Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • FAŁSZYWY ALARM O PODŁOŻENIU BOMBY W ... SZPITALU

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który 8 kwietnia 2016 r. we Wschowie wiedząc o braku zagrożenia, zawiadomił telefonicznie oficera dyżurnego Komendy Powiatowej Policji we Wschowie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Szpitalu we Wschowie, w wyniku czego podjęte zostały czynności przez funkcjonariuszy policji mające na celu usunięcie zagrożenia.

  Dodano dnia: 2016-06-24 [ID : 11704]

  » Czytaj dalej

 • SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM RANNI ZOSTALI PASAŻEROWIE POJAZDU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  26 sierpnia 2015 r. na drodze 292 w pobliżu miejscowości Bytom Odrzański, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem osobowym m-ki BMW w wyniku niewłaściwej obserwacji drogi zjechał na lewe pobocze , a następnie do rowu powodując wywrócenie się kierowanego przez siebie pojazdu.

  Dodano dnia: 2016-06-24 [ID : 11703]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze

  sygnatura konkursu: PO III K 112.1.2016
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

  Dodano dnia: 2016-06-23 [ID : 11702]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ KRADŁ PRZEWODY CZYNNEJ LINII TELEKOMUNIKACYJNEJ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie pomiędzy 12 kwietnia, a 13 kwietnia 2016 roku w Żaganiu dokonał kradzieży  dwóch zwojów przewodów czynnej linii telekomunikacyjnej o długości 30 mb każdy powodując tym straty w wysokości 250 złotych na szkodę Starostwa Powiatowego w Żaganiu.

  Dodano dnia: 2016-06-23 [ID : 11701]

  » Czytaj dalej

 • ZABRAŁA I UKRYŁA DOKUMENTY REFERENDALNE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniej kobiecie, która  21 marca 2016 r. we Wschowie  ukryła w miejscu zamieszkania dokumenty referendalne w postaci karty z wykazem podpisów osób w sprawie poparcia inicjatywy referendum w sprawie odwołania Burmistrza Miasta i Gminy Wschowy oraz Radnych Rady Miejskiej we Wschowie, zabierając je z salonu fryzjerskiego, czym działała na szkodę pokrzywdzonego.

  Dodano dnia: 2016-06-23 [ID : 11700]

  » Czytaj dalej

 • 19-LATEK OSKARŻONY O KRADZIEŻ SAMOCHODU, TELEFONÓW I PIENIĘDZY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował  do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony  13 grudnia 2015 roku w Iłowej zabrał w celu przywłaszczenia samochód osobowy marki Daewoo Tico wraz z trzema telefonami komórkowymi m-ki  Sony, Samsung i Nokia i pieniędzmi w kwocie 930 zł oraz dokumentami w postaci dowodu osobistego i prawa jazdy należącymi do 51-letniego pokrzywdzonego  oraz dokumentem prawa jazdy należącym do 34-letniej ustalonej kobiety czym spowodował straty w łącznej kwocie 2530zł.

  Dodano dnia: 2016-06-22 [ID : 11699]

  » Czytaj dalej

 • KRADZIEŻ ROZBÓJNICZA Z WÓDKĄ W TLE

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który 8 stycznia 2016 r. zabrał z jednego ze sklepów we Wschowie dwie butelki wódki 0,7 litra marki Bols w łącznej wartości 69,98 zł, po czym w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionej wódki zagroził interweniującej sprzedawczyni użyciem przemocy, a następnie próbował uderzyć ją w twarz, a skutecznie uderzył ją w rękę.
  Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2016-06-22 [ID : 11698]

  » Czytaj dalej

 • 20-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD BABCIĄ, OJCEM I SIOSTRAMI - ODPOWIE ZA TO PRZED SĄDEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu mężczyźnie.
  Oskarżony w okresie od 2013 r. do lutego 2016 r. w Nowej Soli , w miejscu zamieszkania znęcał się psychicznie i fizycznie nad babcią, ojcem oraz dwiema siostrami.

  Dodano dnia: 2016-06-21 [ID : 11696]

  » Czytaj dalej

 • FAŁSZYWY ALARM O PODŁOŻENIU ŁADUNKU WYBUCHOWEGO NA LOTNISKU

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42 letniemu mężczyźnie, który 22 maja 2016 r. wiedząc, że nie istnieje zagrożenia zawiadomił telefonicznie dyżurnego Komisariatu Policji w Sulechowie, a także Wojewódzkie Centrum Pomocy Ratunkowej o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost, które to zdarzenie mogło zagrażać życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w znacznych rozmiarach, czym wywołał czynności organu ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego.

  Dodano dnia: 2016-06-21 [ID : 11695]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK W MOSTKACH

  Świebodzin. W nawiązaniu do informacji w sprawie tragicznego wypadku drogowego w Mostkach, w którym zginęły dwie kobiety ( matka i córka) jadące samochodem Renault Clio - Prokurator Rejonowy w Świebodzinie w sobotę przedstawił sprawcy tego wypadku - 27 - letniemu mężczyźnie zarzuty, a następnie przesłuchał go w charakterze podejrzanego. Podejrzany przyznał się do kierowania pojazdem w chwili wypadku, lecz w wyjaśnieniach podawał fakty odbiegające od poczynionych już w sprawie ustaleń.

  Dodano dnia: 2016-06-20 [ID : 11694]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa