Oświadczenia - komunikaty

 • KONFERENCJA - ALIANS SŁUŻB W PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY W RODZINIE W POWIECIE ZIELONOGÓRSKIM

  Dodano: 2016-02-26

  Zielona Góra. W dniu 23 lutego 2016 roku o godz. 9.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbyła się Konferencja pt."Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim" współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzonego w Polsce w dniach 22-27 lutego 2016 roku.

  Konferencja miała na celu przybliżenie problematyki współdziałania organów wymiaru sprawiedliwości i ścigania oraz organów samorządowych i administracji rządowej na terenie powiatu zielonogórskiego w stosowaniu instytucji pomocowych dla ofiar przemocy domowej.

 • NA LICZNIKU 30... MILIONÓW ODSŁON

  Dodano: 2016-02-22


  Zielona Góra
  . Miło jest nam Państwu zwrócić uwagę, że licznik odsłon strony internetowej zielonogórskiej prokuratury wczoraj przekroczył 30 milionów.
  Prokurator Jan Wojtasik  inaugurując w 2004 roku naszą stronę napisał:  "Realizując ustawowe zadania, jakimi są strzeżenie praworządności oraz czuwanie nad ściganiem przestępstw, obowiązkiem prokuratora jest upowszechnianie informacji służących umacnianiu praworządności oraz urzeczywistnianiu zasady jawności życia publicznego. Nie może ulegać wątpliwości, że współcześnie podstawową rolę w urzeczywistnianiu zasady jawności życia publicznego spełniają środki masowego komunikowania, w tym prasa, radio i telewizja".

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA ZASTĘPSTWO URZĘDNIKA W PROKURATURZE REJONOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-02-18

  Zielona Góra. Ogłoszenie z dnia 18 lutego 2016 roku sygn. PO I K 112.1.2016

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata na zastępstwo urzędnika w okresie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy w Prokuraturze Rejonowej w Zielonej Górze
  sygnatura konkursu: PO I K 112.1.2016
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Zielona Góra

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2016-02-18


  Zielona Góra.
  W dniach 22 - 24 lutego 2016 roku z powodu wyjazdu służbowego, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej będzie nieobecny. Rzecznika zastępować będzie prokurator Jacek Buśko.
  Dane kontaktowe do prokuratora Jacka Buśko -  tel.kom: 502 700 808 - adres poczty: jbusko@zielona-gora.po.gov.pl

 • KONFERENCJA "ALIANS SŁUŻB W PRZECIWDZIAŁANIU PRZEMOCY W RODZINIE W POWIECIE ZIELONOGÓRSKIM" 23.02.2016 r.

  Dodano: 2016-02-17

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, że w dniu  23 lutego 2016 roku o godz. 9.00 w sali kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze odbędzie się Konferencja pt." Alians służb w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w powiecie zielonogórskim" współorganizowana przez Prokuraturę Rejonową i Okręgową w Zielonej Górze z Prezydentem Miasta Zielonej Góry oraz Komendantem Wojewódzkim Policji w Gorzowie Wielkopolskim w ramach Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw obchodzonego w Polsce w dniach 22-27 lutego 2016 roku.
  Konferencja ma na celu przybliżenie problematyki współdziałania organów wymiaru sprawiedliwości i ścigania oraz organów samorządowych i administracji rządowej na terenie powiatu zielonogórskiego w stosowaniu instytucji pomocowych dla ofiar przemocy domowej.

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW

  Dodano: 2016-02-11

  W dniach 22 - 27 lutego br. obchodzony będzie w Polsce TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW.
  Organizowana po raz 13 akcja przypominać ma o konieczności ciągłego monitorowania sytuacji ofiar przestępstw w naszym kraju, służyć wyznaczaniu kierunków niezbędnych dla poprawiania ich położenia.
  Udział w tej akcji jest dobrowolny, jednakże nasza prokuratura - jak zwykle - weźmie w niej udział.

 • NOWO POWOŁANY KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI Z WIZYTĄ U PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-02-10

   
  Zielona Góra
  . W dniu dzisiejszym w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze odbyło się spotkanie Prokuratora Okręgowego dr Alfreda Staszaka z nowo powołanym Komendantem Wojewódzkim Policji - mł. insp. Jarosławem Janiakiem. To pierwsza od objęcia stanowiska - jak podkreślił nasz gość - taka robocza wizyta z przedstawicielami prokuratury w naszym województwie i zarazem bardzo owocna. Podczas spotkania omówiono m.in. współpracę, a bardziej jej wzmocnienie w zakresie ścigania sprawców przemocy domowej, przestępstw p-ko życiu i zdrowiu i działań w zakresie dalszej poprawy bezpieczeństwa na drogach naszego okręgu.

 • KOMUNIKAT PROKURATORA REJONOWEGO W NOWEJ SOLI O PODJĘCIU ZAWIESZONEGO ŚLEDZTWA DOT. DZIAŁANIA WŁADZ SAN-BUD

  Dodano: 2016-01-15

  Nowa Sól. Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli zawiadamia wszystkich pokrzywdzonych, że postanowieniem z dnia 12 stycznia 2016 roku podjęto zawieszone śledztwo w sprawie 3 Ds.54/14/Spc o czyny z art. 302 par 1 k.k. i inne dot. działania władz SAN - BUD na szkodę wierzycieli i wpisana pod nową sygnaturą PR 3 Ds.9.2016.

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2016-01-05

  Informujemy, że w najbliższy czwartek: 7 stycznia 2016 roku o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze odbędzie coroczna konferencja podsumowująca wyniki pracy prokuratur okręgu zielonogórskiego za rok 2015. 
  Naradę poprowadzi Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze - dr Alfred Staszak.
  W trakcie spotkania przedstawione zostaną wyniki statystyczne za ubiegły rok, a także sprawy, które bulwersowały opinię publiczną, bądź zasługują na omówienie z uwagi na ważny interes mieszkańców naszego okręgu.
  Zapraszamy do udziału w spotkaniu przedstawicieli wszystkich mediów.
   

  Zbigniew Fąfera - rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

 • OGŁOSZENIE O NABORZE NA STANOWISKO URZĘDNIKA STAŻYSTY W PROKURATURZE REJONOWEJ W NOWEJ SOLI

  Dodano: 2015-12-30

  Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze poszukuje kandydata stanowisko urzędnika stażysty w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli sygnatura konkursu: I K 112/8/15
  liczba etatów: jeden
  miejsce pracy: Nowa Sól

  Staż urzędniczy trwa 6 miesięcy i kończy się egzaminem. W tym okresie kandydat wyłoniony w drodze konkursu będzie zatrudniony w charakterze stażysty w wymiarze pełnego etatu. Zasady wynagradzania oraz odbywania stażu określa Rozporządzenie Ministra Sprawiedliwości z 8 grudnia 2014 roku w sprawie stanowisk i szczegółowych zasad wynagradzania urzędników i innych pracowników sądów i prokuratury oraz odbywania stażu urzędniczego (Dz. U. z 2015 roku, poz. 54).