Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • TRAGICZNY WYPADEK NA OBWODNICY ZIELONEJ GÓRY

  Dodano: 2012-12-24

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 21 grudnia 2012 roku w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na odcinku obwodnicy Zielonej Góry - zjazd na drogę krajową K-3, 38-letni kierujący samochodem osobowym marki Skoda, podczas wykonywania manewru wyprzedzania samochodu ciężarowego stracił panowanie nad samochodem i uderzył w samochód marki Audi, a następnie wpadł w poślizg i zderzył się z samochodem ciężarowym marki Volvo. W wyniku zdarzenia drogowego kierowca Skody poniósł śmierć na miejscu.

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O POSTRZELENIE W GŁOWĘ 20-LATKA

  Dodano: 2012-12-21

  Zielona Góra - Gubin. W nawiązaniu do poprzedniej informacji nt. Zamaskowany napastnik strzelał do ludzi w Gubinie - trwają intensywne działania Policji i prokuratorów informujemy, że w dniu dzisiejszym Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego na okres 3 miesięcy.

 • 58-LETNI EKONOMISTA KIEROWAŁ TRAKTOREM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Dodano: 2012-12-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie - z wykształcenia ekonomiście. Oskarżony w dniu 15 listopada 2012 r. w Zawadzie, kierował ciągnikiem rolniczym w ruchu lądowym będąc w stanie nietrzeźwości 0,53 mg/l alkoholu w wdychanym powietrzu tj. 1,11 promila alkoholu we krwi.  


  Mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. /jcz  

  Zobacz także :
  - w Ciekawie...nie tylko o prawie:  
  Alkohol - ustalanie stanu nietrzeźwości
  Istota takiego ustalenia sprowadza się do określenia poziomu zawartości alkoholu we krwi osoby podejrzanej o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w momencie popełnienia czynu. Podstawowym sposobem takiego określenia jest przeprowadzenie chemicznej analizy krwi pobranej przez fachowego pracownika służby zdrowia.

 • OSKARŻONY Z USTAWY O BEZPIECZEŃSTWIE IMPREZ MASOWYCH

  Dodano: 2012-12-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 października 2012 r. w Zielonej Górze podczas rozgrywania zawodów sportowych - meczu żużlowego pomiędzy Falubazem Zielona Góra a Unibaxem Toruń, wdarł się na teren stadionu żużlowego, przechodząc przez płot w miejscu niedozwolonym. Mężczyzna przeskoczył przez ogrodzenie stadionu i wdarł się na teren stadionu bez biletu.

 • OCHRONIARZE POBILI POKRZYWDZONEGO ŁAMIĄC MU ŻEBRA

  Dodano: 2012-12-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 19 i 26 lat- pracownikom jednej z firm ochroniarskich. Oskarżeni w dniu 15 sierpnia 2012 r. w Zielonej Górze działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia pokrzywdzonego poprzez uderzanie go pięściami i kopanie po całym ciele, w wyniku czego mężczyzna doznał rany tłuczonej nosa i złamania żebra, czym narazili go  na bezpośrednie  niebezpieczeństwo spowodowania uszczerbku na zdrowiu.

 • SPRZEDAŁ SAMOCHÓD ZAJĘTY PRZEZ KOMORNIKA W TOKU POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO

  Dodano: 2012-12-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 stycznia 2010r. w Zielonej Górze pełniąc funkcje Prezesa Zarządu w jednoosobowym zarządzie zielonogórskiej spółki z o.o, udaremnił wykonanie nakazu zapłaty orzeczonego przez wrocławski sąd w grudniu 2008 r. i tym samym udaremnił zaspokojenie wierzycieli - 2 firm: z Zielonej Góry oraz Wrocławia.

 • TRAGICZNIE PRZERWANA PODRÓŻ POŚLUBNA – AKT OSKARŻENIA WOBEC KIEROWCY AUTOBUSU

  Dodano: 2012-12-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 02 lipca 2012 r. na trasie S-3 nieopodal miejscowości Zielone Góra, kierując autobusem IVECO, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nie podjął manewrów mających na celu zmniejszenie prędkości autobusu do zatrzymania włącznie przed poprzedzającą go i na czerwonym świetle sygnalizacji świetlnej w ruchu wahadłowym na remontowanym odcinku drogi, kolumną pojazdów, skutkiem czego nie zatrzymał kierowanego pojazdu i najechał na tył stojącego prawidłowo samochodu VW Jetta, który następczo uderzył w stojący przed nim samochód VW Bora, którym podróżowało młode małżeństwo. O sprawie pisaliśmy w Aktualnościach dnia 06.07.2012 r.

 • KIEROWAŁ KOPARKĄ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI. WPADŁ PODCZAS AKCJI „TRZEŹWY PORANEK”

  Dodano: 2012-12-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 56-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 21 listopada 2012 r. w Zielonej Górze na ul. Zjednoczenia prowadził pojazd mechaniczny - koparkę samobieżną znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,28 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. 0,58 promila alkoholu we krwi.

 • POSŁUŻYŁ SIĘ KARTĄ PARKINGOWĄ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ, KTÓRĄ WCZEŚNIEJ PRZEROBIŁ

  Dodano: 2012-12-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 października 2012 r. posłużył się kartą parkingową dla osoby niepełnosprawnej z uprzednio przerobioną przez niego datą ważności przedłużającej jej ważność od 30 maja 2012 r. do 30 sierpnia 2013 r.

 • POŻAR OPUSTOSZAŁEGO BUDYNKU I ŚMIERĆ CZŁOWIEKA

  Dodano: 2012-12-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformowało zdarzeniu, do którego doszło w dniu 09.12.2012 r. w Przylepie k. Zielonej Góry. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do pożaru w opustoszałym budynku przy dworcu PKP w Przylepie w pobliżu pawilonów po dawnych Zakładach Mięsnych.