Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • POBIŁ DOTKLIWIE POKRZYWDZONEGO A NASTĘPNIE GO OKRADŁ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 38 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 17/18 października 2015r. w Świebodzinie, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, pobił pokrzywdzonego w ten sposób, że kilkakrotnie uderzył go rękoma  po głowie i kopał po twarzy czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci: złamania trzonu i wyrostka prawej kości jarzmowej, złamania przedniej i bocznej ściany prawej zatoki szczękowej, obustronne złamania kości nosa oraz inne, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała i spowodowały rozstrój zdrowia na okres powyżej dni 7. Oskarżony działając w ten sposób doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności, a następnie dokonał na szkodę pokrzywdzonego zaboru w celu przywłaszczenia:  zegarka ręcznego o wartości 80zł, dowodu osobistego, karty bankomatowej, pieniędzy w kwocie 5 zł. Oskarżony działał w warunkach recydywy czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2016-01-04 [ID : 11415]

  » Czytaj dalej

 • OSZUKAŁ INTERNAUTKĘ NA PORTALU AUKCYJNYM OFERUJĄC DO SPRZEDAZY WÓZEK DZIECIĘCY, KTÓREGO .... NIE WYSŁAŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 33-letniego mężczyzny. Oskarżonemu  zarzucono, że  10 kwietnia 2013 r. w Gubinie działając w celu osiągnięci korzyści majątkowej, wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, oferując za pośrednictwem znanego portalu aukcyjnego do sprzedaży markowy wózek dziecięcy , po wprowadzeniu w błąd internautki, co do rzeczywistego zamiaru sprzedaży i przesłania nabywcy  oferowanego towaru, doprowadził ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 490 zł.

  Dodano dnia: 2016-01-04 [ID : 11414]

  » Czytaj dalej

 • WYKONUJĄC MANEWR WYPRZEDZANIA POTRĄCIŁ ROWERZYSTĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec  61-letniego mężczyzny.  Oskarżony w dniu  27 czerwca 2015 roku na drodze W 282 jadąc z Zielonej Góry w kierunku Wilkanowa, kierując samochodem marki Volkswagen, naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że wykonał manewr wyprzedzania jadącego w tym samym kierunku rowerzysty, a następnie nie upewniwszy się co do odległości dzielącej go od tego rowerzysty wykonał manewr skrętu w prawo w boczną drogę zajeżdżając tym samym rowerzyście drogę, w wyniku czego kierujący rowerem nie zdążył wyhamować i  uderzając w samochód przewrócił się w wyniku czego doznał  złamania nasady kości promieniowej, które to obrażenia naruszyły czynności narządu jego ciała na czas dłuższy niż siedem dni.

  Dodano dnia: 2015-12-31 [ID : 11413]

  » Czytaj dalej

 • UDERZYŁ POKRZYWDZONEGO SKOROSZYTEM A NASTĘPNIE PIĘŚCIĄ W TWARZ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 33 letniemu mężczyźnie, który  14 kwietnia 2015 r. w budynku Sądu Rejonowego w Żarach działając publicznie oraz okazując rażące lekceważenie porządku prawnego uderzył skoroszytem w twarz pokrzywdzonego, a następnie pięścią w nos powodując u niego stłuczenie nosa, które to obrażenia naruszyło prawidłowe funkcjonowanie narządu ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2015-12-30 [ID : 11412]

  » Czytaj dalej

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W NOWEJ SOLI

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli sygnatura konkursu: I K 112/8/15
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Nowa Sól

  Staż urzędniczy trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem. W tym okresie kandydat wyłoniony w drodze konkursu będzie zatrudniony w charakterze stażysty w wymiarze pełnego etatu. Zasady wynagradzania oraz odbywania stażu określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 8 grudnia 2014 roku w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego (Dz. U. z 2015 roku, poz. 54).

