Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PODRABIAŁ NA KOMPUTERZE ZAŚWIADCZENIA Z ZAKRESU TECHNIKI BUDOWLANEJ, KURSÓW ZAWODOWYCH I UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY

  Dodano: 2012-06-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 69-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 2011 r. w Lesznie co najmniej dwukrotnie podrobił dokumenty w postaci Książki Operatora Maszyn, zaświadczenia o ukończeniu kursu operatora i obsługi rusztowań budowlano - montażowych, na obsługę i eksploatację rusztowań oraz świadectwa z pozytywnym wynikiem sprawdzianu na uprawnienia operatora rusztowań dla dwóch różnych osób, poprzez wytworzenie ich przy użyciu komputera i oprogramowania.

 • NIETRZEŹWY RECYDYWISTA KIEROWAŁ SAMOCHODEM POMIMO ORZECZONEGO PRZEZ SĄD ZAKAZU

  Dodano: 2012-06-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, kierował po drodze publicznej samochodem osobowym znajdując się w stanie nietrzeźwości 0,56 promila alkoholu we krwi, pomimo prawomocnego wyroku Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. zakazującego prowadzenie wszelkich pojazdów na okres 3 lat.

 • ZNIEWAŻYŁ SĘDZIEGO ORAZ POMÓWIŁ O PRZYJMOWANIE KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH

  Dodano: 2012-06-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony dniu 15 marca 2012 r. będąc uprzednio skazanym wyrokiem sądu za podobne przestępstwo umyślne na karę pozbawienia wolności i po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności, w piśmie skierowanym do Sędziego Sądu Rejonowego w Zielonej Górze - używając słów wulgarnych i powszechnie uznanych za obelżywe znieważył sędziego oraz pomówił o przyjmowanie korzyści majątkowych w związku z pełnioną funkcją publiczną, co mogło narazić pokrzywdzoną na utratę zaufania potrzebnego dla stanowiska.

 • TECHNIK INFORMATYKI RZUCAŁ Z 10 PIĘTRA SZKLANYMI BUTELKAMI PO PIWIE – USZKODZIŁ NA PONAD 17 TYS. ZŁ ZAPARKOWANE POD BLOKIEM SAMOCHODY

  Dodano: 2012-06-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 18 na 19 kwietnia 2012 r. dokonał uszkodzenia 2 samochodów osobowych : jednego marki Mazda poprzez wgniecenie i porysowanie dachu, pokrywy silnika, uszkodzenie szyby i innych narażając jego właściciela na straty w kwocie 11 738 zł oraz drugiego marki Peugeot poprzez wgniecenie jego karoserii samochodu powodując straty na kwotę 5 819 zł.

 • NIE CHCIELI SIĘ PRZYZNAĆ DO POPEŁNIONEGO ROZBOJU – EKSPERTYZA MATERIAŁU BIOLOGICZNEGO Z ODZIEŻY POTWIERDZIŁA ICH SPRAWSTWO

  Dodano: 2012-06-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 21 i 19 lat. Oskarżeni w nocy 1 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innym nieletnim, po uprzednim uderzaniu pięściami, przewróceniu na ziemię i kopaniu po całym ciele pokrzywdzonego, zabrali mu plecak wraz z portfelem, pieniędzmi, dokumentami, a także bluzę, 2 kiełbasy i piwo, wszystko o łącznej wartości 490 zł.

 • POTRĄCIŁ PIESZEGO NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH BO TEN SZEDŁ „ZA SZYBKO”

  Dodano: 2012-05-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 54-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 9 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Skoda, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku skrzyżowania, nie zachował szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do oznakowanego przejścia dla pieszych i omijając pojazd, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu na wyznaczonym przejściu dla pieszych, potrącił prawidłowo przechodzącego z prawej strony na lewą przez przejście dla pieszych mężczyznę.

 • ZAATAKOWAŁ NA TERENIE GIMNAZJUM MAŁOLETNIEGO CHŁOPCA, KOPAŁ GO PO CAŁYM CIELE ŻEBY UKRAŚĆ MU TELEFON

  Dodano: 2012-05-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, po uprzednim użyciu przemocy wobec małoletniego chłopca, bijąc go i kopiąc po całym ciele, doprowadził go do stanu bezbronności, a  następnie zabrał stanowiący własność pokrzywdzonego telefon komórkowy wartości 500 zł.

 • DZIEŃ DZIECKA NIE DLA WSZYSTKICH

  Dodano: 2012-05-30

  "Człowieka, który patrzy w oczy dziecka, uderza przede wszystkim ich niewinność: owa przejmująca niezdolność do kłamstwa, do zakładania maski, czy chęci bycia kimś innym, niż jest." Anthony de Mello, Wezwanie do miłości.

  Nieskażone życiowymi doświadczeniami dzieci wierzą w dobro. Spotykają na swojej drodze drugiego człowieka i wierzą, że jest on takim jaki przed nimi stoi - dobrym, uśmiechniętym. Możemy to nazwać naiwnością, ale właściwszym byłoby uznanie, za autorem, tego nieskomplikowanego sposobu patrzenia na świat mianem niewinności - nieskażonej świadomością dwoistości natury ludzkiej, bolesnymi doświadczeniami.

  Jonathan Carroll napisał: "Jako rodzice zawsze musimy mieć skrzydła wystarczająco duże, aby otoczyć nimi dzieci i osłonić je przed krzywdą czy bólem". Powinniśmy je strzec i uczyć, by potrafiły sprostać wyzwaniom, które niejednokrotnie stawiać będzie przed nimi życie.
  Opiekunom pomagają w realizacji tego celu nauczyciele, wychowawcy, w razie potrzeby funkcjonariusze Policji, prokuratorzy - im wszystkim dobro dziecka nie jest - nie powinno być - obojętne.

  W związku z obchodzonym w dniu 1 czerwca Międzynarodowym Dniem Dziecka ponownie pragniemy zwrócić uwagę opinii publicznej na problem przestępstw popełnianych na szkodę małoletnich. Okazuje się jednak, że nasze "skrzydła" nie sięgają na tyle daleko by ustrzec wszystkie dzieci przed znęcaniem.

 • NIEOSTROŻNIE WYCOFYWAŁ SIĘ Z WARSZTATU SAMOCHODOWEGO , PRZEZ CO ŚMIERTELNIE POTRĄCIŁ KOBIETĘ

  Dodano: 2012-05-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 listopada 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki BMW, realizując manewr cofania podczas wyjeżdżania z warsztatu samochodowego, nie zachował ostrożności, niedostatecznie uważnie upewniając się, jaka jest sytuacja za kierowanym przez niego pojazdem i najechał na pieszą, która przechodziła przez plac przywarsztatowy.

 • DOKONAŁ ROZBOJU, TELEFONICZNIE NAKŁANIAŁ POKRZYWDZONEGO DO ZMIANY ZEZNAŃ A W CELI RZUCIŁ SIĘ NA FUNKCJONARIUSZY

  Dodano: 2012-05-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 lutego 2012 r. w  Zielonej Górze, szarpiąc za ramię i uderzając pięścią pokrzywdzonego  w nadgarstek doprowadził go do stanu bezbronności, a następnie zabrał mu plecak z zawartością konsoli Playstation oraz gry o łącznej wartości 420 zł.