Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • GROZIŁ KOBIETOM POZBAWIENIEM ŻYCIA, PO CZYM JEDNĄ Z NICH UDERZYŁ PIĘŚCIĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2013-05-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 26-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 9 lipca 2010 r. w podzielonogórskiej miejscowości groził pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała 2 kobietom, a groźby te wzbudziły w nich obawę spełnienia.

 • 34- LATEK KIEROWAŁ NA S3 POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO – NIE PO RAZ PIERWSZY

  Dodano: 2013-05-09

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia stosunku do 34-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 15 czerwca 2012 r. na trasie S 3 Zielona Góra - Nowa Sól kierował samochodem m-ki BMW pod wpływem środka odurzającego będąc uprzednio skazanym za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego.

 • W SYLWESTRA UKRADŁ ZE SKLEPU 6 SMARTFONÓW O ŁĄCZNEJ WARTOŚCI PONAD 10 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-05-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono kradzieże z włamaniem do sklepów ze sprzętem RTV AGD i kradzieże markowych telefonów.

 • NIEBIESKA TARCZA – KONFERENCJA NA TEMAT PRZEMOCY W RODZINIE

  Dodano: 2013-05-08

  Zielona Góra. W dniu wczorajszym, tj. 07 maja 2013 roku Prokuratura Okręgowa i Rejonowa w Zielonej Górze zorganizowała konferencję pod tytułem: "Prawnokarne i cywilnoprawne aspekty przeciwdziałania przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim". Narada była elementem zainicjowanego przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze programu Niebieska Tarcza - Prokuratura Przeciw Przemocy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele ośrodków pomocy społecznej z Zielonej Góry i powiatu zielonogórskiego, sędziowie, kuratorzy sądowi, przedstawiciele placówek oświatowych i organizacji pozarządowych zajmujących się pomocą niesioną ofiarom przemocy domowej, przedstawiciele Uniwersytetu Zielonogórskiego i Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

 • GROZIŁ CÓRCE I SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2013-05-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 07 kwietnia 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, będąc w stanie nietrzeźwości przy użyciu noża groził swojemu synowi pozbawieniem życia lub zdrowia, czym wzbudził w nim uzasadnioną obawę, że groźba ta zostanie spełniona.

 • ARESZT DLA 48-LATKA PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ, SIOSTRĄ I SIOSTRZENICAMI

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 48-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 2008 r. do 24 kwietnia 2013 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.

 • LUBUSKA NIEBIESKA TARCZA - SPOTKANIE W KMP W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, iż w dniu 07 maja 2013r. o godzinie 10.00 odbędzie się, organizowane przez Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze spotkanie poświęcone "Prawnokarnym i cywilnoprawnym aspektom przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Powiecie Zielonogórskim". Spotkanie to jest elementem zainicjowanego przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze programu Lubuska Niebieska Tarcza i wezmą w nim udział przedstawiciele Sądu, Policji, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych instytucji zajmujących się świadczeniem pomocy pokrzywdzonym. Spotkanie odbędzie się w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów - sala narad II piętro.

 • ARESZT DLA 60-LATKI PODAJĄCEJ SIĘ ZA DZIENNIKARKĘ I WYŁUDZAJĄCEJ USŁUGI HOTELOWE- APEL DO POKRZYWDZONYCH

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 60-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podając się za dziennikarkę stacji telewizyjnej TVN S.A - wyłudziła usługi hotelowe w miastach takich jak: Zielona Góra, Zakopane, Zamość, Szczecin i Łódź, wprowadzając w błąd co do zamiaru uiszczenia zapłaty za usługę hotelową. Na chwilę obecną wartość tych usług przekroczyła 11 tys zł.

 • POBICIE KIBICÓW

  Dodano: 2013-05-02

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zatrzymaniu 5 mężczyzn - prawdopodobnie kibiców zielonogórskiej drużyny żużlowej - podejrzanych o to, że w dniu 27 kwietnia 2013 roku z Zielonej Górze dokonali pobicia 4 mężczyzn - kibiców leszczyńskiej drużyny oraz uszkodzenia samochodu osobowego marki Fiat Punto.

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA 22-LATKA, KTÓRY UGODZIŁ MĘŻCZYZNĘ NOŻEM

  Dodano: 2013-04-29

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 27 kwietnia w Zielonej Górze. Jak ustalono, 22-letni mężczyzna działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego ugodził go nożem w szyję. Podejrzany jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na samoobronę pokrzywdzonego i natychmiastowe udzielenie mu pomocy medycznej.