Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZAKŁADALI FIKCYJNE FIRMY I WYŁUDZALI TOWARY

  Zielona Góra

  Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do sądu sakt oskarżenia przeciwko 6 mężczyznom w wieku od 31 do 39 lat. Podstawą wszczęcia postępowania przygotowawczego w tej sprawie były ustalenia funkcjonariuszy Zespołu d/w z PG Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu, którzy uzyskali informację o popełnionym przestępstwie tj. wyłudzeniu towaru na szkodę sp. z o.o. STYROPEX przez P.H.U. "Margo" w Żaganiu. W związku z tym w dniu 26 lutego 2003 r. zostało wszczęte dochodzenie na szkodę w/w firmy.

  Dodano dnia: 2005-01-07 [ID : 422]

  » Czytaj dalej

 • ZADAŁ KOBIECIE KILKANAŚCIE CIOSÓW NOŻEM

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu wszczęła śledztwo w sprawie przeciwko siedemnastolatkowi, podejrzanemu o spowodowanie ciężkiego uszkodzenia ciała kobiety, w dniu 3 stycznia 2005 r. na drodze w okolicy Małomic. Jak ustalono pokrzywdzona prowadzi sklep spożywczy. Tamtego dnia, w jej sklepie pojawił się młody chłopak prosząc o podwiezienie, gdy będzie wracała do domu. Pokrzywdzona z uwagi na fakt, że znała z widzenia tego człowieka i wcześniej już dwukrotnie go podwoziła - zgodziła się. Po drodze jednak rozegrała się tragedia..

  Dodano dnia: 2005-01-06 [ID : 420]

  » Czytaj dalej

 • BYLI CZŁONKOWIE ZARZĄDU "DOZAMET" S.A. OSKARŻENI

  Zielona Góra

  Wydział V Śledczy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom w wieku od 42 do 50 lat - 3 członkom Zarządu Dolnośląskich Zakładów Metalurgicznych "Dozamet" S.A. w Nowej Soli oraz jednemu biznesmenowi. Oskarżeni, działając wspólnie i w porozumieniu, w sytuacji grożącej spółce upadłości, nie mogąc zaspokoić wszystkich wierzycieli, usiłowali spłacić tylko niektórych z nich na wielomilionowe kwoty, posługując się przy tym jako autentycznymi uprzednio podrobionymi dokumentami.

  Dodano dnia: 2005-01-06 [ID : 419]

  » Czytaj dalej

 • ZNIEWAŻYŁ FUNKCJONARIUSZY

  Wschowa

  Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 sierpnia 2004 r. w Sławie, podczas przeprowadzonej kontroli drogowej samochodu osobowego "Hyundai" znieważył 2 funkcjonariuszy Policji w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych.

  Dodano dnia: 2005-01-06 [ID : 418]

  » Czytaj dalej

 • PRZEMYT TEKSTYLIÓW - AKT OSKARŻENIA

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Rejonowego w Żarach akt oskarżenia przeciwko 4 sprawcom, w tym osobom kierującym grupą przestępczą zajmującą się na przełomie 2003 i 2004 r. przemytem z Niemiec do Polski bardzo dużych ilości towarów tekstylnych pochodzenia azjatyckiego - co naraziło Skarb Państwa na uszczuplenie należności celnych i podatkowych wielkiej wartości.

  Dodano dnia: 2005-01-06 [ID : 417]

  » Czytaj dalej

 • GROŹBĄ I PRZEMOCĄ NAKŁANIAŁ DO ZMIANY ZEZNAŃ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu uprzednio karanemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 7 października 2004 r. w Nowej Soli, w celu zmuszenia do zmiany lub odstąpienia od złożenia zeznań wypowiadał groźby karalne pozbawienia życia wobec swojej byłej żony i córki, a następnie bijąc je spowodował u nich liczne obrażenia ciała.

  Dodano dnia: 2005-01-06 [ID : 416]

  » Czytaj dalej

 • OSZPECIŁ KOBIETĘ - ZAPŁACI ODSZKODOWANIE

  Zielona Góra - pozakarna działalność prokuratury

  Sąd Okręgowy Wydział I Cywilny w Zielonej Górze wydał ostateczny wyrok w sprawie o odszkodowanie z powództwa Prokuratora Rejonowego w Żaganiu działającego na rzecz Anny G. przeciwko Marcinowi Z. Wcześniej, prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Zielonej Górze z dnia 15 listopada 2000 r. Marcin Z. został uznany winnym tego, że w dniu 13 czerwca 2000 r. w Żaganiu, rzucając kostką brukową uderzył pokrzywdzoną w głowę powodując u niej wstrząśnienie mózgu a także liczne obrażenia twarzy, które doprowadziły do jej oszpecenia.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 415]

  » Czytaj dalej

 • POSŁUŻYŁ SIE PODROBIONYM ŚWIADECTWEM

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 21 kwietnia 2004 r. w MOSIR w Żarach, posłużył się jako autentycznym podrobionym świadectwem dojrzałości wystawionym na swoje nazwisko, rzekomo wydanym przez jedno z zielonogórskich liceów a nadto pomógł osobom, które dokonały tego podrobienia, dostarczając im swoje zdjęcie oraz dane osobowe płacąc im za to 1000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 414]

  » Czytaj dalej

 • OSZUSTWO "NA WNUCZKA"

  Świebodzin

  Prokurator Rejonowy w Świebodzinie nadzoruje dochodzenie w sprawie oszustwa popełnionego na tzw. "wnuczka" na szkodę Renaty S.. Podejrzany w sprawie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, przedstawiając się jako znajomy bratanka pokrzywdzonej kobiety wprowadził ją w błąd i działając w ten sposób doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 12 000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 413]

  » Czytaj dalej

 • "PRANIE BRUDNYCH PIENIĘDZY" - AKT OSKARŻENIA

  Zielona Góra

  Wydział VI do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze skierował do Sądu Rejonowego akt oskarżenia przeciwko 15 osobom, które w okresie od października 2001 roku do maja 2003 roku w Zielonej Górze, Nowej Soli , Bolesławcu oraz innych miejscowościach na terenie kraju uczestniczyły w zorganizowanej grupie mającej na celu przenoszenie własności paliw płynnych i środków płatniczych, pochodzących z korzyści związanych z popełnianiem przestępstw skarbowych.

  Dodano dnia: 2005-01-05 [ID : 412]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa