Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • GWAŁCIŁ I ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE NAD ŻONĄ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w okresie od 14 czerwca 2011 r. do 05 września 2011 r., znęcał się psychicznie i fizycznie na żoną w ten sposób, iż wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał ją słowami obelżywymi szarpał i popychał oraz zmuszał ją do odbywania stosunków seksualnych.

  Dodano dnia: 2011-10-25 [ID : 7539]

  » Lesen Sie mehr

 • CHULIGAN ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec 23 letniego mężczyzny, który w dniu 18 października tego roku poprzez kopanie w zaparkowanego Mercedesa uszkodził jego karoserię. Straty spowodowane tym chuligańskim wybrykiem zostały oszacowane na 2,5 tysiąca złotych.

  Dodano dnia: 2011-10-25 [ID : 7538]

  » Lesen Sie mehr

 • KIEROWNIK DZIAŁU ŚLEDZTW PROKURATURY REJONOWEJ W ŻARACH – PROK. KRYSTYNA OKONIEWSKA PRZECHODZI W STAN SPOCZYNKU

  Żary. Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 24 października 2011 roku w Prokuraturze Rejonowej w Żarach odbyła się uroczystość pożegnania Pani Prokurator Krystyny Okoniewskiej - Kierownika Działu Śledztw tej jednostki. Z dniem 1 listopada 2011 roku pani prokurator kończy czynną pracę zawodową na stanowisku prokuratora. Pracowała w organach prokuratury 42 lata, a od 1972 roku związana była z Prokuraturą Rejonową w Żarach.

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7537]

  » Lesen Sie mehr

 • ZIELONA GÓRA – UJAWNIONO LINIĘ TECHNOLOGICZNĄ DO PRODUKCJI TYTONIU

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 21.10.2011 w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że po przeprowadzeniu przeszukania znajdującej się na jednej z zielonogórskich posesji, należącą do 31-letniego mężczyzny, ujawniono linię technologiczną do produkcji tytoniu do palenia oraz liście tytoniu o łącznej masie 1600 kg, a także już wyprodukowany tytoń o masie 62,5 kg. Według wyliczeń Urzędu Celnego szacunkowa wartość zabezpieczonego tytoniu to 753 494 ,90 PLN.

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7536]

  » Lesen Sie mehr

 • KOMUNIKAT O WOLNYM STANOWISKU PROKURATORSKIM W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Uprzejmie informujemy, iż w Monitorze Polskim nr 91 poz. 946 z dnia 13 października 2011 r. zostało opublikowane obwieszczenie Prokuratora Generalnego z dnia 16 września 2011 roku o wolnym stanowisku prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7535]

  » Lesen Sie mehr

 • ZŁOŻYŁA FAŁSZYWE ZAWIADOMIENIE O PRZESTĘPSTWIE, KTÓREGO NIE POPEŁNIONO

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25 letniej kobiecie, która w dniu 19 września 2010r. w miejscowości Gütersloh w Niemczech zawiadomiła telefonicznie Komendę Powiatową Policji w Lwówku Śląskim o przestępstwie tj. bezprawnego pozbawienia wolności i zmuszania do prostytucji wiedząc, że przestępstwa nie popełniono.

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7534]

  » Lesen Sie mehr

 • SKŁAMAŁA NA ROZPRAWIE ROZWODOWEJ ABY UKRYĆ ROMANS Z KOLEGĄ Z PRACY

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego w stosunku do 27-letniej kobiety. Podejrzanej zarzucono, że w lutym 2011 r. przez Sądem Okręgowym w Zielonej Górze Wydział Cywilny, składając zeznania mające stanowić dowód w sprawie z powództwa jej znajomego przeciwko jego żonie o rozwód oraz będąc pouczoną o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań na rozprawie zeznała nieprawdę.

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7533]

  » Lesen Sie mehr

 • W ZIELONOGÓRSKIEJ DYSKOTECE NABYŁ ZNACZNĄ ILOŚĆ AMFETAMINY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie, Oskarżony w dniu 15 czerwca 2011 roku w Nowej Soli, działając wbrew przepisom ustawy posiadał w samochodzie marki Opel Corsa znaczną ilość środków psychotropowych w postaci amfetaminy, w ilości 10,86 grama.  

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7532]

  » Lesen Sie mehr

 • KEBAB PRZYCZYNĄ POBICIA SIOSTRY

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżeni przeciwko rodzeństwu: 26-letniej kobiecie i 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżeni w dniu 17 czerwca 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, działając wspólnie i w porozumieniu, w wyniku uderzenia pięściami po twarzy i głowie, szarpania za ramiona i włosy siostry oraz poprzez uderzanie spowodowali uszkodzenia ciała u pokrzywdzonej w postaci krwiaka o średnicy 0,5 cm białkówki lewego oka i zasinienia obu ramion, naruszających prawidłowe funkcjonowanie organizmu na okres poniżej 7 dni.

  Dodano dnia: 2011-10-24 [ID : 7531]

  » Lesen Sie mehr

 • ŚLEDZTWO W SPRAWIE WPROWADZENIA STARSZYCH LUDZI W BŁĄD CO DO KONIECZNOŚCI WYMIANY KUCHENEK GAZOWYCH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze nadzoruje śledztwo dotyczące wprowadzenia osób w starszym wiek w błąd odnośnie konieczności wymiany kuchenek gazowych.
  W toku postępowania przygotowawczego ustalono, iż do szeregu starszych osób na terenie Zielonej Góry przychodzili mężczyźni, którzy informowali o konieczności wymiany kuchenek gazowych, ponieważ dalsza eksploatacja zamontowanych u pokrzywdzonych kuchenek może grozić wybuchem. Wykorzystując niewiedzę pokrzywdzonych, zawierano z nimi umowy dotyczące zakupu kuchenek gazowych za kwotę znacznie przekraczającą ich rzeczywistą wartość.

  Dodano dnia: 2011-10-21 [ID : 7530]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa