Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • POWIERZONY MOTOCYKL ŻUŻLOWY USIŁOWAŁ SPRZEDAĆ W INTERNECIE

  Dodano: 2012-02-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 7 do 9 października 2011 r. w Zielonej Górze, usiłował dokonać przywłaszczenia powierzonego mu motocykla żużlowego o wartości nie mniejszej niż 15 000 zł, poprzez umieszczenie oferty jego sprzedaży na znanym internetowym portalu.

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC FUNKCJONARIUSZA, KTÓRY ZGWAŁCIŁ KOBIETĘ

  Dodano: 2012-02-03

  Nowa Sól-Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu byłemu funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji. Oskarżony w nocy 24 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, wykorzystując bezradność 22-letniej pokrzywdzonej wynikającą z jej odurzenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Policjant podejrzany o gwałt".  

 • PROKURATOR ZŁOŻYŁ DO SĄDU POZEW O USTALENIE NIEWAŻNOŚCI UMOWY KREDYTOWEJ DOT. KUPNA KUCHENKI GAZOWEJ

  Dodano: 2012-02-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, działający na rzecz jednej z mieszkanek Zielonej Góry, złożył do sądu pozew o ustalenie nieważności umowy kupna sprzedaży kuchenki gazowej, zawartej między nią, a ustaloną firmą we wrześniu 2011r. i związanej z nią umowy kredytu udzielonego na podstawie porozumienia kredytodawcy z przedsiębiorcą, tj. umowy kredytowej. Prokurator uznał, iż umowa jest nieważna z powodu wady oświadczenia woli złożonego przez kobietę, polegającej na złożeniu go pod wpływem błędu i podstępu oraz w wyniku uchylenia się od skutków prawnych.  

 • 3 OSOBY ODPOWIEDZĄ ZA POBICIE. JEDNA Z NICH UDERZYŁA KOBIETĘ REKLAMÓWKĄ ZE SZKLANYMI BUTELKAMI .. W GŁOWĘ

  Dodano: 2012-02-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 osobom: 20-letniej kobiecie i dwóm mężczyznom w wieku 27 i 25 lat.  Oskarżeni w dniu 11 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali pobicia 2 pokrzywdzonych poprzez uderzanie ich pięściami w głowę i plecy oraz kopanie po plecach, rękach, głowie, w wyniku czego zostali narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo.

 • DOKONALI W BERLINIE WEWNĄTRZWSPÓLNOTOWEGO NABYCIA ZNACZNEJ ILOŚCI HEROINY

  Dodano: 2012-01-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 30 i 29 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od czerwca do 18 sierpnia 2011r w Berlinie na terytorium Niemiec działając sam, a także wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą,  w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, kilkakrotnie dokonał  wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości środków  odurzających w postaci heroiny, nie mniej niż 87 porcji, tzw. "kulek" łącznie, o masie pół grama w jednej porcji narkotyku, czyniąc tym samym przygotowania do wprowadzenia tego narkotyku do obrotu. Prokurator przedstawił mu 11 zarzutów.

 • NIETRZEŹWY KIEROWCA POTRĄCIŁ PIESZEGO – JEST WNIOSEK PROKURATORA O ARESZT

  Dodano: 2012-01-30

  Krosno Odrzańskie - Grabice. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 58 - letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 27.01.2012 r. w miejscowości Grabice, kierując samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości ( 1,03 mg/l tj.2,16 promila alkoholu we krwi) spowodował wypadek w postaci potrącenia idącego poboczem drogi pieszego.

 • SPRAWCA POBICIA POLICJANTKI PODCZAS PAŹDZIERNIKOWYCH ZAMIESZEK ARTESZTOWANY

  Dodano: 2012-01-30

  Zielona Góra. Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze w dniu 26 stycznia 2012 roku zatrzymano 22 letniego mężczyznę, podejrzanego o pobicie w nocy z 2/3 października 2011 roku, podczas zielonogórskich zamieszek Policjantki.W dniu 28 stycznia 2012 roku Sąd na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował mężczyznę na okres trzech miesięcy.

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO W CENTRUM MIASTA UDERZAJĄC GO BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2012-01-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24.09.2011 r. w Zielonej Górze na głównej ulicy w centrum miasta zaatakował pokrzywdzonego i dokonał uszkodzenia jego ciała uderzając go butelką w głowę.

 • GIMNAZJALISTA KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU TELEFON I ZŁOTY ŁAŃCUSZEK

  Dodano: 2012-01-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17-letniemu uczniowi jednego z gimnazjów. Oskarżony w dniu 30 października 2001 r. w Zielonej Górze, poprzez bicie pięścią po twarzy oraz kopanie po całym ciele doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu markowy telefon komórkowy wartości 250 zł oraz złoty łańcuszek o takiej samej wartości.

 • AKT OSKARŻENIA ZA STALKINKG. NACHODZIŁ POKRZYWDZONĄ W PRACY, W DOMU, NĘKAŁ SMSAMI

  Dodano: 2012-01-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2011 roku do 03 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze, poprzez wielokrotne dzwonienie domofonem do mieszkania, wykonywanie połączeń telefonicznych, wysyłanie wiadomości SMS, pukanie do drzwi mieszkania oraz nachodzenia w pracy, uporczywie nękał pokrzywdzoną przez co wzbudził u pokrzywdzonej poczucie zagrożenia.