22-LATEK UDERZAŁ GŁOWĄ KONKUBINY W DRZWI WYBIJAJĄC SZYBĘ

Dodano: 2014-01-07

 Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od lutego 2012r. do 30 listopada 2013r. w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoja konkubiną. Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją obelżywymi słowami, szarpał, popychał, uderzał rękoma po twarzy i brzuchu, poniżał.

Nadto ustalono, że w dniu 2 sierpnia 2012r., po uprzednim uderzeniu w twarz i popchnięciu w skutek którego pokrzywdzona uderzyła głową o futrynę drzwi wejściowych, spowodował u niej obrażenia w postaci stłuczenia okolicy potylicznej głowy naruszających czynności narządu ciała na czas poniżej 7 dni.

 Jak ustalono w trakcie trwania postępowania oskarżony jak i pokrzywdzona pozostają ze sobą w konkubinacie od stycznia 2012 i od tego też czasu zamieszkują razem. Od pewnego czasu oskarżony zaczął wracać do domu pod wpływem alkoholu w towarzystwie kolegów, z którymi spożywał alkohol, po czym 22-latek wszczynał awantury. W trakcie awantur znieważał pokrzywdzoną obelżywymi słowami, poniżał i szarpał.

 Prokurator zastosował wobec pokrzywdzonego środki zapobiegawcze w postaci zakazu zbliżania się do pokrzywdzonej oraz dozoru policji.

 Oskarżonemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

 W Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze w 2013 r. zarejestrowano 498 spraw z art. 207 par 1 kk penalizującego przestępstwo znęcania się. /jcz


Zobacz także;

 w Ciekawie..nie tylko o prawie :

Fizyczne i psychiczne znęcanie się - Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj więcej...

Dozór Policji  Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo. czytaj więcej..

-  w Zagadnieniach problemowych :

 - Przestępstwa przeciwko rodzinie w okręgu zielonogórskim

 - a także nowy link: - Lubuska Niebieska Tarcza