Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Aktualności

 • 3 LATA POZBAWIENIA WOLNOŚCI ZA UGODZENIE KONKUBENTA NOŻEM

  Zielona Góra. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze skazał  52 letnią kobietę na karę 3 lat pozbawienia wolności.

  W skierowanym w kwietniu br do sądu akcie oskarżenia prokurator zarzucił jej, że  12 stycznia 2020 roku w Zielonej Górze usiłowała spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu konkubenta w postaci choroby realnie zagrażającej życiu w ten sposób, że ugodziła pokrzywdzonego nożem kuchennym w klatkę piersiową powodując obrażenia w postaci rany kłutej okolicy ciała z krwiakiem ściany klatki piersiowej, które to obrażenie naruszało  prawidłowe funkcjonowanie narządów ciała na okres powyżej dni siedmiu.

  Dodano dnia: 2020-09-22 [ID : 12790]

  » Czytaj dalej

 • Zawiadomienie dla osób pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds. 10.2018 Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze zawiadamia pokrzywdzonych w sprawie PO II Ds.10.2018 o tym, że w dniu 18  września 2020 r.  skierowano do Sądu Okręgowego Wydział II Karny w Zielonej Górze akt oskarżenia przeciwko Zbigniewowi Zarychcie oskarżonemu o to, że w okresie od 17 lutego 2017 r. do 24 stycznia 2018 r. w Żaganiu woj. lubuskiego, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, pełniąc funkcję Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Żaganiu, jako  funkcjonariusz publiczny nie dopełnił swoich obowiązków w ten sposób, iż  wbrew przepisom Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o komornikach sądowych i egzekucji, pomimo wyegzekwowania w ramach postępowań egzekucyjnych i po zaksięgowaniu jako należnych wierzycielom środków pieniężnych, przywłaszczył powierzone mu środki stanowiące wpłaty dłużników i zaliczki pobrane na poczet prowadzonych postępowań egzekucyjnych  w łącznej kwocie  2.290.456,83 zł.. to jest w stosunku do mienia znacznej wartości oraz w ustawowym terminie  4 dni wynikającym z art. 22 w/w Ustawy nie przelał pobranych należności na rachunki bankowe wierzycieli, czym działał na szkodę poszczególnych wierzycieli oraz na szkodę interesu publicznego tj. o    przestępstwo z art. z art. 231 § 2 kk i z art. 284 § 2 kk w zw. z art. 294 § 1 kk  w zw. z art. 11 § 2 kk. w zw z art.12 §1 k.k.

  Dodano dnia: 2020-09-18 [ID : 12788]

  » Czytaj dalej

 • Zawiadomienie o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.3.2020)

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze informuje, że Komisja po III etapie konkursu (rozmowa kwalifikacyjna) w dniu 17 września 2020 roku zakwalifikowała do przyjęcia na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Panią:
  1)    Paulinę Sitek         -     15 pkt 

  Dodano dnia: 2020-09-18 [ID : 12787]

  » Czytaj dalej

 • KOPAŁ FUNKCJONARIUSZY POLICJI W NOGI, ZNIEWAŻAŁ ICH SŁOWAMI OBELŻYWYMI

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu mężczyźnie. Oskarżonemu zarzucono, że 12 czerwca 2020 roku w jednej z miejscowości powiatu żarskiego, stosując przemoc w postaci kopania w nogi, naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy policji podczas i w związku z pełnieniem przez nich obowiązków służbowych, w celu zmuszenia ich do zaniechania prawnej czynności służbowych, jednocześnie znieważając ich słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.

  Dodano dnia: 2020-09-17 [ID : 12786]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA O ŚLEDZTWIE DOT. DPS W ZIELONEJ GÓRZE

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze w dniu dzisiejszym podjął decyzję o objęciu śledztwa dotyczącego ewentualnych nieprawidłowości w DPS w Zielonej Górze nadzorem służbowym.

  Zbigniew Fąfera - rzecznik prasowy PO

  Dodano dnia: 2020-09-11 [ID : 12785]

  » Czytaj dalej

 • POZOSTAWIŁ PSA W NASŁONECZNIONYM AUCIE BEZ OPIEKI, WODY I POŻYWIENIA - ZAPŁACI GRZYWNĘ I NAWIĄZKĘ NA RZECZ STOWARZYSZENIA OCHRONY ZWIERZĄT

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do Sądu Rejonowego wniosek o wydanie wyroku skazującego bez przeprowadzenia rozprawy wobec 26-letniego mężczyzny.

  Oskarżonemu zarzucono, że w dniu 4 lipca 2020 roku w Żarach, znęcał się nad psem rasy mieszanej typu York w ten sposób, że pozostawił go w nasłonecznionym pojeździe z lekko uchylonymi szybami w sposób uniemożliwiający odpowiednią wentylację powietrza, przy panującej temperaturze zewnętrznej 31 stopni Celsjusza, pozostawiając psa bez żadnej opieki oraz dostępu do wody i pożywienia czym naraził go na utratę życia lub zdrowia.

  Dodano dnia: 2020-09-11 [ID : 12784]

  » Czytaj dalej

 • Zawiadomienie dot. trzeciego etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.3.2020)

  Komisja konkursowa informuje, że do III etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowała się:


  1.    Paulina Sitek

  Termin III etapu konkursu (rozmowa kwalifikacyjna) na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze ustalono na dzień 16 września 2020 roku godz. 14.00 w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

  Dodano dnia: 2020-09-08 [ID : 12783]

  » Czytaj dalej

 • TRAGICZNY WYPADEK MOTOCYKLOWY I ŚMIERĆ 19 LETNIEJ KOBIETY

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował  o wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 29.08.2020 r. w m. Lubięcin. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że do śmiertelnego wypadku doszło  najprawdopodobniej na skutek nieprawidłowo podjętego przez 23-letniego kierowcę motocykla manewru wyprzedzania na znaku poziomym P4  samochodu Fiat Ducato, podczas którego  doszło do czołowego zderzenia kierowanego przez niego motocykla Suzuki z busem Fiat Ducato. Na skutek wypadku zginęła  19-letnia pasażerka motocyklisty.

  Dodano dnia: 2020-09-03 [ID : 12782]

  » Czytaj dalej

 • SKŁADAŁ BARMANCE NIEMORALNE PROPOZYCJE… W PREZENCIE OTRZYMAŁ WYROK

  Zielona Góra. Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze zapadł wyrok przeciwko 23- letniemu mężczyźnie.
  W skierowanym do sądu w kwietniu 2020 roku akcie oskarżenia prokurator zarzucił mężczyźnie, że  10 grudnia 2019 roku w Zielonej Górze, w jednym z lokali muzycznych, działając w celu zmuszenia pokrzywdzonej do wyrażenia zgody na bliżej nieokreślone obcowanie seksualne, zastosował wobec niej przemoc polegającą na szarpaniu, przytrzymywaniu, ciągnięciu za odzież i rękę w kierunku toalety, czym spowodował u niej obrażenia ciała w postaci skręcenia prawego nadgarstka oraz stłuczenia prawej ręki, które naruszyły czynności narządu ciała na czas powyżej  7 dni.

  Dodano dnia: 2020-08-13 [ID : 12778]

  » Czytaj dalej

 • Zawiadomienie dot. drugiego etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty – docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze (sygn. PO IV WOS 1111.3.2020)

    Komisja konkursowa informuje, że do II etapu konkursu na stanowisko urzędnika stażysty - docelowo na stanowisko inspektora ds. obronnych w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze zakwalifikowała się:   Paulina Sitek

  Dodano dnia: 2020-08-12 [ID : 12777]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa