Nasza misja:

Służyć
społeczeństwu stojąc na straży praworządności i odpowiadając za ściganie przestępstw
Chronić
obywateli przed naruszaniem prawa w różnych jego obszarach
Pomagać

w przypadkach naruszenia prawa karnego, cywilnego i administracyjnego
Żądać ukarania
przez Sąd wszystkich, którzy ten porządek prawny naruszają

Życzenia uniwersalne

Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora

ZAPRASZAMY

Aktualności

 • WYPRZEDZANIE, NADMIERNA PRĘDKOŚĆ I UDERZENIE W FILAR WIADUKTU - ŚMIERĆ 2 PASAŻERÓW

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli poinformował o tragicznym zdarzeniu drogowym, do którego doszło w dniu 20.04.2012 r. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że na drodze krajowej S3, kierujący samochodem osobowym m-ki Renault Megane 21 -letni mężczyzna, na prostym odcinku drogi po zakończeniu manewru wyprzedzania, zjechał z nieustalonej przyczyny na prawe pobocze drogi, gdzie uderzył w barierę ochronną, a następnie w filar wiaduktu, w wyniku czego śmierć poniosło dwoje pasażerów tego samochodu - 18-letnia kobieta i 19-letni mężczyzna.

  Dodano dnia: 2012-04-23 [ID : 8289]

  » Czytaj dalej

 • PRZEZ 10 LAT POBIERAŁ NIELEGALNIE GAZ

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 53-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 13 grudnia 2001 roku do 13 grudnia 2011 roku w Żarach działając w krótkich odstępach czasu i w wykonaniu z góry powziętego zamiaru, pobierał nielegalnie paliwo gazowe poprzez podłączenie instalacji gazowej do przyłącza gazowego pod gazomierz i połączenie go do przewodu zasilania kuchenki gazowej z pominięciem licznika, powodując w ten sposób straty co najmniej o wartości 1957,80 zł.  

  Dodano dnia: 2012-04-23 [ID : 8288]

  » Czytaj dalej

 • NAMÓWIŁ SZWAGRA ABY ZEZNAŁ NIEPRAWDĘ CO DO TEGO KTO SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ DROGOWĄ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 25-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w okresie od lipca do 14 października 2011 r. w Zielonej Górze podżegał swojego szwagra do złożenia fałszywych zeznań mających służyć za dowód w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Rejonową w Żarach, a dotyczącej kolizji drogowej.

  Dodano dnia: 2012-04-23 [ID : 8286]

  » Czytaj dalej

 • SAMOCHÓD KIEROWANY PRZEZ 36 LATKA WPADŁ W POŚLIZG I CZOŁOWO ZDERZYŁ SIĘ Z SAMOCHODEM CIĘŻAROWYM

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie poinformował o tragicznym w skutkach wypadku drogowym, do którego doszło w dniu 22.04.2012 na drodze K-92 na odcinku Świebodzin- Wityń.Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym m-ki Peugeot 36-letni mężczyzna, jadąc z kierunku Świebodzina, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadący prawidłowo samochód ciężarowy. Kierujący samochodem osobowym poniósł śmierć na miejscu.

  Dodano dnia: 2012-04-23 [ID : 8285]

  » Czytaj dalej

 • ARESZT DLA 19-LATKA PODEJRZANEGO O PODPALENIE BUDYNKU GOSPODARCZEGO

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach poinformował o zdarzeniu, do którego doszło w dniu 20.03.2012 r. w Dębince koło Żar. Z dotychczasowych ustaleń wynika miał tam miejsce pożar budynku gospodarczego, w wyniku którego całkowitemu spaleniu uległ budynek wraz z wyposażeniem. Łączna wartość strat oszacowana została na ok. 381 000tys. zł.

