Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

News

 • KOLEJNY TRAGICZNY WYPADEK – ZGINĄŁ 60-LETNI OBYWATEL NIEMIEC

   Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 31.03.2012 na drodze krajowej K-27 47/9 z Zielonej Góry w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem Skoda Suberb 60-letni obywatel Niemiec- stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku ruchu pojazdem Mitsubishi Outlander. Obcokrajowiec poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-04-02 [ID : 8212]

  » Read more

 • NA PROSTEJ DRODZE AUTA UDERZAŁY W SIEBIE JAK DOMINO – ZAWINIŁA 39 LETNIA KOBIETA

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej kobiecie. Oskarżona w dniu 4 grudnia 2011 r. w Zielonej Górze, kierując samochodem osobowym m-ki Mercedes, naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jadąc ul. Wrocławską, na prostym odcinku drogi, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od pojazdu ją poprzedzającego, najechała na niego.

  Dodano dnia: 2012-04-02 [ID : 8211]

  » Read more

 • ZŁODZIEJ RECYDYWISTA USIŁOWAŁ DOKONAĆ KRADZIEŻY WÓZKA INWALIDZKIEGO

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 02 lutego 2012 roku, w Nowej Soli, po uprzednim wywarzeniu zamka w drzwiach wejściowych do pomieszczenia gospodarczego, usiłował ukraść wózek inwalidzki akumulatorowy o wartości 3 000 złotych, lecz zamierzonego celu nie osiągnął z uwagi na ujęcie go przez osoby trzecie.  

  Dodano dnia: 2012-04-02 [ID : 8209]

  » Read more

 • WRĘCZYŁ FUNKCJONARIUSZOM ŁAPÓWKĘ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu mężczyźnie, który w dniu 15 marca 2012 roku w Królowie udzielił korzyści majątkowej w kwocie 60 zł funkcjonariuszom policji w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych , skłaniając ich do naruszenia prawa polegającego na odstąpieniu od nałożenia mandatu karnego w wysokości 100 za wykroczenie drogowe polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości przez niego jako kierującego samochodem osobowym.

  Dodano dnia: 2012-04-02 [ID : 8208]

  » Read more

 • „W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA” UKRADLI Z KIOSKU RUCHU KUPONY LOTTO NA KWOTĘ 2451 ZŁ

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 10 na 11 października 2009r. w Krośnie Odrzańskim, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną po uprzednim wybiciu szyby wystawowej w kiosku "Ruch" dostał się do jego wnętrza skąd ukradli kilkaset rożnych przedmiotów o wartości ponad 7 tysięcy złotych.

  Dodano dnia: 2012-03-30 [ID : 8206]

  » Read more

 • DUSIŁ, BIŁ PIĘŚCIAMI PO TWARZY A WSZYSTKO PO TO ABY UKRAŚĆ TELEFON WARTOŚCI 49 ZŁ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą, po uprzednim zastosowaniu przemocy w postaci duszenia, bicia pięściami po twarzy i uderzenia kolanem w nos, przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i zabrał mu telefon komórkowy wartości 49 zł.

  Dodano dnia: 2012-03-30 [ID : 8205]

  » Read more

 • ZADAŁ KILKADZIESIĄT CIOSÓW NOŻEM W GŁOWĘ SWOJEJ KONKUBINY

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 września 2011 r. w Żaganiu działając ze szczególnym okrucieństwem, w zamiarze bezpośredniego pozbawienia życia swojej konkubiny zadał jej kilkadziesiąt cisów nożem głównie w głowę, twarz i szyję oraz kopnięć obutą nogą, powodując obrażenia ciała w postaci tępych urazów oraz ran kłutych i ciętych twarzy i szyi, doprowadzając w konsekwencji do zgonu pokrzywdzonej.

  Dodano dnia: 2012-03-30 [ID : 8204]

  » Read more

 • PRZEZ PONAD 10 LAT ZNĘCAŁ SIĘ PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE NAD RODZINĄ

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 51 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od 2002 r. do 20 stycznia 2012 r. w podświebodzińskiej miejscowości, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną i córkami, w ten sposób, że wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał je słowami wulgarnymi i obraźliwymi, groził wielokrotnie pozbawieniem ich życia i pobiciem, zakłócał wypoczynek nocny, wyrzucał z mieszkania, szarpał za ramiona i popychał żoną oraz jedna z córek.

  Dodano dnia: 2012-03-30 [ID : 8203]

  » Read more

 • WIELKA NAUKA W MAŁYCH SPRAWACH

  Prokuratura Okręgowa. Hasłem przewodnim kolejnego, już VIII Seminarium Kryminalistycznego, organizowanego przez zielonogórską prokuraturę okręgową jest "Wielka nauka w małych sprawach" /program 1 Pod tym intrygującym tytułem kryje się ciągłe dążenie do "zaprzęgnięcia" osiągnięć najnowszej nauki w rygoryzm współczesnego śledztwa.  

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8202]

  » Read more

 • WNIOSEK O ARESZT DLA 56-LATKA PODEJRZANEGO O PRÓBĘ SAMOBÓJCZĄ W POSTACI SPOWODOWANIA EKSPLOZJI GAZU

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania w stosunku do 56-letniego mieszkańca Żar. Prokurator przedstawił mu zarzut polegający na umyślnym sprowadzeniu zdarzenia, mającego postać eksplozji gazu, zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach w dniu 27.03.2012 r. w Żarach.

  Dodano dnia: 2012-03-29 [ID : 8201]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa