Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZŁOMIARZ UKRADŁ Z POSESJI ALUMINIOWĄ DRABINĘ, ŻEBY SPRZEDAĆ JĄ NA ZŁOM

  Dodano: 2012-05-08

  Zielona Góra - Czerwieńsk. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 23 na 24 lutego 2012 r. w Czerwieńsku, z terenu jednej z posesji dokonał kradzieży drabiny o długości 6 mb wartości 300 zł, czym działał na szkodę właściciela posesji.

 • OGŁOSZENIE - NIEODPŁATNE PRZEKAZANIE SKŁADNIKA MAJĄTKU RUCHOMEGO RENAULT MEGANE

  Dodano: 2012-05-08

  Prokurator Okręgowy informuje, iż dysponuje zbędnym składnikiem rzeczowym majątku ruchomego w postaci pojazdu Renault Megane Classic 1.4, który może stać się przedmiotem nieodpłatnego przekazania.

 • PRZEDSIĘBIORCA UDAREMNIŁ INSPEKTOROWI Z PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY PRZEPROWADZENIE KONTROLI

  Dodano: 2012-05-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 9 stycznia do 26 marca 2012 r. w Zielonej Górze, udaremnił inspektorowi Pracy z Państwowej Inspekcji Pracy, wykonanie czynności służbowej w postaci kontroli dotyczącej prowadzonej przez oskarżonego działalności gospodarczej.

 • MAJÓWKA BEZPIECZNA, ALE LICZNIK ENTUZJASTÓW KIEROWANIA NA PODWÓJNYM GAZIE PRZEKROCZYŁ JUŻ 1000

  Dodano: 2012-05-07

  Prokuratorzy oraz funkcjonariusze policji podsumowali kolejny długi weekend na drogach okręgu zielonogórskiego. W ciągu 10 dni "majowego weekendu" miało miejsce 10 wypadków, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym. O zdarzeniu informowaliśmy w artykule pt. "Motocyklista zginął w czołowym zderzeniu z samochodem osobowym". W dniu 03 maja na drodze Świbna - Jasień kierujący motocyklem Suzuki 26-letni mężczyzna, na łuku drogi zjechał na pas ruchu jadącego z przeciwka samochodu osobowego Fiat Brava doprowadzając do czołowego zderzenia.

 • WNIOSKI O ARESZTY TYMCZASOWE, NAKAZY OPUSZCZANIA LOKALU ORAZ KIEROWANE DO SĄDU AKTY OSKARŻENIA - PROKURATORZY WALCZĄ Z PRZEMOCĄ DOMOWĄ

  Dodano: 2012-05-04

  Zielona Góra. "Będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, poniżał ją, uderzał otwartą ręką po głowie i twarzy, klatce piersiowej i plecach, drapał, szarpał, popychał, dusił trzymając rękoma za szyję i przyciskając do ściany, rzucał w pokrzywdzoną różnymi przedmiotami, groził jej pozbawieniem życia, w tym przy użyciu noża, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę, że zostaną spełnione." To fragment z jednego z wielu zarzutów jakie stawiają sprawcom przemocy domowej prokuratorzy okręgu zielonogórskiego w aktach oskarżenia skierowanych w ostatnim czasie do sądu.

 • KIEROWCA NIE ZAPANOWAŁ NAD PRZYCZEPĄ I DOPROWADZIŁ DO ZDERZENIA Z RENAULT CLIO

  Dodano: 2012-05-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu obywatelowi Litwy. Oskarżony w dniu 20 lipca 2011 roku na drodze krajowej nr 27 Zielona Góra-Nowogród Bobrzański, kierując zespołem pojazdów marki Renault Premium z przyczepą podczas pokonywania łuku drogi utracił panowanie nad przyczepą, na skutek, czego zjechała w niekontrolowany sposób na lewą część jezdni, a następnie uderzyła w nadjeżdżający z przeciwka samochód marki Renault Clio.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE PECHOWEJ DROGI

  Dodano: 2012-05-02

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze, w dniu 28 kwietnia 2012 roku, wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego narażenia użytkowników drogi krajowej nr 27, na odcinku Zielona Góra-Nowogród Bobrzański, przez funkcjonariuszy publicznych, reprezentujących zarządcę drogi, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, w wyniku zaniechania wykonania prac drogowych na omawianym odcinku drogi, w celu poprawy stanu jej bezpieczeństwa.  

 • DOPUSZCZAŁ SIĘ INNYCH CZYNNOŚCI SEKSUALNYCH WOBEC SWOJEJ MAŁOLETNIEJ CÓRKI ORAZ ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ

  Dodano: 2012-04-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w okresie od 2009 roku do 13 grudnia 2011 roku w jednej z podzielonogórskich miejscowości, wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu dopuścił się wobec małoletniej poniżej lat 15 innych czynności seksualnych oraz, że w okresie od stycznia 2008 roku do 13 grudnia 2011 roku w znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną oraz córkami, a w dniu 13 grudnia 2011 roku rzucił szklaną ławę na nogi swojej żony, czym spowodował u niej obrażenia naruszające czynności narządu ciała na czas poniżej 7 dni.

 • KOLEJNI OSKARŻENI W SPRAWIE ZAMIESZEK ZIELONOGÓRSKICH

  Dodano: 2012-04-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, kontynuując postępowanie w sprawie zamieszek zielonogórskich dniu 3 października 2012 roku, po finałowym meczu ligi żużlowej, skierował do sądu kolejny akt oskarżenia przeciwko 6 uczestnikom tych zamieszek. Oskarżeni to mężczyźni w wieku od 19 do 37 lat. Wszystkim mężczyznom prokurator zarzucił czynny udział w zbiegowisku publicznym. Ponadto czterej mężczyźni, w wieku 37 lat, 24, 22 i 19 lat, zostali oskarżeni o czynną napaść na funkcjonariuszy policji. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut wywierania przemocą wpływu na czynności urzędowe policji, a kolejny - znieważenie funkcjonariuszy policji.

 • ZADAŁ POKRZYWDZONEMU CIOS, KTÓRY ZŁAMAŁ MU PODWÓJNIE ŻUCHWĘ

  Dodano: 2012-04-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu w dniu 26 stycznia 2012 r. w Będowie, uderzył pokrzywdzonego pięścią w twarz, powodując u niego podwójne złamanie żuchwy, a tym samym naruszenie narządów ciała oraz rozstrój zdrowia trwający powyżej dni 7.