Zielona Góra

Zielona Góra

KONTAKT

ul. Partyzantów 42, 65-950 Zielona Góra
zobacz mapę

Centrala : + 48 68 328-63-33
Fax + 48 68 328-63-34
przielonagora@zielona-gora.po.gov.pl WAŻNE !!
ePUAP - elektroniczna skrzynka podawcza
Skrytka odbiorcza: /pozgora/skrytka


LubuskaTelefon alarmowy dla ofiar przemocy domowej                   
/w godzinach urzędowania Prokuratury/:               
68 328-63-00               


Prokurator Rejonowy
Robert Kmieciak
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Zastępcy Prokuratora Rejonowego
Magdalena Kopciuch
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Działu Śledztw
Małgorzata Żok
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownicy Działów Dochodzeniowych
Radosław Przygrodzki
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Marcin Baworowski
Prokurator Prokuratury Rejonowej

Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników


Kierownik Sekretariatu
Bożenna Zackiewicz

Etaty:

26 etatów orzeczniczych
15 etatów urzędniczych
5 innych pracowników

 

Swoją właściwością obejmuje:
miasto Zielona Góra
oraz gminy z terenu powiatu zielonogórskiego: Czerwieńsk, Nowogród Bobrzański, Świdnica, Zabór i Zielona Góra

Godziny pracy biura prokuratury - poniedziałek - piątek: od godz. 7:30 do godz. 15:30

Po godzinach urzędowania w sprawach tego wymagających kontakt służbowy z prokuratorem dyżurującym zapewnia właściwa jednostka Policji.

Interesanci przyjmowani są w dniach powszednich w godzinach: od 10:00 do 14:00.

Prokurator Rejonowy lub osoba go zastępująca w sprawach skarg i wniosków przyjmuje we wtorki: od godz. 10:00 do godz. 13:00 

W prokuraturze sprawy dokumentowane są w formie pisemnej. Wyjątkowo jednak może zaistnieć potrzeba bezpośredniej rozmowy z prokuratorem. W takich przypadkach wcześniejsze telefonicznie uzgodnienie przyjęcia ułatwi kontakt z właściwą osobą bez zbędnego wyczekiwania.

Prokuratura

GALERIA ZDJĘĆ PROKURATURY

 • Zielona Góra

AKTUALNOŚCI Z REJONU

 • GROZIŁ CÓRCE I SYNOWI POZBAWIENIEM ŻYCIA PRZY UŻYCIU NOŻA

  Dodano: 2013-05-07

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 52-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 07 kwietnia 2013 r. w jednej z podzielonogórskich miejscowości, będąc w stanie nietrzeźwości przy użyciu noża groził swojemu synowi pozbawieniem życia lub zdrowia, czym wzbudził w nim uzasadnioną obawę, że groźba ta zostanie spełniona.

 • ARESZT DLA 48-LATKA PODEJRZANEGO O ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ, SIOSTRĄ I SIOSTRZENICAMI

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 48-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od 2008 r. do 24 kwietnia 2013 r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.

 • LUBUSKA NIEBIESKA TARCZA - SPOTKANIE W KMP W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, iż w dniu 07 maja 2013r. o godzinie 10.00 odbędzie się, organizowane przez Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze spotkanie poświęcone "Prawnokarnym i cywilnoprawnym aspektom przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Powiecie Zielonogórskim". Spotkanie to jest elementem zainicjowanego przez Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze programu Lubuska Niebieska Tarcza i wezmą w nim udział przedstawiciele Sądu, Policji, Ośrodków Pomocy Społecznej oraz innych instytucji zajmujących się świadczeniem pomocy pokrzywdzonym. Spotkanie odbędzie się w Komendzie Miejskiej Policji w Zielonej Górze przy ulicy Partyzantów - sala narad II piętro.

 • ARESZT DLA 60-LATKI PODAJĄCEJ SIĘ ZA DZIENNIKARKĘ I WYŁUDZAJĄCEJ USŁUGI HOTELOWE- APEL DO POKRZYWDZONYCH

  Dodano: 2013-05-06

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 60-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podając się za dziennikarkę stacji telewizyjnej TVN S.A - wyłudziła usługi hotelowe w miastach takich jak: Zielona Góra, Zakopane, Zamość, Szczecin i Łódź, wprowadzając w błąd co do zamiaru uiszczenia zapłaty za usługę hotelową. Na chwilę obecną wartość tych usług przekroczyła 11 tys zł.

 • POBICIE KIBICÓW

  Dodano: 2013-05-02

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zatrzymaniu 5 mężczyzn - prawdopodobnie kibiców zielonogórskiej drużyny żużlowej - podejrzanych o to, że w dniu 27 kwietnia 2013 roku z Zielonej Górze dokonali pobicia 4 mężczyzn - kibiców leszczyńskiej drużyny oraz uszkodzenia samochodu osobowego marki Fiat Punto.

 • 3 MIESIĄCE ARESZTU DLA 22-LATKA, KTÓRY UGODZIŁ MĘŻCZYZNĘ NOŻEM

  Dodano: 2013-04-29

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 27 kwietnia w Zielonej Górze. Jak ustalono, 22-letni mężczyzna działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego ugodził go nożem w szyję. Podejrzany jednak zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na samoobronę pokrzywdzonego i natychmiastowe udzielenie mu pomocy medycznej.

 • POTRĄCIŁ KOBIETĘ PRZECHODZĄCĄ PRZEZ PRZEJŚCIE DLA PIESZYCH

  Dodano: 2013-04-29

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19 marca 2013 roku w Zielonej Górze na ul. Zjednoczenia, kierując samochodem osobowym marki Fiat Cinquecento jadąc lewym pasem ruchu w kierunku skrzyżowania spowodował nieumyślnie wypadek w ruchu drogowym w ten sposób, że naruszając zasadę bezpiecznej jazdy, nie zachowując należytej ostrożności oraz nie ustępując pierwszeństwa pieszej poruszającej się po wyznaczonym przejściu, potrącił pieszą przechodzącą przez jezdnię po wyznaczonym przejściu dla pieszych z lewej na prawą stronę, w wyniku czego piesza doznała obrażeń ciała w postaci złamania kłykcia bocznego głowy prawej kości piszczelowej, naruszających czynności narządu ciała na czas powyżej 7 dni.

 • KRADZIEŻ W KOŚCIELE

  Dodano: 2013-04-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniej kobiecie, która w dniu 14 kwietnia 2013 r. z jednego z kościołów w Zielonej Górze dokonała kradzieży dwóch torebek z zawartością. Oszacowano straty w wysokości 2046 zł.

 • PRZYWŁASZCZYŁA POWIERZONE JEJ TOWARY I PIENIĄDZE POWODUJĄC STRATY WYSOKOŚCI 42.628,10 ZŁ

  Dodano: 2013-04-26

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniej kobiecie, która w okresie od października 2012 roku do dnia 15 stycznia 2013 roku w jednym z zielonogórskich sklepów, wspólnie i w porozumieniu z dwiema innymi ustalonymi kobietami, dokonała przywłaszczenia powierzonych towarów w postaci papierosów i alkoholu na kwotę 41.828.10 zl, pieniędzy w kwocie 800 zł, a także telefonu komórkowego Nokia 1208, czym spowodowała łączne straty w wysokości 42.628,10 zł.

 • 28-LATEK ODPOWIE ZA SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO

  Dodano: 2013-04-23

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 5 lutego 2013 roku na trasie Czerwieńsk - Nietków, kierując samochodem ciężarowym marki VW T4, po wyjściu z łuku prowadzącego w prawo, wpadł w poślizg w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem osobowym marki BMW 520.