Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PO OMINIĘCIU AUTA NIE POWRÓCIŁ NA SWÓJ PAS RUCHU I CZOŁOWO ZDERZYŁ SIĘ Z KOPARKĄ

  Dodano: 2012-11-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 06.11.2012r. w Zawadzie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem Audi po ominięciu zaparkowanego na drodze samochodu marki VW Polo nie powrócił na swój pas ruchu i doprowadził w ten sposób do czołowego zdarzenia z jadącym z naprzeciwka pojazdem wolnobieżnym - koparko-ładowarką, w wyniku czego kierujący samochodem marki Audi doznał obrażeń ciała w postaci obrażeń czaszkowo-mózgowych.

 • ARESZT DLA 62-LETNIEGO MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O MOLESTOWANIE SEKSUALNE MAŁOLETNICH CHŁOPCÓW

  Dodano: 2012-11-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 62-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że w okresie od lipca 2011 do 22 maja 2012 w Zielonej Górze wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, udzielając korzyści majątkowej doprowadził małoletnich chłopców /poniżej lat 15/ do obcowania płciowego i do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz do ich wykonania, nadto prezentował małoletnim treści pornograficzne.

 • UKRADŁ Z KOŚCIOŁA SZKATUŁĘ Z DATKAMI

  Dodano: 2012-11-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, wspólnie i w porozumieniu z innymi ustalonymi osobami zabrał w celu przywłaszczenia szkatułę o wartości 2000 zł wraz z datkami o nieustalonej wartości na szkodę jednej z zielonogórskich parafii, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne- działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • 30-LETNIA KOBIETA NAJPIERW ZAGROZIŁA POKRZYWDZONEJ, NASTĘPNIE JĄ POBIŁA

  Dodano: 2012-11-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemj kobiecie. Oskarżona w dniu 20lipca 2012 r. groziła pozbawieniem życia pokrzywdzonej i tego samego dnia ją pobiła.

 • ARESZTY DLA 4 SPRAWCÓW ROZBOJU RABUNKOWEGO

  Dodano: 2012-11-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 4 mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu w dniu 10 listopada 2012r w Zielonej Górze, przy ul. Zjednoczenia, po uprzednim zastosowaniu przemocy wobec pokrzywdzonego, poprzez przytrzymywanie za szyję, przewrócenie na podłoże oraz kopanie w okolice głowy i klatki piersiowej, doprowadzili go do stanu bezbronności, po czym zabrali w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 360, zł oraz złotą obrączkę o wartości około 700 zł.

 • BIŁ PSA PO GŁOWIE NARZĘDZIEM KUCHENNYM

  Dodano: 2012-11-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 08.09.2012r. w Zielonej Górze w kompleksie leśnym znęcał się nad zwierzęciem, nad własnym psem, poprzez zadawanie mu ciosów w głowę narzędziem kuchennym powodując u niego rany tłuczone głowy.

 • KOLEJNY PARABANK OSZUKIWAŁ LUDZI

  Dodano: 2012-11-09

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze - Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej nadzoruje postępowanie w sprawie parabanku - Biura Informacji Pożyczkowej z Warszawy, działającej na terenie całego kraju m.in. w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Biuro zamiast udzielać kredytów wyłudzało od klientów pieniądze. Kapitał zakładowy Biura wynosił jedyne 5 000 zł. Pierwsze zarzuty usłyszał już organizator całego przedsięwzięcia i jego pracownica sprawująca nadzór nad oddziałami Biura na terenie kraju.

 • NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA ROWERZYŚCIE, POTRĄCIŁ GO I ZBIEGŁ Z MIEJSCA WYPADKU

  Dodano: 2012-11-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie, z zawodu nauczycielowi. Oskarżony we wrześniu tego roku w Zielonej Górze, na jednym ze skrzyżowań, kierując samochodem osobowym, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście doprowadzając do wypadku, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

 • ARESZT DLA 28 - LETNIEGO MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD 3 TYGODNIOWĄ CÓRKĄ

  Dodano: 2012-11-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzi postępowanie przeciwko 28-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o znęcanie się nad 3 tygodniową córką oraz o znęcanie się fizyczne i psychiczne nad  matką dziecka  poprzez naruszenie jej nietykalności cielesnej, znieważanie oraz groźby. Mężczyzna złamał 3-tygodniowej córce nóżkę.

 • KOPNĄŁ KOBIETĘ W TWARZ POWODUJĄC PĘKNIĘCIE GAŁKI OCZNEJ

  Dodano: 2012-11-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 maja 2012 r., poprzez kopnięcie nogą w twarz spowodował u pokrzywdzonej pourazowe pęknięcie gałki ocznej z wypadnięciem tęczówki i krwawieniem do oka, z następową praktyczną ślepotą, stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. innego ciężkiego kalectwa.