UJAWNIONO ZWŁOKI MIESIĘCZNEGO NOWORODKA

Dodano: 2017-02-13

Żary. Prokurator Rejonowy w  Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  12.02.2017 roku. Jak ustalono tego dnia  policja została powiadomiona o ujawnieniu zwłok martwego miesięcznego noworodka  w mieszkaniu w jednej z miejscowości powiatu żarskiego.
 
Ustalono, że dziecko spało z matką i jej konkubinem w jednym łóżku. Rano rodzice stwierdzili, że dziecko nie daje oznak życia. Na ciele dziecka nie ujawniono żadnych obrażeń.
Ustalono, że rodzice znajdowali się w stanie po spożyciu alkoholu. Zwłoki zabezpieczono do sekcji celem ustalenia przyczyny zgonu.
 
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz
 
 

zobacz także:
 w Ciekawie..nie tylko o prawie:

- Sekcja zwłok
Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. więcej..