Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSKARŻENI O POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW i PRZYGOTOWANIA DO WPROWADZENIA ICH NA RYNEK

  Dodano: 2012-09-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 26 i 27 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że w dniu 9 marca 2012 r. w Zielonej Górze , wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii posiadał znaczną ilość środków odurzających w postaci marihuany o masie 161,91 gramów brutto .

 • WYROK SĄDU APELACYJNEGO W SPRAWIE GWAŁTU I ZABÓJSTWA W MIEJSCOWOŚCI RADOMIA W 1983 ROKU

  Dodano: 2012-09-21

  Prokuratura Okręgowa - Poznań. Sąd Apelacyjny w Poznaniu wydał wyrok w sprawie zabójstwa do jakiego doszło 29 lat temu w podzielonogórskiej miejscowości Radomia. Apelację od wyroku skazującego sprawcę na karę 25 lat więzienia wniósł jego obrońca.

 • PODCZAS KONTROLI DROGOWEJ NA DRODZE K-27 WRĘCZYŁ FUNKCJONARIUSZOM 200 ZŁ ŁAPÓWKI

  Dodano: 2012-09-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 sierpnia 2012 r. na drodze K-27 z Zielonej Góry do Nowogrodu Bobrzańskiego, w trakcie kontroli drogowej, udzielił funkcjonariuszom policji korzyści majątkowej w kwocie 200 zł w zamian za odstąpienie od prawnej czynności służbowej, legitymowania i ukarania jego osoby mandatem za wykroczenie drogowe.

 • BYŁY PRZEWODNICZĄCY ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO NSZZ POLICJANTÓW SKAZANY. PROKURATOR ZAPOWIEDZIAŁ APELACJĘ

  Dodano: 2012-09-20

  Zielona Góra - Świebodzin. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze w dniu 17 września, wydał wyrok w sprawie 46-letniego byłego funkcjonariusza Policji, Przewodniczącego Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Zielonej Górze. Prokurator w skierowanym do sądu akcie oskarżenia zarzucił mężczyźnie, że w okresie od 13.01.2005 do 18.03.2008 w Zielonej Górze z pieniędzy uzyskanych z tytułu działalności statutowej oraz gospodarczej związków zawodowych, opłacał prywatne usługi lub dokonywał zakupu przedmiotów na użytek prywatny, wyłudzając w ten sposób mienie w postaci pieniędzy i towarów na łączną kwotę 39.900,97 złotych na szkodę ZW NSZZ Policjantów.

 • POINFORMOWAŁ LEKARZA O PRZYPADKOWYM ZNISZCZENIU ZWOLNIENIA LEKARSKIEGO, KTÓREGO NIE BYŁO I WYŁUDZIŁ NOWE ZAŚWIADCZENIE

  Dodano: 2012-09-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 maja 2011 r. w Zielonej Górze poprzez podstępne wprowadzenie w błąd specjalisty pediatry z jednej z zielonogórskich przychodni lekarskich i podanie nieprawdziwych informacji o przypadkowym zniszczeniu zwolnienia lekarskiego, wyłudził od niej zaświadczenie potwierdzające przebywanie w okresie od 26 do 29 kwietnia 2011 r. na zwolnieniu lekarskim z rozpoznaniem infekcji.

 • WŁAMAŁ SIĘ DO POCZTY ELEKTRONICZNEJ I POZMIENIAŁ HASŁA DOSTĘPU

  Dodano: 2012-09-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 kwietnia 2012 r. w Szczecinku, w krótkich odstępach czasu, bez uprawnienia, przełamując informatyczne zabezpieczenie uzyskał dostęp do informacji dla niego nie przeznaczonej, w postaci korespondencji elektronicznej przechowywanej na koncie poczty elektronicznej należącym do pokrzywdzonego- mieszkańca Zielonej Góry.

 • ZADAŁ TRZY CIOSY NOŻEM W PLECY CHŁOPAKOWI CÓRKI SWOJEJ KONKUBINY

  Dodano: 2012-09-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 stycznia 2012 r. w Zielonej Górze, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego, trzykrotnie ugodził go nożem kuchennym w plecy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na interwencję osób trzecich i natychmiastowe udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej. Pokrzywdzony został tym samym narażony na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Oskarżony zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.  

 • UKRADŁ 450 METRÓW KABLA TELEKOMUNIKACYJNEGO POWODUJĄC TYM SAMYM ZAKŁÓCENIA DZIAŁANIA SIECI TP

  Dodano: 2012-09-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec 21-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 22 sierpnia do 10 września 2012 r. , trzykrotnie, pomiędzy miejscowościami Kiełpin - Jarogniewice, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną dokonał kradzieży kabla telekomunikacyjnego o łącznej długości 450 metrów, powodując tym samym zakłócenie działania sieci Telekomunikacji Polskiej.

 • PRACOWNICA LOMBARDU PRZYWŁASZCZYŁA ZASTAWIANE PRZEZ KLIENTÓW PRZEDMIOTY NA ŁĄCZNĄ KWOTĘ PONAD 11 TYS. ZŁ

  Dodano: 2012-09-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 2 grudnia 2009 r. do 26 lutego 2010 r. w Zielonej Górze, będąc pracownikiem jednego zielonogórskich lombardów, przywłaszczyła sobie powierzone jej mienie w postaci różnego rodzaju wyrobów ze złota, w tym bransoletki, pieniędzy, a także przedmiotów zastawionych przez klientów lombardu, na łączną kwotę 11 065,12 zł.

 • WJECHAŁ NA SKRZYŻOWANIE NA CZERWONYM ŚWIETLE DOPROWADZAJĄC DO WYPADKU

  Dodano: 2012-09-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 09 czerwca 2012 r. wieczorem w Zielonej Górze na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną ulic Łużyckiej, Dąbrówki i Długiej kierując samochodem osobowym marki Daewoo Lanos, jadąc od strony ulicy Dąbrówki w stronę ulicy Długiej, nie zastosował się do wyświetlanego czerwonego sygnału świetlnego i wjechał na skrzyżowanie gdzie doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki Skoda Fabia kierowanym przez pokrzywdzoną.