ZADAŁ KILKADZIESIĄT CIOSÓW NOŻEM W GŁOWĘ SWOJEJ KONKUBINY

Dodano: 2012-03-30

Żagań. Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 36 letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 22 września 2011 r. w Żaganiu działając ze szczególnym okrucieństwem, w zamiarze bezpośredniego pozbawienia życia swojej konkubiny zadał jej kilkadziesiąt cisów nożem głównie w głowę, twarz i szyję oraz kopnięć obutą nogą, powodując obrażenia ciała w postaci tępych urazów oraz ran kłutych i ciętych twarzy i szyi, doprowadzając w konsekwencji do zgonu pokrzywdzonej.

Mężczyzna został oskarżony również o to, że w dniu 17 września 2011 r. w Żaganiu groził pokrzywdzonej pozbawieniem życia, przy czym groźba ta wzbudziła w zagrożonej uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona.

W toku przeprowadzonego śledztwa ustalono, że w dniu 22 września 2011 r. oskarżony spotkał się ze znanym mu mężczyzną, który zaproponował mu spożywanie alkoholu i rozmowę na temat kobiety, z którą obecnie się spotykał, a która w przeszłości była konkubiną oskarżonego.

Mężczyźni spożywali alkohol i rozmawiali. Po rozstaniu się z współbiesiadnikiem oskarżony, bardzo zdenerwowany, wrócił do domu matki. Bardzo pobudzony krzyczał, wypowiadał się negatywnie na temat byłej konkubiny. Jego najbliżsi, widząc to usiłowali powstrzymać go przed opuszczeniem domu. Ich zabiegi nie odniosły skutku i oskarżony opuścił dom. Siostra oskarżonego powiadomiła policję, prosząc o interwencję. Działania policji okazały się nieskuteczne albowiem oskarżony opuścił dom i udał się w nieznanym kierunku.

Po pewnym czasie mężczyzna  poszedł do mieszkania byłej konkubiny. W mieszkaniu tym, oprócz pokrzywdzonej były jeszcze jej koleżanki z dziećmi.

Oskarżony z kuchni zabrał nóż, wszedł do pomieszczenia, w którym przebywały kobiety i wymachując nożem zaczął grozić pokrzywdzonej.

Przerażone agresywnym zachowaniem oskarżonego kobiety wraz z dziećmi wybiegły na zewnątrz, pozostawiając pokrzywdzoną "sam na sam" z uzbrojonym w nóż mężczyzną.

Oskarżony zaatakował pokrzywdzoną, przewrócił na ziemię. Zaczął ją bić, kopać i uderzać nożem. Pokrzywdzona leżała na podłodze, a oskarżony działając ze szczególnym okrucieństwem, zadawał jej kolejne ciosy nożem w głowę, twarz i szyję. W wyniku odniesionych ran pokrzywdzona zmarła.

Oskarżony został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji, kiedy przebywał jeszcze na miejscu zbrodni.

Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności./AP