Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ROZBIŁ W SKLEPIE ALKOHOL WARTY PONAD 1600 ZŁ

  Dodano: 2013-09-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 sierpnia 2013 r. w Zielonej Górze, w jednym ze sklepów dokonał uszkodzenia mienia w postaci butelek z alkoholem poprzez ich rozbicie, powodując straty w łącznej kwocie 1602,69 zł, czym działał na szkodę pokrzywdzonych.  

 • 6-LATEK POZBAWIONY WOLNOŚCI W DRAMATYCZNYCH OKOLICZNOŚCIACH

  Dodano: 2013-09-21

  Zielona Góra. Wczoraj, tj. 20 września, około godz. 19, mężczyzna poinformował, że do jego mieszkania wtargnął nieznany mu człowiek, który zabarykadował się w pomieszczeniu z jego ciężarną żoną i 6-letnim synem. Przybyły na miejsce patrol Policji stwierdził, że w jednym z mieszkań przebywa mężczyzna wraz z żoną zgłaszającego i jego synem. Mężczyzna ten w rozmowie z funkcjonariuszami Policji groził, że w przypadku próby ich wejścia do mieszkania skrzywdzi posiadanymi nożami kobietę i dziecko.

 • DZIAŁANIA PROKURATURY W IMIENIU REPRESJONOWANYCH

  Dodano: 2013-09-20

  Zadaniem prokuratury jest strzeżenie praworządności oraz czuwanie nad ściganiem przestępstw. Ten urząd państwowy powołany został w trosce o bezpieczeństwo obywateli i dla reprezentowania ich interesów. Jednym z obszarów zawodowej aktywności prokuratora jest reprezentowanie Państwa przed sądem w sprawach wynikających z Ustawy z dnia 23 lutego 1991 roku o uznaniu za nieważne orzeczeń wydanych wobec osób represjonowanych za działalność na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego (Dz. U. nr 34 z 1991 roku, poz. 149 - z późniejszymi zmianami).

 • PRZERABIAŁA DOKUMENTY KREDYTOWE, PODROBIŁA PODPIS KURIERA

  Dodano: 2013-09-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniej kobiecie, która w okresie od 16 do 20 grudnia 2012 r. w Zielonej Górze będąc pracownikiem SKOK Stefczyka na stanowisku opiekun klienta, w celu uzyskania kredytu konsolidacyjnego w wysokości 16.800 zł. dla pokrzywdzonych w banku z siedzibą we Wrocławiu, przerobiła dokumenty kredytowe w postaci potwierdzeń przelewów wynagrodzenia dotyczących i dostarczonych jej przez pokrzywdzonego w ten sposób, że zmieniła wskazane tam kwoty wynagrodzenia Oskarżona podrobiła również podpis pokrzywdzonej na oświadczeniu o osiąganych dochodach, a następnie dokumenty te przedłożyła w toku procedury kredytowej do wniosku, czym działała na szkodę banku we Wrocławiu oraz pokrzywdzonych.

 • NIETRZEŹWI RODZICE ZNIEWAŻYLI FUNKCJONARIUSZA POLICJI

  Dodano: 2013-09-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zatrzymaniu w dniu 15.09.2013 r. w Zielonej Górze na al. Niepodległości dwóch osób 30-letniego mężczyzny i 28 -letniej kobiety /małżeństwa/ w związku ze znieważeniem przez nich funkcjonariusza Policji oraz naruszeniem jego nietykalności cielesnej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że oboje byli w stanie nietrzeźwości /około 2 promile alkoholu we krwi/ i sprawowali jednocześnie opiekę nad małoletnim dzieckiem.

 • ŚMIERĆ NN MĘŻCZYZNY NA TORACH

  Dodano: 2013-09-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o tragicznym zdarzeniu, do którego doszło w dniu 14.09.2013 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na szlaku kolejowym Zielona Góra-Czerwieńsk o godz. 2.55 doszło do wypadku kolejowego, w którym poniósł śmierć nn mężczyzna. Mężczyzna przebywał w miejscu niedozwolonym - został najechany przez lokomotywę.

 • SFAŁSZOWAŁ BILET NA KONCERT JUSTINA BIEBERA I SPRZEDAŁ GO W INTERNECIE

  Dodano: 2013-09-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 lutego 2013 roku w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził pokrzywdzonego, po uprzednim sfałszowaniu danych w postaci ceny, sektora i kodów kreskowych oraz numerycznego kodu kreskowego na bilecie na koncert Justina Biebera, do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 350 zł, poprzez wystawienie tak podrobionego biletu na sprzedaż na portalu internetowym i dostarczenie go pokrzywdzonemu.

 • W NOWY ROK UGODZIŁ KONKUBINĘ NOŻYCZKAMI W PLECY

  Dodano: 2013-09-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 01 stycznia 2013r. w jednym z mieszkań w podzielonogórskiej miejscowości, ugodził pokrzywdzoną nożyczkami w plecy, przy czym w wyniku opisanego powyżej działania spowodował u pokrzywdzonej obrażenia jej ciała w postaci rany kłuto - ciętej prawej powłoki klatki piersiowej z uszkodzeniem podstawy prawego płuca i innych obrażeń które to stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. choroby realnie zagrażającej życiu.

 • WYPADEK PRZY PRACY – ZGINĄŁ 39-LETNI PRACOWNIK

  Dodano: 2013-09-09

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o tragicznym zdarzeniu, do jakiego doszło w dniu 05.09.2013 r. na terenie Jednostki Wojskowej w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 39-letni mężczyzna spadł z drabiny podczas wykonywania prac remontowych. Był to wypadek przy pracy. W wyniku doznanych obrażeń ciała mężczyzna zmarł.

 • ZŁODZIEJ ZASZEDŁ POKRZYWDZONEMU DROGĘ, PO CZYM ZERWAŁ Z JEGO RAMIENIA TORBĘ Z LAPTOPEM

  Dodano: 2013-09-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 45-letniego mężczyzny. Oskarżony dniu 1 marca 2013 r. w Zielonej Górze, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, bezpośrednio po dokonaniu kradzieży torby z zawartością laptopa i portfela o łącznej wartości 3500 zł oraz znajdujących się w niej dokumentów, działając w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy użył przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez kopnięcie go w nogę, a nadto zagroził mu pobiciem.