Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch 


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

25 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5,5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • NA JEDNEJ Z POSESJI W ZAWADZIE UJAWNIONO CZĘŚCI SAMOCHODOWE POCHODZĄCE Z KRADZIEŻY

  Dodano: 2013-02-15

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze wszczęła śledztwo w sprawie ujawnionych w dniu 12 lutego 2013 r. na jednej z posesji w miejscowości Zawada, części samochodowych pochodzących z kradzieży dokonanych na terenie Niemiec.

 • WŁAMAŁ SIĘ, A NASTĘPNIE UKRADŁ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY

  Dodano: 2013-02-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie, który w dniu 20 stycznia 2013 r. w Zielonej Górze, przy użyciu oryginalnego kluczyka, dokonał włamania, a następnie ukradł samochód ciężarowy marki Citroen Jumper o wartości 30.000 zł., na szkodę pokrzywdzonego.

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ, SZYDZIŁ I WYŚMIEWAŁ. GROZIŁ JEJ POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2013-02-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 66-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 15 października 2012 r. do 22 listopada 2012 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, ośmieszał, wyszydzał i szarpał oraz groził pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej obawę ich spełnienia.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE "BRAWUROWEJ" JAZDY SAMOCHODEM BEZ WAŻNYCH DOKUMENTÓW

  Dodano: 2013-02-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, które miało miejsce w nocy z 9 na 10 lutego 2013 r. na drogach publicznych pomiędzy Zieloną Górą a Świebodzinem, 20 - letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Ford Courier, przewożąc sześcioro pasażerów, jadąc całą szerokością drogi, zmieniając bez ostrzeżenia pasy ruchu, przekraczając pojedyncze i podwójne linie ciągłe, zmuszał innych uczestników ruchu do zmiany kierunku jazdy, sprowadził w ten sposób bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym.

 • NAPASTNICY OBEZWŁADNILI POKRZYWDZONEGO ORAZ KOPIĄC PO CAŁYM CIELE, USIŁOWALI ZABRAĆ GOTÓWKĘ W KWOCIE NIE MNIEJSZEJ NIŻ 2.000 ZŁ.

  Dodano: 2013-02-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyznom w wieku 23 i 24 lat, którzy w dniu 5 października 2012 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim użyciu gazu obezwładniającego, uderzyli pokrzywdzonego w twarz, przewrócili go na ziemię i kopali po całym ciele usiłując zabrać mu pieniądze w kwocie nie mniejszej niż 2000 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na odmowę wydania gotówki przez pokrzywdzonego oraz jej nieodnalezienie.

 • AKT OSKARŻENIA DLA SPRAWCY WYPADKU DROGOWEGO, W KTÓRYM ZGINĄŁ MOTOCYKLISTA

  Dodano: 2013-02-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 26 września 2012r. w miejscowości Racula przy ulicy Głogowskiej, w kierunku skrzyżowania z drogą nr 279 i miejscowości Zielona Góra, kierując samochodem osobowym marki Seat Toledo, będąc na oznaczonym znakami skrzyżowaniu, naruszył umyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności i nie upewnił się w dostateczny sposób o możliwości bezpiecznego wykonania manewru zmiany kierunku jazdy w lewo na skrzyżowaniu w czasie wyjazdu z drogi podporządkowanej i nie udzielił przejazdu kierującemu motocyklem Harley Davidson jadącemu prawym pasem ruchu drogi nr 279, od strony miasta Zielona Góra, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów.

 • OBYWATEL UKRAINY WYŁUDZIŁ POLSKĄ WIZĘ

  Dodano: 2013-02-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, posiadającemu obywatelstwo ukraińskie. Oskarżony przed dniem 13.08.2012 r. w Konsulacie Generalnym RP we Lwowie przez podstępne wprowadzenie w błąd funkcjonariusza publicznego wyłudził poświadczenie nieprawdy w postaci polskiej wizy.

 • „HIGIENICZNI ZŁODZIEJE” UKRADLI ZE SKLEPU KILKADZIESIĄT SZAMPONÓW DO WŁOSÓW

  Dodano: 2013-02-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniej kobiecie i 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżeni w listopadzie 2012 r., co najmniej dwukrotnie wspólnie dokonali kradzieży w jednym z zielonogórskich supermarketów na łączną kwotę ponad 900 zł.

 • PRZYWŁASZCZYŁA ZNALEZIONY NA PRZYSTANKU AUTOBUSOWYM TELEFON SKRADZIONY W JEDNEJ ZE SZKÓŁ

  Dodano: 2013-02-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej kobiecie. Oskarżona we wrześniu 2011 r. w Zielonej Górze przywłaszczyła znaleziony telefon komórkowy marki Nokia o wartości 439 zł na szkodę pokrzywdzonego ucznia jednej ze szkół podstawowych.

 • KAZAŁ KLĘCZEĆ POKRZYWDZONEMU NA ŚNIEGU I UDERZAŁ GO KASTETEM W TWARZ –NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2013-02-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 19-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w nocy z 25\26 stycznia 2013 roku w Zielonej Górze, na jednej z ulic, wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną, uderzając pokrzywdzonego pięścią z założonym kastetem w twarz i grożąc dalszym pobiciem kazał mu klęczeć na śniegu doprowadzając go w ten sposób do stanu bezbronności i następnie zabrał mu telefon komórkowy wartości 30zł, mikrofon wartości 50zł oraz pudełko z 1 papierosem.