Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZNĘCAŁA SIĘ NAD PSEM, NARAŻAŁA NA UTRATĘ ZDROWIA I ŻYCIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 78-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od nieustalonego dnia do 25.08.2015 r. w Zielonej Górze znęcała się nad psem rasy mieszanej w ten sposób, że długotrwale utrzymywała zwierzę w niewłaściwych warunkach bytowania,  zadawała mu w ten sposób  ból i narażała go na utratę zdrowia i życia przez  nieleczenie z choroby skóry. Nadto swoim zachowaniem  i brakiem opieki doprowadziła psa  do powstania u niego zwyrodnień kości kręgosłupa i kończyn.

  Dodano dnia: 2016-04-01 [ID : 11578]

  » Czytaj dalej

 • 54-LETNIA CÓRKA OSKARŻONA O ZNĘCANIE SIĘ NAD MATKĄ. SZARPAŁA JĄ, WYGANIAŁA Z DOMU, GROZIŁA POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu  skierował do sądu akt oskarżenia  przeciwko 54-letniej kobiecie.
  Oskarżona w okresie od maja 2015 roku do  grudnia 2015 roku i w okresie od 17 stycznia 2016 roku do 27 stycznia 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego, znajdując się w stanie nietrzeźwości znęcała się fizycznie i psychicznie nad matką, poprzez wszczynanie awantur domowych podczas których szarpała pokrzywdzoną za odzież, wyganiała z domu, wyzywała słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groziła pobiciem i pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2016-04-01 [ID : 11577]

  » Czytaj dalej

 • POPCHNĄŁ KOBIETĘ BEZPOŚREDNIO POD NADJEŻDŻAJĄCY SAMOCHÓD

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 61-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  18 września 2015 r. w Zielonej Górze , w centrum miasta naraził pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo  utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w ten sposób, że popchnął ją  bezpośrednio pod nadjeżdżający samochód . W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona doznała ogólnych obrażeń ciała , które naruszyły czynności narządu ciała na czas tzw. poniżej dni 7.

  Dodano dnia: 2016-03-31 [ID : 11576]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT ZA CZYNNĄ NAPAŚĆ NA FUNKCJONARIUSZY POLICJI - NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ MIMO NADANYCH SYGNAŁÓW ŚWIETLNYCH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec  28- letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  25 marca 2016 roku w jednej z miejscowości powiatu żagańskiego ,  dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariuszy Policji podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych w ten sposób że nie zatrzymał sie do kontroli drogowej mimo nadanych przez policjantów sygnałów świetlnych oraz polecenia słownego zatrzymania się.  Podejrzany  próbując następnie zbiec kierowanym przez siebie pojazdem z miejsca zatrzymania ruszył pojazdem w stronę interweniujących policjantów zmuszając ich do odskoczenia w celu uniknięcia potrącenia.

  Dodano dnia: 2016-03-31 [ID : 11575]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZINĄ: PONIŻAŁ, NIEPOKOIŁ, NĘKAŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 6 kwietnia 2014 r. do 17 września 2015 r. znęcał się psychicznie nad swoją żoną i synem w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obraźliwymi i wulgarnymi, poniżał, niepokoił w godzinach nocnych oraz złośliwie nękał. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2016-03-30 [ID : 11574]

  » Czytaj dalej

 • CZOŁOWE ZDERZENIE 2 POJAZDÓW PODCZAS WYPRZEDZANIA ROWERZYSTY I ŚMIERĆ 68-LETNIEJ KOBIETY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego   doszło w dniu 27.03.2016 r. , w którym zginęła 68-letnia kobieta, pasażerka jednego z pojazdów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na trasie Wschowa - Kondradowo,  68-letni kierujący samochodem osobowym Toyota nie zachował należytej ostrożności przy wyprzedzaniu rowerzysty i doprowadził do czołowego zderzenia z samochodem  Alfa Romeo.

  Dodano dnia: 2016-03-29 [ID : 11573]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK NA DRODZE S-3

  Świebodzin. W dniu dzisiejszym ok. godz. 7:30 na drodze S-3 w okolicach Świebodzina miał miejsce tragiczny wypadek drogowy.
  Jak poinformował Prokurator Rejonowy w Świebodzinie na tył stojącego na poboczu (pas awaryjny) zestawu ciężarowego  najechał bus na niemieckich numerach rejestracyjnych przewożący ludzi.  Jest sześć ofiar śmiertelnych - pasażerów tego pojazdu.  Kierowca samochodu ciężarowego helikopterem został przewieziony do szpitala.

  Dodano dnia: 2016-03-29 [ID : 11572]

  » Czytaj dalej

 • ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2016

  Dodano dnia: 2016-03-25 [ID : 11571]

  » Czytaj dalej

 • PRZEROBIŁ DOWÓD WPŁATY Z 10 ZŁOTYCH NA 1000 ZŁOTYCH I PRZEDŁOŻYŁ GO W SĄDZIE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie.
  W/w zarzucono, że  03 grudnia 2014 r. we Wschowie podrobił dowód wpłaty dokonanej na nazwisko pokrzywdzonej na kwotę 10 zł, w ten sposób, że na wystawionym potwierdzeniu wpłaty dopisał dwie cyfry "0" i w ten sposób przerobiony blankiet z widniejącą kwotą przekazu opiewającą na kwotę 1000 zł przedłożył jako autentyczny w Sądzie Rejonowym we Wschowie.

  Dodano dnia: 2016-03-25 [ID : 11570]

  » Czytaj dalej

 • BEZ ZEZWOLENIA PRODUKOWAŁ WYROBY TYTONIOWE. NARAŻAŁ SKARB PAŃSTWA NA STRATY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w  Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od  lipca 2015 r. do sierpnia 2015 r. w Zielonej Górze uchylał się od opodatkowania przez nieujawnienie Naczelnikowi Urzędu Celnego w Zielonej Górze przedmiotu opodatkowania, jakim była na podstawie ustawy o podatku akcyzowym produkcja wyrobów akcyzowych w postaci papierosów  w ilości 1252 sztuk oraz posiadanie nabytego od nieustalonej osoby  ciętego tytoniu do palenia w łącznej ilości 64,04 kg i sprzedaż 20 kg tytoniu nieustalonemu nabywcy. Oskarżony nie składał  deklaracji podatkowych przez co nie ujawnił podstawy  opodatkowania i tym samym naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego w kwocie 37 120 zł.

  Dodano dnia: 2016-03-25 [ID : 11569]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa