Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 22-LATEK POBIŁ DREWNIANYM KOŁKIEM I ZGWAŁCIŁ - DZIAŁAŁ ZE SZCZEGÓLNYM OKRUCIEŃSTWEM

  Dodano: 2014-01-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 czerwca 2013 roku w Zielonej Górze, przemocą i groźbą doprowadził pokrzywdzoną do obcowania płciowego, działając ze szczególnym okrucieństwem w ten sposób, że przewrócił ją na ziemię, kilkakrotnie pięścią uderzył w twarz, bił kołkiem po całym ciele i zgwałcił używając do tego celu różnych przedmiotów. Sprawca swoim działaniem spowodował u pokrzywdzonej rany w postaci złamania nosa, żuchw i innych obrażeń naruszających czynności narządu ciała na czas powyżej siedmiu dni.

 • 37- LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD MATKĄ: WYZYWAŁ JĄ, PONIŻAŁ, GROZIŁ POBICIEM

  Dodano: 2014-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od września 2011 roku do 31 sierpnia 2013 roku w Zielonej Górze, znęcał się psychicznie nad matką, w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, groził pobiciem , przy czym groźby te wzbudziły u pokrzywdzonej uzasadniona obawę spełnienia.

 • 5 MĘŻCZYZN ZATRZYMANYCH W SPRAWIE KRADZIEŻY NA TERENIE NIEMIEC 3 SAMOCHODÓW BETONIAREK WARTOŚCI 400 TYS. EURO KAŻDA

  Dodano: 2014-01-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o przedstawieniu zarzutów pięciu osobom w wieku od 20 do 40 lat w sprawie kradzieży jakiej dokonali w dniu 16.12.2013 r. w Lipsku, na terenie Niemiec trzech samochodów ciężarowych m-ki Mercedes - Benz (betoniarek) o wartości 400tys. Euro (1.668.000PLN) każda, na szkodę jednej z niemieckich firm.

 • NIE POWRÓCIŁ DO ARESZTU Z PRZERWY W ODBYWANIU KARY POZBAWIENIA WOLNOŚCI

  Dodano: 2014-01-16

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 lutego 2007r. w Zielonej Górze nie powrócił bez usprawiedliwionej przyczyny do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze z przerwy w odbywaniu kary udzielonej przez Sąd Okręgowy w Zielonej Górze.

 • PRZEDSTAWICIELKA FIRMY POŻYCZKOWEJ PRZYWŁASZCZYŁA PIENIĄDZE KLIENTÓW

  Dodano: 2014-01-15

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia wobec 41-letniej kobiety. Oskarżona w okresie od 10 października 2012 roku do 7 czerwca 2013 roku w Zielonej Górze, działając w krótkich odstępach czasu z góry powziętym zamiarem będąc przedstawicielem firmy pożyczkowej dokonała przywłaszczenia pieniędzy powierzonych jej przez klientów, czym spowodowała szkodę w wysokości 1.908,20 zł.  

 • 66-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ - OTRZYMAŁ NAKAZ OPUSZCZENIA LOKALU I ZAKAZ ZBLIŻANIA SIĘ

  Dodano: 2014-01-14

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zastosowaniu wobec 65-letniego mężczyzny- mieszkańca Zielonej Góry środków zapobiegawczych w postaci dozoru policji oraz nakazu opuszczenia lokalu oraz zakazu zbliżania się do 66- letniej pokrzywdzonej. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany z błahych powodów, znajdując się najczęściej w stanie nietrzeźwości kierował wobec swojej żony słowne groźby i znieważenia.

 • NIE ZASTOSOWAŁ SIĘ DO OBOWIĄZKU STAWIENNICTWA W JEDNOSTCE POLICJI PODCZAS TRWANIA MECZÓW ŻUŻLOWYCH

  Dodano: 2014-01-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 07 lipca 2013 roku w Zielonej Górze w czasie trwania meczu żużlowego pomiędzy drużyną Stelmet Falubaz Zielona Góra, a Betard Sparta Wrocław nie zastosował się do obowiązku osobistego stawiennictwa się w jednostce organizacyjnej Policji w związku z orzeczonym wyrokiem Sądu Rejonowego w Gorzowie Wlkp. - zakazem wstępu na imprezę masową i obowiązkiem stawiennictwa we właściwej dla swojego miejsca zamieszkania jednostce organizacyjnej Policji w czasie trwania meczów z udziałem klubu Stelmet Falubaz Zielona Góra.

 • PUBLICZNIE I BEZ POWODU POBILI MĘŻCZYZNĘ - ZADAWALI MU UDERZENIA PIĘŚCIAMI W GŁOWĘ

  Dodano: 2014-01-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 19 i 18 lat. Oskarżeni w dniu 25 lipca 2013 roku, w podzielonogórskiej miejscowości, działając wspólnie i w porozumieniu z inną ustaloną osobą, publicznie i bez powodu, okazując przy tym rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonali pobicia pokrzywdzonego.

 • 22-LATEK UDERZAŁ GŁOWĄ KONKUBINY W DRZWI WYBIJAJĄC SZYBĘ

  Dodano: 2014-01-07

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od lutego 2012r. do 30 listopada 2013r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoja konkubiną. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją obelżywymi słowami, szarpał, popychał, uderzał rękoma po twarzy i brzuchu, poniżał.

 • ZORGANIZOWANA GRUPA PRZESTĘPCZA ROZBITA - 11 MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH

  Dodano: 2014-01-03

  Zielona Góra. Wydział ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w ostatnich dniach grudnia oskarżył jedenastu mężczyzn w wieku od 23 do 55 lat, głównie mieszkańców Wschowy i okolicznych miejscowości, o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem była kradzież, a następnie legalizacja i sprzedaż pojazdów. Mężczyźni ci w okresie od 2007 roku do 2013 roku sprzedali co najmniej 11 samochodów uzyskanych w wyniku przestępstwa. Ustalono, że samochody te miały wartość co najmniej 345.000 zł, a kradzione były w Polsce, Niemczech i Holandii.