  Dodano dnia: 2015-12-30 [ID : 11411]

  » Czytaj dalej

 • USZKODZIŁA POLICYJNY RADIOWÓZ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek z art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 25 letniej kobiety, która  30 sierpnia 2015 r. w Żarach umyślnie kopnęła w przedni błotnik radiowozu policyjnego powodując wgniecenie i tym samym uszkodzenie pojazdu oraz straty w kwocie 676,50 zł, na szkodę Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. 

  Dodano dnia: 2015-12-30 [ID : 11410]

  » Czytaj dalej

 • NIETRZEŹWY KIEROWCA JECHAŁ WPROST NA PRÓBUJĄCEGO ZATRZYMAĆ GO DO KONTROLI DROGOWEJ FUNKCJONARIUSZA

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek w trybie art. 335 kpk (dobrowolne poddanie się karze - oskarżenie bez przeprowadzania rozprawy) wobec 34-letniego mężczyzny. Oskarżonemu zarzucono, że  26 października 201Sr w miejscowości Sucha Dolna, używając swojego samochodu osobowego m-ki Mercedes E290 dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza Policji podczas pełnienia przez niego obowiązków służbowych w ten sposób, iż nie zatrzymał się do kontroli drogowej , a następnie próbując zbiec kierowanym przez siebie pojazdem jechał tym pojazdem  wprost na interweniującego policjanta, który w celu uniknięcia potrącenia odskoczył na bok. 
  Podejrzany  działał w celu zmuszenia  funkcjonariusza policji  od zaniechania prawnej czynności służbowej w postaci zatrzymania do kontroli drogowej.

  Dodano dnia: 2015-12-29 [ID : 11409]

  » Czytaj dalej

 • GROZIŁ POBICIEM W CELU ZMUSZENIA POKRZYWDZONEGO DO ZWROTU...0,80 ZŁ.

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie, który w okresie od stycznia 2013 r. do 11 lipca 2015 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami, w ten sposób, że będąc w stanie nietrzeźwości wszczynał awantury domowe, w czasie których wyzywał pokrzywdzonych słowami obelżywymi, popychał i szarpał za ubranie a także groził im pozbawieniem życia, które to groźby wzbudziły u pokrzywdzonych obawę, że zostaną spełnione.

  Dodano dnia: 2015-12-29 [ID : 11408]

  » Czytaj dalej

 • 36-LATEK PUBLICZNIE BEZ POWODU DOTKLIWIE POBIŁ 68-LETNIEGO MĘŻCZYZNĘ

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu  21 sierpnia 2015 roku w Żaganiu, poprzez uderzenie i kopanie po całym ciele spowodował u pokrzywdzonego  obrażenia ciała w postaci: urazu twarzoczaszki ze złamaniem kości nosa, , urazu klatki piersiowej ze złamaniem żeber, odmy lewej jamy opłucnej  i innych urazów  powodując obrażenia ciała naruszające czynności narządów ciała na okres powyżej 7 dni przy czym czynu powyższego, umyślnego zamachu na zdrowie dopuści ł się publicznie, bez powodu okazując przez to rażące lekceważenie porządku prawnego, przy czym czynu tego dopuścił się będąc uprzednio skazanym w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

  Dodano dnia: 2015-12-28 [ID : 11407]

  » Czytaj dalej

 • 36-LATEK RZUCAŁ KONKUBINĄ O ŚCIANĘ , WOBEC MATKI KIEROWAŁ GROŹBY KARALNE – ODPOWIE ZA SWOJE CZYNY Z ARESZTU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 36-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od stycznia 2013 do 17 grudnia 2015r w Zielonej Górze znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną w ten sposób, że znieważał ją słowami wulgarnymi, ograniczał finansowo, groził pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia, a także popychał, wykręcał ręce, rzucał o ścianę, a także groził matce w dniu 18 grudnia 2015r zniszczeniem mienia poprzez podpalenie jej domu, czym wzbudził uzasadnioną obawę spełnienia gróźb.

  Dodano dnia: 2015-12-28 [ID : 11406]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa