Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • UDERZAŁ GŁOWĄ ŻONY O PIEC KAFLOWY

  Dodano: 2013-03-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia do grudnia 2012 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury, podczas których wyzywał żonę sowami obelżywymi, groził pozbawieniem życia, kopał po całym ciele, uderzał jej głową o piec kaflowy, szarpał za włosy i grożąc pozbawieniem życia kilkakrotnie doprowadził ją do obcowania płciowego. Sprawca swojego czynu dopuścił się w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • NĘKAŁ POKRZYWDZONĄ GROŻĄC POPEŁNIENIEM SAMOBÓJSTWA I SAMOOKALECZENIEM ORAZ PUBLIKACJĄ JEJ INTYMNYCH ZDJĘĆ

  Dodano: 2013-03-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który w okresie od sierpnia 2012 r. do października 2012 r. w Zielonej Górze i Żorach uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez dzwonienie przez telefon, wysyłanie wiadomości za pośrednictwem portalu internetowego zawierających zapowiedź popełnienia samobójstwa lub samookaleczenia oraz groźby zamieszczenia w Internecie intymnych zdjęć pokrzywdzonej, wyzywanie jej słowami obelżywymi, co wzbudziło u pokrzywdzonej uczucie zagrożenia, czym działał na jej szkodę.

 • KONKURS NA STANOWISKO ASESORA W ŻAGANIU ROZSTRZYGNIĘTY

  Dodano: 2013-03-20

  Zielona Góra - Żary - Żagań. W nawiązaniu do poprzednich informacji dot. konkursu na stanowisko asesora w Prokuraturze Rejonowej w Żarach i asesora w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu informujemy, że Kolegium negatywnie zaopiniowało kandydatów na stanowisko asesora w Prokuraturze Rejonowej w Żarach, natomiast na stanowisko asesora Prokuratury Rejonowej w Żaganiu rekomendowało Panią Jolantę Litwin-Majchrzak.

 • WYMACHIWAŁ NOŻEM PRZY GŁOWIE SWOJEJ MATKI GROŻĄC JEJ

  Dodano: 2013-03-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2009r. do 07.01.2013r. w podzielonogórskiej miejscowości, znęcał się psychicznie nad matką i bratem w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, podczas których znieważał ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne i poniżał ich.

 • ŚWIADEK ZRANIENIA NOŻEM KOBIETY PODCZAS PRZESŁUCHAŃ ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE ZEZNANIA

  Dodano: 2013-03-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 15 marca 2012 roku w Zielonej Górze przesłuchany w charakterze świadka w toku postępowania przygotowawczego prowadzonego w sprawie psychicznego i fizycznego znęcania się nad pokrzywdzoną, pouczony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, zeznał nieprawdę na okoliczność przebiegu zdarzenia z dnia 14 marca 2012 roku podając, iż będąc w domu pokrzywdzonej nie widział aby jej mąż miał w ręku nóź i zranił nim żonę.

 • ARESZT DLA 18-LATKA ZA UDZIELENIE MARIHUANY MAŁOLETNIM DZIEWCZYNKOM

  Dodano: 2013-03-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 18-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od października 2012 roku do stycznia 2013 roku w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, pięciokrotnie udzielił małoletniej środek odurzający w postaci marihuany w ilości po 0,5 grama za kwotę 15 złotych, łącznie 2,5 grama za kwotę 75 złotych.

 • KUCHARZ ZAPŁACIŁ ZA USŁUGI SEKSUALNE, PO CZYM OKRADŁ POKRZYWDZONĄ Z PIENIĘDZY I TELEFONÓW

  Dodano: 2013-03-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie, z zawodu kucharzowi. Oskarżony w grudniu 2012 roku w jednym z zielonogórskich mieszkań, grożąc użyciem miotacza gazu w obudowie przypominającej swoim wyglądem pistolet doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności i następnie zabrał jej pieniądze w kwocie 450zł oraz 2 telefony komórkowe o łącznej wartości 550zł.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI I BABCIĄ – PROKURATOR SKIEROWAŁ DO SĄDU AKT OSKARŻENIA

  Dodano: 2013-03-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 2008 r. do 15 lutego 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną. O sprawie pisaliśmy w Aktualnościach z  dnia  21.02.2013 r.

 • STWORZYŁ FAŁSZYWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ BANKU I UKRADŁ Z KONTA JEDNEGO Z KLIENTÓW PONAD 23 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-03-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 września 2011 r. w Legnicy, po uprzednim uzyskaniu informacji do której nie był uprawniony posługując się oprogramowaniem w postaci fałszywej strony internetowej jednego z banków, z rachunku bankowego należącego do pokrzywdzonego zabrał mu pieniądze w kwocie 23 702 zł.

 • PREZES ZARZĄDU PRZYWŁASZCZYŁA OMYŁKOWO PRZELANE NA KONTO JEJ SPÓŁKI PONAD 11 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-03-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniej kobiecie. Oskarżona w marcu 2012 r. w Zielonej Górze, będąc osobą uprawnioną do podejmowania decyzji finansowych w spółce- prezesem zarządu, przywłaszczyła dwukrotnie omyłkowo przelane w styczniu i marcu 2012 r. przez inną spółkę na konto jej spółki pieniądze w łącznej wysokości 11 362,09 zł.