Oświadczenia - komunikaty

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2011-10-13

  Uprzejmie informujemy, że w dniau 13.10.2011 r. roku Rzecznik Prasowy przebywać będzie na urlopie i w tym czasie zastępować go będzie prok. Jacek Buśko tel. 68 32 91 717, tel. kom. 502700808

 • KONFERENCJA PRASOWA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ

  Dodano: 2011-10-03

  W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce minionej nocy, uprzejmie zapraszam przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 10:30 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42.

  Rzecznik Prasowy
  Grzegorz Szklarz

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2011-09-14

  Zielona Góra. Informujemy, że w dniu wczorajszym tj. 13.09.2011 r. w ogólnopolskich mediach pojawił się komunikat prokuratury o nastepującej treści: Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze na podstawie art. 334 § 2 kpk w zw. z art. 131 § 2 kpk zawiadamia pokrzywdzonych, że w dniu 9 września 2011 roku został skierowany do Sądu Rejonowego Wydział VII Karny w Zielonej Górze w sprawie 2 Ds 440/10 akt oskarżenia przeciwko Przemysławowi Smugowskiemu oskarżonemu o przestępstwa z art. 286 § 1 kk i art. 286 § 1 kk w zw. z art. 65 § 1 kk polegające na dokonaniu oszustwa posługując się personaliami Michał Millea oraz 190 oszustw przy użyciu aukcji internetowej Allegro (login: "doladowania_2010").

 • SERWIS INTERNETOWY PROKURATUR OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO TRZECI RAZ Z RZĘDU W FINALE KONKURSU STRONA INTERNETOWA BEZ BARIER!!!

  Dodano: 2011-09-02

  Katowice - Zielona Góra. W dniu dzisiejszym, tj. 02.09.2011, w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, rozstrzygnięta została III edycja konkursu "Strona Internetowa Bez Barier 2011" pod honorowym patronatem Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego - prof. Jerzego Buzka. Miło nam poinformować, że w tym niezwykle prestiżowym konkursie po raz trzeci z kolei strona internetowa prokuratur okręgu zielonogórskiego http://www.zielona-gora.po.gov.pl została doceniona - w tym roku otrzymaliśmy wyróżnienie. Drugim wyróżnionym serwisem była strona Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, natomiast zwycięzcą została strona internetowa Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku wwww.przekroczycprog.pl.  

 • 3-MIESIĘCZNE PRAKTYKI ABSOLWENCKIE W PROKURATURACH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2011-08-30

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze przypomina o możliwości odbycia przez absolwentów 3-miesięcznych praktyk w celu zdobycia praktycznych umiejętności zawodowych z zakresu prac administracyjno-biurowych w jednostkach organizacyjnych prokuratur okręgu zielonogórskiego (w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze oraz w Prokuraturach Rejonowych: w Krośnie Odrzańskim, Nowej Soli, Świebodzinie, Wschowie, Zielonej Górze, Żaganiu i Żarach).

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2011-08-03

  Informujemy, że unieważnia się legitymację służbową o Nr 91/B wystawioną w 2005 r. na nazwisko Rafał Świetlicki - Prokurator Prokuratury Rejonowej w Żarach, utraconą w lipcu 2011 r.

 • WITRYNA PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE W 10 FINALISTÓW KONKURSU STRONA INTERNETOWA BEZ BARIER !!

  Dodano: 2011-08-02

   Warszawa - Zielona Góra. Z przyjemnością informujemy, że strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze już po raz trzeci zakwalifikowała się do II etapu III edycji konkursu "Strona internetowa bez Barier" i znalazła się w ścisłej dziesiątce finalistów w kategorii serwis administracji publicznej. Poziom tegorocznej edycji był najwyższy z dotychczasowych, a wybór dwudziestki finalistów wyjątkowo trudny. Więcej informacji o konkursie znajdziesz tutaj.

 • WZORY PISM DLA POKRZYWDZONYCH I PODEJRZANYCH - NOWOŚĆ W NASZYM PORTALU !

  Dodano: 2011-07-28

  Uprzejmie informujemy, że na naszej stronie internetowej w ostatnim czasie utworzyliśmy nowe zakładki: "Dla Pokrzywdzonych" i "Dla podejrzanych". Prezentujemy w nich przydatne informacje tj. m.in. prawa ofiar, prawa dziecka, prawa podejrzanego, pouczenia oraz  pomocne stronom  adresy instytucji i organizacji. Aktualnie dodaliśmy do nich  nowe foldery pt. "Wzory pism"- dla pokrzywdzonych i podejrzanych. Przygotowaliśmy w nich wiele przydatnych formularzy tj. wnioski/zażalenia mające zastosowanie w sprawach karnych. Zamieszczone przez nas formularze mogą być wykorzystywane przez  strony w toczących się postępowań, a są to między innymi: wniosek o udostępnienie akt, wniosek dowodowy, zawiadomienie o zmianie miejsca pobytu, wniosek o ustanowienie pełnomocnika czy obrońcy z urzędu, wniosek o wyrażenie zgody na cofniecie wniosku o ściganie, czy zażalenie na odmowę udostępnienia akt śledztwa.

 • PROKURATOR GENERALNY ZAPRASZA DO UDZIAŁU W II KONKURSIE NA PRACĘ PT. "ZALETY MEDIACJI KARNEJ"

  Dodano: 2011-07-18

  Z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji Prokurator Generalny ogłasza II konkurs na pracę pt. "Zalety mediacji karnej". Warunki konkursu:

  1. objętość opracowania: do 20 stron znormalizowanego arkusza autorskiego (40 000 znaków ze spacjami),
  2. termin nadsyłania prac na adres: mazowiecka@ms.gov.pl do 30 września 2011 r.

 • WIZYTA WOJEWODY LUBUSKIEGO PANI HELENY HATKI W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2011-06-16

  Zielona Góra. W dniu 16 czerwca 2011 roku na zaproszenie Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze dr Alfreda Staszaka gościła w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze Wojewoda Lubuski Pani Helena Hatka. Spotkanie było poświecone problemom związanym z bezpieczeństwem na drogach publicznych naszego regionu.