UGODZIŁ NOŻEM UCZESTNIKA RODZINNEJ UROCZYSTOŚCI ...

Dodano: 2020-05-29

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniemu mężczyźnie.

Oskarżonemu zarzucono, że w nocy z 31 sierpnia na 1 września 2019 roku w okolicach Zielonej Góry, działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia pokrzywdzonego dwukrotne ugodził go nożem w  brzuch oraz lewe przedramię powodując ranę kłutą, ale zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na podjętą przez pokrzywdzonego obronę i interwencję innej osoby, jak również udzielenie pokrzywdzonemu pomocy medycznej.

Nadto oskarżonemu zarzucono, że usiłował ugodzić nożem drugiego mężczyznę, który przyszedł z pomocą pokrzywdzonemu, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na podjętą przez pokrzywdzonego obronę.

W toku śledztwa ustalono, że w świetlicy wiejskiej odbywała się uroczystość rodzinna z okazji urodzin, w której uczestniczyli pokrzywdzeni. Na piętrze budynku, w którym znajduje się świetlica mieszkał podejrzany. Mężczyzna ten wieczorem 31 sierpnia 2019 r.  wyszedł z domu celem wyprowadzenia swojego psa. Początkowo spożywał alkohol wraz z dwoma innymi mężczyznami.  Następnie towarzystwo się rozeszło i około 23:00 oskarżony skierował się do swojego mieszkania.

Przechodząc obok wejścia do świetlicy spotkał pokrzywdzonego, który zwrócił mu uwagę, by ten  wychodząc z psem założył mu smycz, gdyż na uroczystości przebywały dzieci.
W trakcie tej rozmowy pomiędzy oskarżonym, a pokrzywdzonym wywiązała się sprzeczka, doszło również do wzajemnych przepychanek.
Podczas przepychanki  oskarżony wyciągnął posiadany nóż i ugodził nim pokrzywdzonego dwukrotnie raz w brzuch i raz w ramię. W tym czasie ze świetlicy wyszedł drugi z pokrzywdzonych, który podszedł do mężczyzn chcąc ich rozdzielić. Oskarżony skierował i w jego stronę nóż ale ten zdążył odbić uderzenie. Napastnik udał się następnie do swojego mieszkania, natomiast pokrzywdzeni wezwali na miejsce zdarzenia pogotowie i policję.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia sprzeczne z ustalonym stanem faktycznym,  w tym także wyparł się posiadania noża. Ustalono nadto, że oskarżony był poprzednio karany przez sąd karny. Decyzją sądu 30 latek został tymczasowo aresztowany.

Grozi mu kara do 25 lat p.w. albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. /jcz