NIETRZEŹWY 22-LATEK ZAATAKOWAŁ INTERWENIUJĄCYCH FUNKCJONARIUSZY - MOŻE POPRACOWAĆ ZA TO SPOŁECZNIE

Dodano: 2012-02-08

Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 19.01.2012 r. w Żarach, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy Policji podczas i w związku z wykonywaniem czynności służbowych poprzez kopanie i oplucie oraz znieważył słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe działając w celu zmuszenia w/w do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z interwencją w miejscu publicznym.  

Postanowieniem Prokuratora Rejonowego w Żarach z dnia 20.01.2012 r. wobec podejrzanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji.

W toku prowadzonego postępowania ustalono, że w dniu 19.01.2012 r. chwilę po północy, funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenie, o leżącym przy wejściu do klatki schodowej jednego z budynków mieszkalnych mężczyźnie.

Na miejscu ustalono tożsamość mężczyzny - był nim 22-letni oskarżony. W czasie wykonywania czynności z jego udziałem 22-latek stał się agresywny wobec interweniujących policjantów i znieważał ich słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe. Następnie naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy.

Zatrzymanego poddano badaniu urządzeniem kontrolno pomiarowym, który wykazał w badaniu 0,77 mg/ alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego, przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów składając wyjaśnienia zgodne z ustalonym wyżej stanem faktycznym. Mężczyzna przyznał, że żałuje swojego zachowania wywołanego stanem nietrzeźwości.

Prokurator wniósł o skazanie oskarżonego bez przeprowadzenia rozprawy na uzgodnioną z nim karę 12 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez sąd w wymiarze 20 godzin miesięcznie./APa