Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ŚWIDNICA – PODCZAS POŻARU ZGINĘŁO ROCZNE DZIECKO

  Dodano: 2011-10-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 25.10.2011 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w Świdnicy, w jednym z mieszkań doszło do pożaru. W mieszkaniu przebywało roczne dziecko, które pozostawione było pod opieką 15- letniego wujka.

 • ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ PRAWIDŁOWO PRZECHODZĄCĄ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH KOBIETĘ

  Dodano: 2011-10-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 marca 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem Suzuki Grand Vitara, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie zachował szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do oznaczonego przejścia dla pieszych, skutkiem czego potrącił prawidłowo poruszającą się na przejściu kobietę.

 • SKŁAMAŁA NA ROZPRAWIE ROZWODOWEJ ABY UKRYĆ ROMANS Z KOLEGĄ Z PRACY

  Dodano: 2011-10-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego w stosunku do 27-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w lutym 2011 r. przez Sądem Okręgowym w Zielonej Górze Wydział Cywilny, składając zeznania mające stanowić dowód w sprawie z powództwa jej znajomego przeciwko jego żonie o rozwód oraz będąc pouczoną o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań na rozprawie zeznała nieprawdę.

 • KOMUNIKAT O WOLNYM STANOWISKU PROKURATORSKIM W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2011-10-24

  Uprzejmie informujemy, iż w Monitorze Polskim nr 91 poz. 946 z dnia 13 października 2011 r. zostało opublikowane obwieszczenie Prokuratora Generalnego z dnia 16 września 2011 roku o wolnym stanowisku prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze.

 • ZIELONA GÓRA – UJAWNIONO LINIĘ TECHNOLOGICZNĄ DO PRODUKCJI TYTONIU

  Dodano: 2011-10-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 21.10.2011 w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że po przeprowadzeniu przeszukania znajdującej się na jednej z zielonogórskich posesji, należącą do 31-letniego mężczyzny, ujawniono linię technologiczną do produkcji tytoniu do palenia oraz liście tytoniu o łącznej masie 1600 kg, a także już wyprodukowany tytoń o masie 62,5 kg. Według wyliczeń Urzędu Celnego szacunkowa wartość zabezpieczonego tytoniu to 753 494 ,90 PLN.

 • BOLESNY FINAŁ PODWÓRKOWEJ AWANTURY

  Dodano: 2011-10-21

  Zielona Góra - Ochla. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 27 lipca 2011 r. w Ochli, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego, poprzez popchnięcie go i spowodowanie jego upadku, a następnie zadawanie mu uderzeń  pięściami i kopanie go po całym ciele.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE WPROWADZENIA STARSZYCH LUDZI W BŁĄD CO DO KONIECZNOŚCI WYMIANY KUCHENEK GAZOWYCH

  Dodano: 2011-10-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo dotyczące wprowadzenia osób w starszym wiek w błąd odnośnie konieczności wymiany kuchenek gazowych.
  W toku postępowania przygotowawczego ustalono, iż do szeregu starszych osób na terenie Zielonej Góry przychodzili mężczyźni, którzy informowali o konieczności wymiany kuchenek gazowych, ponieważ dalsza eksploatacja zamontowanych u pokrzywdzonych kuchenek może grozić wybuchem. Wykorzystując niewiedzę pokrzywdzonych, zawierano z nimi umowy dotyczące zakupu kuchenek gazowych za kwotę znacznie przekraczającą ich rzeczywistą wartość.

 • NIEDZIELNE ZAMIESZKI.ŚLEDZTWO PROKURATURY- KOLEJNE ZATRZYMANIA I ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE - NAJŚWIEŻSZE INFORMACJE

  Dodano: 2011-10-20

  Zielona Góra. W nawiązaniu do poprzednich informacji informujemy, że Prokuratorzy Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze kontynuują śledztwo w sprawie zamieszek, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek z 2/3 października b.r.w Zielonej Górze, a które miały związek z tragicznym wypadkiem, w wyniku, którego śmierć poniósł 23- letni kibic miejscowej drużyny żużlowej.

 • PRZYWŁASZCZYŁ SPRZĘT BĘDĄCY PRZEDMIOTEM LEASINGU I WYWIÓZŁ GO DO NIEMIEC

  Dodano: 2011-10-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, przywłaszczył sobie powierzone cudze rzeczy ruchome stanowiące mienie znacznej wartości w postaci przyczepy leśnej, ciągnika rolniczego, samochodu ciężarowego oraz dwóch maszyn do obróbki drewna o łącznej wartości 320 986 zł.

 • WYNAJMUJĄCY POBIŁ WŁAŚCICIELA MIESZKANIA I ZRZUCIŁ GO ZE SCHODÓW

  Dodano: 2011-10-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 13 stycznia 2011 r. w Zielonej Górze poprzez uderzanie pięściami i kopanie po całym ciele spowodował u pokrzywdzonego liczne obrażenia m.in. stłuczenie żeber i twarzy skutkujące naruszeniem funkcjonowania narządów na okres powyżej dni 7.