrodzeń za świadczoną pracę wobec 3 swoich pracowników.