Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • KOPAŁ PO CIELE , SZARPAŁ ZA WŁOSY, UDERZAŁ HACZYKIEM PO STOPACH. 52-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD ŻONĄ

  Dodano: 2014-11-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2010 r. do 5 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z mieszkań znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za obelżywe i wulgarne oraz bił.

 • MIŁOŚNIK ŚREDNIOWIECZA KUPIŁ PRZEZ INTERNET WARTE PONAD 6 TYS. ZŁ ZBROJE RYCERSKIE ..I NIE CHCIAŁ ZA NIE ZAPŁACIĆ

  Dodano: 2014-11-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 15 lipca - do 14 sierpnia 2012 roku w Łagowie, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem (oszustwo) w postaci trzech replik zbroi rycerskich o łącznej wartości 6.826 złotych, po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z zobowiązania i dokonania zapłaty ceny zakupu tych zbroi.

 • SĄSIEDZKIE PORACHUNKI - AKT OSKARŻENIA WOBEC 62-LATKA

  Dodano: 2014-11-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie, który 02 lipca 2014 roku w Zielonej Górze, groził swoim sąsiadom pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonych uzasadnioną obawę, że będzie spełniona. Tego samego dnia mężczyzna uszkodził drzwi do mieszkania pokrzywdzonych uderzając w nie nieustalonym przedmiotem. Mężczyzna swoim działaniem spowodował straty w wysokości 450 PLN.

 • BRACIA WŁAMALI SIĘ DO SAMOCHODU I UKRADLI Z NIEGO 3 PŁYTY Z MUZYKĄ

  Dodano: 2014-11-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 braciom w wieku  19 i 17 lat.
  Oskarżeni  w nocy z dnia 18 na 19 lipca 2014 r., działając wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego m-ki Mazda w ten sposób, że rozcinając dach (dach brezentowy) pojazdu, dostali się do środka pojazdu, odblokowali drzwi, a następnie dokonali kradzieży trzech płyt z muzyką, powodując straty na szkodę właścicielki  pojazdu na kwotę 730 zł.

 • TRZY KOBIETY POBIŁY POKRZYWDZONĄ

  Dodano: 2014-11-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem kobietom, w wieku 24, 33 i 35 lat, które 16 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu pobiły pokrzywdzoną przewracając ją na podłogę i uderzając pięściami po głowie. W wyniku pobicia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci krwiaka okularowego oka i stłuczenia okolicy jarzmowej, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni.

 • BIŁ PIĘŚCIAMI PO GŁOWIE I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE W CELU ZMUSZENIA DO ZWROTU ..20 ZŁ

  Dodano: 2014-11-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 lipca 2014 r. w Zielonej Górze  używał  przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez uderzanie go pięściami w głowę i kopanie po całym ciele, w celu zmuszenia go do zwrotu wierzytelności w kwocie...20 zł.
  Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne ze stanem faktycznym. Wniósł o dobrowolne poddanie się karze.

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO NA KLATCE SCHODOWEJ SZKLANĄ BUTELKĄ

  Dodano: 2014-11-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 października 2013 r. w Zielonej Górze, na klatce schodowej budynku mieszkalnego, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego w ten sposób, że rzucił w niego szklaną butelką trafiając nią w głowę pokrzywdzonego. Oskarżony spowodował u zaatakowanego mężczyzny obrażenia w postaci ran ciętych okolicy nosa i powieki oka prawego, krwiaka okularowego , które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności ciała na okres poniżej 7 dni.

 • OFEROWAŁ DO SPRZEDAŻY PONAD 240 PODROBIONYCH MARKOWYCH PERFUM

  Dodano: 2014-11-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  w dniu 10 września 2014 r. w Zielonej Górze, dokonywał obrotu towarami - perfumami  oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. Prokurator przedstawił oskarżonemu łącznie  30 zarzutów.

 • NIE USTAPIŁ PIERWSZEŃSTWA -DOPROWADZIŁ DO WYPADKU. SPOWODOWAŁ U KIEROWCY CIĘŻKI USZCZERBEK NA ZDROWIU

  Dodano: 2014-11-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko kierowcy samochodu osobowego Toyota Avensis , który 30 czerwca 2014 r. w Zielonej Górze, na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego i Jana z Kolna  kierując tym pojazdem  umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo kierującemu  samochodem  m-ki VW polo,  w wyniku czego kierujący tym pojazdem doznał  obrażeń ciała w postaci urazu wielonarządowego , stłuczenia klatki piersiowej i innych.

 • POBRAŁA Z FIRMY UBEZPIECZENIOWEJ PONAD 6 TYS ZŁ ODSZKODOWANIA I PIENIĘDZY TYCH NIE ODDAŁA POKRZYWDZONEJ

  Dodano: 2014-11-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej kobiecie.
  Oskarżona od końca stycznia do 29 kwietnia 2014 r. w Zielonej Górze , jako osoba uprawniona do reprezentowania swojej znajomej przed jedną z firm ubezpieczeniowych w sprawie likwidacji szkody komunikacyjnej , przywłaszczyła pieniądze w kwocie 6046, 54 zł jako wypłacone przez firmę ubezpieczeniową na podstawie decyzji wydanej w ostatnich dniach stycznia 2014 r.