Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • WYBIŁ SZYBĘ, ZNISZCZYŁ DRZWI - ZANIM OKRADŁ SKLEP ZATRZYMAŁA GO POLICJA

  Dodano: 2013-08-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 15 na 16 czerwca 2013r. w Nowogrodzie Bobrzańskim, po uprzednim uszkodzeniu drzwi wejściowych o wart. 3500 PLN oraz dwóch szyb o wart. 500 PLN, usiłował dostać się do wnętrza jednego ze sklepów w celu dokonania kradzieży znajdujących się tam artykułów, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na zatrzymanie przez funkcjonariuszy policji, powodując łączną wartość strat w wysokości 4000 PLN, na szkodę właściciela sklepu.

 • OSZUST RECYDYWISTA KORZYSTAŁ Z USŁUG HOTELOWYCH, ZA KTÓRE NIE ZAPŁACIŁ

  Dodano: 2013-08-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 4 do 9 maja 2011 roku w Zielonej Górze, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim wprowadzeniu w błąd pracowników jednego z zielonogórskich hoteli co do zamiaru zapłaty za usługę hotelową doprowadził ich do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w wysokości 1728 zł, przy czym zarzucanego mu czynu dopuścił się w ciągu 5 lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.

 • WŁAŚCICIEL FIRMY BUDOWLANEJ SFAŁSZOWAŁ DOKUMENT ŻEBY UCZESTNICZYĆ W PRZETARGU

  Dodano: 2013-08-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 63-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 października 2012r. w Zielonej Górze w celu uzyskania zamówienia publicznego w ramach ogłoszonego przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Zielonej Górze przetargu na remont budynku magazynowego, prowadząc działalność gospodarczą - (zakład remontowo-budowlany),  przedłożył potwierdzony za zgodność z oryginałem podrobiony dokument w postaci protokołu odbioru końcowego robót budowlanych dotowany na dzień 22.10.2010r. mający istotne znaczenie w prowadzonym postępowaniu o zamówienie publiczne.

 • WPROWADZILI W BŁĄD CO DO ZAISTNIENIA WYPADKU DROGOWEGO – ZATRZYMANO 5 OSÓB

  Dodano: 2013-08-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zatrzymaniu 5 osób. Głównemu podejrzanemu - 21-letniemu mężczyźnie zarzucono, że działając wspólnie i w porozumieniu z 4 ustalonymi oraz innymi dotychczas nieustalonymi osobami, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie w błąd co do zaistnienia wypadku drogowego z udziałem bliskich osób, doprowadzili co najmniej 7 pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem.

 • TRZECH MĘŻCZYZN ZATRZYMANYCH W ZWIĄZKU Z POBICIEM 2 CZARNOSKÓRYCH OBYWATELI RP I USA

  Dodano: 2013-08-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym, tj. 01 sierpnia 2013 roku o godzinie 05.25 przy ulicy Westerplatte w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam pobicia dwóch czarnoskórych obywateli RP i USA.

 • ŚLEDZTWO WOBEC PODEJRZANYCH O UDZIAŁ W ZORGANIZOWANEJ GRUPIE PRZESTĘPCZEJ

  Dodano: 2013-07-31

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze prowadzi śledztwo dot. 9 osób, uczestniczących w zorganizowanej grupie przestępczej. Główni z podejrzanych to dwaj mieszkańcy Lubska (ojciec i syn ) podejrzani o kierowanie i udział w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się włamaniami i kradzieżami sprzętu budowlanego i pojazdów mechanicznych znacznej wartości w okresie od 2006 r. do marca 2011 r. Pojazdy oraz sprzęt głównie kradzione były na terenie Niemiec, a ich zbyt i legalizacja odbywała się na terytorium Polski.

 • ZMIENIAŁA PAS RUCHU, UDERZYŁA W INNE AUTO I POTRĄCIŁA IDĄCEGO CHODNIKIEM PIESZEGO

  Dodano: 2013-07-31

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 59-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 14 maja 2013 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Opel Corsa, jadąc ul. Dąbrówki w stronę ronda PCK, nie zachowała należytej ostrożności podczas wykonywania manewru zmiany pasa ruchu z lewego na prawy i doprowadziła do zderzenia z samochodem m-ki Opel Vectra, kierowanym przez mężczyznę, jadącego w stronę ronda prawym pasem ruchu, a następnie potrąciła pieszego idącego chodnikiem, który na skutek potrącenia doznał obrażeń ciała naruszających czynności narządu jego ciała na okres powyżej dni 7.

 • UKRADLI KASĘ FISKALNĄ, NA KTÓREJ WYDRUKOWALI PONAD 300 FAŁSZYWYCH BILETÓW PKS

  Dodano: 2013-07-30

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 2 mężczyzn w wieku 45 lat. Oskarżeni w styczniu 2013r. w Zielonej Górze działając wspólnie i porozumieniu, na terenie Dworca PKS Zielona Góra przywłaszczyli sobie kasę fiskalną wraz z rezerwową kością pamięci działając na szkodę PKS Zielona Góra, na której następnie drukowali bilety i sprzedawali je.

 • POMIMO SĄDOWEJ UGODY PRACODAWCA NIE WYPŁACIŁ PRACOWNIKOWI WYNAGRODZENIA

  Dodano: 2013-07-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. W okresie od 20 listopada do 20 grudnia 2011 roku w Zielonej Górze wykonując czynności z zakresu prawa pracy, prowadząc działalność gospodarczą w Zielonej Górze, będąc zobowiązanym orzeczeniem Sądu Rejonowego w Zielonej Górze na podstawie zawartej ugody z 2011 r. do zapłaty na rzecz pokrzywdzonego kwoty z tytułu uzupełnienia wynagrodzenia za pracę, obowiązku tego nie wykonał.

 • RZUCIŁ REKLAMĄ W SZKLANE DRZWI SKLEPU

  Dodano: 2013-07-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 6 maja 2013 r. w Zielonej Górze, dokonał uszkodzenia szyby podwójnej wraz z reklamą w drzwiach wejściowych do sklepu z odzieżą poprzez rozbicie jej rzuceniem w nią stojącą przed sklepem reklamą, w wyniku czego powstała strata na szkodę właścicielki sklepu w wysokości 521 zł.