Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • 38-LATEK ŚMIERTELNIE POTRĄCONY PRZEZ POCIĄG

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu dzisiejszym tj. 10.12.2014 r. na dworcu PKP w Świebodzinie. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godziny 2.30 w nocy na końcu peronu nr 2 dworca PKP w Świebodzinie ujawniono zwłoki mężczyzny leżącego tak, iż jego głowa znajdowała się przy krawędzi peronu. Oględziny wykazały, iż posiadał on rozległe obrażenia głowy oraz lewej części tułowia.

  Dodano dnia: 2014-12-10 [ID : 10789]

  » Czytaj dalej

 • 29-LATEK DZIEŃ PO DNIU KIEROWAŁ BMW BĘDĄC POD WPŁYWEM AMFETAMINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 10 września 2014 r. w Zielonej Górze, kierował samochodem BMW znajdując się pod wpływem środka odurzającego - amfetaminy w stężeniu we krwi 318 ng/ml.  

  Dodano dnia: 2014-12-10 [ID : 10788]

  » Czytaj dalej

 • PONIŻAŁ, OPLUWAŁ , ZABRANIAŁ ŻONIE KORZYSTANIA Z KUCHNI I ŁAZIENKI. ODPOWIE ZA PSYCHICZNE ZNĘCANIE

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 13 sierpnia 2012 r. do 6 sierpnia 2014 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe w trakcie których wyzywał ją słowami wulgarnymi, a także poniżał, opluwał, zabraniał korzystania z kuchni i łazienki. Oskarżony groził nadto żonie pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2014-12-09 [ID : 10787]

  » Czytaj dalej

 • KIERUJĄCY „POLONEZEM” 83-LATEK POTRĄCIŁ PRAWIDŁOWO PRZECHODZĄCĄ PO PASACH PIESZĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 83-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 25 sierpnia 2014 roku w Zielonej Górze, na ul. Wojska Polskiego kierując samochodem osobowym marki Polonez, nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc prawym pasem ruchu w kierunku ronda PCK nie zachował należytej ostrożności podczas zbliżania się do oznakowanego przejścia dla pieszych i uderzył znajdująca się już na przejściu i przechodzącą z lewej na prawą stronę pieszą.

  Dodano dnia: 2014-12-09 [ID : 10786]

  » Czytaj dalej

 • ZNIEWAŻYŁA LEKARZA I POLICJANTA SŁOWAMI OBELŻYWYMI

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniej kobiecie, która  25 września 2014 r. we Wschowie w Nowym Szpitalu Wschowa, w trakcie przeprowadzanego badania lekarskiego pacjenta znieważyła lekarza pełniącego dyżur, kierując pod jego adresem słowa obelżywe.

  Dodano dnia: 2014-12-08 [ID : 10785]

  » Czytaj dalej

 • W HIPERMARKECIE WŁAMAŁ SIĘ DO PLASTIKOWEGO OPAKOWANIA ZABEZPIECZAJĄCEGO TYPU „SEJFER”

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 1 października 2014 roku w Zielonej Górze na terenie hali sprzedaży jednego z hipermarketów, dokonał włamania do plastikowego opakowania zabezpieczającego typu "sejfer" poprzez jego połamanie, a następnie z jego wnętrza zabrał telefon komórkowy marki Samsung o wartości 499 złotych na szkodę hipermarketu.  

  Dodano dnia: 2014-12-08 [ID : 10784]

  » Czytaj dalej

 • ŻONĘ DUSIŁ, A SYNOWI WYKRĘCAŁ RĘCE. GROZIŁ PONADTO RODZINIE SPALENIEM DOMU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 1 stycznia 2012 r. do 14 lipca 2014 r. w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną i synami (lat 12 i 15) . Oskarżony będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał w domu awantury w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami wulgarnymi, zakłócał im spoczynek nocny, poniżał , popychał, bił po całym ciele , szarpał za ubranie oraz groził spaleniem domu nadto żonę dusił a synowi wykręcał ręce.  

  Dodano dnia: 2014-12-05 [ID : 10782]

  » Czytaj dalej

 • DWÓCH MŁODYCH MĘŻCZYZN POBIŁO POKRZYWDZONEGO KOPIĄC GO W KLATKĘ PIERSIOWĄ

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 18 i 17 lat, którzy 1 września 2014 r. we Wschowie działając wspólnie i w porozumieniu  pobili pokrzywdzonego, w ten sposób, że uderzyli go ręką w twarz i gdy ten wywrócił się na chodnik kontynuowali bicie wielokrotnie kopiąc go w okolice klatki piersiowej w wyniku czego pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci stłuczenia ściany klatki piersiowej. Obaj oskarżeni narazili w ten sposób pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo uszczerbku na zdrowiu.

  Dodano dnia: 2014-12-05 [ID : 10781]

  » Czytaj dalej

 • ZAWIADOMIENIE DOT. DRUGIEGO ETAPU KONKURSU NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W OKRESIE JEGO USPRAWIEDLIWIONEJ NIEOBECNOŚCI W PRACY W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻAGANIU

  Komisja konkursowa informuje, że do II etapu konkursu na zastępstwo urzędnika w Prokuraturze Rejonowej w Żaganiu zakwalifikowały się niżej wymienione osoby:

  1. Gałka Paulina
  2. Kaczmarek Roma
  3. Kuczak Milena
  4. Kulikowski Marek
  5. Mirosław Agnieszka

  Dodano dnia: 2014-12-05 [ID : 10780]

  » Czytaj dalej

 • UDAREMNIŁ WYKONANIE ORZECZEŃ SĄDÓW – NAKAZÓW ZAPŁAT

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 41 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 17 lipca 2013 r do 05 listopada 2014 r. w Świebodzinie będąc dyrektorem spółki z o.o. z siedzibą w Wielkiej Brytanii i miejscem prowadzenia działalności gospodarczej w Świebodzinie, działał w celu udaremnienia wykonania orzeczeń sądów - nakazów zapłat a także wykonania orzeczeń wydanych przez inne organy państwowe.

  Dodano dnia: 2014-12-04 [ID : 10779]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"