  Dodano dnia: 2012-04-20 [ID : 8283]

  » Czytaj dalej

 • CHCĄC UKRAŚĆ ZŁOM Z PUNKTU SKUPU ZŁOMU POBIŁ STRÓŻUJĄCĄ TAM KOBIETĘ

  Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 37-letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 20 stycznia 2012 r. w Zielonej Górze, wdarł się na teren skupu złomu, dokonał uszkodzenia ciała kobiety - stróżującej w punkcie skupu złomu, a nadto zagroził jej pozbawieniem życia.

  Dodano dnia: 2012-04-20 [ID : 8282]

  » Czytaj dalej

 • OSZUKAŁ INTERNAUTĘ NA ZNANYM PORTALU Z DARMOWYMI OGŁOSZENIAMI LOKALNYMI

  Krosno Odrzańskie. Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 22- letniemu mężczyźnie. Oskarżony w dniu 4 października 2011 roku w Połęcku, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, oferując za pośrednictwem znanego portalu z darmowymi ogłoszeniami lokalnymi telefon marki HTC Sensation, po uprzednim wprowadzeniu pokrzywdzonego w błąd co do rzeczywistego zamiaru sprzedaży i przesłania nabywcy oferowanego towaru, doprowadził go do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 1300,00 zł.

  Dodano dnia: 2012-04-20 [ID : 8281]

  » Czytaj dalej

 • MIMO ORZECZONEGO ZAKAZU PROWADZENIA WSZELKICH POJAZDÓW 18-LATEK ODBYŁ KURS NA PRAWO JAZDY I ZDAŁ EGZAMIN

  Żary. Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego prowadzonego przeciwko 18-letniemu mężczyźnie, który w okresie od 12.02.2011r. do 26.09.2011r. w Zielonej Górze, działając krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru trzydziestoczterokrotnie, w ramach kursu prawa jazdy oraz egzaminu państwowego na prawo jazdy naruszył orzeczony wyrokiem Sądu Rejonowego w Żarach Wydział Rodzinny i Nieletnich zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.  

  Dodano dnia: 2012-04-20 [ID : 8280]

  » Czytaj dalej

 • WYPRZEDZAŁ NA SKRZYŻOWANIU

  Nowa Sól. Prokurator Rejonowy w Nowej Soli skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko 42-letniemu mężczyźnie, który w dniu 11 listopada 2011r. na drodze publicznej w okolicy Bytomia Odrzańskiego i Nowej Soli, kierując samochodem osobowym marki Hyundai, przyczynił się do wypadku drogowego w ten sposób, że naruszył zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego nie zachowując szczególnej ostrożności i nie zastosował się do reguły zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu pojazdu sygnalizującego manewr skrętu w lewo, w wyniku czego uderzył w wykonującego manewr skrętu w lewo kierującego motorowerem, który na skutek wypadku doznał obrażeń powodujących ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu i długotrwałej.  

  Dodano dnia: 2012-04-20 [ID : 8279]

  » Czytaj dalej

 • INFORMACJA - SPROSTOWANIE

  ZIELONA GÓRA. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy zakupie jednego z programów antywirusowych przez sądy okręgu zielonogórskiego. W ramach tego postępowania Prokurator Rejonowy w Nowej Soli postanowił zażądać od sądów wydania dokumentacji dotyczącej tego zakupu i niektórych komputerów, na których mogła być ona zgromadzona. Postanowienie to realizowało dzisiaj CBA w Poznaniu, której to instytucji Prokuratura powierzyła prowadzenie śledztwa. Podobne czynności CBA przeprowadziła również w dwóch górnośląskich firmach. Sprawą zakupu zainteresował organy ścigania jeden z pracowników sądu, któremu w jego ocenie, złożono propozycję korupcyjną. Śledztwo ma na celu zweryfikowanie złożonego przez pracownika sądu zawiadomienia.

  Dodano dnia: 2012-04-19 [ID : 8278]

  » Czytaj dalej

Nowości na stronie

Kampania "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet"
Kampania
"16 Dni Przeciw
Przemocy Wobec Kobiet"
Nie daj się zrobić w słupa