Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 35-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH PIESZEGO

  Dodano: 2014-10-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 25 marca 2014r. w Zielonej Górze na ul. Dworcowej, kierując samochodem marki Ford Mondeo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności w obrębie przejścia dla pieszych i w następstwie tego potrącił pieszego, przechodzącego na wyznaczonym przejściu dla pieszych.
  W wyniku uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci stłuczenia głowy z raną tłuczoną oraz skręcenia prawego kolana, które to obrażenia naruszały prawidłowe czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni.

 • RECYDYWISTA RZUCAŁ W ŻONĘ KAMIENIAMI I UDERZAŁ JĄ MIOTŁĄ

  Dodano: 2014-10-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2012 roku do 10 lipca 2014 roku w jednej z podzielonogorskich miejscowości, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną poprzez wszczynanie awantur, wyzywania słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krytykowanie, grożenie uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia, popychanie, niszczenie mienia w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, uderzanie miotłą, rzucanie kamieniami, zakłócanie spoczynku nocnego.

 • GROZIŁ ŻONIE ZGWAŁCENIEM, WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, STRASZYŁ PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2014-10-10

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od kwietnia 2014r do 10 czerwca 2014r w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną  w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją  obelżywymi słowami, groził pozbawieniem życia i zgwałceniem, groził przy użyciu noża , nękał, popychał, szarpał i wyganiał z domu.

 • "SPRAGNIENI" RECYDYWIŚCI WŁAMALI SIĘ DO...AUTOMATU Z NAPOJAMI, Z KTÓREGO ZABRALI 95 BUTELEK Z PICIEM

  Dodano: 2014-10-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie i 31-letniej kobiecie. Oskarżeni w nocy z 22/23 czerwca 2014r. w Zielonej Górze, na ulicy Ptasiej, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży z włamaniem do automatu z napojami po uprzednim ukręceniu kłódki zabezpieczającej, skąd dokonali kradzieży 99 butelek i puszek z napojami o łącznej wartości 286,31 zł na szkodę właściciela automatu.

 • DOKONAŁA KRADZIEŻY ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA PONAD 2900 ZŁ

  Dodano: 2014-10-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 67-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 25 listopada 2013 roku do 28 maja 2014 roku w budynku mieszkalnym położonym w podzielonogorskiej  miejscowości, dokonała kradzieży energii elektrycznej, w ten sposób, że do l fazy instalacji zasilającej znajdującej się przed urządzeniem pomiarowym w postaci licznika, podłączyła urządzenia elektryczne znajdujące się w budynku, czym doprowadziła do poboru energii elektrycznej w wysokości 2928,80 zł bez jej rejestracji.

 • RZUCAŁ ŻONĄ O ZIEMIĘ, UDERZAŁ W JEJ GŁOWĘ TELEFONEM, DUSIŁ I PONIŻAŁ

  Dodano: 2014-10-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  41-letniemu mężczyźnie.

 • MECHANIK OSZUKAŁ KLIENTA BIORĄC PIENIĄDZE ZA NAPRAWĘ, KTÓREJ NIE WYKONAŁ

  Dodano: 2014-10-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie - mechanikowi samochodowemu.

 • PRZYWŁASZCZYŁA ZNALEZIONĄ W SKLEPIE REKLAMÓWKĘ Z ZAKUPAMI WARTOŚCI 459 ZŁ

  Dodano: 2014-09-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej kobiecie - pielęgniarce. Oskarżona  6 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze, w galerii handlowej, w jednym ze sklepów przywłaszczyła znalezioną siatkę z zakupami wartości 459,80 zł, należąca do klienta sklepu.

 • ARESZT DLA SPRAWCY KRADZIEŻY ZŁOTYCH ŁAŃCUSZKÓW NA SZKODĘ 14 KOBIET

  Dodano: 2014-09-26

  Zielona Góra. W nawiązaniu do informacji z 19 września 2014 r. pt. "PODBIEGAŁ DO STARSZYCH KOBIET I ZRYWAŁ IM Z SZYI ZŁOTE ŁAŃCUSZKI" ... informujemy, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 19-letniego sprawcy kradzieży złotych łańcuszków z ozdobami na szkodę 14 osób (starsze kobiety), na łączną kwotę ponad 16.000 zł.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU NA ULICY UDERZYŁ W TWARZ ŁAMIĄC POKRZYWDZONEMU SZCZĘKĘ

  Dodano: 2014-09-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 10 marca 2014 r. w Zielonej Górze, działając publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego uderzył pięścią w twarz pokrzywdzonego powodując u niego naruszenie narządów ciała.