Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • BRAŁ UDZIAŁ W BÓJCE Z UDZIAŁEM 10 OSÓB - SPOWODOWAŁ USZCZERBEK NA ZDROWIU POBITEGO - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Dodano: 2015-02-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 września 2014 r. w Zielonej Górze brał udział w bójce z udziałem około 10 osób , które uderzały pięściami i kopały pokrzywdzonego, w wyniku czego doznał on obrażeń ciała w postaci stłuczenia okolicy potylicznej głowy i twarzy, które to obrażenia spowodowały uszczerbek na zdrowiu w rozumieniu art. 157 par. 2 kk.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - DYŻURY PROKURATORÓW

  Dodano: 2015-02-06

  W dniach 23.02 - 29.02. 2015 r. po raz dwunasty obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. W związku z tym, prokuratorzy i asesorzy okręgu zielonogórskiego będą pełnili dyżury, podczas których udzielać będą informacji o uprawnieniach i obowiązkach osobom pokrzywdzonym przestępstwem.

 • PRZEZ 10 LAT NIE PŁACIŁ ALIMENTÓW NA MAŁOLETNIĄ CÓRKĘ

  Dodano: 2015-02-05

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 stycznia 2004 r. do 25 listopada 2014 r. w Zielonej Górze uporczywie uchylał się od ciążącego na nim obowiązku płacenia alimentów na rzecz córki , a wynikającego z mocy ustawy i wyroku Sądu Rejonowego w Zielonej Górze z 2003r.  

 • NIECODZIENNY ŁUP SKLEPOWEGO ZŁODZIEJA - BRAŁ WSZYSTKIEGO PO …„4”

  Dodano: 2015-02-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w jednym z zielonogórskich supermarketów dokonał niecodziennej kradzieży. Łupem złodzieja padły m.in. 4 opakowania pieluch Pampers, 4 czekolady, 4 opakowania kiełbasy, 4 paczki żółtego sera, 4 opakowania mięsa, 4 opakowania ryby, 4 opakowania markowej kawy, 4 pieczenie, a także wiele innych słodyczy i kosmetyków o łącznej wartości 1141,95 zł, czym sprawca działał na szkodę sklepu.

 • PRZEWOZIŁ TYTOŃ DO PALENIA BEZ POLSKICH ZNAKOW AKCYZY

  Dodano: 2015-02-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 11 listopada 2014 r. w Zielonej Górze w samochodzie Volksvagen przewoził tytoń do palenia bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej 8252 zł, stanowiący przedmiot czynu zabronionego , przez co podatek akcyzowy został narażony na uszczuplenie w kwocie 13985 zł.  

 • WYGANIAŁ ŻONĘ Z DOMU, CIĄGNĄŁ JĄ ZA WŁOSY, BIŁ PO GŁOWIE I CIELE

  Dodano: 2015-02-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie pomiędzy 14 października a 24 listopada 2014 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób , że będąc od wpływem alkoholu znieważał ją słowami obelżywymi, wyganiał z domu, ciągnął za włosy, bił po głowie i całym ciele.

 • 60-LATEK FAŁSZYWIE ZAWIADOMIŁ O PRZESTĘPSTWIE NIEPOPEŁNIONYM

  Dodano: 2015-01-28

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 60-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14 lipca 2014 r. w jednym z komisariatów policji w Zielonej Górze, zawiadomił organ ścigania o przestępstwie kradzieży portfela wraz z zawartością pieniędzy i dokumentów na jego szkodę przez nieznanego mężczyznę wiedząc, że przestępstwa faktycznie nie popełniono w opisanych przez niego okolicznościach.  

 • OJCIEC OSKARŻONY O ZNĘCANIE SIĘ NAD SYNEM I JEGO KONKUBINĄ

  Dodano: 2015-01-27

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 października do 28 listopada 2014 r. w Zielonej Górze , znęcał się psychicznie nad swoim synem w ten sposób, że będąc w stanie po użyciu alkoholu wszczynał awantury , podczas których znieważał go słowami obelżywymi, nadto groził mu pozbawieniem życia.

 • POBILI OBYWATELI BUŁGARII, ZNISZCZYLI JEDNEMU Z NICH SAMOCHÓD RZUCAJĄC W NIEGO KOSZEM NA ŚMIECI

  Dodano: 2015-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 23 do 33 lat, w tym dwóm braciom. Jednemu z nich 32 - letniemu mężczyźnie prokurator zarzucił, że 12 sierpnia 2014 r. w Łęknicy , działając publicznie i bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, poprzez rzucenie koszem na śmieci w samochód osobowy m-ki Mercedes spowodował uszkodzenie pokrywy bagażnika, drzwi, szyby na łączną sumę 950 zł na szkodę właściciela pojazdu - obywatela Bułgarii.  

 • ROZERWANIE OPONY DOPROWADZIŁO DO ŚMIERTELNEGO WYPADKU NA DRODZE NR K-27

  Dodano: 2015-01-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 48 letniemu mężczyźnie, który w dniu 03 kwietnia 2014 r. na drodze krajowej nr 27 pomiędzy Zieloną Górą a Nowogrodem Bobrzańskim jako kierujący samochodem marki Volvo (typ laweta) naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierował pojazdem który ze względu na zły stan techniczny opon i nadmierny okres ich eksploatacji zagrażał bezpieczeństwu osób nim jadących lub innych uczestników ruchu. W konsekwencji tego doszło do rozerwania opony koła przedniego na łuku drogi, w następstwie czego oskarżony zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z prawidłowo jadącą samochodem Mazda - pokrzywdzoną. W wyniku tego zderzenia kobieta doznała wielonarządowych obrażeń ciała i poniosła śmierć na miejscu. O sprawie pisaliśmy w dniu 04 kwietnia 2014 r. CZOŁOWE ZDERZENIE AUTA OSOBOWEGO Z CIĘŻAROWYM NA K-27. ZGINĘŁA 40-LETNIA KOBIETA