Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ROZBÓJ W SALONIE GIER – KLIENT GROZIŁ PRACOWNICY SALONU NOŻEM, PO CZYM UKRADŁ PIENIĄDZE

  Dodano: 2014-10-24

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 27 czerwca 2014 r. w Kożuchowie , w salonie gier , posługując się nożem skierowanym w stronę pracownicy salonu i grożąc jego użyciem dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 200 zł.

 • W WIGILIĘ BOŻEGO NARODZENIA NAJECHAŁA NARTAMI NA OBCOKRAJOWCA POWODUJĄC U NIEGO OBRAŻENIA CIAŁA

  Dodano: 2014-10-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniej kobiecie. Oskarżona w Wigilię tj. 24 grudnia 2013 r. w Republice Czeskiej, w miejscowości Harachov, na terenie kompleksu narciarskiego Alfa nieumyślnie spowodowała uszkodzenie ciała zagranicznego turysty.

 • PRZEROBIŁ LEGITYMACJĘ SWOJĄ I KOLEŻANKI I PODŻEGAŁ JĄ NASTĘPNIE DO OBARCZENIA WINĄ SIEBIE

  Dodano: 2014-10-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  w listopadzie 2012 roku, dokonał przerobienia dokumentu w postaci Legitymacji Szkolnej, wystawionej na niego przez Zespół Szkół Zawodowych, poprzez usunięcie w rubryce "data urodzenia"  cyfry "5"  i wpisanie cyfry "4", a następnie tak przerobionej  legitymacji używał jako autentycznej.

 • POMIMO OBOWIĄZUJĄCEGO ZAKAZU PONOWNIE WSIADŁ ZA KIEROWNICĘ SAMOCHODU PO ZAŻYCIU AMFETAMINY

  Dodano: 2014-10-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w dniu 25 kwietnia 2008 r. w Zielonej Górze, prowadził pojazd będąc pod wpływem substancji psychotropowej - amfetaminy i nie stosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 • OPIEKUNKA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ DLA KOMBATANTÓW ZAATAKOWANA PRZEZ NOŻOWNIKA.

  Dodano: 2014-10-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu wczorajszym - 16.10.2014 roku około godz. 6,00 rano na terenie Domu Pomocy Społecznej dla Kombatantów w Zielonej Górze przy ulicy Braniborskiej. 67-letni pensjonariusz tego Domu z niewyjaśnionych powodów zaatakował opiekunkę i jednocześnie pracownicę ośrodka zadając jej od tyłu pięścią kilka ciosów w górne partie ciała, a następnie zadając jej uderzenie nożem w okolice brzucha. Pokrzywdzonej udało się oswobodzić i uciec. Zaalarmowani inni pracownicy tego Domu wezwali pogotowie oraz policję.

 • 35-LATEK POTRĄCIŁ NA PASACH PIESZEGO

  Dodano: 2014-10-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 25 marca 2014r. w Zielonej Górze na ul. Dworcowej, kierując samochodem marki Ford Mondeo naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie zachował szczególnej ostrożności w obrębie przejścia dla pieszych i w następstwie tego potrącił pieszego, przechodzącego na wyznaczonym przejściu dla pieszych.
  W wyniku uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń w postaci stłuczenia głowy z raną tłuczoną oraz skręcenia prawego kolana, które to obrażenia naruszały prawidłowe czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni.

 • RECYDYWISTA RZUCAŁ W ŻONĘ KAMIENIAMI I UDERZAŁ JĄ MIOTŁĄ

  Dodano: 2014-10-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  66-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2012 roku do 10 lipca 2014 roku w jednej z podzielonogorskich miejscowości, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność rozumienia znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną poprzez wszczynanie awantur, wyzywania słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, krytykowanie, grożenie uszkodzeniem ciała oraz pozbawieniem życia, popychanie, niszczenie mienia w postaci sprzętu gospodarstwa domowego, uderzanie miotłą, rzucanie kamieniami, zakłócanie spoczynku nocnego.

 • GROZIŁ ŻONIE ZGWAŁCENIEM, WYGANIAŁ JĄ Z DOMU, STRASZYŁ PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2014-10-10

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 - letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od kwietnia 2014r do 10 czerwca 2014r w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną  w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją  obelżywymi słowami, groził pozbawieniem życia i zgwałceniem, groził przy użyciu noża , nękał, popychał, szarpał i wyganiał z domu.

 • "SPRAGNIENI" RECYDYWIŚCI WŁAMALI SIĘ DO...AUTOMATU Z NAPOJAMI, Z KTÓREGO ZABRALI 95 BUTELEK Z PICIEM

  Dodano: 2014-10-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie i 31-letniej kobiecie. Oskarżeni w nocy z 22/23 czerwca 2014r. w Zielonej Górze, na ulicy Ptasiej, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali kradzieży z włamaniem do automatu z napojami po uprzednim ukręceniu kłódki zabezpieczającej, skąd dokonali kradzieży 99 butelek i puszek z napojami o łącznej wartości 286,31 zł na szkodę właściciela automatu.

 • DOKONAŁA KRADZIEŻY ENERGII ELEKTRYCZNEJ NA PONAD 2900 ZŁ

  Dodano: 2014-10-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 67-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od 25 listopada 2013 roku do 28 maja 2014 roku w budynku mieszkalnym położonym w podzielonogorskiej  miejscowości, dokonała kradzieży energii elektrycznej, w ten sposób, że do l fazy instalacji zasilającej znajdującej się przed urządzeniem pomiarowym w postaci licznika, podłączyła urządzenia elektryczne znajdujące się w budynku, czym doprowadziła do poboru energii elektrycznej w wysokości 2928,80 zł bez jej rejestracji.