Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • STWORZYŁ FAŁSZYWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ BANKU I UKRADŁ Z KONTA JEDNEGO Z KLIENTÓW PONAD 23 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-03-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 września 2011 r. w Legnicy, po uprzednim uzyskaniu informacji do której nie był uprawniony posługując się oprogramowaniem w postaci fałszywej strony internetowej jednego z banków, z rachunku bankowego należącego do pokrzywdzonego zabrał mu pieniądze w kwocie 23 702 zł.

 • PREZES ZARZĄDU PRZYWŁASZCZYŁA OMYŁKOWO PRZELANE NA KONTO JEJ SPÓŁKI PONAD 11 TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-03-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniej kobiecie. Oskarżona w marcu 2012 r. w Zielonej Górze, będąc osobą uprawnioną do podejmowania decyzji finansowych w spółce- prezesem zarządu, przywłaszczyła dwukrotnie omyłkowo przelane w styczniu i marcu 2012 r. przez inną spółkę na konto jej spółki pieniądze w łącznej wysokości 11 362,09 zł.

 • MATKA RZUCAŁA NIEMOWLĘCIEM, DUSIŁA GO, GROZIŁA MU ZABÓJSTWEM

  Dodano: 2013-03-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniej kobiecie. Oskarżona w nieustalonym okresie do 11 lipca 2012 r. znęcała się psychicznie i fizycznie nad swoim synem w ten sposób, że krzyczała na niego, znieważała słowami obelżywymi, groziła pozbawieniem życia, rzucała na łóżko, potrząsała synem z dużą siłą, dusiła poprzez narzucenia kocyka na twarz i przyciśnięcie, rzucała nosidełkiem, w którym było dziecko o blat kuchenny.

 • PO CAŁONOCNEJ AKCJI POSZUKIWAWCZEJ ODNALEZIONO 3-LETNIĄ DZIEWCZYNKĘ. PROKURATURA WSZCZĘŁA POSTĘPOWANIE

  Dodano: 2013-03-05

  Zielona Góra - Nowogród Bobrzański. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 01 marca w jednej z miejscowości gminy Nowogród Bobrzański. Tego dnia około godziny 16:30 zaginęła trzyletnia dziewczynka, która oddaliła się od opiekunów w nieznanym kierunku.

 • WYSŁAŁ POKRZYWDZONEJ 90 SMS-ÓW ZAWIERAJĄCYCH GROŹBY I ZNIEWAGI

  Dodano: 2013-03-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 17 kwietnia 2012r. do 13 grudnia 2012r. w Zielonej Górze w krótkich odstępach czasu wysyłając do pokrzywdzonej 90 wiadomości tekstowych zawierających teksty gróźb i zniewagi wzbudził w pokrzywdzonej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia.

 • WŁAMAŁ SIĘ DO BAKU CIĘŻARÓWKI I UKRADŁ 300 LITRÓW PALIWA

  Dodano: 2013-02-28

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie o d17 do 18 listopada 2012 r. w Zielonej Górze, po uprzednim wyłamaniu korka wlewu paliwa w samochodzie ciężarowym marki Scania dokonał kradzieży paliwa w ilości 300 litrów wartości 1900 zł, na szkodę właściciela pojazdu.

 • W CELU WYMUSZENIA ZWROTU WIERZYTELNOŚCI GROZIŁ ZNAJOMEMU USZKODZENIEM CIAŁA I POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2013-02-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od marca 2012 r. do 16 stycznia 2013 r. w Zielonej Górze, wielokrotnie stosował wobec pokrzywdzonego groźby pozbawienia życia i spowodowania uszkodzeń ciała, w celu wymuszenia od niego zwrotu wierzytelności, działając tym samym na jego szkodę.

 • PODSUMOWANIE 2012 ROKU W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2013-02-27

  Prokuratura Okręgowa. W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa poświęcona omówieniu stanu bezpieczeństwa obywateli na terenie kognicji prokuratur okręgu zielonogórskiego. W konferencji uczestniczyli Prokurator Okręgów w Zielonej Górze - dr Alfred Staszak, Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze - Robert Kmieciak oraz Zastępca Prokuratora Rejonowego w Żarach - Robert Brzeziński.

 • WYRODNY SYN DUSIŁ MATKĘ W CELU ZERWANIA Z JEJ SZYI ZŁOTEGO ŁAŃCUSZKA

  Dodano: 2013-02-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony , w okresie od maja do 23 listopada 2012roku w Zielonej Górze,będąc pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał ją słowami uznanymi powszechnie za obraźliwe, szarpał, popychał, dusił i groził pozbawieniem życia, a groźba ta wzbudziła w niej uzasadniona obawę, że będzie spełniona, uderzał nadto rękoma po twarzy i całym ciele.

 • KASJERKA ZABRAŁA DO DOMU KARTĘ ZBLIŻENIOWĄ KLIENTA – JEJ SYN ZROBIŁ SOBIE NA NIĄ ZAKUPY

  Dodano: 2013-02-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 2 osób: 57 - letniej matki i jej 35-letniego syna. Oskarżona, będąc kasjerką w jednej z sieci hipermarketów, w dniu 1 grudnia 2012 r. przywłaszczyła  pozostawioną przez klienta zbliżeniową kartę bankomatową - a jej syn się nią posłużył.