Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Panu Radosławowi Wrzołek
prokuratorowi  Prokuratury Rejonowej
w Żarach
wyrazy współczucia z powodu śmierci Ojca
składa 
Prokurator Okręgowy  w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

Aktualności

 • USIŁOWAŁ ZABIĆ OJCA NOŻEM KUCHENNYM

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu prowadzi śledztwo w sprawie usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała ojca przez syna, do którego doszło w dniu 18 stycznia 2005 r. w Szprotawie. Jak ustalono podejrzany syn feralnego dnia przebywał w swoim mieszkaniu. Przebywał tam też jego ojciec. Około godz. 20 pomiędzy mężczyznami doszło do sprzeczki rodzinnej i wzajemnej wymiany zdań.

  Dodano dnia: 2005-01-24 [ID : 467]

  » Czytaj dalej

 • ZABIŁ KONKUBINĘ I POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO

  Nowa Sól

  Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa do którego doszło w dniu 19 stycznia 2005 r. w Nowej Soli. Sprawca zabójstwa zadając uderzenie w klatkę piersiową nożem spowodował u pokrzywdzonej kobiety - swojej konkubiny - masywny wylew wewnętrzny z płuca prawego a następnie zgon pokrzywdzonej. Zdarzenie było następstwem sprzeczki sprawcy z kobietą.

  Dodano dnia: 2005-01-24 [ID : 466]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ SZKODY NA 9 TYS ZŁ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu, wcześniej karanemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 30 sierpnia 2004 r. w Żarach, na podwórku jednej z posesji, wspólnie z trzema innymi nieustalonymi mężczyznami, poprzez uderzenie rurką gumową z metalową końcówką, rozbił lewe lusterko i uszkodził klapę bagażnika oraz wyginając karoserię auta marki BMW spowodował w nim szkody w wysokości 9 000 zł.

  Dodano dnia: 2005-01-24 [ID : 465]

  » Czytaj dalej

 • A JEDNAK RUSZYŁO SUMIENIE..

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 23 października 2004 r. w Gubinie, działając w wspólnie i w porozumieniu z drugim mężczyzną, zabrał w celu przywłaszczenia z terenu plebanii kościoła Świętej Trójcy 2 maszty metalowe do wieszania flag i 2 wycieraczki metalowe, o łącznej wartości 320 zł, na szkodę Parafii Rzymsko - Katolickiej w Gubinie.

  Dodano dnia: 2005-01-21 [ID : 464]

  » Czytaj dalej

 • PODAWALI SIĘ ZA BRATANKÓW I SIOSTRZEŃCÓW

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 25 do 31 lat oraz 23 letniej kobiecie. Oskarżeni działając wspólnie i w porozumieniu oraz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadzali w błąd ustalonych ludzi co do tożsamości ich rodzin, a następnie wyłudzili od nich pieniądze o łącznej wartości około kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2005-01-21 [ID : 463]

  » Czytaj dalej

 • NAPADLI PRZYPADKOWEGO PRZECHODNIA

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 21 lat. Prokurator oskarżył ich o rozbój i zabór dokumentów na szkodę pokrzywdzonego Łukasza P. w nocy z 22/23 października 2004 r. w Żaganiu. Jak ustalono sprawcy około północy zaatakowali w pobliżu jednego z przystanków MZK przypadkowego przechodnia.

  Dodano dnia: 2005-01-21 [ID : 462]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATURA NADZORUJE ŚLEDZTWO

  Żary

  Prokuratura Rejonowa w Żarach nadzoruje śledztwo prowadzone przez Posterunek Policji w Trzebielu, w sprawie doprowadzenia do obcowania płciowego kobiety, z którą sprawca umówił się na spotkanie za pomocą anonsu towarzyskiego otrzymanego z telefonu komórkowego, tj. o czyn z art. 197 §1 kk. Mężczyzna zawiózł kobietę do lasu, gdzie w samochodzie przy użyciu przemocy w postaci przytrzymywania za ręce, doprowadził ją do odbycia stosunku płciowego.

  Dodano dnia: 2005-01-21 [ID : 461]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA ROCZNA PROKURATORA OKRĘGOWEGO

  Analiza ruchu spraw, jak nasilenia i struktury przestępczości wskazują, że rok 2004 w działalności Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze charakteryzował się dalszym pogłębianiem tendencji obserwowanych w różnym stopniu od początku lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Coraz wyraźniej jednak dało się obserwować pewne pozytywne elementy wskazujące na stabilizowanie się sytuacji.

  Dodano dnia: 2005-01-20 [ID : 460]

  » Czytaj dalej

 • POSIADAŁ BROŃ I AMUNICJĘ

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli przedstawił zarzut mężczyźnie, który bez zezwolenia w pomieszczeniach mieszkalnych i piwnicznych domku jednorodzinnego, posiadał broń palną i amunicję. W dniu wczorajszym przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono broń i amunicję, sprawcę natomiast zatrzymano, przesłuchano go w charakterze podejrzanego oraz przedstawiono mu zarzut z art. 263 §2, za który grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

  Dodano dnia: 2005-01-20 [ID : 459]

  » Czytaj dalej

 • FIKCYJNA FIRMA I WYŁUDZONY KREDYT

  Żagań

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom podejrzanym o oszustwa i poświadczenie nieprawdy w fakturach VAT. Jak ustalono jeden z podejrzanych prowadził fikcyjną firmę - hurtownię nabiału. W trakcie tej działalności oskarżeni zamówili towar w postaci maszyn chłodniczych wartości około 344 000 zł i uzyskali na ten cel kredyt leasingowy. O sprawie pisaliśmy w aktualnościach z 20 grudnia 2004 r.

  Dodano dnia: 2005-01-20 [ID : 458]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa