Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • W KOMPLEKSIE LEŚNYM 26-LATEK USIŁOWAŁ DOPROWADZIĆ 20-LATKĘ DO OBCOWANIA PŁCIOWEGO

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim zastosował środki zapobiegawcze wobec 26-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  19 sierpnia  2016 roku w kompleksie leśnym w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, uderzył otwartą ręka w twarz, a następnie przewrócił  20-letnią pokrzywdzoną i przyduszał ją ciałem  oraz próbował ściągnąć jej spodnie usiłując doprowadzić ją do obcowania płciowego. Sprawca  zamierzonego celu nie osiągnął na skutek oporu pokrzywdzonej. Pokrzywdzona zdążyła również o zdarzeniu powiadomić telefonicznie swoją matkę.

  Dodano dnia: 2016-10-25 [ID : 11852]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT ZA USIŁOWANIE ZABÓJSTWA 67-LETNIEGO MĘŻCZYZNY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 63-letniego mężczyzny.
  Podejrzanemu zarzucono, że  21 października 2016 roku w Krzepielowie, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia 67-letniego pokrzywdzonego  usiłował zadać mu uderzenie siekierą w okolice głowy, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na to, że potknął się zmieniając kierunek i siłę uderzenia i w wyniku tego spowodował u pokrzywdzonego  ranę ciętą brzucha skutkującą naruszeniem narządów jego ciała na okres trwający nie dłużej niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2016-10-24 [ID : 11851]

  » Czytaj dalej

 • NIE POWRÓCIŁ DO ARESZTU Z PRZEPUSTKI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 45 letniemu mężczyźnie, który  06 marca 2016 r. korzystając ze zwolnienia na czasowe kilkugodzinowe opuszczenie Aresztu Śledczego w Lubsku, bez usprawiedliwionej przyczyny nie powrócił do niego w ciągu 3 dni po upływie ustalonego terminu.

  Dodano dnia: 2016-10-24 [ID : 11850]

  » Czytaj dalej

 • 3-MIESIĘCZNY ARESZT ZA KRADZIEŻ SAMOCHODU W NIEMCZECH

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 46-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w nocy z 14 na 15 .10.2016 r., w miejscowości Furstenwalde na terytorium Republiki Federalnej Niemiec, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, poprzez wycięcie szyby w oknie prawych przednich drzwi oraz wymianę stacyjki i przy użyciu specjalnego programu komputerowego włamał się do samochodu VW Crafter.

  Dodano dnia: 2016-10-21 [ID : 11849]

  » Czytaj dalej

 • WYSTAWIŁA TELEFON DO SPRZEDAŻY, LECZ NIE WYWIĄZAŁA SIĘ Z UMOWY...

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 letniej kobiecie, która 06 czerwca 2016 r. działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dokonała oszustwa na portalu internetowym wystawiając do sprzedaży telefon komórkowy maki SAMSUNG GALAXY S6 EDGE GOLD PLATINUM za kwotę 1415,50 zł. i mimo dokonania przez pokrzywdzoną żądanej kwoty pieniędzy telefonu tego nie wysłała jej. W wyniku tego czynu właściciel portalu internetowego - Sp. z o.o. w Poznaniu poniosła straty w wysokości 1415,50 zł w ramach wypłaconej rekompensaty dla pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2016-10-21 [ID : 11848]

  » Czytaj dalej

 • WYROK 25 LAT POZBAWIENIA WOLNOŚCI W GŁOŚNEJ SPRAWIE P-KO MARIANOWI C. ps. "FRANCUZ"

  W dniu dzisiejszym po ponad roku od wniesienia aktu oskarżenia Sąd Okręgowy w Zielonej Górze ogłosił wyrok w sprawie p-ko Marianowi C. któremu w akcie oskarżenia zarzucono m.in.  dokonanie w warunkach tzw. recydywy  w 2008 roku w Zielonej Górze zbrodni zabójstwa Beaty M , a nadto wcześniejszego pozbawienia jej wolności połączonego ze szczególnym udręczeniem polegającym na biciu pokrzywdzonej, a następnie przy użyciu gróźb bezprawnych wielokrotnym doprowadzeniu jej do obcowania płciowego.

  Dodano dnia: 2016-10-19 [ID : 11847]

  » Czytaj dalej

 • SPROWADZIŁ BEZPOŚREDNIE NIEBEZPIECZEŃSTWO BO ZASNĄŁ Z TLĄCYM SIĘ PAPIEROSEM

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze) wobec 62 letniego mężczyzny, który w nocy 14 września 2016 r. w mieszkaniu działając nieumyślnie .... zasnął z tlącym się papierosem i w konsekwencji tego sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo zdarzenia mającego postać pożaru budynku mieszkalnego, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób.

  Dodano dnia: 2016-10-19 [ID : 11846]

  » Czytaj dalej

 • GRUPA ZAMASKOWANYCH MĘŻCZYZN UDAJĄCYCH POLICJANTÓW NAPADŁA NA HALE MAGAZYNOWE

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  14.10.2016 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że w nocy 14 października 2016r. na teren jednej z żarskich firm wtargnęła grupa 6 lub 7 zamaskowanych mężczyzn, którzy grożąc pracownikowi ochrony użyciem broni palnej, zażądali otwarcia hal magazynowych i wydania wyrobów tytoniowych, które miały być przechowywane w tych halach.

  Dodano dnia: 2016-10-18 [ID : 11844]

  » Czytaj dalej

 • PODŻEGAŁ DO ZŁOŻENIA FAŁSZYWEGO ZEZNANIA OFERUJĄC ZA TO KORZYŚĆ MAJĄTKOWĄ W KWOCIE 2000 ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 62-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie pomiędzy 11 stycznia a 25 lutego 2016 r. w jednej z miejscowości powiatu  krośnieńskiego , podżegał ustalonego mężczyznę do złożenia fałszywego zeznania mającego posłużyć za dowód w sprawie  karnej Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim, w toku którego miał się przyznać do kierowania w dniu 11.10.2016 r. w godzinach wieczornych samochodem osobowym po drodze publicznej. W zamian za to oskarżony obiecał mu korzyść majątkową w kwocie 2000 zł.

  Dodano dnia: 2016-10-18 [ID : 11843]

  » Czytaj dalej

 • KOMUNIKAT DOT. OGŁOSZENIA O NABORZE NA ZASTEPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze informuje, że zmianie uległ termin złożenia zgłoszeń o przystąpieniu do konkursu na zastępstwo urzędnika w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu (sygn. PO III K 112.4.2016). Zgłoszenia o przystąpieniu do konkursu wraz z wymaganymi dokumentami należy złożyć w terminie do dnia 21 października 2016 r. w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze ul. Partyzantów 42 lub przesłać pocztą. W przypadku nadania dokumentów drogą pocztową, za datę ich złożenia uważa się datę stempla pocztowego. Ogłoszenie o naborze na zastępstwo urzędnika w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu  

  Dodano dnia: 2016-10-17 [ID : 11842]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa