Rzecznik prasowy


Rzecznik

Zbigniew Fąfera
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. kom. 516 018 384
e-mail: zfafera@zielona-gora.po.gov.plW ramach przydzielonych mi obowiązków służbowych oprócz działalności związanej ze współpracą z mediami prowadzę i nadzoruję osobiście przydzielone mi do prowadzenia postępowania przygotowawcze. Oprócz tego obsadzam również wokandy. Powoduje to, że czasami nie jestem w stanie zapewnić Państwu informacji w danym dniu, a nie zawsze również informacje takie udzielić może prokurator zastępujący.

W celu więc usprawnienia współpracy i zapewnienia w miarę niezakłóconego dostępu do informacji sugeruję Państwu zwracanie się o takowe informacje telefonicznie: do godz. 10,00 każdego dnia. Zachęcam również do częstszego korzystania z adresu mailowego (podanego na stronie naszej jednostki prokuratury sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl – vide: rzecznik prasowy zfafera@zielona-gora.po.gov.pl ) i zadawania tam pytań.


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
nie udziela porad prawnych,
nie odpowiada na pytania prawne
oraz nie jest komórką interwencyjną w indywidualnych sprawach obywateli.


w przypadku nieobecności
Rzecznika prasowego zastępuje

Łukasz Wojtasik
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. +48 68 329 17 36


kontakt e-mail:
aplotala@zielona-gora.po.gov.plBIEŻĄCE INFORMACJE W DZIALE "AKTUALNOŚCI" - ZAPRASZAM

BIEŻĄCE ODPOWIEDZI NA PYTANIA CZYTELNIKÓW W DZIALE "ZADAJ PYTANIE"

(Uprzejmie informujemy, że umieszczane na naszej stronie zdjęcia
  nie stanowią materiału dowodowego  w sprawie)


 • FAŁSZERZE BANKNOTÓW

  Dodano: 2004-05-30

  Prokurator Rejonowy w Żarach 5 maja 2004 roku skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko wcześniej już karanym - Henrykowi K. i Krzysztofowi J. oskarżając ich o to, iż w lutym 2004 roku w okolicznych miejscowościach na terenie powiatu żarskiego i krośnieńskiego, wprowadzali w obieg fałszywe banknoty.

 • WYRODNY OJCIEC

  Dodano: 2004-06-06

  Prokurator Rejonowy w Żarach w końcu maja 2004 roku skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 - letniemu Eugeniuszowi Sz. niepracującemu ojcu trojga dzieci, tymczasowo aresztowanemu. Prokurator Rejonowy oskarżył go o to, iż w latach 1997-98 kilkakrotnie doprowadzał swoją 10-letnią córkę do obcowania płciowego.

 • NIERZETELNY KOMORNIK

  Dodano: 2004-07-07

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze 30 czerwca 2004 roku skierował akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi K. Oskarżony w okresie od stycznia 1998 roku do grudnia 2002 roku w Żarach będąc Komornikiem Sądowym Rewiru I przy Sądzie Rejonowym w Żarach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nie dopełnił obowiązków komornika sądowego w zakresie rozliczania pieniędzy wpłacanych przez wierzycieli tytułem opłat egzekucyjnych i zaliczek oraz wyegzekwowanych należności i przywłaszczył powierzone mu pieniądze w łącznej kwocie 905.167,34 zł na szkodę wierzycieli.

 • AGRESYWNA NASTOLATKA

  Dodano: 2004-05-10

  Prokuratur Rejonowy w Zielonej Górze 30 kwietnia 2004 roku skierował akt oskarżenia przeciwko Annie M. W dniu 31 grudnia 2003 roku w miejscowości Przylep, powiat Zielona Góra oskarżona Anna M. poprzez duszenie i drapanie spowodowała naruszenie czynności narządu ciała 9 letniej Anety M. Świadkami tego zajścia były małoletnie dzieci, które w złożonych przez siebie zeznaniach potwierdziły wersję pokrzywdzonej Anety M.

Strona: