Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

News

 • PRZYWŁASZCZYŁ POWIERZONY MU SAMOCHÓD. ZOSTAŁ ZATRZYMANY GDY PROWADZIŁ GO W STANIE NIETRZEŹWOŚCI

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27 letniemu mężczyźnie, który w okresie od 25 lipca 2011 r. do marca 2012 r. w Złotoryi dokonał przywłaszczenia powierzonego mu przez pokrzywdzonego mienia w postaci samochodu osobowego marki Ford Eskort wraz z kluczykami o wartości 5000 zł.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8225]

  » Read more

 • ZNĘCAŁ SIĘ NAD RODZICAMI, WYMUSZAŁ PIENIĄDZE NA ALKOHOL, WYZYWAŁ ICH SŁOWAMI WULGARNYMI I OBELŻYWYMI

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenie przeciwko 27 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od października 2010 r. do 13 lutego 2012 r. w Szprotawie znęcał się fizycznie i psychicznie nad rodzicami w ten sposób, że będąc pod wpływem alkoholu wielokrotnie wszczynał awantury domowe, podczas których, wyzywał rodziców słowami powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe, groził pobiciem i pozbawieniem życia, niszczył przedmioty domowego użytku, wymuszał pieniądze na alkohol, naruszał nietykalność cielesną swojego ojca.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8224]

  » Read more

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych w sprawie 2 Ds. 20/12/D dot. ujawnionego w dniu 29 grudnia 2011roku w Modrzycy nieumyślnego braku zabezpieczenia danych osobowych osób korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Soli przed ich zabraniem przez osobę nieupoważnioną, że dnia 30 marca 2012 roku przesłano do Sądu Rejonowego Wydział II Karny w Nowej Soli wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego na podstawie art. 336§ 1, 2, 3kpk oraz art. 332§ 1 pkt 1,2,4 i 5 kpk przeciwko Wiolecie S., podejrzanej o czyn z art. 52 Ustawy o Ochronie Danych Osobowych.

  Dodano dnia: 2012-04-04 [ID : 8223]

  » Read more

 • OŚMIU MĘŻCZYZN OSKARŻONYCH O UDZIAŁ W ZAMIESZKACH ZIELONOGÓRSKICH. PIERWSZE WYROKI

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze w ostatnich dniach skierował do sądu akty oskarżenia przeciwko 8 mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat, oskarżonym w sprawie zamieszek, do których doszło w Zielonej Górze w dniu 3 października 2011r. w Zielonej Górze, przy al. Konstytucji 3-go Maja, po imprezie z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski przez klub żużlowy "Falubaz" Zielona Góra w ekstralidze żużlowej.

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8222]

  » Read more

 • WYNIK OBRAD KOLEGIUM PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra - Żagań - Świebodzin. Uprzejmie informujemy, że w dniu wczorajszym odbyło się Kolegium Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze. Przedmiotem posiedzenia kolegium było zajęcie stanowiska w kwestii wskazania kandydatów na wolne stanowiska prokuratora Prokuratury Rejonowej w Żaganiu i w Świebodzinie. Kolegium rekomendowało na stanowiska prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Żaganiu Pana Zbigniewa Sokalskiego oraz Pana Jakuba Dłubacza, a na stanowisko prokuratora Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie Pana Mateusza Wrońskiego (obecnie wszyscy są asesorami Prokuratury Rejonowej w Żaganiu).

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8221]

  » Read more

 • KONKURS NA STANOWISKO ASESORA W NOWEJ SOLI, ŻARACH i ŻAGANIU ROZSTRZYGNIĘTY

  Zielona Góra - Nowa Sól - Żary - Żagań. W nawiązaniu do poprzednich informacji uprzejmie informujemy, że rozstrzygnięty został konkurs na stanowisko asesorów w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli, Żarach i Żaganiu. Konkurs wygrali Pan Michał Jędrzejczak - do Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli, Pan Dariusz Domagała - do Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Pani Agnieszka Bielicka - do Prokuratury Rejonowej w Żaganiu.

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8219]

  » Read more

 • ZBYT DUŻA PRĘDKOŚĆ 25-LATKA DOPROWADZIŁA DO KOLEJNEJ TRAGEDII NA DRODZE

  Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu poinformował o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu dzisiejszym tj. 03.04.2012 r. na drodze publicznej Szprotawa - Małomice. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem VW Passat, 25-letni mężczyzna, jadący z miejscowości Szprotawa do miejscowości Małomice nie dostosował prędkości do znaków drogowych oznaczających ograniczenie prędkości do 20 km/h i w momencie wbiegnięcia na drogę zwierzyny leśnej, chcąc uniknąć zderzenia, odbił pojazdem w prawo, a następnie uderzył autem w przydrożne drzewo.

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8216]

  » Read more

 • NAPAD RABUNKOWY NA STACJĘ PALIW

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko ttrzem mężczyznom w wieku  21, 26 i 33 lat. Dwóm pierwszym oskarżonym prokurator zarzucił, że w dniu 8 września 2011 r. w podświebodzińskiej miejscowości działając wspólnie i w porozumieniu dopuścili się napadu rabunkowego na stację paliw i pracownika stacji.

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8215]

  » Read more

 • WYPRZEDZAŁ SAMOCHÓD CIĘŻAROWY I ZDERZYŁ SIĘ CZOŁOWO Z JADĄCYM Z NAPRZECIWKA POJAZDEM

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia wobec 39-letniego mężczyzny, który w dniu 03 marca 2012r na drodze krajowej S3 na trasie Zielona Góra - Nowa Sól, naruszył nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że jako kierujący samochodem osobowym marki Rover 620, podczas wyprzedzania samochodu ciężarowego m-ki Mercedes z naczepą, doprowadził do zderzenia czołowo-bocznego z jadącym prawidłowo z naprzeciwka samochodem m-ki Daewoo Tico, którym kierował pokrzywdzony.  

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8214]

  » Read more

 • SCHOWAŁ POD KURTKĘ 5 KAW I POSZEDŁ ZAPŁACIĆ ZA 1 PIWO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 grudnia 2011 roku z jednego z żarskich sklepów, ukradł pięć opakowań kawy o łącznej wartości 58,95 zł a następnie w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy bezpośrednio po kradzieży użył przemocy wobec kierowniczki w/w sklepu poprzez jej siłowe odepchniecie podczas próby zatrzymania.

  Dodano dnia: 2012-04-03 [ID : 8213]

  » Read more

News publications

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa