Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD POKRZYWDZONĄ I CÓRKĄ. GROZIŁ IM POZBAWIENIEM ŻYCIA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 01 stycznia 2009 r. do 23 października 2014 r. w jednej z miejscowości koło Zielonej Góry, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną oraz nad córką w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, podczas których znieważał pokrzywdzoną, poniżał ją, popychał, a także kilkakrotnie uderzył ją ręką w twarz. Oskarżonemu zarzucono nadto, że podczas awantur groził pokrzywdzonej i córce pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2015-04-29 [ID : 11030]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ PONAD TRZY LATA ZNĘCAŁ SIĘ NAD ŻONĄ I NAD BABCIĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2012 r. do 31 stycznia 2015 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że często będąc w stanie nietrzeźwym bez powodu wszczynał awantury w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, poniżał, obrażał, groził pozbawieniem życia , a  31 stycznia 2015 r. pobił  pokrzywdzoną  uderzając ją  pięścią w twarz oraz kopiąc po całym ciele, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci sińca okularowego oka, licznych krwiaków barku, klatki piersiowej i ręki.

  Dodano dnia: 2015-04-28 [ID : 11029]

  » Czytaj dalej

 • FUNKCJONARIUSZ ODDAŁ NIEKONTROLOWANY STRZAŁ Z PISTOLETU SŁUŻBOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 24 kwietnia 2015 r. o godz. 17.15 w Nowogrodzie Bobrzańskim. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 34-letni funkcjonariusz Policji oddał niekontrolowany strzał z pistoletu służbowego, w wyniku którego pocisk przebił deskę rozdzielczą samochodu i utkwił w podłodze. W wyniku oddania tego strzału nikt nie odniósł obrażeń.

  Dodano dnia: 2015-04-28 [ID : 11028]

  » Czytaj dalej

 • KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zarządził przeprowadzenie konkursu na jedno stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. W związku z powyższym informujemy, że wymogi formalne określone w § 4 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie szczegółowego sposobu i trybu przeprowadzenia konkursów na stanowisko asystenta prokuratury (Dz.U.2011.210.1257) spełnił:

  1.Marcin Siemiątkowski zamieszkały w Zielonej Górze

  Dodano dnia: 2015-04-28 [ID : 11026]

  » Czytaj dalej

 • FARMACEUTKA OSKARŻONA O OKRADANIE SWOJEGO PRACODAWCY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko farmaceutce jednej z zielonogórskich aptek. Oskarżonej zarzucono, że w różnych okresach czasu we wrześniu i w październiku 2014 r. wielokrotnie, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadziła aptekę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wydając leki klientowi, pobierając od niego pieniądze i wycofując z systemu komputerowego fakt pobrania leków i nie wprowadzając transakcji do systemu fiskalnego, osiągała tym samym korzyści majątkowe.

  Dodano dnia: 2015-04-27 [ID : 11025]

  » Czytaj dalej

 • BEZ POWODU BIŁ PIĘŚCIAMI I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE POKRZYWDZONEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 sierpnia 2014 r. w Zielonej Górze działając publicznie i bez powodu, uderzał pokrzywdzonego pięściami i kopał go po całym ciele, powodując u niego obrażenia ciała w postaci licznych otarć naskórka, krwiaków oraz stłuczenia głowy i klatki piersiowej z objawami stłuczenia miąższu płuca potwierdzone badaniami rtg.

  Dodano dnia: 2015-04-27 [ID : 11024]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMAŁ SIĘ DO SKLEPU I UKRADŁ 400 ZŁOTYCH

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie, który włamał się do sklepu budowlanego, a następnie dokonał kradzieży pieniędzy w kwocie 400 zł, na szkodę pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2015-04-24 [ID : 11022]

  » Czytaj dalej

 • 23-LATEK POSZUKIWAŁ ZABYTKOWYCH PRZEDMIOTÓW - ZOSTAŁ ZASYPANY OSUNIĘTĄ ZIEMIĄ I PONIÓSŁ ŚMIERĆ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o zdarzeniu, do którego doszło 23 kwietnia 2015 r. w lesie w Żaganiu. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 23-letni mężczyzna poszukiwał zabytkowych przedmiotów i tym celu dokonywał wykopu w ziemi bez zabezpieczenia. Gdy 23-latek przebywał w wykopanym przez siebie dole, ziemia osunęła się na niego. Mężczyzna poniósł śmierć.

  Dodano dnia: 2015-04-24 [ID : 11021]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA NA TERENIE NIEMEC UKRADŁ ELEKTRYCZNY WÓZEK DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WARTY 12 TYS. ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniach 25 do 26 marca 2014 roku w miejscowości Guben- Niemcy - z terenu ogródków działkowych zabrał w celu przywłaszczenia wózek elektryczny dla osób niepełnosprawnych o wartości 12000 zł na szkodę obywatela Polski ..

  Dodano dnia: 2015-04-23 [ID : 11020]

  » Czytaj dalej

 • NIE CHCIAŁ DAĆ SIĘ WYLEGITYMOWAĆ POLICJANTOWI, A NASTĘPNIE ZAŁOŻYŁ MU NA SZYI DŹWIGNIĘ I GO DUSIŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 letniemu mężczyźnie, który  12 października 2014 r. w Zielonej Górze działając publicznie i bez powodu w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do odstąpienia od prawnej czynności legitymowania i zatrzymania zastosował wobec niego tzw. chwyt zapaśniczy w postaci dźwigni na szyi i następnie dusił go czym naruszył jego nietykalność cielesną oraz spowodował obrażenia narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2015-04-23 [ID : 11019]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa