NADMIERNA PRĘDKOŚĆ PRZYCZNĄ WYPADKU ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM – 3 OSOBY NIE ŻYJĄ

Dodano: 2011-02-10

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 32 - letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 12 listopada 2010 roku na drodze wojewódzkiej nr 287 w miejscowości Drożków, kierując samochodem ciężarowym marki Volvo z naczepą, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, doprowadzając do wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Jak ustalono, oskarżony, jadąc na terenie zabudowanym, w którym obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, na łuku drogi poruszał się z prędkością 90 km/h, w wyniku czego naczepa ww. samochodu ciężarowego przemieściła się na przeciwległy pas ruchu i uderzyła lewym bokiem w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Peugeot. Wskutek zderzenia śmierć na miejscu poniosły kierująca tym pojazdem i pasażerka. Natomiast druga kobieta auta zmarła tego samego dnia po przewiezieniu do szpitala w Zielonej Górze.

Sprawca nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa odmowy składania wyjaśnień. Mężczyzna nie był dotychczas karany sądownie.. Został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. /mz