22-LATKA SZARPAŁA ZA WŁOSY, DUSIŁA I GROZIŁA POZBAWIENIEM ŻYCIA – MOŻE ZA TO PRACOWAĆ SPOŁECZNIE PRZEZ 10 MIESIĘCY

Dodano: 2012-01-27

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22 - letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 7.10.2011 r. w Krośnie Odrzańskim, znieważyła słowami powszechnie uznanymi za obraźliwe oraz groziła spowodowaniem obrażeń ciała i pozbawieniem życia pokrzywdzonej, która to groźba wzbudziła w zagrożonej uzasadnioną obawę spełnienia.

Tego samego dnia oskarżona przeszła do czynów i zaatakowała pokrzywdzoną bijąc ją rękami po głowie, szarpiąc za włosy, dusząc za szyję oraz kopiąc po całym ciele.

Nadto ustalono, że tego samego dnia oskarżona zagroziła podobnym przestępstwem innej kobiecie. Dwudziestodwuletnia kobieta przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Prokurator wniósł o skazanie jej na karę łączną 10 miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem świadczenia nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cel społeczny wskazany przez Sąd w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

W przypadku odrzucenia wniosku przez sąd grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności. /jcz


zobacz także:

- Bójka, pobicie - kiedy prokurator? -Nie każda bójka czy nawet pobicie musi kończyć się prokuratorskim aktem oskarżenia. Kodeks karny przewiduje odpowiedzialność karną tylko za udział w takiej bójce lub pobiciu, które stwarzały bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub uszczerbku na zdrowiu ofiary pobicia czy innych uczestników zdarzenia. czytaj wiecej..


- Wyrok bez rozprawy -Całe dziesiątki lat polscy widzowie amerykańskich filmów kryminalnych intrygowani byli specyficznym dla tego kraju sposobem orzekania w sprawach karnych - ugodą pomiędzy prokuratorem a przyszłym oskarżonym. Niezależnie od różnorakich zastrzeżeń podnoszonych pod adresem takiego sposobu kończenia śledztwa, jednemu nie można było zaprzeczyć: nawet najbardziej skomplikowane sprawy kończyły się znacznie szybciej i były mniej kosztownie niż wynikało to z polskich doświadczeń.  czytaj wiecej..