Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZATRZYMANO SPRAWCÓW KRADZIEŻY KABLI SIECI TELEKOMUNIKACYJNEJ

  Dodano: 2012-08-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze nadzoruje dochodzenie przeciwko trzem mężczyznom w wieku 18, 19 i 28 lat podejrzanym o to, że w dniu 22 sierpnia 2012r. pomiędzy miejscowościami Kiełpin i Jarogniewice zabrali w celu przywłaszczenia element wchodzący w skład sieci telekomunikacyjnej w postaci kabla XzTKMXpwn25x4x0,6 o długości 170 metrów i wartości 2147,10 zł powodując przez to zakłócenie działania tej sieci, czym działali na szkodę Telekomunikacji Polskiej SA Operacyjne Utrzymanie sieci i Usług we Wrocławiu, tj. o czyn z art. 254akk i art. 278§1 kk w zw. z art. 11§2 kk. Mężczyźni zostali zatrzymani przez patrol Policji na miejscu kradzieży miedzy godziną 22.00 - 22.45.

 • KOMUNIKAT DLA MIESZKAŃCÓW WOJEWÓDZTWA LUBUSKIEGO SKŁADAJĄCYCH ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE ZWIĄZANYM Z DZIAŁALNOŚCIĄ SPÓŁKI AMBER GOLD

  Dodano: 2012-08-24

  Okręg zielonogórski. W związku z licznymi pytaniami kierowanymi do Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przez mieszkańców województwa lubuskiego, związanymi z głośną medialnie sprawą działalności spółki Amber Gold, informujemy, że osoby pokrzywdzone działalnością tej instytucji mogą składać zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w każdej jednostce organizacyjnej prokuratury na terenie całej Polski - w godzinach jej urzędowania. Nie obowiązuje w tym zakresie właściwość ze względu na miejsce zamieszkania składających zawiadomienie, ani miejsca popełnienia przestępstwa.  

 • NAUCZYCIEL OBCOWAŁ PŁCIOWO Z MAŁOLETNIĄ UCZENNICĄ

  Dodano: 2012-08-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzydziestoparoletniemu nauczycielowi. Oskarżony w 2012 roku w Zielonej Górze wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, doprowadził małoletnią poniżej lat 15 do poddania się innym czynnościom seksualnym oraz obcowania płciowego w ten sposób, że dotykał i całował jej piersi i narządy płciowe.

 • RECYDYWISTKA UKRADŁA W HIPERMARKECIE KOSMETYKI I ART. SPOŻYWCZE

  Dodano: 2012-08-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 15 czerwca 2012 r. w Zielonej Górze, w jednym z hipermarketów dokonał kradzieży artykułów spożywczych i kosmetycznych na łączną kwotę 262,26 zł.

 • WYŁUDZIŁ PIENIĄDZE POWOŁUJĄC SIĘ NA ZATRUDNIENIE W URZĘDZIE CELNYM

  Dodano: 2012-08-20

  Zielona Góra. W dniu 18 sierpnia 2012r. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji wobec zatrzymanego w dniu 17 sierpnia 2012r. 60 letniego mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 14 sierpnia 2012r. w Zielonej Górze w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził dwie osoby do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie łącznej 4840 zł. Podejrzany wprowadził pokrzywdzonych w błąd co faktu zatrudnienia w Urzędzie Celnym w Kostrzynie oferując im pośrednictwo i pomoc w załatwianiu formalności związanych z zakupem samochodów osobowych w drodze przetargu zorganizowanego przez Urząd Celny w Kostrzynie.  

  Policja i Prokuratura poszukują innych osób, które mogłyby być pokrzywdzone w wyniku przestępczej działalności w/w mężczyzny.

 • SPRZEDAWAŁA NA GIEŁDZIE TOREBKI I PORTFELE Z PODROBIONYMI ZNAKAMI LOUIS VUITTON I BURBERRY

  Dodano: 2012-08-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniej kobiecie. Oskarżona W dniu 29 kwietnia 2012 r. na jednym ze stoisk giełdy towarowej w Zielonej Górze dokonywała obrotu towarami w postaci torebek i portfeli w łącznej ilości 13 sztuk oznaczonych podrobionymi znakami towarowymi firm Louis Vuitton i Burberry.

 • KOLEJNA KRADZIEŻ PRĄDU

  Dodano: 2012-08-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od nieustalonego dnia do 20.06.2012r. w Zielonej Górze, nie mając zawartej z operatorem umowy dostawy energii elektrycznej, dokonał zaboru energii elektrycznej poprzez spięcie przewodów fazowych w skrzynce licznikowej dla mieszkania mieszczącego się na jednym z zielonogórskich osiedli.

 • REMONTOWAŁ MIESZKANIE – UKARDŁ ELEMENTY PIECA I SPRZEDAŁ NA ZŁOM

  Dodano: 2012-08-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 27 kwietnia do 10 maja 2012 r. maja 2012 r. w Zielonej Górze zabrał w celu przywłaszczenia rury miedziane centralnego ogrzewania wraz z częścią wewnętrzną pieca dwufunkcyjnego powodując straty w wysokości 7000 zł na szkodę właściciela urządzenia.

 • POLICYJNE "RĘKAWY" – OGRANICZENIEM WOLNOŚCI CZY NARZĘDZIEM REALIZACJI PRAW I WOLNOŚCI OBYWATELI?

  Dodano: 2012-08-16

  Zielona Góra. Mimo optymistycznych komunikatów umieszczanych nie tylko na naszej stronie internetowej, ale także w mediach, zarówno tych lokalnych jak i ogólnopolskich, wciąż zagadnienie kierowana pod wpływem alkoholu jest problemem na lubuskich drogach. Zauważając potrzebę wdrożenia zdecydowanych działań w ostatnim czasie funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, inspirowani przez prokuratorów, kilkukrotnie zorganizowali akcje "Rękaw", które od kilku lat realizowane są w dużych miastach Polski. Działania te o charakterze czysto kontrolnym, miały zapewnić bezpieczeństwo i stać się narzędziem hamującym zapędy kierowców, którzy pod wpływem alkoholu, także wypitego poprzedniej nocy, siadają za kierownicę.  

 • W NOCY USZKODZIŁ NA OSIEDLOWYM PARKINGU 2 SAMOCHODY NALEŻĄCE DO TEJ SAMEJ KOBIETY

  Dodano: 2012-08-14

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 03/04 czerwca 2012 r. w Zielonej Górze na osiedlowym parkingu niestrzeżonym poprzez wyrwanie przedniej i tylnej wycieraczki oraz uszkodzenia mechanizmu podnoszenia przednich wycieraczek dokonał uszkodzenia samochodu osobowego marki Peugeot, czym spowodował stratę w kwocie 1.199,25zł na szkodę właścicielki auta.