AKT OSKARŻENIA WOBEC PASERA SAMOCHODU

Dodano: 2012-02-06

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 23-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o paserstwo. Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 14 grudnia 2011 roku przyjął pochodzący z kradzieży pojazd marki VW T4. Auto zostało skradzione w jednej z podżagańskich miejscowości i trafiło do pasera z innej miejscowości w gminie Żagań.


W toku przeprowadzonego postępowania ustalono, że w tym samym dniu, w którym pokrzywdzony złożył zawiadomienie do Komendy Powiatowej Policji w Iłowej o kradzieży pojazdu, udało się zlokalizować auto dzięki zainstalowanemu w samochodzie systemowi nawigacji GPS, który wskazał trasę, po jakiej poruszał się skradziony pojazd.

Samochód miał już w tym czasie zdemontowane tablice rejestracyjne, wybite szyby charakterystyczne dla pojazdu (oklejone napisami reklamowymi) i zmienione opony oraz brakowało drobnego wyposażenia znajdującego się wewnątrz pojazdu.


Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, oraz złożył wyjaśnienia. Wyraził też chęć dobrowolnego poddania się karze uzgodnionej z prokuratorem.

Oskarżonemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat./AP