Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PRZEMOC W RODZINIE: SZARPAŁ, UPOKARZAŁ CÓRKI ORAZ BYŁĄ ŻONĘ

  Dodano: 2013-12-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 14 grudnia 2011r. do 01 czerwca 2013r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żoną oraz dwoma córkami w wieku 14 i 16 lat.

 • WYLAŁ KONKUBINIE NALEWKĘ - UGODZIŁA GO ZA TO NOŻEM

  Dodano: 2013-12-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniej kobiecie. Oskarżonej zarzucono, że w dniu 7 października 2013 roku, w jednym z zielonogórskich mieszkań, działając w zamiarze pozbawienia życia pokrzywdzonego ugodziła go nożem w klatkę piersiową, czym spowodowała u niego ranę kłutą lewej przedniej ściany klatki piersiowej, stanowiącą ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, lecz zamierzonego celu nie osiągnęła z uwagi na interwencję ich syna oraz udzieloną pomoc lekarską.

 • UDERZAŁ ŻONĘ W GŁOWĘ RĘKOJEŚCIĄ BAGNETU

  Dodano: 2013-12-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 10 maja do dnia 25 września 2013 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że zakłócał jej spoczynek nocny świecąc latarką w oczy, trzaskał drzwiami, poniżał ją zdejmując z niej ubranie, znieważał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, szturchał ją, popychał, szarpał, bił rękoma po twarzy i groził jej pozbawieniem życia.

 • PROBLEMY RODZINNE PRZYCZYNĄ SAMOPODPALENIA

  Dodano: 2013-12-10

  Zielona Góra. W dniu wczorajszym zielonogórska Policja została zawiadomiona o bulwersującym fakcie oblania 27-letniego przechodnia benzyną i podpalenia. Wezwani na miejsce funkcjonariusze Policji podjęli działania, wezwano karetkę, a mężczyznę hospitalizowano.

 • WYŁUDZIŁ LEASINGI OPERACYJNE NA KWOTĘ PONAD 292 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-12-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 grudnia 2011 roku w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonym osobami, doprowadził pracowników jednej z wrocławskich firm leasingowych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem znacznej wartości w postaci dwóch samochodów wartych 184 tys. zł. Oskarżony reprezentując spółkę zawarł z leasingiem dwie umowy leasingu operacyjnego, których przedmiotem były te pojazdy, po uprzednim wprowadzeniu w błąd pracowników tej spółki co do zamiaru i możliwości uiszczania czynszu leasingowego, czym działał na szkodę leasingodawcy.

 • SKSEROWAŁ BILET NA ZIELONOGÓRSKĄ NOC KABARETOWĄ I SPRZEDAWAŁ JEGO KOPIE JAKO ORYGINALNE

  Dodano: 2013-12-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w lipcu 2013 r. oszukał co najmniej 7 osób sprzedając im fałszywe bilety na "Zielonogórską Noc Kabaretową", po uprzednim wprowadzeniu tych osób w błąd co możliwości wstępu na tę imprezę na podstawie sprzedanych im biletów. Oskarżony wyłudził w ten sposób od pokrzywdzonych 580 zł.  

 • PRACOWNIK DOZNAŁ CIĘŻKIEGO KALECTWA – OSKARŻENI PREZES SPÓŁKI I KIEROWNIK ZMIANY

  Dodano: 2013-12-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 41 i 54 lat. Pierwszemu z nich zarzucono, że w dniu 21 marca 2013 r. w Zielonej Górze, pełniąc obowiązki prezesa zarządu spółki - jednego z Zakładów Pracy Chronionej i będąc odpowiedzialnym za przestrzeganie przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, pomimo wydania decyzji przez Inspektora Państwowej Inspekcji Pracy w Zielonej Górze, o zakazie używania włączników nożnych służących do sterowania prasami, w sytuacji stosowania narzędzi otwartych, w których odległość pomiędzy elementami stempla i matrycy wynosi więcej niż 6 mm, nie zastosował się do decyzji i dopuścił pokrzywdzonego do pracy na prasie z nieprawidłowo zamontowanym wyłącznikiem nożnym.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ. INTERWENIUJĄCĄ FUNKCJONARIUSZKĘ UDERZYŁ W TWARZ

  Dodano: 2013-12-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2008r. do 28 lipca 2013r., w podzielonogórskiej miejscowości znęcał się psychicznie nad członkami swojej najbliższej rodziny poprzez wszczynanie awantur pod wpływem alkoholu oraz wyzywanie ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe. Nadto w dniu 28 lipca 2013r., naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Policji - kobiety, poprzez uderzenie ją ręką w twarz, podczas i w związku z wykonywaniem przez nią obowiązków służbowych.

 • NIECODZIENNY ŁUP ZŁODZIEJA - UKRADŁ WYPOSAŻENIE KUCHNI WARTOŚCI 16 600 ZŁ

  Dodano: 2013-12-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 31 sierpnia 2013 roku do 2 września 2013 roku w Zielonej Górze dokonał kradzieży z jednego z zielonogórskich mieszkań mebli kuchennych wraz z wyposażeniem w postaci okapu, zmywarki, piekarnika, płyty ceramicznej zlewozmywaka, drzwi wejściowych wraz z ościeżnicami oraz paneli podłogowych i innych elementów wszystko o łącznej wartości 16.600 zł na szkodę właścicieli mieszkania.  

 • GROZIŁ NOŻEM FUNKCJONARIUSZOM POLICJI BO NIE CHCIAŁ WRÓCIĆ DO ARESZTU ŚLEDCZEGO

  Dodano: 2013-12-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniego mężczyźnie. Oskarżony 23 sierpnia 2013 roku w Przylepie, w celu zmuszenia dwóch funkcjonariuszy Policji do zaniechania prawnej czynności służbowej polegającej na jego zatrzymaniu groził im uszkodzeniem ciała przy użyciu noża.