Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 63-LETNI OJCIEC GROZIŁ CÓRCE SPALENIEM DOMU, SZARPAŁ JĄ ZA UBRANIE I WIELOKROTNIE ZNIEWAŻAŁ

  Dodano: 2014-04-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2008 roku do 06 lutego 2014 roku w podzielonogórskiej miejscowości , znajdując się pod wpływem alkoholu znęcał się psychicznie i fizycznie nad córką poprzez wszczynanie awantur, w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznanymi za wulgarne, szarpał za ubranie, wielokrotnie groził spaleniem domu, ograniczał dostęp do mediów.

 • NA ZNANYM INTERNETOWYM PORTALU UDOSTEPNIŁ MUZYKĘ. STRATY DLA JEJ AUTORÓW TO PONAD 18 000 ZŁ

  Dodano: 2014-04-02

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 09 października 2012 roku do 5 grudnia 2012 roku w Kożuchowie, nie będąc do tego uprawnionym zwielokrotnił, a następnie rozpowszechnił w internecie- na znanym portalu udostępniającym pliki - cudze utwory powodując tym samym szkodę w wysokości 18 799,47 zł na rzecz Związku Producentów Audio Video.

 • KIEPSCY ZŁODZIEJE USIŁOWALI UKRAŚĆ PALIWO Z 8 SAMOCHODÓW – BEZ SKUTKU

  Dodano: 2014-04-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 20 lat. Oskarżeni w dniu 1 listopada 2013r. w Zielonej Górze działając wspólnie i w porozumieniu , usiłowali dokonać kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa 8 samochodów osobowych zaparkowanych na zielonogórskich ulicach.

 • 53-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I CÓRKĄ- ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2014-03-28

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2009 roku do 29 września 2013 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną poprzez wszczynanie awantur i kłótni pod wpływem alkoholu, podczas których wyzywał ją słowami ogólnie przyjętymi za wulgarne i obelżywe, krytykował, poniżał, uniemożliwiał spoczynek nocny, szturchał barkiem.

 • 32-LATEK ZAATAKOWAŁ PRZECHODNIA, ZACIĄGNĄŁ GO ZA BUDYNEK I DOKONAŁ ROZBOJU

  Dodano: 2014-03-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 06 listopada 2013 r., na jednej z ulic w Zielonej Górze, w godzinach wieczornych, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonymi osobami stosując przemoc zaciągnął pokrzywdzonego za budynek przychodni i poprzez szarpanie przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, a następnie uderzając pięściami w twarz doprowadził go do stanu bezbronności, przy czym sposób działania naraził pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo nastąpienia skutku opisanego art. 157 par 1 k.k. a następnie okradł.

 • KOMUNIKAT W SPRAWIE "PODAWANIA SIĘ ZA FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO"

  Dodano: 2014-03-25

  Prokuratura Okręgowa - Wydział V Śledczy. W związku z dużym zainteresowaniem medialnym w głośnej sprawie "podawania się za funkcjonariusza publicznego", informujemy, że 29-letni mężczyzna, który został zatrzymany we Wrocławiu w dniu 15 marca 2014 r., po ogłoszeniu mu w dniu 21 marca 2014 r. zarzutów dopuszczenia się przestępstw: oszustwa, użycia jako autentycznego podrobionego dokumentu i płatnej protekcji, został zwolniony z aresztu w dniu 21 marca 2014 r. Wobec podejrzanego zastosowano środki nieizolacyjne w postaci dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju.

 • 31-LATEK ULEGŁ ŚMIERTELNEMU WYPADKOWI PRZY PRACY

  Dodano: 2014-03-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło w nocy z 19 na 20 marca b.r. w jednym z zielonogórskich zakładów produkcyjnych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 31-letni mężczyzna, mieszkaniec podzielonogórskiej miejscowości uległ śmiertelnemu wypadkowi podczas obsługi jednej z maszyn.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU POBILI W AKADEMIKU DZIEWCZYNĘ

  Dodano: 2014-03-19

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 31-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 11/12 września 2013 r. w Zielonej Górze w jednym z akademików, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonym mężczyzną publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego dokonał pobicia pokrzywdzonej poprzez uderzenie otwartą dłonią w twarz. Po przewróceniu pokrzywdzonej kopali ją po całym ciele.

 • ZATRZYMANIE W GŁOŚNEJ SPRAWIE PODAWANIA SIĘ ZA FUNKCJONARIUSZA PUBLICZNEGO

  Dodano: 2014-03-18

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo przeciwko 29-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o podstępne zabiegi dokonywane w celu oskarżenia innej osoby o popełnienie czynu zabronionego, nieprawdziwe podawanie się za funkcjonariusza i fałszerstwo dokumentów. Podstawą do prowadzenia niniejszego śledztwa były materiały wyłączone z postępowania dotyczącego byłego Prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku.

 • KOLEŻEŃSKIE SPORY MIĘDZY DZIEWCZYNAMI ZAKOŃCZONE USZKODZENIEM CIAŁA

  Dodano: 2014-03-17

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko siedemnastoletniej mieszkance Sulechowa, która w dniu 30 października 2013 r. w Sulechowie w rejonie szkoły uderzyła w twarz małoletnią koleżankę i spowodowała u niej obrażenia w postaci stłuczenia okolicy twarzoczaszki, stłuczenia nosa oraz przedramienia lewego, które spowodowały naruszenie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.