Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • WYSZEDŁ Z ZAKŁADU KARNEGO GDZIE ODBYWAŁ KARĘ ZA OBCOWANIE PŁCIOWE Z MAŁOLETNIĄ I PONOWNIE DOPUŚCIŁ SIĘ PODOBNEGO PRZESTĘPSTWA

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 17 września 2011 r., w jednej z miejscowości powiatu krośnieńskiego, używając przemocy w postaci przytrzymywania pokrzywdzonej, dotykał ją o piersiach i całował po szyi oraz usiłował zdjąć jej spodnie, dopuszczając się w ten sposób innej czynności seksualnej wobec małoletniej poniżej lat 15.

  Dodano dnia: 2012-01-02 [ID : 7845]

  » Lesen Sie mehr

 • TRZYMAJĄC W DŁONI NÓŻ KUCHENNY GROZIŁ BYŁEJ ŻONIE POZBAWIENIEM ŻYCIA BO ZABRAŁA MU TELEWIZOR

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 57-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 15 października 2011 roku w jednym z zielonogórskich mieszkań, mając ograniczoną w stopniu znacznym zdolność do pokierowania swoim postępowaniem, groził swojej byłej żonie pozbawieniem życia lub spowodowaniem uszczerbku na jej zdrowiu trzymając w ręku nóż kuchenny.

  Dodano dnia: 2012-01-02 [ID : 7844]

  » Lesen Sie mehr

 • UDERZYŁ SYNA KONKUBINY PRZEDMIOTEM PRZYPOMINAJĄCYM SIEKIERĘ ALBO TŁUCZEK DO MIĘSA

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 56-letniemu mężczyźnie. Oskarżony, w dniu 29 października 2011 roku w Nowej Soli, poprzez uderzenie w głowę pokrzywdzonego przedmiotem przypominającym tłuczek do mięsa lub siekierę spowodował u niego obrażenia ciała, które naruszyły prawidłowe funkcjonowanie organizmu na czas powyżej siedmiu dni.

  Dodano dnia: 2012-01-02 [ID : 7843]

  » Lesen Sie mehr

 • ŻYCZENIA NOWOROCZNE

  Prokuratura Okręgowa. Wkraczamy w nową erę. 2011 rok zakończymy wyjątkowym akcentem, który będzie jednocześnie namiastką i zwiastunem zmian jakie przygotowaliśmy w nadchodzącym roku. Już dziś na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej pojawi się pierwszy audiowizualny komunikat - życzenia Prokuratora Okręgowego dla mieszkańców okręgu zielonogórskiego.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7840]

  » Lesen Sie mehr

 • PODEJRZANY O ZABÓJSTWO NOWY ROK SPĘDZI W ARESZCIE

  Żary. W nawiązaniu do poprzedniej informacji pt. "Tragiczny finał alkoholowej imprezy - 45 latek został śmiertelnie ugodzony nożem w serce" informujemy, że w dniu dzisiejszym, prokurator w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy przedstawił jednemu z uczestników imprezy, która miała miejsce w dniu 28.12.2011 roku w Żarach, zarzut, że działając w zamiarze zabójstwa ugodził pokrzywdzonego nożem w klatkę piersiową uszkadzając serce i powodując masywny krwotok, na skutek czego pokrzywdzony zmarł.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7839]

  » Lesen Sie mehr

 • AKT OSKARŻENIA WOBEC KOLEJNYCH 7 UCZESTNIKÓW ZAMIESZEK ZIELONOGÓRSKICH

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 7 osobom:6 mężczyznom i 1 kobiecie - kibicom klubu żużlowego. Oskarżeni w dniu 3 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, zakłócając ład i porządek publiczny brali czynny udział w zbiegowisku wielu osób wiedząc, że jego uczestnicy dopuszczają się gwałtownego zamachu na mienie oraz na funkcjonariuszy policji, polegających na zabezpieczeniu miejsca wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie na łamach naszej strony internetowej podczas ustalania przez prokuraturę kolejnych faktów, jakie miały miejsce podczas zielonogórskich zamieszek.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7836]

  » Lesen Sie mehr

 • KIBIC ZAATAKOWAŁ FUNKCJONARIUSZA W POBLIŻU STADIONU ŻUŻLOWEGO

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 19-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 2 października 2011 r. w Zielonej Górze, działając w celu zmuszenia funkcjonariusza policji do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z jego zatrzymaniem, groził mu pozbawieniem życia i pobiciem oraz stosował wobec niego przemoc w postaci szarpania za mundur, uderzania rękoma i kopania po całym ciele. Do zdarzenia doszło w tym samym dniu, w którym doszło do "zamieszek zielonogórskich".

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7835]

  » Lesen Sie mehr

 • KONKURS NA STANOWISKO ASYSTENTA PROKURATORA

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zarządził przeprowadzenie w dniu 9 marca 2012 roku konkursu na jedno stanowisko asystenta prokuratora w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7834]

  » Lesen Sie mehr

 • RECYDYWISTA TRAFIŁ DO ARESZTU PO TYM JAK SKOPAŁ POKRZYWDZONEGO PO TWARZY DLA 45 ZŁ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 46-letniego mężczyzny. Podejrzanemu zarzucono, że w dniu 28.12.2011 w Żarach , działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą, stosując przemoc w postaci uderzania pięściami po twarzy i głowie oraz kopania po twarzy doprowadził pokrzywdzonego do stanu bezbronności a następnie zabrał w mu pieniądze w kwocie 45 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7833]

  » Lesen Sie mehr

 • NIE PRZEKAZYWAŁ KOMORNIKOWI KWOT Z TYTUŁU ZOBOWIĄZANIA ALIMENTACYJNEGO

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu mężczyźnie, który w okresie od lutego 2011 r. do czerwca 2011 r. w Babimoście, jako właściciel firmy, działając w krótkich odstępach czasu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, poprzez wprowadzenie w błąd pracownika, co do faktu odprowadzenia kwot potrącanych z wynagrodzenia na poczet zobowiązania alimentacyjnego, doprowadził pokrzywdzonego do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w łącznej kwocie 3.073,93 zł.

  Dodano dnia: 2011-12-30 [ID : 7831]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa