Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Kondolencje

Pani Joannie Częstochowskiej,
pracownikowi
Prokuratury Okręgowej
w Zielonej Górze
wyrazy żalu i współczucia
z powodu śmierci Teścia
składa Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze
wraz z Pracownikami

Neuigkeiten

 • ŚMIERĆ PASAŻERA SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO W WYPADKU DROGOWYM POD ŚWIEBODZINEM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 19 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 31 lipca 2011 r. na drodze krajowej nr 3 pomiędzy miejscowościami Rusin i Świebodzin kierując samochodem ciężarowym marki Volkswagen Transporter nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że poruszając się na prostym odcinku drogi z prędkością 91 km/h bezzasadnie zjechał na prawe nieutwardzone pobocze umożliwiając wyprzedzenie jego pojazdu samochodowi jadącemu za nim, co spowodowało utratę panowania nad pojazdem i następnie w celu powrotu na jezdnię wykonał gwałtowny manewr skrętu w lewo doprowadzając do zarzucenia pojazdu i jego przewrócenia na bok. Pasażer pojazdu, który nie był przypięty w pasy bezpieczeństwa wypadł z samochodu. Na skutek odniesionych obrażeń czaszkowo-mózgowych mężczyzna zmarł na miejscu wypadku, a inny pasażer, również nie zapięty w pasy bezpieczeństwa doznał obrażeń ciała w postaci rany szarpanej ręki lewej i stopy prawej, zerwania więzadła barkowo-obojczykowego, które to obrażenia naruszyły czynności narządów ciała na okres przekraczający 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7662]

  » Lesen Sie mehr

 • 4 BRACIA OSKARŻENI O KRADZIEŻ Z WŁAMANIEM

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 4 braciom w wieku od 24 do 38 lat. Oskarżeni w nocy z 27 na 28 czerwca 2011 r. działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą z nie zamkniętego pomieszczenia gospodarczego dokonali kradzieży spawarki, wiertarko-wkrętarki, wkrętarki, mieszadła budowlanego elektrycznego, szlifierki taśmowej do drewna i betonu, struga ręcznego, skrzynki narzędziowej oraz trzech przedłużaczy elektrycznych łącznej wartości 2.500 zł.

  Dodano dnia: 2011-11-23 [ID : 7660]

  » Lesen Sie mehr

 • BĘDĄC OSOBĄ POSZUKIWANĄ ZABRAŁ BRATU DOWÓD OSOBISTY, PRZEROBIŁ GO I POSŁUŻYŁ SIĘ NIM PODCZAS MELDUNKU W HOTELU

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 29-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 04 maja 2010r. dokonał przywłaszczenia dokumentu stwierdzającego tożsamość swojego brata- dowodu osobistego, następnie w celu użycia dokumentu jako autentycznego dokonał jego przerobienia poprzez naklejenie folii z nieoryginalną fotografią właściciela przedstawiającą własny wizerunek, po czym w dniu 19 lipca 2011 r. w recepcji jednego z miejscowych hoteli posłużył się tym dokumentem, będąc osobą poszukiwaną.

  Dodano dnia: 2011-11-22 [ID : 7659]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁĄCZAJĄC SIĘ DO RUCHU ZATRZYMAŁ POJAZD NA ŚRODKU JEZDNI – JADĄCY PRAWIDŁOWO MOTOCYKLISTA MUSIAŁ RATOWAĆ SIĘ UPADKIEM

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 43-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 3 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując samochodem m-ki Opel Astra, włączając się do ruchu z zamiarem skrętu w lewo, wyjechał na jezdnię zatrzymując pojazd, w wyniku czego kierujący motocyklem m-ki Suzuki, jadący lewym pasem ruchu, zmuszony był gwałtownie hamować, w następstwie czego przewrócił się wraz z motocyklem na jezdnię.

