Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Neuigkeiten

 • ARESZT TYMCZAOWY WOBEC SPRAWCY POBICIA NIEBEZPIECZNYM NARZĘDZIEM

  Świebodzin. Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w nocy 21 sierpnia b.r. na drodze Mozów - Sulechów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do grupy wracających z zabawy osób (dwóch mężczyzn i dwóch kobiet) podjechało kilka samochodów. Z jednego z nich wysiadł 23-letni podejrzany wraz z innymi nieustalonymi osobami, którzy następnie pobili pokrzywdzonych.  

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7299]

  » Lesen Sie mehr

 • GROZIŁ ŚWIADKOWI, ABY ZMUSIĆ GO DO ZMIANY ZEZNAŃ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżeni przeciwko 40-letniemu mężczyźnie, któremu zarzucił, że w dniu 18.03.2011 r. w Żarach, działając wspólnie i w porozumieniu z ustaloną osobą, zagroził pokrzywdzonemu popełnieniem przestępstwa na jego szkodę w celu wywarcia na niego wpływu jako na świadku i zmuszenia go do zmiany zeznań złożonych przez w/w w toku postępowania przygotowawczego Prokuratury Rejonowej w Żarach prowadzonego przeciwko innym ustalonym osobom.

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7298]

  » Lesen Sie mehr

 • UGODZIŁ ŻONĘ NOŻEM KUCHENNYM, BO NA NIEGO KRZYCZAŁA

  Zielona Góra. Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 19 sierpnia 2011r. w Zielonej Górze. Z dotychczasowych ustaleń wynika, ze owego dnia 62-letni mężczyzna ugodził nożem kuchennym 54-letnią kobietę - swoją żonę.  

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7297]

  » Lesen Sie mehr

 • WŁAMY DO PIWNIC, PASERKA I POSIADANIE NARKOTYKÓW

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom w wieku 30, 35, 27 i 19 lat. Dwóch pierwszych oskarżył o to, że w okresie od 28 stycznia 2011 r. do 04 lutego 2011 r. w Żaganiu wspólnie i w porozumieniu z nieletnim, włamali się do czterech pomieszczeń piwnicznych, otwierając zabezpieczające drzwi wejściowe kłódki, a następnie ukradli mienie w postaci trzech rowerów, namiotu, plecaków, racji żywnościowych, kurtki przeciwdeszczowej, butów wojskowych, bukłaków, pilarki tarczowej JBM, wiertarko - wkrętarkę wraz z dwoma akumulatorami i ładowarką, i innych, wszystko o łącznej wartości nie mniejszej niż 6600 zł, działając w ten sposób na szkodę pokrzywdzonych.

  Dodano dnia: 2011-08-25 [ID : 7296]

  » Lesen Sie mehr

 • INFORMACJA O WOLNYM STANOWISKU ASESORSKIM W PROKURATURZE REJONOWEJ W ŻARACH

  Zielona Góra - Żary. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze uprzejmie informuje, że w Prokuraturze Rejonowej w Żarach, pozostaje 1 wolny etat asesorski. Osoby zainteresowane uzyskaniem nominacji na stanowisko asesora w tej jednostce winny złożyć w terminie do 30 września 2011 r. stosowny - aktualny - wniosek adresowany do Prokuratora Generalnego za pośrednictwem Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2011-08-24 [ID : 7295]

  » Lesen Sie mehr

 • NAPADAŁ NA ŻABKI – TERRORYZOWAŁ SPRZEDAWCÓW I UCIEKAŁ Z ŁUPEM – WYROK: 4 LATA WIĘZIENIA

  Zielona Góra. W dniu 18 sierpnia 2011 roku w Sądzie Okręgowym w Zielonej Górze zapadł wyrok skazujący wobec 26-letniego mężczyzny, który we wrześniu, październiku 2010 oraz w styczniu 2011 roku dokonał napadów na sklepy sieci "Żabka".

  Dodano dnia: 2011-08-24 [ID : 7294]

  » Lesen Sie mehr

 • POBILI, BO ZABRAŁ GARNKI Z JEDZENIEM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom w wieku 23, 24 i 21 lat, którzy w dniu 09.05.2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości wspólnie i w porozumieniu uderzali pięściami po głowie, kopali po ciele pokrzywdzonego czym spowodowali u niego obrażenia ciała pod postacią stłuczenia policzka lewego, krwiaka powieki dolnej oka lewego, bolesności okolicy potylicznej głowy, stłuczenia nosa, rany w bocznej lewej części nosa, bolesności okolicy szyi, oraz grozili pokrzywdzonemu spaleniem jego domu przy czym groźby te wzbudziły w zagrożonym uzasadnioną obawę spełnienia.

  Dodano dnia: 2011-08-24 [ID : 7292]

  » Lesen Sie mehr

 • ODPOWIE ZA UDZIELANE MAŁOLETNIM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia w stosunku do 20-letniego mężczyzny, któremu zarzucił, że w nieustalonym dniu w miesiącu maja 2009 roku w Kożuchowie udzielił trzem małoletnim środek odurzający w postaci uzyskiwanej z ziela konopi marihuany. W toku śledztwa nadto ustalono, że oskarżony w nieustalonych dniach w okresie od lutego 2010 roku do końca września 2010 roku w Kożuchowie, udzielił tym samym małoletnim co najmniej 8-krotnie środka odurzającego w postaci marihuany, a jednemu z nich jednokrotnie środka psychotropowego w postaci amfetaminy.

  Dodano dnia: 2011-08-24 [ID : 7291]

  » Lesen Sie mehr

 • ZAATAKOWALI MĘŻCZYZNĘ UDERZAJĄC GO DREWNIANYM KOŁKIEM - SĄD ZASTOSOWAŁ ARESZT TYMCZASOWY

  Żary. Prokuratura Rejonowa w Żarach poinformowała o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 18.08.2011 r. w jednej z miejscowości powiatu żarskiego. Jak ustalono, owego dnia, 3 mężczyzn w wieku od 18 do 23 lat zaatakowało pokrzywdzonego poprzez uderzenie go drewnianym kołkiem w nogę. Podejrzani usiłowali dokonać kradzieży pieniędzy oraz telefonu komórkowego, lecz zamierzonego celu nie osiągnęli z uwagi na interwencję osoby trzeciej.

  Dodano dnia: 2011-08-23 [ID : 7290]

  » Lesen Sie mehr

 • LEGITYMOWAŁA SIĘ SWOIM UKRAIŃSKIM PASZPORTEM WRAZ Z PRZEROBIONĄ WIZĄ SCHENGEN

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 30 letniej kobiecie obywatelce Ukrainy, która we wrześniu 2009 r. we Lwowie, wyłudziła poświadczenie nieprawdy w postaci polskiej wizy pobytowej w ten sposób, że przedłożyła paszport ze zmienioną pisownią imienia i nazwiska celem ominięcia zakazu wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Oskarżona została również o to, że w okresie od 20 września 2009 r. do 18 maja 2010 r. w działając z góry powziętym zamiarem w krótkich odstępach czasu, wbrew przepisom przekraczała granicę z Ukrainy do Polski, legitymując się paszportem wraz z zamieszczoną w nim wyłudzoną polską wizą.

  Dodano dnia: 2011-08-23 [ID : 7289]

  » Lesen Sie mehr

Neuheite

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa