ZAWAŁ KIEROWCY PRZYCZYNĄ TRAGICZNEGO WYPADKU

Dodano: 2012-03-05

Krosno Odrzańskie. W nawiązaniu do poprzedniej informacji z dnia 02 marca 2012 r. dot. wypadku drogowego, który miał miejsce dzień wcześniej, a w którym zginął 65-letni obywatel Niemiec informujemy, że po wykonaniu sekcji zwłok stwierdzono, że przyczyną spowodowania wypadku - zjazdu mężczyzny na pas zieleni i uderzenia w ścianę budynku  był zawał mięśnia sercowego.
/jcz
zobacz takze:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Wypadek komunikacyjny - W rozumieniu kodeksu karnego, spowodowanie wypadku w komunikacji to zdarzenie wynikające z naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, w następstwie którego inna niż sprawca naruszenia osoba doznała obrażeń ciała lub poniosła śmierć [art. 177 § 1-2 k.k.].czytaj więcej..

- Sekcja zwłok - Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób.czytaj więcej..