Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Aktualności

 • UKRADŁ CZTERY PRZYPRAWY I POPCHNĄŁ SPRZEDAWCZYNIĘ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 46 letniemu mężczyźnie, który 11 marca 2014 r. w Sulechowie w jednym ze sklepów działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, ukradł cztery przyprawy firmy Kamis o łącznej wartości 27,20 zł, a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu tych rzeczy odepchnął sprzedawczynię, w ten sposób, że kobieta upadła na ścianę i doznała skręcenia stawu kolanowego. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

  Dodano dnia: 2014-07-23 [ID : 10548]

  » Czytaj dalej

 • UROCZYSTOŚĆ W SIEDZIBIE ORA

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym, tj. 22 lipca 2014 roku, w siedzibie Okręgowej Rady Adwokackiej odbyła się uroczystość wręczenia Panu red. Piotrowi Jędzurze wyróżnienia za publikacje o tematyce prawniczej w konkursie organizowanym przez Okręgową Radę Adwokacką w Zielnej Górze.

  Dodano dnia: 2014-07-22 [ID : 10547]

  » Czytaj dalej

 • 44-LATEK WYKRĘCAŁ ŻONIE RĘCE, BIŁ PO TWARZY, DUSIŁ I GROZIŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 44-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od kwietnia 2013 r. do 30 stycznia 2014 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną w ten sposób, że wyzywał ją słowami wulgarnymi, dusił, ciągnął za włosy, wykręcał ręce, bił otwartą dłonią po twarzy oraz groził pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2014-07-22 [ID : 10546]

  » Czytaj dalej

 • OSKARŻONY ZA PASERKĘ CIĄGNIKA SIODŁOWEGO WRAZ Z NACZEPĄ I ŁADUNKIEM WARTOŚCI PONAD 606 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37 letniemu mężczyźnie, który 13 kwietnia 2014 r. w okolicach jednej z miejscowości w gminie Świebodzin pomógł w ukryciu skradzionego ciągnika siodłowego marki Mercedes Actros wraz z naczepą z ładunkiem w postaci artykułów spożywczych o łącznej wartości 606 897,50 zł, działając tym samym na szkodę przedsiębiorstwa z Niemiec. Mężczyzna działał w warunkach recydywy.

  Dodano dnia: 2014-07-22 [ID : 10545]

  » Czytaj dalej

 • MATKA PRÓBOWAŁA TARGNĄĆ SIĘ NA SWOJE ŻYCIE BO SYN SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ – NA WNIOSEK PROKURATORA TRAFIŁ DO ARESZTU

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca miejscowości pod Zieloną Górą. Podejrzanemu zarzucono, że w okresie od marca do 6 lipca 2014r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką w ten sposób, że wszczynał awantury w trakcie których ubliżał jej słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, zakłócał spoczynek nocny przez "głośne" odtwarzanie muzyki, groził pozbawieniem życia, bił pokrzywdzoną otwartą i zamkniętą dłonią po głowie.

  Dodano dnia: 2014-07-21 [ID : 10540]

  » Czytaj dalej

 • 28-LETNI OSZUST SPRZEDAŁ W INTERNECIE ZABAWKI EDUKACYJNE PO CZYM ZLIKWIDOWAŁ SWOJE KONTO UŻYTKOWNIKA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony 13 października 2013 roku w jednej z podnowosolskich miejscowości, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadził internautkę do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 120 złotych, poprzez wprowadzenie jej w błąd co do tożsamości osoby sprzedającej i co do zamiaru przekazania pokrzywdzonej zakupionych przez nią rzeczy w postaci krzesełka i stolika edukacyjnego za pośrednictwem portalu internetowego pośredniczącego w sprzedaży różnych m.in. używanych przedmiotów.

  Dodano dnia: 2014-07-21 [ID : 10539]

  » Czytaj dalej

 • ZNANE SA WYNIKI SEKCJI ZWŁOK

  Żagań. W nawiązaniu do wcześniejszych komunikatów w sprawie tragedii w m. Karczówka - informujemy, że dniu dzisiejszym o godz. 14,00 biegli patomorfolodzy pod kierunkiem prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Żaganiu zakończyli oględziny zewnętrzne i sekcje zwłok wszystkich ofiar wczorajszej tragedii w m. Karczówka.

  Dodano dnia: 2014-07-18 [ID : 10538]

  » Czytaj dalej

 • SEKCJE ZWŁOK OFIAR ZDARZENIA W M. KARCZÓWKA

  Żagań. W nawiązaniu do wczorajszych komunikatów w sprawie tragedii, która miała miejsce w jednej z miejscowości w powiecie żagańskim informuję, że w dniu dzisiejszym powołano dwóch biegłych patomorfologów, którzy na polecenie prokuratora w Zakładzie Patomorfologii w Zielonej Górze rozpoczęli już przeprowadzanie oględzin zewnętrznych i sekcji zwłok wszystkich 7 ofiar tego zdarzenia.

  Z dużym prawdopodobieństwem wstępne wyniki tych czynności będą znane około godz. 14.00./ZF

  Dodano dnia: 2014-07-18 [ID : 10537]

  » Czytaj dalej

 • WYSYŁAŁ DZIEWCZYNIE SMSY ZAWIERAJĄCE GROŹBY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 24 letniemu mężczyźnie, który w okresie do 04 grudnia 2013 r do 14 kwietnia 2014 r w jednej z miejscowości w gminie Żary wysyłał do pokrzywdzonej smsy zawierające groźby pozbawienia jej życia, które to groźby wzbudziły u pokrzywdzonej obawę, że mogą być spełnione.

  Dodano dnia: 2014-07-18 [ID : 10536]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT ZA ZNĘCANIE SIĘ NAD CZŁONKAMI RODZINY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mieszkańca podzielonogórskiej miejscowości. Podejrzanemu zarzucono,że  w okresie od 3 maja 2014r. do 6 lipca 2014r. w znęcał się psychicznie nad żoną w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których znieważał ją słowami uznanymi powszechnie za obelżywe uniemożliwiał spoczynek nocny, groził pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2014-07-18 [ID : 10535]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"