NAPAD RABUNKOWY ZAKOŃCZONY ARESZTOWANIEM SPRAWCÓW

Dodano: 2020-07-16

Zielona Góra - Wydział Śledczy  Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. Pod nadzorem  prokuratora Wydziału Śledczego prowadzone jest policję w Żaganiu śledztwo w wyniku którego ustalono, że w maju br. w m. Iłowa grupa osób (trzej mężczyźni i kobieta) pozbawili wolności pokrzywdzonego mężczyznę, a następnie zadali mu wielokrotnie uderzenia po całym ciele i głowie metalowa rurką, a także grozili pozbawieniem życia.
Po doprowadzeniu mężczyzny do stanu bezbronności sprawcy dokonali zaboru jego samochodu m-ki Mazda.

Następnie sprawcy siłą wsadzili pokrzywdzonego do jego samochodu i podczas jazdy kobieta kilkakrotnie zraniła go nożem. Po dojechaniu do m. Żagań pokrzywdzony wykorzystując nieuwagę napastników wybiegł z samochodu i niezwłocznie o zdarzeniu powiadomił policję.

W wyniku podjętych działań policyjnych, jeszcze tego samego dnia zatrzymano 22 letnią kobietę i 34 letniego mężczyznę. Kolejny 20 letni sprawca rozboju zatrzymany został następnego dnia. Ukrywający się 32 letni - ostatni z napastników - zatrzymany został w pierwszych dniach lipca br.
Wszystkim podejrzanym prokurator przedstawił zarzuty m.in. dokonania rozboju, pozbawienia wolności, kierowania gróźb karalnych, a nadto jednemu z nich - 32 letniemu zatrzymanemu w lipcu br. zarzut posiadania środków odurzających.

Na wniosek prokuratora - sąd w Żaganiu zastosował wobec nich areszt tymczasowy na okres 3 m-cy./zf