Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DWÓCH MĘŻCZYZN DOKONAŁO ROZBOJU, KRADNĄC TELEFON KOMÓRKOWY

  Dodano: 2015-04-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 23 i 20 lat. Oskarżeni w sierpniu 2014 r. w Zielonej Górze, dokonali napaści na pokrzywdzonego, uderzając go w klatkę piersiową i w twarz, czym doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy marki LG o wartości 500 zł.

 • ZŁODZIEJE UKRADLI Z HIPERMARKETU BUDOWLANEGO 5 TAŚM LEDOWYCH

  Dodano: 2015-04-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniej kobiecie i 34 letniemu mężczyźnie. Oskarżeni w dniu 31 stycznia 2014 roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu zabrali w celu przywłaszczenia z hipermarketu budowlanego w Zielonej Górze 5 sztuk taśm ledowych wraz z pilotem o łącznej wartości 995 złotych na szkodę sklepu.

 • 23-LATEK OSKARŻONY O KRADZIEŻ W BERLINIE 2 WARTOŚCIOWYCH MOTOCYKLI

  Dodano: 2015-04-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 23 i 21 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od 5 do 7 lipca 2012 roku, w Berlinie na terenie Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, zabrał w celu przywłaszczenia motocykl m-ki BMW o wartości 8.000 Euro, oraz motocykl m-ki Kawasaki o wartości 4000 Euro czym działał na szkodę 2 obywateli Niemiec.

 • NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2015-04-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który 07 września 2014 r. na trasie K-27 kierując samochodem marki Mazda, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc z nadmierną prędkością, nie zachował szczególnej ostrożności na łuku drogi w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo w wyniku czego pasażerka tego samochodu doznała obrażeń ciała w postaci urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu oraz złamania kości udowej i złamania kości łokciowej, które to obrażenia naruszyły czynności ciała na okres powyżej 7 dni.

 • UDERZYŁ POKRZYWDZONĄ, ZABRAŁ JEJ TOREBKĘ I USIŁOWAŁ WYPŁACIĆ 1300 ZŁ Z BANKOMATU

  Dodano: 2015-04-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który 05.10.2014 r. w Zielonej Górze kilkakrotnie uderzył pokrzywdzoną w twarz doprowadzając ją w ten sposób do stanu bezbronności i powodując przy tym u niej obrażenia ciała w postaci złamania masywu jarzmowo-oczołodołowo-szczękowego z przemieszczeniem, a następnie zabrał jej torebkę z zawartością dowodu osobistego, karty bankomatowej, telefonu komórkowego marki Samsung, kluczy do mieszkania, portfela, oraz karty zgranej rodziny, powodując straty w wysokości 700 zł.

 • NIE ZGŁOSILI WNIOSKU O UPADŁOŚĆ SPÓŁKI

  Dodano: 2015-04-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze, skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom w wieku 60 i 44 lata, które od 24 kwietnia 2009 r do 26 kwietnia 2010 r. oraz w okresie od 26 kwietnia 2010 r. do 06 czerwca 2014 r. w Zielonej Górze nie zgłosiły wniosku o upadłość spółki, pomimo powstania warunków uzasadniających według przepisów upadłość spółki.

 • DOKONAŁ ROZBOJU I USIŁOWAŁ ZMUSIĆ POKRZYWDZONEGO DO ZASTAWIENIA POSIADANEGO LAPTOPA W LOMBARDZIE

  Dodano: 2015-04-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 grudnia 2014 roku, w Zielonej Górze, po uprzednim użyciu przemocy wobec pokrzywdzonego zabrał mu jego laptop m-ki Lenovo wraz z torbą o łącznej wartości 1535 zł, przy czym czynu tego dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności orzeczonej za umyślne przestępstwo podobne. (tzw. recydywa) .

 • SKŁAMAŁ PRZED SĄDEM BO BAŁ SIĘ UTRATY ZNIŻEK UBEZPIECZENIOWYCH…

  Dodano: 2015-04-01

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 września 2014 r. w trakcie rozprawy przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze , będąc uprzedzony o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań , podał nieprawdę , co do okoliczności kolizji drogowej , w jakiej brał udział w dniu 18 maja 2013 r. poprzez wskazanie w tych zeznaniach , iż do kolizji doszło podczas cofania na parkingu przed jednym z hipermarketów , chociaż w rzeczywistości kolizja zaistniała w zupełnie innych okolicznościach.

 • 24-LATEK PRZEWOZIŁ 20 KG TYTONIU BEZ POLSKICH ZNAKÓW AKCYZY

  Dodano: 2015-03-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11.11.2014r. w Zielonej Górze, w samochodzie marki Volkswagen Golf, przewoził tytoń do palenia w ilości łącznej 19,99 kg bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej 8252 zł, stanowiący przedmiot czynu zabronionego określonego w art.63§6 kks, przez co podatek akcyzowy został narażony na uszczuplenie w kwocie 13 985 zł.

 • POTRĄCIŁA PIESZĄ NA PRZEJŚCIU

  Dodano: 2015-03-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 21 grudnia 2014r. w Zielonej Górze na skrzyżowaniu, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym i spowodowała wypadek drogowy w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Ford Kuga, jadąc od strony ulicy Strumykowej w kierunku ulicy Energetyków, na wyznaczonym przejściu dla pieszych, przy sygnale zielonym, skręcając w lewo w drogę poprzeczną, nie udzieliła pierwszeństwa pieszej przechodzącej przez jezdnię przy sygnale zielonym z lewej strony na prawą, w wyniku czego piesza doznała obrażeń ciała w postaci złamania trzonu prawego obojczyka, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała na czas dłuższy niż 7 dni.