ARESZT DLA 37-LETNIEGO OBYWATELA TURCJI ZA POMOC W NIELEGALNYM PRZEKROCZENIU GRANICY CUDZOZIEMCOM

Dodano: 2018-02-05

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 37 - letniego obywatela Turcji.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że  w/w 29 stycznia 2018r. na byłym przejściu granicznym Cieszyn, (województwo śląskie) działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami udzielił pomocy w przekroczeniu granicy państwowej z Czech do Polski wbrew przepisom 11 cudzoziemcom, tj.: 3 obywatelom Iranu i 8 obywatelom  Iraku, w ten sposób, że przewiózł ich ukrytych w części ładunkowej samochodu Renault Master (Słowacja), a następnie tego samego dnia na byłym przejściu granicznym Łęknica, (województwo lubuskie) na drodze krajowej K-12  w godzinach wieczornych, działając wspólnie i w porozumieniu z nieustalonymi osobami udzielił pomocy do usiłowania przekroczenia granicy państwowej z Polski do Niemiec wbrew przepisom ww. cudzoziemcom, w ten sposób, że przewoził ich ukrytych w części ładunkowej samochodu Renault Master.

W dniu 31.01.2018 roku Prokurator wniósł do Sądu Rejonowego w Żarach wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania obywatela Turcji.  Sąd przychylił się do wniosku i zastosował areszt tymczasowy  na okres 3 miesięcy.
 
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz