FARMACEUTKA OSKARŻONA O OKRADANIE SWOJEGO PRACODAWCY

Dodano: 2015-04-27

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko farmaceutce jednej z zielonogórskich aptek. Oskarżonej zarzucono, że w różnych okresach czasu we wrześniu i w październiku 2014 r. wielokrotnie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła aptekę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wydając leki klientowi, pobierając od niego pieniądze i wycofując z systemu komputerowego fakt pobrania leków i nie wprowadzając transakcji do systemu fiskalnego, osiągała tym samym korzyści majątkowe.

Ustalono nadto, że łącznie farmaceutka działając w wyżej opisany sposób przywłaszczyła na szkodę apteki kwotę ponad 500 zł.

Ponadto ustalono, że w październiku 2014 r. oskarżona z terenu biura apteki pobrała z kopert i kasetek kwotę 2025,22 zł.

Oskarżonej grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w 2015 r. zarejestrowano 369 spraw z art. 286 par 1 kk - penalizującego przestępstwo oszustwa oraz 116 spraw z art. 278 par 1 kk - kradzieży. /jcz


Czytaj więcej:
-  w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Oszustwo
Jest klasycznym przykładem przestępstwa przeciwko cudzemu mieniu. Jego istotę lepiej oddaje czasem jeszcze używane inne określenie - "oszukańcze wyłudzenie mienia". Słownik języka polskiego PWN definiuje oszustwo jako "świadome wprowadzenie kogoś w błąd lub wyzyskanie czyjegoś błędu dla własnej korzyści". Znamiona ustawowe oszustwa są niemal identyczne. Kodeks karny wyróżnia formę "oszustwa czynnego", a więc aktywnego wprowadzenia ofiary w błąd o określonym stanie rzeczy i "oszustwa biernego", które polega na wykorzystaniu już istniejącego takiego błędnego przekonania. Więcej