2 ŚMIERTELNE WYPADKI W PIERWSZE DNI LISTOPADA

Dodano: 2013-11-04

Okręg zielonogórski. Od 1 do 3 listopada na drogach okręgu zielonogórskiego miało miejsce 6 zdarzeń zakwalifikowanych jako wypadki drogowe, w tym 2 ze skutkiem śmiertelnym. Głównej przyczyny tych zdarzeń upatruje się w brawurze kierujących: w niezachowaniu należytej ostrożności i niedostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.  

W dniu 2 listopada w miejscowości Dębowa Łęka w ciągu drogi K-12, 30-letni kierowca samochodu ciężarowego nie dostosował prędkości do panujących warunków, na łuku drogi wpadł w poślizg, uderzył w bariery ochronne i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki Skoda Fabia, który następnie zderzył się z jadącym za nim samochodem ciężarowym marki Scania z naczepą. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 30-letni sprawca wypadku.  

Do drugiego wypadku ze skutkiem śmiertelnym doszło następnego dnia na drodze K-27 - na tzw. "drodze śmierci", pomiędzy miejscowościami Żary - Bieniów. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Ford Fiesta 27-letni mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem osobowym marki VW Golf. W wyniku zdarzenia 60-letni kierowca VW poniósł śmierć na miejscu.

Warto również zwrócić uwagę, że w ciągu tych 3 dni listopada miały miejsce 2 potrącenia pieszych. W dniu 2 listopada ucierpiała 14-latka, następnego dnia 76-letnia kobieta.

Wciąż bezpieczeństwo podróżujących zagrożone jest przez nietrzeźwych kierujących, których tylko w ciągu 3 dni na naszych drogach policja ujawniła 16.

W związku ze zbliżającymi się obchodami Święta Niepodległości oraz kolejnymi dniami wolnymi od pracy, apelujemy do uczestników ruchu drogowego o należytą rozwagę. Kapryśna pogoda i wzmożony ruch utrudniają podróżowanie, dlatego nie potęgujmy brawurową jazdą szansy na wypadek.  


- zobacz także:
- w Zagadnienia problemowe - Bezpieczeństwo na drogach
- Podsumowanie stanu bezpieczeństwa na drogach okręgu zielonogórskiego w pierwszym półroczu 2013 roku