Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • NAPADŁ I POBIŁ POKRZYWDZONEGO A NASTĘPNIE UKRADŁ MU TELEFON

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 letniemu mężczyźnie, który w nocy z 8 na 9 lipca 2014 r. w Sulechowie uderzył pokrzywdzonego w tył głowy powodując jego upadek, a następnie kontynuował bicie leżącemu już ...zadając kolejne uderzenia w twarz.

  W tym samym czasie napastnik zabrał pokrzywdzonemu telefon komórkowy marki Huawei G526 o wartości 400 zł.

  Pokrzywdzony w wyniku pobicia doznał obrażeń ciała w postaci podbiegnięcia krwawego oczodołu, złamania przedniej części sitowia, obrzęku i złamania kości nosa i przegrody, złamania ścian przyśrodkowych zatok szczękowych oraz innych, które naruszyły prawidłowe czynności narządów ciała wymienionego i spowodowały rozstrój jego zdrowia na okres przekraczający dni 7.

  Dodano dnia: 2014-11-20 [ID : 10752]

  » Czytaj dalej

 • TRZY KOBIETY POBIŁY POKRZYWDZONĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem kobietom, w wieku 24, 33 i 35 lat, które 16 lipca 2014 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu pobiły pokrzywdzoną przewracając ją na podłogę i uderzając pięściami po głowie. W wyniku pobicia pokrzywdzona doznała obrażeń ciała w postaci krwiaka okularowego oka i stłuczenia okolicy jarzmowej, które to obrażenia ciała naruszyły czynności narządu ciała na czas nie dłuższy niż 7 dni.

  Dodano dnia: 2014-11-19 [ID : 10751]

  » Czytaj dalej

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD BYŁĄ ŻONĄ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu mężczyźnie, który w okresie od marca 2014 r. do 05 września 2014 r. w Sulechowie, znęcał się psychicznie i fizycznie nad byłą żoną w ten sposób, że znajdując się pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzoną słowami wulgarnymi i obelżywymi, poniżał, zakłócał spoczynek, groził zniszczeniem mieszkania i pozbawieniem życia, wyłączał dopływ energii elektrycznej, natomiast w dniu 04 września 2014 r. chwycił pokrzywdzoną za ręce, wykręcając je. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

  Dodano dnia: 2014-11-19 [ID : 10750]

  » Czytaj dalej

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC DYREKTORA DOMU DZIECKA

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 58-letniemu mężczyźnie, uprzednio zatrudnionemu w charakterze dyrektora Domu Dziecka.
  Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 17 na 18 sierpnia 2014 r., wykorzystując bezradność małoletniego pokrzywdzonego z uwagi na jego stan upojenia alkoholowego, doprowadził go do poddania się innej czynności seksualnej, dotykając go rękoma po udach i po pośladkach.

  Dodano dnia: 2014-11-18 [ID : 10749]

  » Czytaj dalej

 • ŚMIERTELNY WYPADEK NA AUTOSTRADZIE

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie  poinformował o wypadku drogowym ze skutkiem śmiertelnym , do którego doszło w dniu wczorajszym tj. 17.11.2014 r. na 56 km autostrady A 2, na wysokości miejscowości Żelechów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że około godziny 20.50 kierujący samochodem m-ki Peugot Partner 25-letni mieszkaniec Płocka jadąc z Holandii autostradą w kierunku Poznania, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania jadącego przed nim samochodu m-ki Volkswagen LT 35 i zjeżdżania  na lewy pas ruchu uderzył w lewy tył tego samochodu w wyniku czego oba samochody kilkakrotnie obróciły się a następnie samochód m-ki Peugot uderzył w barierki energochłonne.

  Dodano dnia: 2014-11-18 [ID : 10748]

  » Czytaj dalej

 • RECYDYWISTA WIDZIAŁ GDY POKRZYWDZONY ODBIERA EMERYTURĘ I POSTANOWIŁ GO OKRAŚĆ

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli  skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 35-letniemu mężczyźnie. Oskarżony  w dniu 19 listopada 2013 roku po uprzednim uderzeniu w głowę i klatkę piersiową pokrzywdzonego, a następnie przeszukaniu mu kieszeni kurtki usiłował zabrać mu pieniądze w kwocie  1200 zł , lecz zamierzonego  celu nie osiągnął z uwagi na interwencję innych osób.

  Dodano dnia: 2014-11-17 [ID : 10747]

  » Czytaj dalej

 • ZŁOŻYŁ FAŁSZYWE OŚWIADCZENIE NA WNIOSKU O NOWE PRAWO JAZDY

  Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który  02 września 2014 r. w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego we Wschowie, złożył nieprawdziwe oświadczenie o zagubieniu prawo jazdy, wiedząc, że prawo jazdy faktycznie zostało zatrzymane przez funkcjonariuszy KPP we Wschowie w dniu 31 sierpnia 2014 r. (prawo jazdy zatrzymane zostało w związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu).

  Dodano dnia: 2014-11-17 [ID : 10746]

  » Czytaj dalej

 • 32-LATKA BEZ ZGODY WŁAŚCICIELA "POŻYCZYŁA" SAMOCHÓD I KIEROWAŁA NIM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32-letniej kobiecie.
  Oskarżona w dniu 9 sierpnia  2014 r. w podgubińskiej miejscowości używając  oryginalnych kluczyków zabrała pokrzywdzonemu  w celu krótkotrwałego użycia samochód osobowy Nissan Sunny.  Kobieta wsiadła do tego pojazdu  i prowadziła go mając we krwi ponad 1,8 promila alkoholu we krwi.

  Dodano dnia: 2014-11-14 [ID : 10745]

  » Czytaj dalej

 • BIŁ PIĘŚCIAMI PO GŁOWIE I KOPAŁ PO CAŁYM CIELE W CELU ZMUSZENIA DO ZWROTU ..20 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sadu akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 8 lipca 2014 r. w Zielonej Górze  używał  przemocy wobec pokrzywdzonego poprzez uderzanie go pięściami w głowę i kopanie po całym ciele, w celu zmuszenia go do zwrotu wierzytelności w kwocie...20 zł.
  Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne ze stanem faktycznym. Wniósł o dobrowolne poddanie się karze.

  Dodano dnia: 2014-11-14 [ID : 10744]

  » Czytaj dalej

 • ZAATAKOWAŁ POKRZYWDZONEGO NA KLATCE SCHODOWEJ SZKLANĄ BUTELKĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 18 października 2013 r. w Zielonej Górze, na klatce schodowej budynku mieszkalnego, dokonał uszkodzenia ciała pokrzywdzonego w ten sposób, że rzucił w niego szklaną butelką trafiając nią w głowę pokrzywdzonego. Oskarżony spowodował u zaatakowanego mężczyzny obrażenia w postaci ran ciętych okolicy nosa i powieki oka prawego, krwiaka okularowego , które to obrażenia naruszyły prawidłowe czynności ciała na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2014-11-13 [ID : 10743]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"