Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • POWOŁANIE JAROSŁAWA KIJOWSKIEGO DO PEŁNIENIA FUNKCJI PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Zgodnie z decyzją Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego z dniem dzisiejszym rozpoczynam wykonywanie powierzonej mi funkcji  Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze.

  To oczywiście duża zmiana tak w moim życiu jak i w charakterze obowiązków jakie stoją przede mną obecnie do wykonania.  Już teraz czuję presję i  brzemię odpowiedzialności spoczywającej na mnie.

  Bardzo dziękuję Panu Prokuratorowi Alfredowi Staszakowi  za przekazanie mi cennych uwag, a także wyrażone słowa otuchy i zapowiedzi wsparcia w wykonywaniu moich obowiązków.

  Ze swojej strony deklaruję współpracę ze wszystkimi służbami powołanymi do ścigania przestępstw, przedstawicielami mediów, a także środowisk wspomagających. O taką współpracę również proszę.
  Jestem przekonany, że z pomocą Państwa Prokuratorów okręgu zielonogórskiego, wszystkich pracowników naszej jednostki uda nam się wspólnie kontynuować dobrą pracę i wzmacniać u naszych obywateli poczucie bezpieczeństwa.

  Życzę nam wszystkim dobrej współpracy, osiągania dobrych wyników i zadowolenia z wykonywania odpowiedzialnych obowiązków.
   
  Jarosław Kijowski  - Prokurator Okręgowy

  Dodano dnia: 2016-04-25 [ID : 11615]

  » Czytaj dalej

 • POWOŁANIE NOWEGO PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Miło jest mi poinformować, że w dniu 21 kwietnia br. Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powierzył od dnia 25 kwietnia br. pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Panu prokuratorowi Jarosławowi Kijowskiemu.

  Jako dotychczasowy Prokurator Okręgowy złożyłem gratulacje nominowanemu oraz najserdeczniejsze życzenia powodzenia i osiągnięcia wielu sukcesów w realizacji nowych zadań prokuratury.

  dr Alfred Staszak

  Dodano dnia: 2016-04-24 [ID : 11614]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ DWUKROTNIE PIĘŚCIĄ W TWARZ POKRZYWDZONĄ - KURATORA SĄDOWEGO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  12 stycznia 2016 r. w Gubinie groził funkcjonariuszowi publicznemu - kuratorce sądowej pozbawieniem życia , czym wzbudził u niej uzasadnioną obawę spełnienia tych gróźb. Nadto tego samego dnia w związku z pełnieniem przez nią obowiązków służbowych dwukrotnie uderzył ją pięścią w twarz powodując obrażenia w postaci drętwienia twarzy i lewej ręki.

  Dodano dnia: 2016-04-22 [ID : 11613]

  » Czytaj dalej

 • PRZYJĄŁ W BERLINIE SKRADZIONY POJAZD. ODPOWIE ZA PASERSTWO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 16 na 17 stycznia 2015 r. w Berlinie na terytorium Niemiec przyjął od nieustalonych osób samochód dostawczy marki Opel Vivaro o wartości ponad 60 tysięcy złotych, który pochodził z przestępstwa kradzieży z włamaniem.

  Dodano dnia: 2016-04-22 [ID : 11612]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMALI SIĘ DO BARU I UKRADLI …200 BUTELEK PIWA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w  Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 mężczyznom w wieku od 21 do 23 lat.
  Oskarżeni  28 lutego 2016 roku w jednej z  miejscowości powiatu żagańskiego , działając wspólnie i w porozumieniu po uprzednim pokonaniu zabezpieczenia tj. uszkodzenia drzwi wejściowych oraz wybiciu szyby włamali się do baru,  a następnie z jego  pomieszczeń skradli  10 szt. skrzynek plastikowych z zawartością 200 pełnych butelek piwa łącznej wartości 600 złotych &

  Dodano dnia: 2016-04-21 [ID : 11611]

  » Czytaj dalej

 • PODZIĘKOWANIA PROKURATORA OKRĘGOWEGO - LIST DO MIESZKAŃCÓW OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Zielona Góra. W czerwcu 2010 roku, objąłem na okres sześciu lat, wówczas kadencyjną, funkcję prokuratora okręgowego w Zielonej Górze. Było to dla mnie ogromnym wyzwaniem i zaszczytem, tym bardziej, że Ustawa nie pozwalała na powtarzanie kadencji. Od samego początku wiedziałem, że dany mi czas muszę wykorzystać jak najlepiej i z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców okręgu zielonogórskiej prokuratury.
  Funkcja prokuratora w społeczeństwie nie należy do łatwych. Daje jednak ogromną satysfakcję, jeżeli  wykorzystuje się wszystkie możliwości prawne w kształtowaniu polityki karnej, a dzięki temu uzyskuje się realną możliwość eliminacji wielu patologii w życiu społecznym.

  Dodano dnia: 2016-04-20 [ID : 11609]

  » Czytaj dalej

 • PODCZAS PRÓBY ROZBOJU GROZIŁ ROZBITĄ BUTELKĄ TZW. "TULIPANA"

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 14.12.2015 r. w Zielonej Górze, w centrum miasta , w celu osiągnięcia korzyści majątkowej  w postaci pieniędzy, grożąc użyciem rozbitej butelki  tzw."tulipana" usiłował doprowadzić pokrzywdzonego do rozporządzenia mieniem własnym w postaci pieniędzy w nieustalonej kwocie , jednak zamierzonego  celu nie osiągnął.

  Dodano dnia: 2016-04-20 [ID : 11608]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMANIA DO PACZKOMATÓW

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 (dobrowolne poddanie się karze) wobec 19 letniego mężczyzny, który w nocy z 08 na 09 stycznia 2016 r. w Żarach włamał się do paczkomatów używając narzędzia otworzył dziesięć skrzynek, przy czym z trzech skrzynek skradł przesyłki w postaci: zabawki interaktywnej, kosmetyków oraz obuwia o łącznej wartości 1152 zł, działając na szkodę pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2016-04-20 [ID : 11607]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 43-LATKA ZA ZNĘCANIE NAD NAJBLIŻSZYMI

  Zielona Góra. W nawiązaniu do informacji z dnia 19.04.2016 r. pt. O włos od kolejnej tragedii ?? Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zastosowaniu przez sąd, na wniosek prokuratora  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec  43-letniego podejrzanego o znęcanie się nad rodziną .

  Dodano dnia: 2016-04-20 [ID : 11606]

  » Czytaj dalej

 • O WŁOS OD KOLEJNEJ TRAGEDII ??

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze wszczął śledztwo p-ko 43 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 2011 roku do 17 kwietnia 2016 roku w Płotach znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją żoną i 13 letnim synem w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie znieważał ich słowami obraźliwymi, groził podpaleniem domu, a podczas urządzanych przez siebie awantur szarpał i bił ich po głowie i całym ciele. Nadto swoją żonę ciągnął za włosy.
  17 kwietnia br. podczas ostatniej urządzonej przez siebie awantury dotkliwie pobił 13 letniego syna powodując u niego obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy z obrzękami i krwawieniem oraz stłuczenie okolicy potylicy. Nieletni przewieziony został do szpitala gdzie przebywa do tej pory.

  Dodano dnia: 2016-04-19 [ID : 11605]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa