Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • OJCIEC OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD 3 TYGODNIOWYM NOWORODKIEM I NIEPEŁNOSPRAWNĄ KONKUBINĄ

  Dodano: 2013-01-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 17 października 2012 r. do 2 listopada 2012 r. w Zielonej Górze, znęcał się fizycznie ze szczególnym okrucieństwem nad noworodkiem, w ten sposób, iż rzucał dzieckiem o łóżko, szarpał za kocyk, na którym leżało dziecko, unieruchamiał dziecku ręce uniemożliwiając mu poruszanie się, uderzał z całą siłą ręką w plecy dziecka, a w dniu 2 listopada 2012 r. spowodował u dziecka obrażenia w postaci złamania trzonu kości udowej lewej naruszające czynności narządów ciała na czas powyżej dni 7. O sprawie pisaliśmy w Aktualnościach z dnia 08.11.2012 r.

 • 38-LATEK KOPAŁ, SZARPAŁ I BIŁ PO GŁOWIE SWOJĄ KONKUBINĘ

  Dodano: 2013-01-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 38-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresie od stycznia 2010r. do dnia 16 października 2012r. w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie oraz fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że będąc w stanie po spożyciu alkoholu wszczynał awantury, podczas których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, poniżał ją, groził pozbawieniem życia, szarpał za odzież, popychał, uderzał pięściami oraz otwarta dłonią po głowie i ciele, kopał, zabraniał korzystania ze sprzętów gospodarstwa domowego, niszczył wyposażenie mieszkania.

 • 61-LATEK UDERZYŁ W TWARZ LEKARZA UDZIELAJĄCEGO MU POMOCY

  Dodano: 2013-01-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 02.11.2012 roku w Zielonej Górze, poprzez uderzenie pięścią w twarz dokonał naruszenia nietykalności cielesnej lekarza Pogotowia Ratunkowego, a także odepchnął ratownika medycznego, podczas i związku z wykonywaniem przez nich obowiązków służbowych, polegających na podjęciu w stosunku do pacjenta medycznych czynności ratunkowych.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD OJCEM, SIOSTRĄ I MAŁOLETNIM SIOSTRZEŃCEM

  Dodano: 2013-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 40-letniego mężczyzny. Oskarżony w okresach od stycznia 2009 roku do 16 listopada 2011roku, od 14 lutego 2012 roku do 11 sierpnia 2012 roku oraz od 25 września 2012 roku do 12 listopada 2012 roku w Czerwieńsku, znęcał się psychicznie i fizycznie nad ojcem, siostrą oraz małoletnim siostrzeńcem w ten sposób, że wyzywał ich słowami wulgarnymi, szarpał, popychał, a także groził pozbawieniem życia i spaleniem domu.

 • OSZUST PRZYWŁASZCZYŁ MASZYNY WARTE 100 000 ZŁ

  Dodano: 2013-01-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 30 marca 2012 roku do 15 kwietnia 2012 roku w Zielonej Górze, dokonał przywłaszczenia maszyn w postaci: żłobiarki, wyginarki i zgrzewarki przemysłowej o łącznej wartości 100 000 złotych, na szkodę właściciela maszyn.

 • ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE NAD ŻONA I CÓRKĄ. ŻONĘ WIĄZAŁ, SZARPAŁ, KOPAŁ

  Dodano: 2013-01-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy skierował do sądu wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 47-letniego mężczyzny, który w okresie od 1 września do 16 stycznia 2013 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał ją, szarpał, popychał, kopał po całym ciele, groził pozbawieniem życia oraz znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką w ten sposób, że wyzywał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychał, bił ręką po głowie.

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC MISTRZA SIECI GAZOWEJ W SPRAWIE WYBUCHU GAZU NA ZIELONOGÓRSKIM OSIEDLU

  Dodano: 2013-01-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie - mistrzowi sieci gazowej, który jako osoba odpowiedzialna za modyfikację stacji redukcyjnej gazu poprzez nieprawidłowe połączenie elementów konstrukcyjnych stacji i użycie nieprawidłowych materiałów, doprowadził do funkcjonowania wadliwej stacji redukcyjnej, której nieprawidłowa praca doprowadziła do przekazania do linii przesyłowych gazu o zbyt wysokim ciśnieniu, co spowodowało w konsekwencji rozszczelnienie instalacji gazowej w sieci dostarczającej gaz do odbiorców indywidualnych, skutkujące nieumyślnym sprowadzeniem zdarzenia zagrażającego życiu, zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach mającego postać zaistniałego w dniu 30 listopada 2010r. wybuchu przestrzennego gazu ziemnego w jednym z bloków na os. Pomorskim. O sprawie pisaliśmy w art. Śledztwo w sprawie awarii sieci gazowej.

 • POMIMO WYROKU SĄDU NIE STAWIŁ SIĘ W KMP PODCZAS MECZU ŻUŻLOWEGO – IMPREZY MASOWEJ

  Dodano: 2013-01-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 października 2012r. nie zastosował się do obowiązku osobistego stawiennictwa w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze, w czasie trwania meczu żużlowego pomiędzy drużynami Unibax Toruń i ZKŻ Falubaz Zielona Góra, orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze wyrokiem z sierpnia 2010r., w związku z zakazem wstępu na mecze żużlowe na terenie całego kraju z udziałem klubu ZKŻ Falubaz.

 • ABY OTRZYMAĆ III TRANSZĘ ŚRODKÓW Z ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO SFAŁSZOWAŁ DOKUMENTY

  Dodano: 2013-01-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w czerwcu 2012 r. w Zielonej Górze, działając z góry powziętym zamiarem, w celu uzyskania zapłaty pieniędzy dla reprezentowanej przez siebie firmy budowlanej, od instytucji dysponującej środkami publicznymi, pochodzącymi z zamówienia publicznego, a także w celu realizacji jednego z warunków koniecznych umowy z 2011 r. zawartej pomiędzy jego firmą a tą instytucją polegającego na uzależnieniu wypłaty kolejnej transzy pieniędzy pochodzących z zamówienia publicznego od udokumentowania przez stronę umowy zapłaty wynagrodzenia dla podwykonawców, posłużył się jako autentycznymi, przerobionymi przez siebie dokumentami, przesyłając je do centrali inwestora drogą elektroniczną oraz za pośrednictwem firmy kurierskiej.

 • STUDENT HISTORII WYŁUDZIŁ 830 ZŁ ZA MOŻLIWOŚĆ REPREZENTOWANIA PRZED WSZYSTKIMI SĄDAMI

  Dodano: 2013-01-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, studentowi I roku historii. Oskarżony w okresie od 29 lutego do 5 marca 2012 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej pod pretekstem reprezentowania przed wszystkimi sądami oraz wykonywania czynności sądowy i pozasądowych wprowadził w błąd ustalonego mężczyznę co do zamiaru i możliwości wywiązania się z ustnych zobowiązań i w formie zaliczek doprowadził do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 830 zł.