Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO CAŁYM CIELE

  Dodano: 2014-12-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 5 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną, publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, brał udział w pobiciu pokrzywdzonego, poprzez przewrócenie go na ziemię i kopanie po całym ciele.

 • CHULIGAŃSKIE POBICIE CIĘŻARNEJ. 2-MIESIĘCZNY ARESZT DLA 32-LATKI

  Dodano: 2014-12-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w trakcie Świąt - 25 grudnia 2014 r. do sądu wnioski o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 3 osób - dwóch kobiet w wieku 51 i 32 lat oraz wobec 40-letniego mężczyzny.

 • KOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO GŁOWIE DO NIEPRZYTOMNOŚCI, A NASTĘPNIE OKRADŁ

  Dodano: 2014-12-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 21 na 22 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami, po uprzednim użyciu wobec pokrzywdzonego przemocy polegającej na uderzeniu pokrzywdzonego pięścią w skroń oraz żuchwę oraz kopaniu po rękach i twarzy, doprowadził go do stanu bezbronności i nieprzytomności, a następnie dokonał na nim rozboju.  Sprawca zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy wartości 200 zł oraz portfel wraz z zawartością.

 • WYSTAWIŁ NA PORTALU Z OGŁOSZENIAMI KONSOLĘ DO GIER I OSZUKAŁ INTERNAUTĘ

  Dodano: 2014-12-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 grudnia 2013 roku w Gdańsku posługując się e-mailem i podając się za ustaloną kobietę, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 600 zł po uprzednim wprowadzeniu go w błąd co do zamiaru i możliwości sprzedaży konsoli do gier Play Station wystawionej w ogłoszeniu na znanym portalu z ogłoszeniami.

 • 29-LETNIA KOBIETA UDERZYŁA FUNKCJONARIUSZA POLICJI TABORETEM ŁAMIĄC MU PALEC

  Dodano: 2014-12-18

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 3 października 2014 r. w Zielonej Górze naruszyła nietykalność cielesną funkcjonariusza policji w ten sposób, że uderzyła go w rękę taboretem drewnianym. W wyniku uderzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci złamania podstawy palca lewej reki, które to obrażenia naruszyły czynności narządu ciała pokrzywdzonego na okres powyżej dni 7.

 • PRĘDKOŚCIOMIERZ ZATRZYMAŁ SIĘ NA 140 KM/H. 32-LETNI MĘŻCZYZNA PONIÓSŁ ŚMIERĆ NA MIEJSCU

  Dodano: 2014-12-17

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w dniu 16.12.2014 r. na drodze Skąpe-Cibórz. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Peugeot Boxer 32-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi zjechał na lewe pobocze jezdni i uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący poniósł śmierć na miejscu.

 • ZMIANY KADROWE W PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2014-12-17

  W dniu dzisiejszym w Prokuraturze Generalnej odbyła się uroczystość wręczenia powołań do pełnienia funkcji prokuratorów rejonowych w okręgu apelacji poznańskiej. To niezwykle doniosłe wydarzenie w "życiu" jednostek, gdyż niesie ze sobą zmiany na stanowiskach kierowniczych niektórych prokuratur rejonowych okręgu zielonogórskiego.

  Poniżej przedstawiamy sylwetki nowo powołanych Prokuratorów Rejonowych okręgu zielonogórskiego.

 • ZŁODZIEJ ŁAKOMCZUCH - WYNIÓSŁ Z DYSKONTU 61 CZEKOLAD

  Dodano: 2014-12-16

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 27 do 28 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, w jednym z dyskontów, działając w krótkich odstępach czasu, dokonał kradzieży kilkudziesięciu sztuk produktów o wartości 508,54 zł. Jak ustalono "łupem" oskarżonego padło 61 sztuk czekolad, ptasie mleczko, oraz kilka kremów przeciwzmarszczkowych.

 • 28-LETNIA KOBIETA WYSTAWIŁA W INTERNECIE DO SPRZEDAŻY SILNIK SAMOCHODU, KTÓREGO NIE DOSTARCZYŁA KUPUJĄCEMU

  Dodano: 2014-12-15

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniej kobiecie.

  Oskarżona w dniu 10 października 2013 r. w Zielonej Górze, za pośrednictwem sieci Internet, na znanym portalu aukcyjnym , działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej , doprowadziła pokrzywdzonego  do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 1900 zł poprzez wprowadzenie go w błąd co do zamiaru i możliwości  wywiązania się z zawartej umowy, mianowicie  jako użytkownik portalu wystawiła do sprzedaży silnik do samochodu Mercedes.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO BUTELKĄ W GŁOWĘ

  Dodano: 2014-12-11

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie . Oskarżony w dniu 11 października 2014 r. w Zielonej Górze, działając w miejscu publicznym i bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego poprzez uderzenie pokrzywdzonego butelką w głowę naruszył czynności narządów jego ciała, w wyniku czego doznał on obrażeń w postaci rany tłuczonej głowy okolicy czołowo - skroniowej lewej.