Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępca Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • POMAGAŁ W UKRYCIU AUT POCHODZĄCYCH Z KRADZIEŻY – ODPOWIE ZA PASERSTWO

  Dodano: 2014-07-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, który w dniach 7-8 stycznia 201l r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami pomagał w ukryciu dwóch samochodów marki Mercedes Sprinter - każdy o wartości 14 667,70 Euro, stanowiących równowartość kwoty 57 158,56 zł. Oba pojazdy pochodziły z przestępstw kradzieży z włamaniem dokonanych we Frankfurcie na terenie Republiki Federalnej Niemiec.

 • UROCZYSTOŚĆ W SIEDZIBIE ORA

  Dodano: 2014-07-22

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym, tj. 22 lipca 2014 roku, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej odbyła się uroczystość wręczenia Panu red. Piotrowi Jędzurze wyróżnienia za publikacje o tematyce prawniczej w konkursie organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Zielnej Górze.

 • 44-LATEK WYKRĘCAŁ ŻONIE RĘCE, BIŁ PO TWARZY, DUSIŁ I GROZIŁ

  Dodano: 2014-07-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2013 r. do 30 stycznia 2014 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, dusił, ciągnął za włosy, wykręcał ręce, bił otwartą dłonią po twarzy oraz groził pozbawieniem życia.

 • MATKA PRÓBOWAŁA TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2014-07-21

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca miejscowości pod Zieloną Górą. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od marca do 6 lipca 2014r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez "głośne" odtwarzanie muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie.

 • ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD CZŁONKAMI RODZINY

  Dodano: 2014-07-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca podzielonogórskiej miejscowości. Podejrzanemu zarzucono,że  w okresie od 3 maja 2014r. do 6 lipca 2014r. w znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe uniemożliwiał spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia.

 • UPRAWIALI 100 SADZONEK KONOPI INNYCH NIŻ WŁÓKNISTE

  Dodano: 2014-07-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 32 i 21 lat . Dwóm 32-letnim  oskarżonym prokurator zarzucił, że w okresie  od września 2013 r. do 17 stycznia 2014 r.  w Zielonej Górze oraz podzielonogórskiej miejscowości, wbrew przepisom ustawy uprawiali konopie inne niż włókniste w postaci nie mniejszej niż sto sadzonek, a uprawa ta mogła dostarczyć znacznej ilości środka odurzającego w postaci ziela konopi.

 • UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO W BRZUCH DOPROWADZAJĄC DO PĘKNIĘCIA ŚLEDZIONY

  Dodano: 2014-07-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 maja 2014 r. w Zielonej Górze uderzył pokrzywdzonego nieustalonym bliżej przedmiotem w okolice brzucha , czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci urazowego pęknięcia śledziony wymagającego interwencji chirurgicznej, które to obrażenia stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci tzw. choroby realnie zagrażającej życiu.

 • DOKONAŁ NIELEGALNEGO WYRĘBU 76 DRZEW LIŚCIASTYCH

  Dodano: 2014-07-11

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w okresie od  3 do 15 marca 2014 r. w Leśnictwie  Będów Gminy Czerwieńsk , dopuścił się wyrębu 76 drzew liściastych o łącznej masie 37,74 m3 i wartości 6300 zł, czym działał na szkodę Nadleśnictwa Sulechów.

 • 29-LATEK ODPOWIE ZA POBICIE KOLEGI NA TERENIE BELGII

  Dodano: 2014-07-09

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 stycznia 2014r. w jednym z miast na terenie Belgii, dopuścił się uszkodzenia ciała pokrzywdzonego - znajomego z Polski , poprzez uderzanie go pięściami po głowie, czym spowodował u niego obrażenia w postaci pęknięcia błony bębenkowej z niedosłuchem mieszanym i złamania kości nosa.

 • 20-LATEK PODAJĄC DANE INNEJ OSOBY WYŁUDZAŁ W INTERNECIE POŻYCZKI

  Dodano: 2014-07-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniach od 21 do 24 października 2013r w Zielonej Górze działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej za pośrednictwem sieci internet doprowadził pracowników 3 rożnych firm udzielających w Internecie pożyczek, do niekorzystnego rozporządzania mieniem wprowadzając ich w błąd co do zamiaru spłaty udzielonych mu pożyczek w kwotach : 800 zł, i dwukrotnie i 500 zł poprzez podanie danych personalnych innej osoby jako wnioskodawcy czym powodował straty na szkodę tych firm i osoby, na którą pożyczki zaciągał.