Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZNIEWAŻAŁ WULGARYZMAMI APLIKANTÓW I FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ

  Dodano: 2014-08-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 maja 2014 r. w Zielonej Górze , znieważył 2 funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz 3 aplikantów :2 mężczyzn i kobietę, używając w stosunku do nich słów wulgarnych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

 • PRACODAWCA NIE WYPŁACIŁ TRZEM SWOIM PRACOWNIKOM OK. 40 000 ZŁ NALEŻNOŚCI ZA PRACĘ

  Dodano: 2014-08-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że od marca 2013 r. do 17 czerwca 2014 r. będąc zobowiązanym wyrokiem Sądu Rejonowego Wydział IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze z  lutego 2013r.  do wypłaty ustalonych kwot pieniędzy, nie wykonał tego obowiązku w stosunku do 3 swoich pracowników na łączną kwotę około 40 000 zł.

 • PROKURATOR USTALA CO BYŁO PRZYCZYNĄ ZGONU 26 LETNIEGO MĘŻCZYZNY NA BASENIE CRS W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2014-08-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku do którego doszło w dniu 10 sierpnia 2014 r. około godziny 17.05 na terenie basenu Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Zielonej Górze przy ulicy Sulechowskiej, gdzie zgłoszono zgon mężczyzny.

 • 38-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, GROZIŁ IM SPALENIEM DOMU

  Dodano: 2014-08-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że okresie w okresie od 17 kwietnia 2013r. do 5 marca 2014 r.,  w jednej z podzielonogórskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Oskarżony będąc najczęściej pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał rodziców słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał ich,  groził pozbawieniem życia oraz spaleniem domu, uniemożliwiał im spoczynek nocny, popychał i szarpał. Sprawca swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • ZŁOŻYŁ W URZĘDZIE MIASTA NIERZETELNE OŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI SĄDOWEJ CELEM OTRZYMANIA LICENCJI

  Dodano: 2014-08-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że będąc prawomocnie skazanym przez Sąd Rejonowy Zielonej Górze wyrokiem z maja 2011 roku, w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Zielonej Górze postępowania w przedmiocie udzielenia licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego, złożył fałszywe oświadczenie o nie karalności sądowej, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

 • 47 LETNI MĘŻCZYZNA UDERZAJĄC W OKO SPOWODOWAŁ CIĘŻKIE KALECTWO KOBIETY

  Dodano: 2014-08-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono że 25 sierpnia 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, uderzając pokrzywdzoną pięścią w okolicę prawego oka spowodował u niej obrażenia w postaci urazowego podspojówkowego pęknięcia prawej gałki ocznej ze zwichnięciem soczewki i krwawieniem do gałki ocznej, stanowiących ciężki uszczerbek na jej zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa.

 • KIERUJĄCY CIĄGNIKIEM ROLNICZYM 29-LATEK ROZBIJAŁ JADĄCE PRZECIWNYM PASEM RUCHU SAMOCHODY

  Dodano: 2014-08-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 4 sierpnia 2014 roku ok godziny 9.40 na drodze Zawada-Cigacice w pobliżu Zielonej Góry. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 29-letni mężczyzna, kierując ciągnikiem rolniczym marki "Maseey Ferguson" z zamocowanym zestawem wertykulatora talerzowego dokonał uszkodzenia 6 pojazdów, w tym 1 autobusu.

 • DWUKROTNIE USIŁOWAŁ WYŁUDZIĆ ODSZKODOWANIE W KWOCIE PONAD 30 TYS. ZŁ OD RÓŻNYCH FIRM UBEZPIECZENIOWYCH

  Dodano: 2014-08-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że okresie od 9 stycznia do 6  lutego 2014 roku  Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, związku z prowadzoną likwidacją szkody komunikacyjnej usiłował doprowadzić jedną z  firm ubezpieczeniowych Centrum Likwidacji Szkód w Zielonej Górze do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 17 520,93 zł, tytułem wypłaty nienależnego odszkodowania komunikacyjnego.

 • ZOSTAŁ NAPADNIĘTY I POBITY, GDY WRACAŁ NOCĄ Z KRĘGIELNI

  Dodano: 2014-08-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 25 lat. Oskarżonym zarzucono, że w nocy 1 lutego 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego kopiąc go w głowę i plecy. W wyniku zadawanych ciosów pokrzywdzony doznał obrażeń ciała, które narażały go na bezpośrednie niebezpieczeństwo wystąpienia uszczerbku na zdrowiu.

 • FUNKCJONARIUSZE STRAŻY MIEJSKIEJ WYSTAWIALI MANDATY ZA PRĘDKOŚĆ PO TERMINIE – PROKURATOR PRZEDSTAWIL IM 198 ZARZUTÓW

  Dodano: 2014-08-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn w wieku 64 i 48 lat, byłych funkcjonariuszy Straży Miejskiej.  Prokurator zarzucił oskarżonym, że będąc funkcjonariuszami tej służby w jednej z podzielonogórskich miejscowości, przekroczyli swoje uprawnienia w ten sposób, że karali kierujących pojazdami - mandatami karnymi za to, że przekroczyli oni dozwoloną prędkość jazdy. Fakt ten został zarejestrowany przy pomocy urządzenia kontrolno - pomiarowego (fotoradaru), przy czym ukaranie mandatem nastąpiło po upływie 30-dniowego terminu określonego w postępowaniu mandatowym, pomimo iż w takim wypadku powinni byli sporządzić wniosek o ukaranie do sądu, co skutkowałoby tym, że grzywna wbrew przepisom zasiliła budżet gminy. Działali oni tym samym na szkodę Skarbu Państwa.