DUSIŁ, BIŁ PIĘŚCIAMI PO TWARZY A WSZYSTKO PO TO ABY UKRAŚĆ TELEFON WARTOŚCI 49 ZŁ

Dodano: 2012-03-30

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 28 sierpnia 2011 r. w Zielonej Górze, działając wspólnie i w porozumieniu z inną nieustaloną osobą, po uprzednim zastosowaniu przemocy w postaci duszenia, bicia pięściami po twarzy i uderzenia kolanem w nos, przewrócił pokrzywdzonego na ziemię i zabrał mu telefon komórkowy wartości 49 zł.

Jak ustalono tego samego dnia po zdarzeniu pokrzywdzony zawiadomił KMP w Zielonej Górze o rozboju na jego osobie, którego dokonało 2 mężczyzn. Po zawiadomieniu funkcjonariusze policji wraz z pokrzywdzonym dokonali penetracji terenu, w wyniku której na jednej ze stacji paliw rozpoznano sprawcę napadu rabunkowego. Mężczyzna początkowo przyznał się do zarzucanego mu czynu. Podczas konfrontacji jednak zaprzeczył swojemu udziałowi w rozboju.

Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Zebrany w sprawie materiał dowodowy, potwierdził sprawstwo oskarżonego. Grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. /jcz


zobacz także:
- w Ciekawie...nie tylko o prawie:

Rozbój, rabunek, napad rabunkowy -Jest to szczególnie drastyczny sposób dokonania kradzieży. Polega za zaborze cudzego mienia w celu jego przywłaszczenia przy użyciu przemocy wobec osoby lub groźby natychmiastowego użycia przemocy. Innym sposobem dokonania rozboju jest zabór cudzego mienia przez doprowadzenie pokrzywdzonego do stanu nieprzytomności lub bezbronności. Przedmiotem rozboju jest nie tylko kradzież cudzej rzeczy ruchomej. Dokonana w opisany sposób kradzież energii, karty uprawniającej do podjęcia pieniędzy z bankomatu, a nawet kradzież cudzego programu komputerowego wyczerpuje ustawowe znamiona rabunku.czytaj wiecej..

Dozór Policji -Podobnie, jak inne środki zapobiegawcze, można go stosować w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo także w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego, ciężkiego przestępstwa i tylko wówczas, gdy zebrane dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo, że podejrzany popełnił zarzucane mu przestępstwo.czytaj wiecej..