ARESZT DLA MĘŻCZYZNY, KTÓRY GROZIŁ ŻONIE SIEKIERĄ

Dodano: 2011-12-09

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu wniosek o zastosowanie  tymczasowego aresztowanie wobec mężczyzny, który znęcał się nad żoną i jej groził trzymając w ręku siekierę.

W nocy z 1 na 2 grudnia tego roku dyżurny Komisariatu Policji w Szprotawie przyjął zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie powiatu żagańskiego.  Pijany mężczyzna awanturował się i groził żonie pozbawieniem życia, trzymając w ręku siekierę. Agresywny mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy.

W czasie prowadzonych działań ustalono, że zatrzymany  od prawie roku wszczynał awantury, wielokrotnie groził żonie pozbawieniem życia, wyzywał ją słowami wulgarnymi, popychał, bił i rzucał przedmiotami domowego użytku, oraz znęcał się psychicznie nad swoją chorą córką.

Prokurator Rejonowy w ŻaganiU, po przedstawieniu zarzutu i przesłuchaniu podejrzanego, złożył do sądu wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

W dniu 05 grudnia 2011 r. Sąd Rejonowy w Żaganiu aresztował na okres 2 miesięcy w/w mężczyznę.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności./AP


zobacz takze:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

- Fizyczne i psychiczne znęcanie się - Jest jedną z form przestępczości przeciwko rodzinie i opiece. Jego istota polega na zadawaniu osobie pokrzywdzonej cierpień o charakterze cielesnym, psychicznym, a najczęściej jednym i drugim jednocześnie. "Znęcanie się" nie jest stylem życia dwojga czy więcej osób w określonym środowisku społecznym, np. w rodzinie. Do uznania określonych zachowań sprawcy za przestępstwo znęcania się konieczne jest ustalenie, że jego uczynki wyraźnie podyktowane są wolą dręczenia ofiary. Cechuje je określona intensywność i dokuczliwość. czytaj wiecej..

- Areszt tymczasowy- Jest izolacyjnym środkiem przymusu stosowanym w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego. Areszt tymczasowy nie jest - wbrew rozpowszechnionemu przekonaniu - karą i nie zastępuje kary, jakkolwiek po jej orzeczeniu zaliczany jest na poczet kary już odbytej. Jedynym dopuszczonym przez prawo wyjątkiem od wskazanego tu celu stosowania aresztu tymczasowego i innych środków zapobiegawczych jest zapobieżenie popełnieniu przez oskarżonego [podejrzanego] nowego, ciężkiego przestępstwa. Uzasadnia to np. zastosowanie aresztu wobec znanego, przyznającego się do czynu sprawcy usiłowania pozbawienia życia innej osoby czy zdeterminowanego podpalacza, którego zachowanie świadczy o zamiarze konsekwentnej realizacji zbrodni. czytaj więcej..