Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać
w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 72-LATEK GROZIŁ USZKODZENIEM SAMOCHODU - GROŹBĘ SPEŁNIŁ OKŁADAJĄC GO SZTACHETĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 72-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 lutego 2014 r. w Zielonej Górze, groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia oraz uszkodzeniem samochodu, przy czym drugą z kierowanych gróźb spełnił.

  Dodano dnia: 2014-04-24 [ID : 10392]

  » Czytaj dalej

 • PRZEDSIĘBIORCA ODPOWIE ZA WRĘCZENIE ŁAPÓWKI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 70-letniemu mężczyźnie, który 9 stycznia 2014 roku w gabinecie Burmistrza jednego z miast powiatu zielonogórskiego, udzielił korzyści majątkowej w kwocie 2.500 zł pełniącemu funkcję publiczną i zarazem funkcjonariuszowi publicznemu - Zastępcy Burmistrza tego miasta.

  Dodano dnia: 2014-04-24 [ID : 10391]

  » Czytaj dalej

 • 22-LATKA DUSIŁA NA ULICY POKRZYWDZONEGO I UDERZAŁA GO OBCASEM W GŁOWĘ

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniej kobiecie i 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżona w dniu 8 grudnia 2013 r. w Zielonej Górze na ul. Wrocławskiej, działając wspólnie i w porozumieniu ze współoskarżonym, dokonała pobicia pokrzywdzonego, dusząc go rękami za szyję oraz uderzając obcasem buta po głowie. Swoim działaniem naraziła go na niebezpieczeństwo utraty zdrowia.

  Dodano dnia: 2014-04-23 [ID : 10390]

  » Czytaj dalej

 • GROŻĄC BYŁEJ ŻONIE PRZYSTAWIAŁ JEJ NÓŻ DO SZYI I TWARZY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 55 letniemu mężczyźnie, który w okresie od listopada 2013 r. do 07 marca 2014 r. w Żarach znęcał się fizycznie i psychicznie nad byłą żona w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury podczas których wyzywał słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe, naruszał nietykalność cielesną poprzez szarpanie, wykręcanie rąk oraz groził pozbawieniem życia przykładając nóż kuchenny do szyi i twarzy pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2014-04-23 [ID : 10389]

  » Czytaj dalej

 • 2,43 PROMILA NIETRZEŹWEGO KIEROWCY I ŚMIERĆ PRAWIDŁOWO JADĄCEGO MOTOCYKLISTY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku komunikacyjnym, do którego doszło w dniu 19.04.2014r. w m. Zawada w pobliżu Zielonej Góry. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem m-ki Mercedes Benz 39-letni mężczyzna, znajdując się w stanie nietrzeźwości (2,43 promila alkoholu we krwi), poruszając się drogą W279 z m. Jany w kierunku Zawady, na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia czołowego z jadącym prawidłowo motocyklem m-ki Harley Davidson poruszającym się w kierunku m. Jany.

  W następstwie zdarzenia śmierć w wyniku obrażeń wielonarządowych poniósł kierujący motocyklem 47-letni mężczyzna.

  Dodano dnia: 2014-04-22 [ID : 10388]

  » Czytaj dalej

 • USZKODZIŁ SAMOCHÓD RYSUJĄC PINESKA PO POWŁOCE LAKIERNICZEJ AUTA

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 stycznia 2014 r. w Żarach działając publicznie bez powodu, okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, dokonał uszkodzenia samochodu - rysując pineską powłokę lakierniczą na drzwiach bocznych w samochodzie osobowym marki Skoda Octavia, powodując straty w wysokości 700 zł.

  Dodano dnia: 2014-04-22 [ID : 10387]

  » Czytaj dalej

 • PROKURATORZY ZAWIESZENI W CZYNNOŚCIACH

  W nawiązaniu do wypadku drogowego w dniu 18 kwietnia 2014 roku w m. Mieszkowo (woj. dolnośląskie), w którym uczestniczyli dwaj prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli - uprzejmie informuję, że bezpośrednio po tym zdarzeniu Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze wyraził zgodę na zatrzymanie prokuratora - do wyjaśnienia - będącego kierowcą pojazdu, który spowodował wypadek. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze jednocześnie zaraz po zdarzeniu wszczął postępowanie służbowe w tej sprawie, a w dniu dzisiejszym (przyp. 22 kwietnia 2014 roku) wydał postanowienia o zawieszeniu w czynnościach obu prokuratorów.

  Dodano dnia: 2014-04-22 [ID : 10386]

  » Czytaj dalej

 • NADAL TE SAME PRZYCZYNY SAMOBÓJSTW

  Okręg zielonogórski. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze od dłuższego czasu na łamach strony podejmuje kwestie związane z targnięciem się na własne życie, uznając, że każda śmierć jest niepotrzebna, a życie ludzkie jest największą wartością. W ostatnim okresie obserwujemy nową falę aktów samobójczych dokonanych na terenie kognicji prokuratur okręgu zielonogórskiego. Od stycznia do 14 kwietnia bieżącego roku zarejestrowano łącznie 38 takich zdarzeń (tylko zdarzenia skuteczne !!) - najwięcej na terenie działania Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze (12), Żaganiu (8) i Żarach (8).

  Dodano dnia: 2014-04-18 [ID : 10385]

  » Czytaj dalej

 • PODŁOŻYŁ BOMBY, BO NIE MÓGŁ SIĘ POGODZIĆ Z ROZSTANIEM ZE SWOJĄ DZIEWCZYNĄ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie, który w kwietniu 2013 r. w Zielonej Górze, bez wymaganego zezwolenia posiadał dwa przyrządy wybuchowe w postaci domowej konstrukcji ładunków wybuchowych i następnie w dniu 30 kwietnia 2013 r. w jednej z miejscowości w gminie Żagań, podłożył je na terenie posesji należącej do znajomego jego byłej dziewczyny powodując ich eksplozję. W wyniku wybuchu częściowemu zniszczeniu uległo mienie w postaci samochodu dostawczego marki Renault Traffic oraz zewnętrzna elewacja budynku gospodarczego i mieszkalnego oraz dach sklepu. Straty spowodowane wybuchem wyceniono na kwotę 12.650 zł.

  Dodano dnia: 2014-04-18 [ID : 10384]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA ZŁODZIEJA, KTÓRY UKRADŁ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY WRAZ Z NACZEPĄ NA TERENIE NIEMIEC

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie prowadzi śledztwo przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o to, że 13 kwietnia 2014 r. na terytorium Niemiec dokonał kradzieży z włamaniem zestawu pojazdów, tj. samochodu ciężarowego marki Mercedes Actros wraz z naczepą typu chłodnia z ładunkiem w postaci różnych artykułów spożywczych o łącznej wartości 606897,50 zł. Mężczyzna działał w warunkach tzw. recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2014-04-18 [ID : 10383]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"