STAWIAŁ CZYNNY OPÓR FUNKCJONARIUSZOM POLICJI

Dodano: 2005-10-27. Żary.

Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34 letniemu mężczyźnie, który w dniu 20 lipca 2005 r. stawiał czynny opór funkcjonariuszom Policji oraz dokonał zniszczenia mienia w postaci zerwania żaluzji pionowej oraz połamaniu ławy drewnianej w pomieszczeniu Komendy Powiatowej Policji w Żarach o łącznej wartości 700 zł.

Jak ustalono w toku śledztwa w dniu 20 lipca 2005 r. patrol policji udał się na interwencję do pizzerii w Żarach, gdzie pijany mężczyzna zakłócał porządek. Gdy oskarżony odmówił przyjęcia mandatu karnego, policjanci zamierzali zabrać oskarżonego na komendę by tam przygotować niezbędną dokumentację. Oskarżony odmówił pójścia do radiowozu stawiając czynny i bierny opór poprzez wyrywanie się i odpychanie rękoma funkcjonariuszy policji.

Po przyjeździe na komendę oskarżony pomimo wcześniejszych zapewnień nie przyjął mandatu karnego, odpychając policjanta, nagle ruszył w kierunku okna, zerwał pionową żaluzję, wskoczył na parapet okna, po czym zeskoczył na znajdującą się w tym pomieszczeniu ławę drewnianą, łamiąc ją.

Oskarżonemu za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.