Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • SUKCES EUROPEJSKIEGO ZESPOŁU ŚLEDCZEGO DO ZWALCZANIA PRZESTĘPCZOŚCI SAMOCHODOWEJ

  W dniu 16 lutego 2015 roku w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze odbyło się międzynarodowe spotkanie polskich prokuratorów i funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji z przedstawicielami organów ścigania z Republiki Federalnej Niemiec pt. "Współpraca transgraniczna na przykładzie efektów procesowych JIT-u (Joint Investigation Team) - podsumowanie projektu". Przyczynkiem do spotkania było zakończenie dużym sukcesem działania na rzecz zwalczania przestępczości samochodowej na obszarach transgranicznych.

  Dodano dnia: 2015-02-18 [ID : 10907]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY WIELOKROTNIE PODRABIAŁ PODPIS BRATA NA MANDATACH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 20 listopada 2004 r. do 11 stycznia 2006 r. w krótkich odstępach czasu, piętnastokrotnie podrobił podpis brata na drukach mandatów karnych wystawianych w związku z popełnieniem przez niego wykroczeń drogowych. Brat oskarżonego przebywał wówczas w zakładzie karnym w Niemczech, w trakcie pobytu w zakładzie karnym nie korzystał z przepustek.

  Dodano dnia: 2015-02-17 [ID : 10906]

  » Czytaj dalej

 • NAPAD RABUNKOWY Z GROŹBĄ UŻYCIA NOŻA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23 letniemu mężczyźnie, który w dniu 16 października 2014 r. w Zielonej Górze grożąc małoletniemu pokrzywdzonemu użyciem noża oraz grożąc pozbawieniem życia doprowadził go do stanu bezbronności a następnie zabrał mu bluzę dresową z kapturem, zegarek marki AMPM oraz saszetkę, wszystkie przedmioty wartości 575 zł. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

  Dodano dnia: 2015-02-17 [ID : 10905]

  » Czytaj dalej

 • NADMIERNA PRĘDKOŚĆ NA ZAKRĘCIE, ORAZ UTRATA PANOWANIA NAD POJAZDEM PRZYCZYNĄ WYPADKU DROGOWEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 letniej kobiecie, która w dniu 12 września 2014 r. na drodze K-27 relacji Nowogród Bobrzański-Dąbrowiec, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym marki Mitsubishi Carisma wjechała w zakręt z nadmierną prędkością i utraciła panowanie nad pojazdem, a następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Renault Kangoo, a następnie pojazdem marki Toyota Corolla. W wyniku tego zderzenia pasażerka Toyoty Corolla w skutek poniesionych obrażeń ciała zmarła w dniu 17 września 2014 r.

  Dodano dnia: 2015-02-16 [ID : 10903]

  » Czytaj dalej

 • UPORCZYWIE NĘKAŁ SWOJĄ BYŁĄ PARTNERKĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 18 kwietnia 2014 r do 09 września 2014 r. w Żarach uporczywie nękał pokrzywdzoną poprzez wielokrotne zaczepianie jej w miejscach publicznych, w tym przed miejscem pracy i przed domem , a także wysyłanie na jej telefon komórkowy obraźliwych wiadomości tekstowych (sms) . Oskarżony nadto szarpał kobietę za odzież i popychał, używał wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe i wulgarne, wielokrotne groził jej pozbawieniem życia i uszkodzeniem ciała, wzbudzając w niej uzasadnione okoliczności poczucia zagrożenia i naruszając jej prywatność.

  Dodano dnia: 2015-02-13 [ID : 10902]

  » Czytaj dalej

 • PODCZAS AWANTURY KOPNĄŁ ŻONĘ W BRZUCH I UDERZYŁ KILKAKROTNIE W TWARZ. ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

   Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20.12.2014r. podczas awantury uderzył żonę kilkakrotnie otwartą ręką w twarz oraz kopnął nogą w brzuch, w wyniku czego pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci krwiaka okularowego oczodołu prawego i krwiaka podtwardówkowego prawej gałki ocznej, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządu ciała na okres poniżej dni siedmiu.

  Dodano dnia: 2015-02-13 [ID : 10901]

  » Czytaj dalej

 • DOKONALI OSZUSTWA METODĄ „NA FUNKCJONARIUSZA CBŚ”

   Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o oszustwie dokonanym przez 2 osoby w wieku 34 i 46 lat , w Kożuchowie metodą na tzw. "funkcjonariusza CBŚ" na szkodę 41-letniej kobiety. Jak ustalono sprawcy poprzez wprowadzenie w błąd co do tożsamości osoby telefonicznie nawiązali kontakt z pokrzywdzoną i w celu osiągnięcia korzyści majątkowej zażądali przekazania pieniędzy w kwocie 39,500 zł przekazem pocztowym.

  Dodano dnia: 2015-02-12 [ID : 10899]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA POBIŁ KOBIETĘ UDERZAJĄC JĄ PIĘŚCIAMI PO TWARZY, A NASTĘPNIE UKRADŁ PIENIĄDZE I PRECJOZA

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 października 2014 r. w jednym z zielonogórskich mieszkań pobił pokrzywdzoną wielokrotnie uderzając ją pięściami po głowie. Nadto szarpał ją dusił i przewrócił na podłogę. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci rany tłuczonej głowy, ramienia, biodra, naruszających czynności narządu ciała na czas poniżej dni 7.

  Dodano dnia: 2015-02-12 [ID : 10898]

  » Czytaj dalej

 • ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ

  Prokuratura Okręgowa. Uprzejmie informujemy, że 16 lutego 2015 roku (poniedziałek) w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze odbędzie się międzynarodowe spotkanie polskich prokuratorów i funkcjonariuszy CBŚ z przedstawicielami organów ścigania z Republiki Federalnej Niemiec. Przyczynkiem do spotkania jest zakończone dużym sukcesem procesowym wspólne polsko-niemieckie przedsięwzięcie ukierunkowane na zwalczanie przestępczości samochodowej na obszarach transgranicznych. Hasłem przewodnim spotkania będzie "Współpraca transgraniczna na przykładzie efektów procesowych JIT-u - podsumowanie projektu".

  W związku z tym o godz. 13:30 przewidziana jest konferencja prasowa, na którą zapraszamy przedstawicieli mediów
  .

  Dodano dnia: 2015-02-12 [ID : 10897]

  » Czytaj dalej

 • OBYWATEL CHIN KIEROWAŁ W STANIE NIETRZEŹWOŚCI. PROKURATOR ZASTOSOWAŁ ŚRODKI ZAPOBIEGAWCZE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2000 zł oraz zatrzymania prawa jazdy wobec obywatela Chin, zatrzymanego w dniu 7 lutego 2015 r. do kontroli drogowej, w wyniku której okazało się, że prowadził on pojazd w stanie nietrzeźwości 0,87 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu tj. 1,82 promila alkoholu we krwi.

  Dodano dnia: 2015-02-11 [ID : 10896]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"