Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 59-LETNI KIEROWCA POJAZDU MAN ZGINĄŁ WJEŻDŻAJĄC DO PRZYDROŻNEGO ROWU - W SPRAWIE WSZCZĘTO ŚLEDZTWO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wszczęciu śledztwa w sprawie tragicznego zdarzenia drogowego, do którego doszło  16.09.2016 r. na trasie  Kiełpin - Jarogniewice.
  Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do wypadku komunikacyjnego, podczas którego 59-letni kierujący samochodem ciężarowym marki MAN z nieustalonych przyczyn zjechał na lewą stronę drogi, do przydrożnego rowu, doprowadzając do wywrócenia pojazdu, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2016-09-19 [ID : 11810]

  » Czytaj dalej

 • TRWA USTALANIE PRZYCZYN TRAGICZNEGO WYPADKU NA S-3, W KTÓRYM ZGINĄŁ 41-LETNI MĘŻCZYNA I JEGO 12-LETNI SYN

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym wypadku drogowym, do którego doszło w ostatni piątek -  16.09.2016 r. na trasie S3 pomiędzy Sulechowem, a mostem na Odrze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem m-ki  Volkswagen Sharan jadąc w kierunku Zielonej Góry z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w jadący z przeciwnego kierunku  ciągnik siodłowy z naczepą. Wskutek zderzenia pojazdów śmierć na miejscu poniósł kierujący Volkswagenem  41- letni  mieszkaniec Międzyrzecza. W szpitalu w Zielonej Górze zmarł pasażer pojazdu, 12 letni syn pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2016-09-19 [ID : 11809]

  » Czytaj dalej

 • DWAJ DWUDZIESTOLATKOWIE PODEJRZANI O ŚMIERTELNE POBICIE 35-LATKA

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o zdarzeniu do którego doszło w dniu  12.09.2016 r. na drodze powiatowej Sława- Przybyszów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło tam do rozboju i pobicia ze skutkiem śmiertelnym 35-letniego mężczyzny przez 2 mężczyzn w wieku 20 lat.

  Dodano dnia: 2016-09-16 [ID : 11808]

  » Czytaj dalej

 • POMAGALI W ZBYCIU TYTONIU BEZ ZNAKÓW AKCYZOWYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 24 i 23 lata, którzy w styczniu 2012 i 2013 roku założyli konto w banku a następnie udostępnili swoje dane personalne i swoje konto na które miały wpływać wpłaty za sprzedaż tytoniu bez znaków akcyzowych. Pierwszy z mężczyzn pomógł w zbyciu nieustalonej osobie wyrobów tytoniowych bez znaków akcyzowych w łącznej ilości 206 kg o wartości szacunkowej 95.399, 58 zł, zaś drugi z mężczyzn pomagał w zbyciu 342 kg tytoniu o wartości 184.656,28 zł.

  Dodano dnia: 2016-09-15 [ID : 11807]

  » Czytaj dalej

 • STOSOWAŁ PRZEMOC WOBEC FUNKCJONARIUSZY, JEDNEGO Z NICH KOPNĄŁ W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia wobec 25-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 19 czerwca 2016 r. w Cybince , wcelu zmuszenia funkcjonariuszy publicznych do zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania stosował przemoc wobec tych funkcjonariuszy w postaci szarpania oraz uderzania w rękę jednego z nich, a także kopnięcia nogą w klatkę piersiową drugiego z policjantów.

  Dodano dnia: 2016-09-15 [ID : 11806]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA O WOLNYCH STANOWISKACH ASESORSKICH W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje o dwóch wolnych etatach asesorskich w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2016-09-14 [ID : 11805]

  » Czytaj dalej

 • POBILI POKRZYWDZONEGO - ZŁAMALI MU ŻUCHWĘ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 21 i 23 lat, którzy w dniu 5 marca 2016 w Gubinie wspólnie i w porozumieniu pobili pokrzywdzonego uderzając go dwukrotnie z pięści w twarz wskutek czego doznał obrażeń ciała w postaci złamania żuchwy i zęba, które to obrażenia naruszyły prawidłowe funkcjonowanie czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2016-09-14 [ID : 11804]

  » Czytaj dalej

 • W PIŚMIE DO SĄDU ZNIEWAŻYŁ OBRAŹLIWYMI SŁOWAMI PROKURATORA - POPRACUJE ZA TEN CZYN SPOŁECZNIE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 17 marca 2016 r. w piśmie skierowanym do Sądu Rejonowego w Nowej Soli używając słów uznanych za powszechnie obraźliwe znieważył prokuratora Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli.

  Dodano dnia: 2016-09-14 [ID : 11803]

  » Czytaj dalej

 • SPOTKANIE PROKURATORA OKRĘGOWEGO I KOMENDANTA MIEJSKIEGO POLICJI W ZIELONEJ GÓRZE Z PRZEDSTAWICIELAMI GDDKIA

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym 13.09.2016 r. w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze doszło do spotkania Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Jarosława Kijowskiego,  Komendanta Miejskiego Policji Andrzeja Kostki z przedstawicielami GDDKiA. Tematem spotkania było omówienie wspólnych działań mających na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach okręgu zielonogórskiego - przede wszystkim na drodze  DK-27, na której w ubiegłą sobotę doszło do śmiertelnego wypadku drogowego..

  Dodano dnia: 2016-09-13 [ID : 11802]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 20-LETNIEGO KIEROWCY BMW ZA SPOWODOWANIE ŚMIERTELNEGO WYPADKU, W KTÓRYM ZGINĄŁ JEGO 30-LETNI PASAŻER

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w  Świebodzinie skierował do sądu wniosek  zastosowanie  tymczasowego aresztowania wobec 20-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że doprowadził do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło w  dniu 09.09.2016  w Sulechowie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  20 letni mieszkaniec Kargowej umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, iż kierując samochodem osobowym m-ki BMW poruszając się drogą dawną drogą S3 od strony miejscowości Kalsk w kierunku Sulechowa,  na skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej oraz drogi nr DW276, nie zatrzymał się i nie ustąpił pierwszeństwa poruszającemu się prawidłowo ul. Warszawską od strony Sulechów DS3 w kierunku Sulechowa pojazdowi marki Toyota Auris doprowadzając do zderzenia. Na skutek wypadku  pasażer samochodu marki BMW 30- letni mieszkaniec gminy Trzebiechów poniósł śmierć na miejscu. Kierujący samochodem Toyota oraz jego pasażerka, a także inny pasażer samochodu marki BMW doznali obrażeń ciała.

  Dodano dnia: 2016-09-13 [ID : 11801]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa