Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OSKARŻONY O PRZYWŁASZCZENIE WARSTWY GRAFICZNO – TEKSTOWEJ STRONY INTERNETOWEJ

  Dodano: 2012-03-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 38 i 35 lat. Starszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od 23 czerwca 2009 r. do kwietnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu, przywłaszczył sobie autorstwo warstwy słowno - tekstowej strony internetowej jednej ze szkół nauki jazdy z Wrocławia.

 • PRZEROBIŁ LEGITYMACJĘ HONOROWEGO DAWCY KRWI, ŻEBY NIE PŁACIĆ ZA BILETY MZK

  Dodano: 2012-03-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w 2010 r. w Zielonej Górze , w celu użycia za autentyczną podrobił, poprzez wyklejenie swojego zdjęcia, legitymację MZK honorowego dawcy krwi, wydaną ustalonemu mężczyźnie przez MZK Zielona Góra.

 • PLANTACJA KONOPI INDYJSKIEJ ZLIKWIDOWANA

  Dodano: 2012-03-27

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo w sprawie posiadania znacznej ilości środków odurzających w celu wprowadzenia ich do obrotu. W toku tego postępowania zielonogórscy policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową wraz z funkcjonariuszami Wydziału CBŚ KGP w Bielsko-Białej zatrzymali pięć osób. Zlikwidowali także dużą plantację konopi indyjskich. Na wniosek Prokuratora dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

 • JECHAŁ PO PIJANEMU – PODCZAS KONTROLI PODAŁ SIĘ ZA SWOJEGO BRATA I PODROBIŁ JEGO PODPIS

  Dodano: 2012-03-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 24 listopada 2010 r. w Zielonej Górze, kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Nadto podczas kontroli drogowej w celu użycia za autentyczny podrobił zezwolenie na odbiór pojazdu z parkingu  strzeżonego, nanosząc w miejscu podpisu osoby uprawnionej do odbioru pojazdu podpis swojego brata.

 • PRZESTĘPSTWA NAJBARDZIEJ UCIĄŻLIWE DLA OBYWATELI W CIENIU WIELKICH SPRAW

  Dodano: 2012-03-23

  W dniu 8 marca w artykule pt. "Upodobania kulinarne powodem kłopotów", wskazywaliśmy naszym Czytelnikom, że działania prokuratorów okręgu zielonogórskiego polegają nie tylko na zwalczaniu przestępczości wysoce zorganizowanej, tej spotykającej się z zainteresowaniem medialnym, ale także ich przedmiotem są sprawy, które kryją się w cieniu tych głośnych, spektakularnych postępowań, a stanowią zdecydowaną większość toczących się w prokuraturach rejonowych postępowań.

 • PRZEZ 4 MIESIĄCE NĘKAŁ MAŁŻEŃSTWO OBELŻYWYMI LISTAMI - ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2012-03-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 6 czerwca do 19 października 2011 r. w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, uporczywie naruszał prywatność kobiety i mężczyzny - małżeństwa , kierując w stosunku do nich korespondencję zawierającą treści o charakterze znieważającym i obelżywym.

 • 20-LATEK KUPIŁ W HOLANDII NARKOTYKI I WWIÓZŁ JE NA TEREN RP- ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2012-03-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 27grudnia 2011 r. do 2 stycznia 2012 r. dokonał wewnątrzwspólnotowego nabycia na terenie Holandii środków odurzających w postaci marihuany, a następnie część z tych narkotyków wwiózł na terytorium RP.

 • OJCIEC GROZIŁ SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA, RANIŁ GO NOŻYCZKAMI A KILKA DNI PÓŹNIEJ UGODZIŁ GO NOŻEM

  Dodano: 2012-03-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58 -letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 grudnia 2011r. w jednym z zielonogórskich mieszkań, działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia syna, zadał mu pchnięcie nożem w klatkę piersiową, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej z uszkodzeniem tętnicy piersiowej wewnętrznej prawej i tamponadą worka osierdziowego, które stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu, w postaci choroby realnie zagrażającej jego życiu. Tym samym oskarżony naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 • JEDNEJ NOCY POPRZEBIJAŁ OPONY W 22 SAMOCHODACH

  Dodano: 2012-03-20

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony jednej nocy, z 9 na 10 grudnia 2010 r. w Zielonej Górze co najmniej 22 razy dokonał uszkodzenia mienia poprzez przebicie każdorazowo wszystkich 4 opon w 22 samochodach.

 • ZARZUT NIEUMYŚLNEGO SPOWODOWANIA WYPADKU KOMUNIKACYJNEGO ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM WOBEC FUNKCJONARIUSZA

  Dodano: 2012-03-20

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie postawiła zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym funkcjonariuszowi Policji, który w nocy 3 października 2011 roku w Zielonej Górze kierował nieoznakowanym samochodem policyjnym, który potrącił mężczyznę przebiegającego przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. W wyniku doznanych obrażeń pieszy zmarł na miejscu. Zdarzenie to miało miejsce, gdy kibice Zielonej Góry świętowali zdobycie tytułu Mistrza Polski przez żużlową drużynę Falubazu.