„W POSZUKIWANIU SZCZĘŚCIA” UKRADLI Z KIOSKU RUCHU KUPONY LOTTO NA KWOTĘ 2451 ZŁ

Dodano: 2012-03-30

Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 27-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w nocy z 10 na 11 października 2009r. w Krośnie Odrzańskim, działając wspólnie i w porozumieniu z ustalonym mężczyzną po uprzednim wybiciu szyby wystawowej w kiosku "Ruch" dostał się do jego wnętrza skąd ukradli kilkaset rożnych przedmiotów o wartości ponad 7 tysięcy złotych.

Jak ustalono "łupem" złodziei padło : 680 sztuk paczek papierosów różnych marek o łącznej wartości 4.567,98 zł, 24 paczek tytoniu różnych marek wartości 308,66 zł, kart magnetycznych TP SA i krat startowych o różnych nominałach łącznej wartości 109zł, kosmetyków różnych marek o wartości 82,70 zł, 8 sztuk baterii wartości 18,80 zł, czym spowodowali straty w kwocie 5.087,14 zł, na szkodę właścicieli kiosku oraz losów Lotto o łącznej wartości 2.451,- zł na szkodę Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

Ustalono nadto, że oskarżony zarzuconego mu czynu dopuścił się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej 6 miesięcy kary pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne. Działał więc w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.

Mężczyzna na wniosek prokuratora, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozi mu kara od roku do 15 lat pozbawienia wolności. /jcz


zobacz także:

- Kradzież -W rozumieniu prawa karnego, kradzież to zabór w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Istotą zaboru jest wyjęcie cudzej rzeczy ruchomej spod władztwa osoby uprawnionej do niepodzielnego władania [dysponowania] tą rzeczą. Rzecz ruchoma to każdy przedmiot o właściwości materialnej, który daje się przeliczyć na pieniądze.czytaj więcej..


Recydywa -"Recedere" z łac. oznacza po prostu "ponowną wpadkę". Ujmując rzecz w języku prawniczym, pojęciem tym określamy ponowne popełnienie przestępstwa przez osobę już karaną, powrót do przestępstwa. Recydywistą w rozumieniu prawa karnego nie jest więc ten, kto popełnia kolejno kilka przestępstw po sobie, nawet przedzielonych znaczną przerwą. Warunkiem podstawowym uznania sprawcy za recydywistę w jest ustalenie, że kolejne przestępstwo popełnił on już po ukaraniu go za przestępstwo wcześniejsze.czytaj więcej..