Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • DZIAŁANIE WYCHOWAWCZE 65-LATKA?

  Dodano: 2013-08-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 03 maja 2013 r. na terenie przystani, przy drodze do miejscowości Boryń, naruszył nietykalność cielesną małoletniego poprzez: szarpanie za włosy, bicie otwartą ręką po twarzy, ściskanie głowy udami oraz pchniecie na ławkę.

 • RECYDYWISTA USIŁOWAŁ WYNIEŚĆ Z SUPERMARKETU 3 BUTELKI WHISKY

  Dodano: 2013-08-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 09 stycznia 2013 roku w Zielonej Górze, w jednym z zielonogórskich supermarketów, usiłował dokonać kradzieży trzech butelek alkoholu marki Whisky każda pojemności 0,7 litra o łącznej wartości 326,97 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez pracownika ochrony.

 • CUDZOZIEMIEC PRZEBYWAJĄC W ARESZCIE ŚLEDCZYM SFALSZOWAŁ DOKUMENT

  Dodano: 2013-08-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w maju 2013 r. w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze, przerobił dokument - Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca wystawione na jego nazwisko w ten sposób, że zmienił termin ważności dokumentu z 16 marca 2013 na 16 sierpnia 2013 r.

 • 24-LATEK NAJECHAŁ NA PIESZĄ NA STACJI PALIW

  Dodano: 2013-08-22

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 24-letniego mężczyzny. Oskarżony w dniu 6 kwietnia 2013 r. w Zielonej Górze, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki Toyota, na placu jednej zielonogórskich stacji paliw, przy dystrybutorach paliwa, najechał na pieszą idącą od strony stacji paliw w kierunku ronda.

 • ARESZTY DLA 3 SPRAWCÓW ROZBOJU

  Dodano: 2013-08-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 3 sprawców rozboju w wieku od 19 do 23 lat. Podejrzanym zarzucono, że w dniu 1 czerwca 2013 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie w porozumieniu zabrali pokrzywdzonemu plecak, telefon komórkowy wartości 400 zł oraz pieniądze w kwocie 400 zł, po uprzednim przytrzymywaniu pokrzywdzonego rękami za odzież oraz grożeniu w/w natychmiastowym użyciem wobec niego przemocy fizycznej.

 • ZAPYTAŁ POKRZYWDZONEGO O POŻYCZENIE 50 GROSZY GDY TEN ODMÓWIŁ POBIŁ GO

  Dodano: 2013-08-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 czerwca 2013 r. w Zielonej Górze, po uprzednim zagrożeniu pokrzywdzonemu pobiciem oraz uderzeniu go pięścią w głowę, w wyniku czego ten upadł, a także kopnięciu go w okolice tułowia usiłował zabrać mu pieniądze w kwocie ..1 zł. Sprawca zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na postawę pokrzywdzonego.

 • RECYDYWISTA DWUKROTNIE USIŁOWAŁ WŁAMAĆ SIĘ DO BANKOMATU

  Dodano: 2013-08-19

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letnniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy 15 września 2012 r. w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu, usiłował dokonać włamania do 2 bankomatów i pobrać środki pieniężne przy użyciu kart kredytowych skradzionych pokrzywdzonej w łącznej kwocie ponad 3400 zł, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na.. brak prawidłowego numeru PIN.

 • OŚMIESZAŁ, KRYTYKOWAŁ, SZARPAŁ - 48-LATEK OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ, SIOSTRĄ I JEJ CÓRKAMI

  Dodano: 2013-08-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia stosunku do 48-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w okresie od 2008 r. do 24 kwietnia 2013 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką, ośmieszał ja, krytykował, uniemożliwiał sen, szarpał za ubranie, a nadto przy użyciu noża groził jej pozbawieniem życia. O sprawie pisaliśmy na początku maja b.r. gdy na wniosek prokuratora, decyzją sądu, podejrzany trafił do aresztu.

 • NIECODZIENNY ŁUP ZŁODZIEJA - CHCIAŁ UKRAŚĆ OPRZYRZĄDOWANIE WINDY TOWAROWEJ

  Dodano: 2013-08-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku 64, 36 i 40 lat. Najstarszemu z oskarżonych zarzucono, że w dniu 9 maja 2013 roku w Zielonej Górze z terenu zamkniętej firmy usiłował dokonać kradzieży części oprzyrządowania windy towarowej - liny i ciężarków o łącznej wartości 600 złotych, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujęcie przez pokrzywdzonego.

 • FAŁSZYWIE ZEZNAŁA ABY OBWINIONY UNIKNĄŁ ODPOWIEDZIALNOŚCI KARNEJ

  Dodano: 2013-08-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 68-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 24 stycznia 2013 r. w Zielonej Górze, po uprzednim pouczeniu o odpowiedzialności karnej, złożyła nieprawdziwe zeznania mające służyć za dowód w sprawie Sądu Rejonowego w Zielonej Górze.