WYŁUDZILI Z URZĘDÓW POŚWIADCZENIA NIEPRAWDY

Dodano: 2010-02-25

Żary - Olszyna. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował w ostatnim czasie do sądu akt oskarżenia przeciwko 2 mężczyznom w wieku 28 i 32 lat. Oskarżeni w okresie od 13 do 14 października 2005 r. w Żarach i Olszynie, działając wspólnie i w porozumieniu dokonali wyłudzenia poświadczenia nieprawdy w decyzji o rejestracji samochodu osobowego m-ki VW Polo zakupionego w Niemczech.

Jak ustalono oskarżeni wyłudzili z Urzędu Celnego poświadczenie nieprawdy w postaci dokumentu potwierdzającego zapłacenie podatku akcyzowego od samochodu osobowego w nabyciu wewnątrzwspólnotowym. Nadto wyłudzili z Urzędu Skarbowego zaświadczenie potwierdzające uiszczenie podatku od towarów i usług z tytułu nabycia środka transportu z tytułu zakupu pojazdu z Niemiec. 

Oskarżeni nadto w dniu 14 października 2005 r. w Żarach poprzez podstępne wprowadzenie w błąd pracownika Wydziału Komunikacji co do prawa własności samochodu VW, posługując się przy tym spisaną do tego celu pozorną umową kupna sprzedaży wyłudzili poświadczenie nieprawdy w postaci decyzji Starosty Powiatowego w Żarach orzekającej o rejestracji samochodu,  polegające na wskazaniu w decyzji jako właściciela pojazdu 32 letniego oskarżonego, gdy faktycznym właścicielem pojazdu był 28 letni oskarżony. 

Sprawcom grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. /jcz

zobacz także;
- w Precedensach - Fałszerstwo dokumentu / umowa cywilnoprawna /poświadczenie nieprawdy