48-LETNI PIESZY ŚMIERTELNIE POTRĄCONY PRZEZ NIEUSTALONY POJAZD - APEL PROKURATORA DO EWENTUALNYCH ŚWIADKÓW ZDARZENIA

Dodano: 2011-11-30

Żary - Grabów. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o ujawnieniu w dniu dzisiejszym tj. 30.11.2011 r. na drodze Grabów - Bronice, w przydrożnym rowie, zwłok 48-letniego pieszego - mieszkańca Grabowa.

Dotychczasowe ustalenia wskazują na to, że mężczyzna został potrącony. 

Aktualnie prokurator przeprowadził oględziny miejsca zdarzenia, w trakcie których zabezpieczono ujawnione na miejscu ślady, ponadto prokurator przeprowadził oględziny zwłok, które następnie zabezpieczono celem przeprowadzenia sekcji, podjęto czynności zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz wykrycia ewentualnego sprawcy.  

W związku z tym zdarzeniem, Prokurator Rejonowy apeluje do ewentualnych świadków tego wypadku o kontakt  z Prokuraturą Rejonową w Żarach pod nr tel 68 363-93-51.

O kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informować w odrębnych komunikatach./jcz


zobacz także:
-w Ciekawie...nie tylko o prawie:

-Mikroślady -Są to niewidoczne lub słabo widoczne okiem nieuzbrojonym cząstki materii, które sprawca przestępstwa pozostawia na miejscu czynu, albo z miejsca tego na swoim ubiorze lub ciele wynosi. To definicja nieco uproszczona, ale dobrze oddaje istotę zagadnienia. Materialność mikrośladów pozwala na ich badanie [identyfikację] metodami naukowymi. czytaj więcej..

Oględziny miejsca zdarzenia - Zwrot "Już starożytni ..." pasuje do tematyki oględzinowej wyjątkowo dobrze. Faktycznie, jak podaje prof. Brunon Hołyst, już w Starożytnym Egipcie powoływano w razie potrzeby specjalne komisje do prowadzenia oględzin miejsca zdarzenia oraz do zabezpieczania i oceny śladów [P. Horoszowski, Niewłaściwe tendencje we współczesnej kryminalistyce, Problemy Kryminalistyki 1957 nr 10, s. 512]. Co ciekawe, protokoły oględzin z tamtego okresu wskazują na pewne elementy łączenia oględzin z eksperymentem i z drobiazgową dokładnością opisują te czynności śledcze. czytaj więcej...

- Sekcja zwłok - Właściwiej należałoby powiedzieć sądowo-lekarska sekcja zwłok, albowiem do tego rodzaju badania zwłok ludzkich odnoszą się przytoczone tu uwagi. Proponowane przez różnych autorów definicje można podsumować następująco: sądowo-lekarska sekcja zwłok to otwarcie i zbadanie co najmniej trzech jam ciała tj. czaszki, klatki piersiowej i szyi oraz jamy brzusznej w celu ustalenia przyczyny śmierci, jej charakteru i związku przyczynowego z działaniem innych osób. czytaj więcej..