Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • ZŁODZIEJ OKRADAŁ LUDZI NA TERENIE CMENTARZA I OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH. PROKURATOR PRZEDSTAWIŁ MU 16 ZARZUTÓW

  Dodano: 2014-09-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 22 kwietnia do 6 sierpnia 2014 roku na terenie Cmentarza Komunalnego w Zielonej Górze, a także ogrodów działkowych w Zielonej Górze i Sulechowie dokonał szeregu kradzieży torebek damskich, portfeli z zawartością pieniędzy, kart bankomatowych i kredytowych, dokumentów, a także telefonów komórkowych i innych przedmiotów, przy wykorzystaniu nieuwagi osób odwiedzających cmentarz i ogródki działkowe. Prokurator przedstawił mu 16 zarzutów.

 • 20-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ, POPYCHAŁ, KOPAŁ, RZUCAŁ W NIĄ PRZEDMIOTAMI

  Dodano: 2014-09-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od stycznia 2014 r. do 27 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, kopał, uciskał szyję, rzucał w jej kierunku różnymi przedmiotami oraz groził pozbawieniem życia i zdrowia, przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej obawę spełnienia.

 • PODBIEGAŁ DO STARSZYCH KOBIET I ZRYWAŁ IM Z SZYI ZŁOTE ŁAŃCUSZKI

  Dodano: 2014-09-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zatrzymaniu 19-letniego mężczyzny podejrzanego o dokonanie, w okresie od 11 sierpnia do 15 września 2014 r. w Zielonej Górze, kradzieży biżuterii na szkodę 11 kobiet. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że sprawca podchodził do swoich przyszłych ofiar na ulicy, najczęściej w okolicach sklepów, rynku owocowo-warzywnego (ofiary to przeważnie starsze kobiety) i niespodziewanie zrywał z ich szyi złote łańcuszki ze złotymi ozdobami, a następnie uciekał.

 • ROZBÓJ Z UŻYCIEM NIEBEZPIECZNEGO NARZĘDZIA – NOŻA KUCHENNEGO

  Dodano: 2014-09-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia - noża kuchennego, do którego doszło 10 września 2014 r. w Zielonej Górze.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE NIELEGALNEGO PRZEWOŻENIA PRZEZ TERYTORIUM POLSKI KAMIZELEK KULOODPORNYCH Z WKŁADAMI

  Dodano: 2014-09-16

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy Delegatury ABW w Zielonej Górze w sprawie próby przewiezienia z terytorium Niemiec przez Polskę, kamizelek kuloodpornych wraz z wkładami, bez wymaganego zezwolenia.

 • PREZES SPÓŁKI OSKARŻONY O PROWADZENIE KASYNA BEZ WYMAGANEJ KONCESJI

  Dodano: 2014-09-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony będąc prezesem zarządu jednej ze spółek w okresie od 21 lipca do 31 sierpnia 2011 r. w lokalu gastronomicznym, w jednej z miejscowości powiatu żarskiego urządzał poza kasynem do gry, bez posiadanej licencji na prowadzenie kasyna gry, tj. wbrew warunkom Ustawy o grach hazardowych, gry na automacie bez oznaczenia numerem, organizowane w celach komercyjnych, w których grający nie miał możliwości uzyskania bezpośrednio z automatu wygranej pieniężnej lub rzeczowej, a gry miały charakter losowy.

 • 60-LATEK SZARPAŁ, DUSIŁ, BIŁ PO GŁOWIE SWOJĄ ŻONĘ

  Dodano: 2014-09-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od czerwca 2013r. do 01.07.2014r. znęcał się psychiczne i fizyczne w Zielonej Górze nad żoną w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne, szarpał, dusił, uderzał po głowie, a także groził pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudzała w pokrzywdzonej uzasadnioną obawę że zostanie spełniona.

 • GROZIŁ KOBIECIE UDERZENIEM SZKLANĄ BUTELKĄ

  Dodano: 2014-09-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 14 grudnia 2013 roku w Zielonej Górze, naruszył nietykalność cielesną pokrzywdzonego w ten sposób, że odepchnął go rękoma. Nadto tego samego dnia znieważył pokrzywdzoną słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe i groził jej pozbawieniem życia, wzbudzając w niej uzasadnioną obawę spełnienia tej groźby. Również tego samego dnia w celu zmuszenia do opuszczenia przez nią VII piętra wieżowca ...groził jej uderzeniem szklaną butelką.

 • ARESZT DLA 52-LATKA ZA PRZYGOTOWANIE WPROWADZENIA 450 GRAM AMFETAMINY DO OBROTU

  Dodano: 2014-09-10

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 52-letniego mężczyzny. Oskarżony 5 września 2014 r. w Zielonej Górze, wbrew przepisom ustawy posiadał znaczną ilość środków odurzających w postaci amfetaminy o masie 450,24 grama i czynił przygotowania do wprowadzenia tego narkotyku do obrotu.

 • 62-LATKA WYBIŁA SZYBĘ W OKNIE A PO WŁAMANIU UKRADŁA BIŻUTERIĘ WARTĄ PONAD 7000 ZŁ

  Dodano: 2014-09-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko  62-letniej kobiecie.