Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • BIŁ ŻONĘ, CÓRKĘ I SYNA PASEM PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2013-07-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od lipca 2003 r. do 23 kwietnia 2013 r. w podzielonogórskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodziną: żoną, córką i dwoma synami. Ustalono, że 42-latek wyzywał żonę słowami obelżywymi, popychał, uderzał pasem po nogach, uderzał otwartą dłonią w twarz, szarpał za odzież, przyciskał do ściany, pluł w jej kierunku, usiłował rzucać w nią dużymi przedmiotami np. fotelem.

 • PODAWAŁA SIĘ ZA DZIENNIKARKĘ TELEWIZYJNĄ - WYŁUDZIŁA USŁUGI HOTELOWE NA PONAD 29 500 ZŁ

  Dodano: 2013-07-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniej kobiecie. Oskarżona na przełomie 2012 i 2013 r. w Zielonej Górze oraz różnych miastach Polski wprowadzała w błąd właścicieli hoteli co do wykonywanego zawodu - podawała się za dziennikarkę znanej stacji telewizyjnej oraz dziennikarkę rozgłośni radiowej i prasowej, a następnie wyłudziła od nich usługi hotelowe na łączną kwotę 29500 zł. Prokurator przedstawił jej 15 zarzutów. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z dnia 6 maja br. gdy 60-latka na wniosek prokuratora trafiła do aresztu.

 • NAJEMCY NIE ZAPŁACILI I ZDEMOLOWALI MIESZKANIE

  Dodano: 2013-07-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 osobom w wieku 33-lat. Oskarżeni w okresie od 4 kwietnia do 17 listopada 2012 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu, dokonali zniszczenia mienia w postaci wyposażenia wynajmowanego mieszkania o wysokości strat 1750 zł na szkodę właściciela mieszkania.

 • 65-LATKA POTRĄCIŁA KOBIETĘ NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH

  Dodano: 2013-07-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 21 maja 2013 roku w Zielonej Górze na ulicy Wyszyńskiego nieumyślnie naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Nissan Almera, zbliżając się do oznakowanego przejścia dla pieszych nienależycie obserwowała jezdnię oraz obręb przejścia dla pieszych, na skutek czego nie ustąpiła pierwszeństwa pokrzywdzonej, prawidłowo przechodzącej przez jezdnię po wyznaczonym przejściu dla pieszych, doprowadzając do jej potrącenia.

 • 76-LATEK NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA KIEROWCY JADĄCEMU K-27, DOPROWADZIŁ DO WYPADKU

  Dodano: 2013-07-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 76-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 08 maja 2013 r. w godzinach popołudniowych, na skrzyżowaniu drogi K-27 i drogi pomiędzy miejscowościami Wilkanowo a Słone, kierując samochodem osobowym marki Fiat Panda, jadąc od strony miejscowości Wilkanowo w stronę miejscowości Słone, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Audi A4 pokrzywdzonemu, który ciągnął lekką przyczepkę jadącemu drogą K- 27 w kierunku miejscowości Świdnica i doprowadził do zderzenia czołowo - bocznego pojazdów.

 • TANKOWALI PALIWO I NIE PŁACILI ZA NIE - POSŁUGIWALI SIĘ SKRADZIONYMI TABLICAMI REJESTRACYJNYMI

  Dodano: 2013-07-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 45 i 31 lat. Oskarżeni w grudniu 2012 roku w Zielonej Górze, na różnych osiedlach, dokonali kradzieży co najmniej 10 kompletów tablic rejestracyjnych odczepiając je od zaparkowanych pod blokami samochodów, a następnie w krótkich odstępach czasu, wykorzystując te tablice rejestracyjne montując je na samochodzie marki Opel, model Vectra, typu kombi, dokonywali kradzieży paliwa na różnych stacjach paliw na terenie Zielonej Góry i okolic.

 • 18-LATEK ODPŁATNIE I NIEODPŁATNIE UDZIELAŁ MAŁOLETNIM MARIHUANY

  Dodano: 2013-07-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2012 r. do lutego 2013 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wielokrotnie udzielał m.in. małoletnim środków odurzających w postaci marihuany. Prokurator przedstawił mu 12 zarzutów.

 • 18-LETNI KIEROWCA CITROENA PRÓBOWAŁ ZEPCHNĄĆ Z DROGI RADIOWÓZ

  Dodano: 2013-07-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 12.07.2013 r. na trasie Nowogród Bobrzański-Bogaczów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w trakcie próby zatrzymania do kontroli drogowej przez 3 funkcjonariuszy Policji, 18-letni kierowca Citroena zajeżdżał im drogę, uderzał samochodem w radiowóz próbując zepchnąć go z drogi.

 • 10 KOLEGÓW UKRADŁO KABLE TELEKOMUNIKACYJNE WARTOŚCI KILKUNASTU TYS. ZŁ

  Dodano: 2013-07-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 10 mężczyznom w wieku od 19 do 23 lat. Oskarżeni w różnych okresach czasu w latach 2011 - 2012 r. dokonali szeregu kradzieży kabli telekomunikacyjnych wartości kilkunastu tysięcy złotych, zakłócając przy tym działanie sieci TP. Nadto niektórzy z oskarżonych w różnych konfiguracjach osobowych dokonywali kradzieży oleju napędowego m.in. z pługopiaskarki, wywrotki oraz ciągników rolniczych w ilości kilkuset litrów.

 • ZABRAŁ LEKARZOM DRUKI ZWOLNIEŃ LEKARSKICH I WYPISAŁ JE DLA ZNAJOMYCH

  Dodano: 2013-07-10

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 osobom w wieku od 34 do 45 lat - dwóm mężczyznom i kobiecie. 45-letniemu mężczyźnie zarzucono, że w sierpniu i wrześniu 2012 r. będąc osobą nieuprawnioną do wyłącznego rozporządzania drukami ścisłego zarachowania w postaci zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolność do pracy, co najmniej czterokrotnie usunął z bloczków ścisłego zarachowania, a następnie ukrył znajdujące się do wyłącznej dyspozycji lekarzy jednego z oddziałów zielonogórskiego szpitala, ostemplowane pieczęcią druki zwolnień lekarskich.