AKT OSKARŻENIA WOBEC FUNKCJONARIUSZA, KTÓRY ZGWAŁCIŁ KOBIETĘ

Dodano: 2012-02-03

Nowa Sól-Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu byłemu funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji. Oskarżony w nocy 24 września 2011 roku w jednej z miejscowości powiatu zielonogórskiego, wykorzystując bezradność 22-letniej pokrzywdzonej wynikającą z jej odurzenia alkoholem, doprowadził ją do obcowania płciowego. O sprawie pisaliśmy w artykule pt. "Policjant podejrzany o gwałt".  

W toku prowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 23 września 2011 roku pokrzywdzona udała się do jednego z zielonogórskich lokali, gdzie spożywała alkohol w postaci tequili, tańczyła, rozmawiała z dj-em i poznanymi w barze osobami.

Około godziny 3.00, 24 września 2011 r. w towarzystwie znajomych udała się do innego baru. Tam wypiła kolejnego drinka. Po jakimś czasie prosiła towarzyszące jej osoby, by pomogły jej skontaktować się telefonicznie ze znajomym, który miał odwieźć kobietę do domu.  

Po jakimś czasie mężczyzna przyjechał po pokrzywdzoną. Do samochodu pomagali jej wsiąść znajomi. W tym czasie zaistniałej sytuacji przyglądał się oskarżony. 

Mężczyzna sprawiał wrażenie, że zna kobietę i że jej towarzyszy dlatego, gdy oświadczył kierowcy, że pojedzie z pokrzywdzoną ten nie oponował. Mężczyźni zaprowadzili kobietę do domu, a następnie oskarżony polecił kierowcy by wracał do domu, oświadczył, że zostanie z pokrzywdzoną do czasu przyjazdu taksówki.  

W domu 22-latki oskarżony zgwałcił ją.

Po przebudzeniu się w godzinach południowych, pokrzywdzona ujawniła brak pieniędzy kwocie 800 zł, które leżały na lodówce jej pokoju.  

Kilka godzin później oskarżony zadzwonił do kobiety. Pokrzywdzona o powyższym zdarzeniu zawiadomiła Policję. Wspólnie z funkcjonariuszami KMP Zielona Góra zainscenizowała spotkanie z oskarżonym.

W dniu 24 września 2011 r o godz. 17.45 oskarżony został zatrzymany.  
 
Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat./APa