Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Paweł Sawicki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Wojciech Nowak

Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

--
Prokurator Prokuratury Rejonowej
Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 16 OFIAR ŚMIERTELNYCH NA DROGACH POWIATU ZIELONOGÓRSKIEGO - "WINNA" NIE TYLKO DROGA S3

  Dodano: 2014-09-03

  Zielona Góra. Prokuratorzy z troską przyglądają się wydarzeniom jakie w tym roku mają miejsce na drogach w powiecie zielonogórskim. Okrzyknięta przez media "drogą śmierci", droga k-27 (na odcinku Zielona Góra - Nowogród Bobrzański) nie zbiera już takiego żniwa jak jeszcze kilka lat temu, gdy rocznie dochodziło tam nawet do 10 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Pomogły apele Policji i Prokuratury, kampanie medialne, reorganizacja infrastruktury drogowej. Wciąż nie jest jednak bezpiecznie na drogach powiatu zielonogórskiego. Aktualnie najniebezpieczniejszą drogą jest S3. To tu w ostatnim czasie dochodziło do wielu wypadków - także śmiertelnych. Sytuację może polepszyć planowana na 2016/2017 rok inwestycja zmodernizowania - wybudowania kolejnego pasa tej drogi.

 • MATKA OSKARŻONA O ZNĘCANIE SIĘ NAD CÓRKĄ. BIŁA JĄ PO TWARZY, KOPAŁA W BRZUCH, ZNIEWAŻAŁA WULGARYZMAMI

  Dodano: 2014-09-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55-letjniej kobiecie. Oskarżona w okresie od stycznia 2014 r. do 11 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, znęcała się psychicznie i fizycznie nad córką. Kobieta wyzywała ją słowami wulgarnymi, biła ręką po twarzy, ciągnęła za włosy, kopała w brzuch, a także groziła pozbawieniem życia, przy czym groźby te wzbudziły pokrzywdzonej realną obawę ich spełnienia.

 • USZKODZIŁ SAMOCHÓD RZUCAJĄC W NIEGO BUTELKĄ

  Dodano: 2014-08-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 18 czerwca 2014r. w Zielonej Górze dokonał uszkodzenia samochodu marki Mitsubishi Colt rzucając w niego szklaną butelką.

 • AKT OSKARŻENIA W GŁOŚNEJ SPRAWIE ŚMIERTELNEGO POTRĄCENIA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2014-08-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w dniu dzisiejszym kieruje do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akt oskarżenia p-ko Filipowi K. i Jackowi B. Pierwszemu z nich prokurator zarzucił, że 3 marca 2014 roku w Zielonej Górze na ul. Batorego, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości (2,1-2,5 prom. zawartości alkoholu) kierując samochodem Ford Mondeo z prędkością nadmierną i niebezpieczną wynoszącą co najmniej 92 km/h doprowadził do potrącenia przechodzącego prawidłowo w miejscu oznaczonym (pasy), ubranego w kamizelkę odblaskową Michała M., który na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia.

 • ZNIEWAŻAŁ WULGARYZMAMI APLIKANTÓW I FUNKCJONARIUSZY STRAŻY MIEJSKIEJ

  Dodano: 2014-08-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 maja 2014 r. w Zielonej Górze , znieważył 2 funkcjonariuszy Straży Miejskiej oraz 3 aplikantów :2 mężczyzn i kobietę, używając w stosunku do nich słów wulgarnych podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

 • PRACODAWCA NIE WYPŁACIŁ TRZEM SWOIM PRACOWNIKOM OK. 40 000 ZŁ NALEŻNOŚCI ZA PRACĘ

  Dodano: 2014-08-20

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że od marca 2013 r. do 17 czerwca 2014 r. będąc zobowiązanym wyrokiem Sądu Rejonowego Wydział IV Pracy i Ubezpieczeń Społecznych w Zielonej Górze z  lutego 2013r.  do wypłaty ustalonych kwot pieniędzy, nie wykonał tego obowiązku w stosunku do 3 swoich pracowników na łączną kwotę około 40 000 zł.

 • PROKURATOR USTALA CO BYŁO PRZYCZYNĄ ZGONU 26 LETNIEGO MĘŻCZYZNY NA BASENIE CRS W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2014-08-13

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku do którego doszło w dniu 10 sierpnia 2014 r. około godziny 17.05 na terenie basenu Centrum Rekreacyjno - Sportowego w Zielonej Górze przy ulicy Sulechowskiej, gdzie zgłoszono zgon mężczyzny.

 • 38-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, GROZIŁ IM SPALENIEM DOMU

  Dodano: 2014-08-12

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że okresie w okresie od 17 kwietnia 2013r. do 5 marca 2014 r.,  w jednej z podzielonogórskich miejscowości znęcał się psychicznie i fizycznie nad rodzicami. Oskarżony będąc najczęściej pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał rodziców słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, poniżał ich,  groził pozbawieniem życia oraz spaleniem domu, uniemożliwiał im spoczynek nocny, popychał i szarpał. Sprawca swojego czynu dopuścił się w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

 • ZŁOŻYŁ W URZĘDZIE MIASTA NIERZETELNE OŚWIADCZENIE O NIEKARALNOŚCI SĄDOWEJ CELEM OTRZYMANIA LICENCJI

  Dodano: 2014-08-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że będąc prawomocnie skazanym przez Sąd Rejonowy Zielonej Górze wyrokiem z maja 2011 roku, w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Zielonej Górze postępowania w przedmiocie udzielenia licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego, złożył fałszywe oświadczenie o nie karalności sądowej, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

 • 47 LETNI MĘŻCZYZNA UDERZAJĄC W OKO SPOWODOWAŁ CIĘŻKIE KALECTWO KOBIETY

  Dodano: 2014-08-08

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono że 25 sierpnia 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, uderzając pokrzywdzoną pięścią w okolicę prawego oka spowodował u niej obrażenia w postaci urazowego podspojówkowego pęknięcia prawej gałki ocznej ze zwichnięciem soczewki i krwawieniem do gałki ocznej, stanowiących ciężki uszczerbek na jej zdrowiu w postaci innego ciężkiego kalectwa.