Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRÓBOWAŁ PRZEKUPIĆ FUNKCJONARIUSZY WEJŚCIÓWKAMI NA STADION ŻUŻLOWY

  Dodano: 2013-04-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 08 września 2012r. w Zielonej Górze znieważył słowami powszechnie uznanymi za obelżywe funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, nadto próbował ich przekupić.

 • 51 –LETNIA KOBIETA POTRĄCIŁA PIESZEGO PRZECHODZĄCEGO PRZEZ PASY

  Dodano: 2013-04-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniej kobiecie, z zawodu lekarzowi. Oskarżona w lutym 2013 roku w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym jadąc od strony skrzyżowania potrąciła przechodzącego przez jezdnię po wyznaczonym przejściu dla pieszych z prawej na lewej stronę jezdni pokrzywdzonego.

 • WANDAL USZKODZIŁ WIATĘ PRZYSTANKU MZK I PORYSOWAŁ AUDI A6

  Dodano: 2013-04-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 21-letniego mężczyzny. Oskarżony w nocy z 16 na 17 grudnia 2012 r. w Zielonej Górze działając w miejscu publicznym, bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego dokonał uszkodzenia wiaty przystanku MZK poprzez wybicie szyby powodując łączne straty w wysokości 266,63 zł na szkodę MZK.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU UDERZYŁ W BARZE MĘŻCZYZNĘ W TWARZ ŁAMIĄC MU ŻUCHWĘ

  Dodano: 2013-04-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 25-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 1 grudnia 2012 roku w podzielonogórskiej miejscowości, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał naruszenia czynności narządu ciała pokrzywdzonego na czas powyżej 7 dni w ten sposób, że uderzył go pięścią w twarz, powodując u niego obrażenia w postaci złamania trzonu żuchwy po stronie prawej oraz kąta żuchwy po stronie lewej, a także pęknięcia zęba.

 • 2 LATA I 6 MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI DLA NIETRZEŹWEGO KIEROWCY RECYDYWISTY

  Dodano: 2013-04-08

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wydał wyrok wobec 35-letniego mężczyzny. W skierowanym do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił mu, że w dniu 8 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, kierował pojazdem mechanicznym po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, tj. 0,56 promila alkoholu we krwi, przy czym zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • 26-LATEK UGRYZŁ W PALEC FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Dodano: 2013-04-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony dniu 08 marca 2013 roku w Raculi, w Izbie Wytrzeźwień, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza policji poprzez ugryzienie w palec wskazujący prawej ręki powodując obrażenia w postaci otarć naskórka, zasinienia podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych związanych z umieszczeniem go w Izbie.

 • 41-LATKA POTRĄCIŁA 2 MĘŻCZYZN NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Dodano: 2013-04-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 13 grudnia 2012 roku w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym marki Opel Corsa, nieumyślnie spowodowała wypadek w ruchu drogowym w ten sposób, że naruszając zasadę bezpiecznej jazdy, nie zachowując należytej ostrożności oraz nie ustępując pierwszeństwa pieszym poruszającym się po wyznaczonym przejściu, w następstwie czego potrąciła 2 pieszych przechodzących przez jezdnię po wyznaczonym przejściu dla pieszych z lewej na prawą stronę.

 • WYPADEK PRZY PRACY – ZMIAŻDŻONA DŁOŃ PRACOWNIKA OBSŁUGUJĄCEGO PRASĘ

  Dodano: 2013-04-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku przy pracy, do którego doszło w jednej z zielonogórskich firm w dniu 21.03.2013 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło podczas obsługi prasy przez pracownika firmy, który doznał obrażeń ciała w postaci zmiażdżenia prawej dłoni.

 • WYDRUKOWAŁ NA DRUKARCE DOWÓD OSOBISTY I PRAWO JAZDY I SIĘ NIMI LEGITYMOWAŁ

  Dodano: 2013-04-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25.02.2013 r. w Zielonej Górze, na jednej ze stacji paliw, podczas legitymowania przez funkcjonariuszy Straży Granicznej okazał jako autentyczny podrobiony uprzednio przez siebie na kartce papieru na drukarce laserowej metodą tuszową, rumuński dowód osobisty oraz prawo jazdy, ponadto wystawione na inne nazwisko niż faktyczne nazwisko oskarżonego.

 • EKSPLOZJE KUCHENEK NA OS. POMORSKIM - WYROK DLA MISTRZA SIECI GAZOWYCH

  Dodano: 2013-03-29

  Zielona Góra. W dniu 26 marca 2013 roku w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze zapadł wyrok wobec 53-letniego mężczyzny oskarżonego o to, że w okresie od 12 września 2007 r. do 30 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, jako mistrz sieci gazowych odpowiedzialny za nadzór nad obsługą stacji redukcyjnych gazu oraz jako odpowiedzialny z racji pełnionego stanowiska za nadzór nad modyfikacją stacji redukcyjnej gazu na Oś. Pomorskim w Zielonej Górze zaniechał weryfikacji przeprowadzonych prac i prawidłowego ich odbioru. Akt oskarżenia prokurator skierował do sądu  w styczniu b.r.