Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • BEZ POWODU BIŁ PIĘŚCIAMI I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE POKRZYWDZONEGO

  Dodano: 2015-04-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 sierpnia 2014 r. w Zielonej Górze działając publicznie i bez powodu, uderzał pokrzywdzonego pięściami i kopał go po całym ciele, powodując u niego obrażenia ciała w postaci licznych otarć naskórka, krwiaków oraz stłuczenia głowy i klatki piersiowej z objawami stłuczenia miąższu płuca potwierdzone badaniami rtg.

 • FARMACEUTKA OSKARŻONA O OKRADANIE SWOJEGO PRACODAWCY

  Dodano: 2015-04-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko farmaceutce jednej z zielonogórskich aptek. Oskarżonej zarzucono, że w różnych okresach czasu we wrześniu i w październiku 2014 r. wielokrotnie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła aptekę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wydając leki klientowi, pobierając od niego pieniądze i wycofując z systemu komputerowego fakt pobrania leków i nie wprowadzając transakcji do systemu fiskalnego, osiągała tym samym korzyści majątkowe.

 • NIE CHCIAŁ DAĆ SIĘ WYLEGITYMOWAĆ POLICJANTOWI, A NASTĘPNIE ZAŁOŻYŁ MU NA SZYI DŹWIGNIĘ I GO DUSIŁ

  Dodano: 2015-04-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który  12 października 2014 r. w Zielonej Górze działając publicznie i bez powodu w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do odstąpienia od prawnej czynności legitymowania i zatrzymania zastosował wobec niego tzw. chwyt zapaśniczy w postaci dźwigni na szyi i następnie dusił go czym naruszył jego nietykalność cielesną oraz spowodował obrażenia narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni.

 • SPRZEDAŁ MAŁOLETNIEMU PIWO, GROZI MU ZA TO GRZYWNA

  Dodano: 2015-04-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, który 11 października 2014 r. w sklepie spożywczym w Zielonej Górze pracując na stanowisku sprzedawcy sprzedał 14 - letniemu małoletmniemu napój alkoholowy w postaci dwóch piw.

 • PROWADZIŁ SAMOCHÓD ZNAJDUJĄC SIĘ POD WPŁYWEM ŚRODKA ODURZAJĄCEGO W POSTACI AMFETAMINY

  Dodano: 2015-04-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który  08 września 2014 r. w Zielonej Górze znajdując się pod wpływem środka odurzającego w postaci amfetaminy w stężeniu 322 ng/ml we krwi kierował samochodem osobowym marki Mazda 323. Oskarżony był już wcześniej karany za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

 • 36-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD RODZICAMI I KIEROWANIE GRÓŹB PODPALENIA DOMU

  Dodano: 2015-04-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 grudnia 2014 r. do 11 lutego 2015 r. znęcał się psychicznie nad matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami obelżywymi , groził pozbawieniem życia , pobiciem i podpaleniem domu, uniemożliwiał spoczynek nocny, wyganiał z domu .

 • DWÓCH MĘŻCZYZN DOKONAŁO ROZBOJU, KRADNĄC TELEFON KOMÓRKOWY

  Dodano: 2015-04-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 23 i 20 lat. Oskarżeni w sierpniu 2014 r. w Zielonej Górze, dokonali napaści na pokrzywdzonego, uderzając go w klatkę piersiową i w twarz, czym doprowadzili go do stanu bezbronności, a następnie zabrali pokrzywdzonemu telefon komórkowy marki LG o wartości 500 zł.

 • ZŁODZIEJE UKRADLI Z HIPERMARKETU BUDOWLANEGO 5 TAŚM LEDOWYCH

  Dodano: 2015-04-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniej kobiecie i 34 letniemu mężczyźnie. Oskarżeni w dniu 31 stycznia 2014 roku w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu zabrali w celu przywłaszczenia z hipermarketu budowlanego w Zielonej Górze 5 sztuk taśm ledowych wraz z pilotem o łącznej wartości 995 złotych na szkodę sklepu.

 • 23-LATEK OSKARŻONY O KRADZIEŻ W BERLINIE 2 WARTOŚCIOWYCH MOTOCYKLI

  Dodano: 2015-04-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 23 i 21 lat. Pierwszemu z oskarżonych zarzucono, że w okresie od 5 do 7 lipca 2012 roku, w Berlinie na terenie Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, zabrał w celu przywłaszczenia motocykl m-ki BMW o wartości 8.000 Euro, oraz motocykl m-ki Kawasaki o wartości 4000 Euro czym działał na szkodę 2 obywateli Niemiec.

 • NIE ZACHOWAŁ NALEŻYTEJ OSTROŻNOŚCI I DOPROWADZIŁ DO WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2015-04-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20 letniemu mężczyźnie, który 07 września 2014 r. na trasie K-27 kierując samochodem marki Mazda, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc z nadmierną prędkością, nie zachował szczególnej ostrożności na łuku drogi w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wpadł w poślizg, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo w wyniku czego pasażerka tego samochodu doznała obrażeń ciała w postaci urazu głowy ze wstrząśnieniem mózgu oraz złamania kości udowej i złamania kości łokciowej, które to obrażenia naruszyły czynności ciała na okres powyżej 7 dni.