Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KIERUJĄCY „POLONEZEM” 83-LATEK POTRĄCIŁ PRAWIDŁOWO PRZECHODZĄCĄ PO PASACH PIESZĄ

  Dodano: 2014-12-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 83-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 sierpnia 2014 roku w Zielonej Górze, na ul. Wojska Polskiego kierując samochodem osobowym marki Polonez, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ronda PCK nie zachował należytej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanego przejścia dla pieszych i uderzył znajdująca się już na przejściu i przechodzącą z lewej na prawą stronę pieszą.

 • W HIPERMARKECIE WŁAMAŁ SIĘ DO PLASTIKOWEGO OPAKOWANIA ZABEZPIECZAJĄCEGO TYPU „SEJFER”

  Dodano: 2014-12-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 października 2014 roku w Zielonej Górze na terenie hali sprzedaży jednego z hipermarketów, dokonał włamania do plastikowego opakowania zabezpieczającego typu "sejfer" poprzez jego połamanie, a następnie z jego wnętrza zabrał telefon komórkowy marki Samsung o wartości 499 złotych na szkodę hipermarketu.  

 • ZAMIEŚCIŁ NA PORTALU INTERNETOWYM OGŁOSZENIE O TREŚCI EROTYCZNEJ DOT. SWOJEJ ZNAJOMEJ

  Dodano: 2014-12-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od lutego 2014 roku w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, uporczywie nękał pokrzywdzoną . Mężczyzna groził jej uszkodzeniem ciała poprzez oblanie kwasem, publikując na portalu internetowym z ogłoszeniami ogłoszenie o treści erotycznej z podaniem numeru telefonu pokrzywdzonej, poprzez dzwonienie telefonem i wysyłanie sms-ów, straszył pokrzywdzoną grożąc popełnieniem przez siebie samobójstwa.

 • ŚMIERTELNE POTRĄCENIE 92-LETNIEJ KOBIETY NA WYZNACZONYM PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Dodano: 2014-12-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 27.11.2014r. w Raculi k. Zielonej Góry. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Audi Q 7 jadąc ul. Głogowską lewym pasem ruchu z kierunku Zielonej Góry w stronę Starego Kisielina i zbliżając się do oznaczonego przejścia dla pieszych nie zachował szczególnej ostrożności i w konsekwencji potrącił przechodzącą tym przejściem - z lewej strony na prawą - kobietę.

 • BIŁ KONKUBINĘ PIĘŚCIAMI PO CAŁYM CIELE POWODUJĄC STŁUCZENIE GŁOWY I RANĘ KĄSANĄ RĘKI

  Dodano: 2014-11-28

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2012 r. do 31 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną poprzez wszczynanie awantur domowych, w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, ośmieszał, popychał, uderzał pięściami po całym ciele.

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SKLEPU, UKRADŁ TASAK, KTÓRYM CHCIAŁ ROZBIĆ ..BANKOMAT

  Dodano: 2014-11-27

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 24 listopada 2011r., po uprzednim wyłamaniu stalowej blachy, dostał się do wnętrza minimarketu skąd zabrał znajdujące się wewnątrz mienie, a następnie po uprzednim wyłamaniu zabezpieczeń okna dostał się do wnętrza innego sklepu - znanego dyskontu skąd również dokonał kradzieży.

 • KOPAŁ PO CIELE , SZARPAŁ ZA WŁOSY, UDERZAŁ HACZYKIEM PO STOPACH. 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

  Dodano: 2014-11-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 r. do 5 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z mieszkań znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne oraz bił.

 • MIŁOŚNIK ŚREDNIOWIECZA KUPIŁ PRZEZ INTERNET WARTE PONAD 6 TYS. ZŁ ZBROJE RYCERSKIE ..I NIE CHCIAŁ ZA NIE ZAPŁACIĆ

  Dodano: 2014-11-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 15 lipca - do 14 sierpnia 2012 roku w Łagowie, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (oszustwo) w postaci trzech replik zbroi rycerskich o łącznej wartości 6.826 złotych, po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zobowiązania i dokonania zapłaty ceny zakupu tych zbroi.

 • SĄSIEDZKIE PORACHUNKI - AKT OSKARŻENIA WOBEC 62-LATKA

  Dodano: 2014-11-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie, który 02 lipca 2014 roku w Zielonej Górze, groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że będzie spełniona. Tego samego dnia mężczyzna uszkodził drzwi do mieszkania pokrzywdzonych uderzając w nie nieustalonym przedmiotem. Mężczyzna swoim działaniem spowodował straty w wysokości 450 PLN.

 • BRACIA WŁAMALI SIĘ DO SAMOCHODU I UKRADLI Z NIEGO 3 PŁYTY Z MUZYKĄ

  Dodano: 2014-11-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 braciom w wieku  19 i 17 lat.
  Oskarżeni  w nocy z dnia 18 na 19 lipca 2014 r., działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego m-ki Mazda w ten sposób, że rozcinając dach (dach brezentowy) pojazdu, dostali się do środka pojazdu, odblokowali drzwi, a następnie dokonali kradzieży trzech płyt z muzyką, powodując straty na szkodę właścicielki  pojazdu na kwotę 730 zł.