  Dodano dnia: 2011-11-22 [ID : 7658]

  » Lesen Sie mehr

 • BYŁA KSIĘGOWA PRZYWŁASZCZYŁA SOBIE PONAD 6 TYSIĘCY ZŁOTYCH

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniej kobiecie, która w okresie od 17 listopada 2010 r. do 31 maja 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości działając z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i przekraczając swoje uprawnienia jako funkcjonariusz publiczny będąc zatrudnioną w Urzędzie Gminy jako zastępca Skarbnika i Główny Księgowy Ośrodka Pomocy Społecznej dokonując manipulacji w komputerowym systemie dotyczącym przelewów bankowych poprzez zawyżanie kwot przysługującego jej wynagrodzenia, poprzez pobierania rzekomych zwrotów kosztów szkolenia oraz wyłudzenie pieniędzy pochodzących z rzekomych zaliczek z różnych tytułów wyłudziła, co najmniej kwotę 6148 zł.

  Dodano dnia: 2011-11-22 [ID : 7657]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAWIADOMIENIE O II ETAPIE KONKURSU NA STANOWISKO REFERENTA PRAWNEGO W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra - Prokuratura Okręgowa.  Komisja konkursowa informuje, że do II etapu konkursu na stanowisko referenta prawnego w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowały się niżej wymienione osoby :

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7656]

  » Lesen Sie mehr

 • BYŁA KSIĘGOWA ZIELONOGÓRSKIEGO ODDZ. POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO OSKARŻONA O PRZYWŁASZCZENIE PONAD 2 MLN 788 TYS. ZŁ

  Zielona Góra - Wydział VI . Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniej kobiecie. Oskarżona w okresie od 13 lutego 2003 r. do listopada 2010 r. w Zielonej Górze, jako główna księgowa Polskiego Związku Wędkarskiego, przywłaszczyła powierzonej jej pieniądze o znacznej wartości -2 788 338,22 zł .

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7655]

  » Lesen Sie mehr

 • PIJANI KIEROWCY RZĄDZĄ NA LUBUSKICH DROGACH - PODSUMOWANIE DŁUGIEGO WEEKENDU NA DROGACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Od środy do piątku (16-18.11.2011) trwała zorganizowana przez lubuską Policję akcja "Bezpieczna krajówka". Te trzy dni wzmożonych kontroli drogowych oraz dwa kolejne dni weekendu obaliły tezę, że drogi okręgu zielonogórskiego są bardziej bezpieczne, co więcej po raz kolejny wskazały na istnienie poważnego problemu, z jakim nie tylko garnizon województwa lubuskiego, ale także Prokuratura muszą sobie poradzić, aby zapewnić społeczności lokalnej komfort i poczucie bezpieczeństwa na drogach.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7654]

  » Lesen Sie mehr

 • BÓJKA NA POPRAWINACH

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował akt oskarżenia przeciwko trzem osobom w wieku 24, 23 i 18 lat, którzy w dniu w dniu 19 czerwca 2011 roku w miejscowości w gminie Żagań, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia pokrzywdzonego poprzez szarpanie, bicie rękoma i nogami po całym ciele, narażając tym ww. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, powodując u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci stłuczenia głowy, stłuczenia klatki piersiowej, stłuczenia stawu łokciowego lewego i stłuczenia z otarciem naskórka dłoni.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7652]

  » Lesen Sie mehr

 • NARUSZYŁ NIETYLALNOSĆ CIELESNĄ POLICJANTÓW I DOKONAŁ SAMOUWOLNIENIA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu wniosek zastosowanie wobec 34-letniego mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Prokurator zarzuca mu, że w dniu 11 października 2011 r. w Nowej Soli woj. lubuskiego na ul. Staszica w celu uniemożliwienia wykonania czynności służbowych podjętych w związku ze zgłoszoną awanturą, naruszył nietykalność cielesną 3 funkcjonariuszy, a następnie w Szpitalu w Nowej Soli w trakcie konwoju dokonał samouwolnienia się wyskakując z pierwszego piętra budynku.

  Dodano dnia: 2011-11-21 [ID : 7651]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa