Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 34-LATKA WŁAMAŁA SIĘ DO PARAFIALNEGO SKLEPU I UKRADŁA PIENIĄDZE

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona dniu 28 października 2014 roku w Zielonej Górze w jednym z kościołów włamała się do sklepu poprzez wyważenie drzwi ,a następnie z wnętrza dokonała kradzieży kasetki z zawartością pieniędzy w kwocie nie mniejszej niż 1.100 zł na szkodę Stowarzyszenia oraz Parafii.

  Dodano dnia: 2015-03-23 [ID : 10965]

  » Czytaj dalej

 • WYPADEK DROGOWY...I ŚMIERĆ PRAWIDŁOWO JADĄCEGO KIEROWCY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 67 lat i 26 lat.

  Pierwszy z oskarżonych w dniu 02 czerwca 2014 r. na trasie Bieniów-Włostów droga nr K-27 kierując samochodem osobowym marki Opel Astra, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że podejmując manewr wyprzedzenia ciągnika siodłowego wraz z naczepą, błędnie ocenił istniejącą sytuację drogową a w szczególności odległość od nadjeżdżającego z kierunku przeciwnego samochodu osobowego marki VW Passat, i pomimo tego podjął manewr wyprzedzania ciągnika, w wyniku czego spowodował wypadek, którego następstwem była śmierć kierowcy samochodu VW Passat.

  Dodano dnia: 2015-03-20 [ID : 10964]

  » Czytaj dalej

 • ZŁODZIEJ DOKONAŁ ROZBOJU NA KOBIECIE KRADNĄC JEJ TOREBKĘ. DZIEŃ PÓŹNIEJ ODDAŁ DOKUMENTY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 3 stycznia 2015 roku w Zielonej Górze, po uprzednim popchnięciu i przewróceniu na ziemię pokrzywdzonej, kopnięciu w rękę oraz kopaniu po nogach doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności, po czym wyrwał jej z rąk i zabrał w celu przywłaszczenia torebkę  wraz z telefonem komórkowym, portfelem, powodując na jej szkodę straty o wartości 226 zł.

  Dodano dnia: 2015-03-20 [ID : 10963]

  » Czytaj dalej

 • WŁAMYWACZ OKRADŁ ANTYKWARIAT NA PONAD 43 850 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 47-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 22 do 27 października 2014 r. w Zielonej Górze, dokonał kradzieży z włamaniem do antykwariatu poprzez wyrwanie kraty zabezpieczającej okno wystawowe i wyłamanie ramy okna, skąd z wnętrza dokonał kradzieży wielu wartościowych antyków.

  Dodano dnia: 2015-03-19 [ID : 10961]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ DYSPOZYTORCE POGOTOWIA RATUNKOWEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 09 września 2014 r. w Sulechowie znieważył dyspozytorkę medycznego Pogotowia Ratunkowego podczas pełnienia przez nią obowiązków służbowych w ten sposób, że w trakcie rozmowy telefonicznej na numerze alarmowym używał wobec pokrzywdzonej słów powszechnie uznawanych za obraźliwe oraz groził jej uszkodzeniem ciała, a groźby te wzbudziły u zagrożonej uzasadnioną obawę, iż będą spełnione.

  Dodano dnia: 2015-03-19 [ID : 10960]

  » Czytaj dalej

 • 54-LATEK ZNĘCAŁ SIĘ NAD KONIEM – SĄD WYMIERZYŁ KARĘ 1 ROKU I 6 MIESIĘCY POZBAWIENIA WOLNOŚCI (BEZ ZAWIESZENIA)

  Nowa Sól. Sąd Rejonowy w Nowej Soli wydał wyrok wobec 54-letniego mężczyzny. Oskarżony w nieustalonym okresie czasu do 21 stycznia 2014 r. w jednej podnowosolskich miejscowości , na terenie gospodarstwa utrzymywał zwierzę - konia (12-letni ogier ) i znęcał się nad nim poprzez utrzymywanie w niewłaściwych warunkach bytowania w stanie rażącego zaniedbania oraz bez odpowiedniego pokarmu i wody.

  Dodano dnia: 2015-03-18 [ID : 10959]

  » Czytaj dalej

 • PRZETRZYMYWAŁ ŚWINIE W STANIE RAŻĄCEGO ZANIEDBANIA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 05 do 09 grudnia 2014 r. w jednej z miejscowości koło Świebodzina, znęcał się nad hodowanymi przez siebie świniami utrzymując je w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania, wystawiając je na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych zagrażających ich życiu lub zdrowiu oraz utrzymywanie bez odpowiedniego pokarmu lub wody przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby właściwe dla gatunku.

  Dodano dnia: 2015-03-18 [ID : 10958]

  » Czytaj dalej

 • ZNISZCZYŁ MATERAC I KAFTAN BEZPIECZEŃSTWA

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 21 letniemu mężczyźnie, który w dniu 13 grudnia 2014 r. w Świebodzinie w budynku Komendy Powiatowej Policji umyślnie dokonał uszkodzenia materaca w pokrowcu plandekowym oraz kaftana bezpieczeństwa w pomieszczeniu dla zatrzymanych, powodując szkodę w wysokości 1032 złotych.

  Dodano dnia: 2015-03-17 [ID : 10957]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ, PLUŁ ORAZ ZNIEWAŻYŁ POLICJANTA I STRAŻNIKA MIEJSKIEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który 31 grudnia 2014 r. w Żarach publicznie i bez powodu naruszył nietykalność cielesną funkcjonariusza Policji i strażnika miejskiego podczas pełnienia przez nich obowiązków służbowych. Oskarżony kopał ich nogami, pluł w ich stronę i szarpał ich za mundur oraz groźbą zmuszał pokrzywdzonych do zaniechania czynności służbowych.

  Dodano dnia: 2015-03-17 [ID : 10956]

  » Czytaj dalej

 • ZDERZENIE 2 POJAZDÓW I KOLEJNA OFIARA NA DRODZE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 15.03.2015 r. na drodze droga K 92 - obok Myszęcina. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około 5:10 doszło do zderzenia samochodów marki Toyota Rav 4 z samochodem Volkswagen Passat, w następstwie którego śmierć poniósł pasażer samochodu Volkswagen Passat obcokrajowiec , a pasażer samochodu Toyota - również obcokrajowiec - doznał obrażeń ciała. Obrażeń ciała doznał również kierujący samochodem marki Volkswagen.

  Dodano dnia: 2015-03-16 [ID : 10955]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"