ZARZUTY DLA 22-LATKI ZA SPOWODOWANIE WYPADKU DROGOWEGO ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Dodano: 2020-09-24

Wschowa. Prokurator Rejonowy we Wschowie poinformował o zdarzeniu, do którego doszło  22.09.2020 r. w m. Tylewice.
Z dotychczasowych ustaleń wynika, że tego dnia na drodze wojewódzkiej nr 278, 22-letnia kobieta kierując samochodem osobowym m-ki VW Golf, nie zachowała należytej ostrożności podczas podjętej próby wyprzedzenia pojazdu m-ki VW Polo kierowanego przez 59-latkę. Nie upewniwszy się o możliwości bezpiecznego wykonania tego manewru, zjechała na lewy pas jezdni,  z uwagi jednak na nadjeżdżający z naprzeciwka samochód osobowy m-ki BMW, w celu uniknięcia zderzenia z nim, podjęła próbę powrotu na swój pas jezdni, w trakcie którego uderzyła w tylną część poprzedzającego pojazdu m-ki VW Polo.

W wyniku uderzenia samochód Vw Polo  obróciło  i następnie pojazd ten przemieścił się na przeciwległy pas ruchu wprost przed nadjeżdżający  samochód m-ki BMW. Doszło do zderzenia pojazdów i w jego wyniku śmierć na miejscu poniosła kierująca pojazdem VW Polo 59-latka.

W sprawie przeprowadzono  oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchania świadków, uzyskano wstępną opinię biegłego z zakresu ruchu drogowego. Kierującej samochodem VW Golf 22 - latce  przedstawiono  zarzut z art. 177§2 kk, przesłuchano ją  w charakterze podejrzanej. Kobieta złożyła wyjaśnienia korespondujące z zebranym do tej pory materiałem dowodowym.

Wobec 22-latki  prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji oraz poręczenia majątkowego, prokurator zatrzymał jej również prawo jazdy.
O ewentualnych kolejnych ustaleniach w sprawie będziemy informowali w odrębnych komunikatach. /jcz