Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • 11 OSÓB OSKARŻONYCH O HANDEL NARKOTYKAMI

  Dodano: 2013-07-08

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko oskarżonym o handel narkotykami. Śledztwo w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, prowadziła Delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Zielonej Górze.

 • 47-LATKA OBSERWOWAŁA, DZWONIŁA, ŚLEDZIŁA – ODPOWIE ZA STALKING

  Dodano: 2013-07-05

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 6 czerwca 2011 r. do 10 kwietnia 2012 r. w Zielonej Górze i innych miejscowościach na terenie Polski uporczywie nękała pokrzywdzonego poprzez wykonywanie licznych połączeń telefonicznych i wysyłanie na jego numer licznych wiadomości tekstowych oraz poprzez śledzenie, obserwowanie, przebywanie w okolicach jego miejsca pracy co wzbudziło w pokrzywdzonym uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia oraz istotnie naruszyło jego prywatność.

 • WRZUCIŁ DO FONTANNY PETARDY DOPROWADZAJĄC DO ZNISZCZENIA JEJ MISY

  Dodano: 2013-07-04

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z dnia 28 grudnia 2012 r. na 29 grudnia 2012 r. w Czerwieńsku dokonał uszkodzenia misy betonowej fontanny poprzez wrzucenie do niej petard w wyniku wybuchu których misa oderwała się od konstrukcji fontanny, powodując szkody w wysokości 5000 zł na szkodę Urzędu Gminy i Miasta w Czerwieńsku.

 • KOLEDZY OSKARŻENI O NIELEGALNY POŁÓW RYB

  Dodano: 2013-07-03

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 47 i 51 lat. Oskarżeni w dniu 30 kwietnia 2013 r. na rzece Odra, działając wspólnie i w porozumieniu, nie będąc do tego uprawnionym dokonali połowu ryb siecią, czym działali na szkodę Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg Zielone Góra.

 • OJCIEC I SYN OSKARŻENI O CELOWE UDAREMNIENIE PRZETARGU

  Dodano: 2013-07-02

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 49-letniemu ojcu i jego 31 -letniemu synowi. Oskarżeni w okresie od 25 czerwca 2012 r. do 10 sierpnia 2012 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu udaremnili przetarg publiczny w postaci II licytacji komorniczej nieruchomości położonej w jednej z podzielonogórskich miejscowości, prowadzonej w związku z czynnościami egzekucyjnymi komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym Zielonej Górze, poprzez celowe zaniechanie uiszczenia przez młodszego z oskarżonych wylicytowanej kwoty 27 500 zł.

 • NA TERENIE OGRÓDKÓW DZIAŁKOWYCH UJAWNIONO ZWŁOKI KOBIETY I MĘŻCZYZNY

  Dodano: 2013-07-01

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o ujawnieniu w dniu 29.06.2013 r. w Zielonej Górze, na terenie jednego z ogródków działkowych zwłok kobiety oraz mężczyzny w wieku 49 oraz 25 lat.

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE ZABÓJSTWA ZIELONOGÓRSKIEGO BIZNESMENA PRZEJMUJE DO PROWADZENIA PROKURATURA OKRĘGOWA

  Dodano: 2013-06-26

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy przejmuje z Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze do dalszego prowadzenia przez Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej śledztwo przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o czyn z art. 148§1 kk., polegający na zabójstwie zielonogórskiego biznesmena Adama B. dokonane w nocy z 04/05 czerwca 2013 roku na terenie Zielonej Góry.

 • GROZIŁ PARTNERCE OBLANIEM TWARZY KWASEM, ZGWAŁCENIEM I POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Dodano: 2013-06-25

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2012 roku do 16 stycznia 2013 roku w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad pozostającą z nim we wspólnym pożyciu pokrzywdzoną w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których znieważał ją słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, kontrolował, szarpał za włosy i uszy, groził wyrzuceniem z domu, groził oblaniem jej twarzy kwasem, zgwałceniem, pozbawieniem życia wzbudzając w niej uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb. O sprawie pisaliśmy w dniu 25.03.2013 r. gdy podejrzany na wniosek prokuratora trafił do aresztu.

 • BIŁ PIĘŚCIAMI PO GŁOWIE I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

  Dodano: 2013-06-24

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 28-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 21 czerwca 2013r w Zielonej Górze, poprzez bicie z pięści w twarz i głowę oraz kopanie po całym ciele, spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała, w postaci urazu wielonarządowego, w tym m.in. lewostronnego ostrego podtwardówkowego krwiaka, liczne wieloodłamowe złamania żeber, obustronną odmę opłucnową, odmę podskórną, uszkodzenia płata wątroby, pęknięcie miąższu nerki, złamania wyrostków poprzecznych, które to obrażenia spowodowały powstanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, realnie zagrażającego jego życiu - to jest o czyn z art.156 § 1 pkt 2 kk.

 • WYŁUDZALI DOŁADOWANIA TELEFONÓW - 203 ZARZUTY OSZUSTWA DLA 2 KOLEGÓW

  Dodano: 2013-06-21

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 27 i 29 lat. Pierwszy z oskarżonych w marcu i kwietniu 2010 r. w Zielonej Górze na aukcji internetowej allegro posługując się swoim kontem użytkownika, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie w błąd co do zamiaru dostarczenia doładowań do telefonów komórkowych różnych operatorów komórkowych, doprowadził kilkudziesięciu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwotach od kilku do kilkuset złotych. Prokurator przedstawił mu 133 zarzuty oszustwa na łączną kwotę około 5800 zł.