Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ARESZTANT GROZIŁ W PIŚMIE PRACOWNIKOWI SOCJALNEMU POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2014-06-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 8 stycznia 2014 r. w Areszcie Śledczym Międzyrzeczu, w piśmie adresowanym do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej groził pokrzywdzonej -pracownikowi socjalnemu tego Ośrodka - pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły w pokrzywdzonej obawę spełnienia.

 • 44-LATKA ZNĘCAŁA SIĘ NAD OJCEM - PONIŻAŁA, POPYCHAŁA, UDERZAŁA W TWARZ

  Dodano: 2014-06-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 25 października 2013 r. do 9 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze znęcała się fizycznie i psychicznie nad ojcem. Kobieta najczęściej znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynała awantury, podczas których wyzywała ojca słowami powszechnie uznanymi za obelżywe , poniżała, obrażała , popychała, szarpała, wypychała zamieszkania, uderzała otwartą dłonią po twarzy, wypowiadała słowa - groźby pozbawienia zdrowia i życia czym wzbudziła u pokrzywdzonego uzasadnioną obawę ich spełnienia.

 • NĘKAŁ, NACHODZIŁ W MIEJSCU PRACY, JEŹDZIŁ ZA POKRZYWDZONĄ SAMOCHODEM – ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2014-06-24

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2013 roku do 14 lutego 2014 roku w Zielonej Górze, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność pokierowania swoim postępowaniem, uporczywie nękał pokrzywdzoną nachodząc ją w miejscu zamieszkania i pracy, jeżdżąc za pokrzywdzoną samochodem, grożąc jej pozbawieniem życia, a nadto wyzywał ją słowami wulgarnymi, czym wzbudził u pokrzywdzonej uzasadnione poczucie zagrożenia oraz w sposób istotny naruszył jej prywatność.

 • SPRZEDAŁ BĘDĄCY PRZEDMIOTEM LEASINGU WÓZEK WIDŁOWY WARTOŚCI 121 TYS. ZŁ

  Dodano: 2014-06-16

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 57-letniemu mężczyzny. Oskarżony w bliżej nieustalonym dniu w okresie od marca do kwietnia 2013 r. w jednej z miejscowości woj. Dolnośląskiego, przywłaszczył sobie powierzone mu mienie w postaci wózka widłowego o wartości 121.770 zł , który następnie sprzedał nieustalonej osobie, czym działał na szkodę Europejskiego Funduszu Leasingowego S.A. we Wrocławiu.

 • 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ I GWAŁTY NA ŻONIE

  Dodano: 2014-06-12

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 52-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od września 2009 r. do 03 lutego 2014 r. w Zielonej Górze i innych miejscowościach, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury podczas których poniżał ją, znieważał szarpał popychał, wyganiał z domu i gwałcił.

 • ZŁODZIEJE PRZYŁAPANI NA GORĄCYM UCZYNKU

  Dodano: 2014-06-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 18, 21 i 24 lata, którym prokurator zarzucił m.in., że w dniu 16 listopada 2013 roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu usiłowali dokonać kradzieży samochodu osobowego marki Mazda, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na niepokonanie zabezpieczeń.

 • SPOLICZKOWANY MĘŻCZYZNA „ODDAŁ” KOBIECIE UDERZAJĄC JĄ PIĘŚCIĄ W OKO

  Dodano: 2014-06-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie, który 25 sierpnia 2013 r. w jednej z miejscowości gminy Świdnica uderzył pokrzywdzoną pięścią w okolicę prawego oka, czym spowodował u niej obrażenia stanowiące ciężki uszczerbek na jej zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa.

 • PREZES SPÓŁKI ODPOWIE ZA ZŁOŻENIE NIEPRAWDZIWEGO OŚWIADCZENIA O KARALNOŚCI

  Dodano: 2014-05-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie - prezesowi zarządu jednej z zielonogórskich spółek. Mężczyzna 24 sierpnia 2011 roku w Zielonej Górze, będąc prawomocnie skazanym przez sąd w ramach prowadzonego postępowania w przedmiocie udzielenia licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego, złożył fałszywe oświadczenie o niekaralności sądowej, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. 24 sierpnia 2011 roku mężczyzna w imieniu spółki złożył w Urzędzie Miasta Zielona Góra wniosek o udzielenie licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego wraz z dołączonym oświadczeniem o swojej niekaralności.

 • ZNIEWAŻYŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI

  Dodano: 2014-05-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 18 lutego 2014 r. w Zielonej Górze wielokrotnie zniewa­żył funkcjonariuszy Policji w trakcie i w związku z wykonywaniem przez nich czynności służbowych związa­nych z realizacją nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, za­trzymaniem, doprowadzeniem do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, oraz doprowadzeniem na badania do Szpitala Wojewódzkiego.

 • NAMAWIALI KOLEGĘ DO UPOZOROWANIA ROZBOJU

  Dodano: 2014-05-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 19 i 20 lat. Oskarżeni 7 marca 2014 roku. w Nowogrodzie Bobrzańskim, działając wspólnie i w porozumieniu, uderzając pokrzywdzonego pięściami po twarzy doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia saszetkę z pieniędzmi w kwocie 2350 zł stanowiącymi własność innego pokrzywdzonego.