Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • OPUSZCZAJĄC DOM PAMIĘTAJ - ZŁODZIEJ CZUWA..

  Nowa Sól

  Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm bezrobotnym mężczyznom w wieku 22 i 23 lat. Mężczyźni nie byli wcześniej karani. Oskarżeni w nocy z 28 na 29 sierpnia 2004 r. włamali się do domku jednorodzinnego w Nowej Soli. Złodzieje po wypchnięciu okna piwnicznego, a następnie zdemontowaniu z zamkniętych na zamek patentowy drzwi drewnianej płyty wstawionej zamiast szyby, dostali się do środka, skąd zabrali w celu przywłaszczenia wszystko co dało się wynieść i stanowiło jakąkolwiek wartość.

  Dodano dnia: 2004-12-24 [ID : 376]

  » Czytaj dalej

 • ŚWIĄTECZNI INTERNAUCI - UWAŻAJCIE NA ZAKUPY..

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm 21 letnim mężczyznom: bezrobotnemu i studentowi. Prokurator oskarżył ich o to, że w okresie od 23 października 2003 r. do 29 czerwca 2004 r. wielokrotnie, w podobny sposób wprowadzali do obrotu, poprzez oferowanie do sprzedaży na znanym internetowym portalu aukcyjnym buty. Internauci wirtualnie sprzedawali obuwie sportowe oznaczone podrobionym znakiem towarowym firmy PUMA i NIKE za około 180 zł za sztukę. W ten sposób sprzedali około 560 par. Oskarżeni na powyższym procederze zarobili około 90 000 zł!!

  Dodano dnia: 2004-12-24 [ID : 375]

  » Czytaj dalej

 • SPRZEDAŁ ALKOHOL NIELETNIM - ZAPŁACI GRZYWNĘ

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu sprzedawcy z Żar. Oskarżony w dniu 25 czerwca 2004 r. pracując w jednym z żarskich sklepów spożywczych sprzedał napoje alkoholowe w postaci piwa czterem nieletnim chłopcom wbrew przepisom ustawy o wychowaniu w trzeźwości i zapobieganiu alkoholizmowi.

  Dodano dnia: 2004-12-23 [ID : 374]

  » Czytaj dalej

 • DORADCZYNI FINANSOWA OSKARŻONA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniej doradczyni finansowej. Oskarżona w okresie od 3 listopada 2003 r. do lipca 2004 r. w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wielokrotnie, w krótkich odstępach czasu, działając w imieniu Międzynarodowego Funduszu Rozwoju Regionalnego z siedzibą we Wrocławiu wprowadzała wielu klientów Funduszu w błąd co do faktycznych warunków zawieranych umów kredytowych narażając ich na straty finansowe.

  Dodano dnia: 2004-12-23 [ID : 373]

  » Czytaj dalej

 • KIEROWCA POBITY ZA SWOJĄ UPRZEJMOŚĆ

  Nowa Sól

  Przed Sądem Rejonowym w Nowej Soli odbędzie się proces przeciwko dwóm braciom w wieku 24 i 22 lat. Oskarżeni w dniu 1 maja 2004 r. około godz. 21 w jednej z miejscowości powiatu nowosolskiego, wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w pobiciu pewnego mężczyzny. Oskarżeni uderzali go pięściami po twarzy i głowie, narażając tym samym pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i spowodowali u niego liczne obrażenia ciała.

  Dodano dnia: 2004-12-23 [ID : 372]

  » Czytaj dalej

 • UCZENNICA PODROBIŁA ZWOLNIENIE LEKARSKIE

  Żary

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 17 letniej uczennicy jednej z żarskich szkół. Oskarżona w dniu 22 października w pociągu relacji Tuplice - Żary podrobiła zwolnienie lekarskie w ten sposób, że na czystej kartce papieru wypisała jego treść i użyła uprzednio podrobionej pieczęci treści "Lekarz Medycyny imię, nazwisko, numer" podpisując następnie nieczytelnie na tym dokumencie za ustalonego lekarza. Oskarżona sfałszowane zwolnienie lekarskie przedłożyła swojej wychowawczyni.

  Dodano dnia: 2004-12-23 [ID : 371]

  » Czytaj dalej

 • "PRZYSŁUGA ZA PRZYSŁUGĘ" ...- ZLECENIE PORWANIA

  Zielona Góra

  Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm uprzednio karanym mężczyznom, mieszkańcom Zgorzelca, w wieku do 30 lat. Dwudziestosześcioletni mężczyzna został oskarżony o to, że w lipcu 2004 r. kilkakrotnie namawiał ustalone osoby aby przemocą pozbawiły wolności pewnego mieszkańca Zielonej Góry. Oskarżony użyczył im nawet w tym celu swojego samochodu a następnie poinformował ich co do miejsca spotkania z osobą, która miała nimi dalej pokierować.

  Dodano dnia: 2004-12-22 [ID : 370]

  » Czytaj dalej

 • HANDLOWALI ZIOŁAMI KONOPI

  Żagań

  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu nadzoruje śledztwo w sprawie posiadania i handlu środkami odurzającymi w postaci zioła konopi siewnych na terenie Żagania. W toku postępowania ustalono, iż 22letni podejrzany co najmniej trzynastokrotnie sprzedał w/w środki odurzające mieszkańcom dwóm Żagania znajdującym się w podobnym wieku. Ponadto mężczyzna podejrzany jest o posiadanie środków odurzających w ilości 0,146 grama.

  Dodano dnia: 2004-12-22 [ID : 369]

  » Czytaj dalej

 • POMAGALI W BEZPRAWNYM PRZEKRACZANIU GRANICY

  Żary

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko dwóm mężczyznom: 40 letniemu technikowi analityki medycznej oraz 25 letniemu wcześniej karanemu bezrobotnemu. Prokurator oskarżył ich o to, że w pierwszej połowie czerwca 2004 r. w Olbrachtowie, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami udzielili pomocy w bezprawnym przekroczeniu granicy państwowej z Polski do Niemiec co najmniej 4 Azjatom i 5 obywatelom Ukrainy.

  Dodano dnia: 2004-12-22 [ID : 368]

  » Czytaj dalej

 • CEGŁĄ WYBIŁ SZYBĘ I WŁAMAŁ SIE DO AUTA

  Krosno Odrzańskie

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w dniu 3 listopada 2004 r. w Gubinie, wybijając szybę w drzwiach samochodowych oraz demontując obudowę kierownicy i stacyjki usiłował zabrać w celu przywłaszczenia samochód osobowy marki Opel Vectra.

  Dodano dnia: 2004-12-21 [ID : 367]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa