Oświadczenia - komunikaty

 • DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY - DZIŚ ZAPADŁ WYROK.

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze zakończył się proces p-ko Jackowi L. oskarżonemu o dokonanie 25 maja 2015 roku w Płotach zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej żony Elżbiety L. - tj. dokonanie czynu z art. 148 par. 2 pkt 1 kk, a nadto o znęcanie się nad nią i ich wspólnym synem.

  Sąd Okręgowy podzielił stanowisko oskarżającego w tej sprawie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze i uznając Jacka L. za winnego dokonania opisanych wyżej czynów skazał go na łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności.

 • PREZES STOWARZYSZENIA "BABA"– PANI ANITA KUCHARSKA DZIEDZIC WYRÓŻNIONA NAGRODĄ IM. JANA WEJCHERTA

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. Wczoraj w Warszawie odbyła się coroczna uroczystość wręczenia nagród im. Jana Wejcherta m.in. za działalność społeczną. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że w tej kategorii nagrodę przyznano Pani Prezes Stowarzyszenia BABA w Zielonej Górze - dr Anicie Kucharskiej Dziedzic. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze od kilku lat z powodzeniem w ramach tzw. "Niebieskiej tarczy" współpracuje ze Stowarzyszeniem BABA w walce z przemocą domową i o ochronę kobiet poniżanych, krzywdzonych w wyniku przestępstw znęcania nad nimi.

 • NOWY ZASTĘPCA PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-05-11

  Zielona Góra. Informujemy, że  Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powierzył od dnia 11 maja br. pełnienie funkcji Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Panu  prokuratorowi Marcinowi  Chrzanowskiemu.

 • JAN WOJTASIK ODZNACZONY MEDALEM ZASŁUŻONY DLA PROKURATURY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  Dodano: 2016-05-09

  Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  odbyła się miła uroczystość wręczenia Panu Janowi Wojtasikowi - byłemu Prokuratorowi Okręgowemu w Zielonej Górze, Prokuratorowi Prokuratury Apelacyjnej w stanie spoczynku nadanego mu przez Prokuratora Generalnego medalu  "Zasłużony dla Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej".

 • ZMIANY KADROWE W NIEKTÓRYCH PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2016-05-09

  Uprzejmie informujemy, że z dniem 29 kwietnia br. Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratorów Rejonowych i zastępców Prokuratorów Rejonowych następującym prokuratorom :
   
  Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze :
   
  Prokurator Rejonowy - Marcin Baworowski
  zastępca Prokuratora Rejonowego - Paweł Sawicki,
   
  Prokuratura Rejonowa w Żarach :
   
  Prokurator Rejonowy - Robert Brzeziński
  zastępca Prokuratora Rejonowego - Mariusz Juryca,
   
  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu :
   
  Prokurator Rejonowy - Agnieszka Sobieszek
  zastępca Prokuratora Rejonowego - Anna Pierścionek • PROGRAM XII SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNEGO JESIONKA 2016 PT. GRANICE TERRORYZMU

  Dodano: 2016-05-02

  Zaktualizowany program seminarium stan na 17.05 organizowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze,  XII Ogólnopolskiego  Seminarium Kryminalistycznego, które odbędzie się w dniach 18-20.05.2016 r. pt. "Granice terroryzmu"

 • PROKURATOR PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE - PANI KRYSTYNA MALUŚKA ODCHODZI W STAN SPOCZYNKU

  Dodano: 2016-04-27

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, że Pani Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Krystyna Maluśka z dniem dzisiejszym przeniesiona została - na własny wniosek - w stan spoczynku.

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2016-04-26

  Zielona Góra. Informujemy, że w dniach: 27.04 - 4.05. br. rzecznik prasowy prokuratury nie będzie obecny.
  W tym czasie rzecznika zastępować będzie prokurator Jacek Buśko.

  Poniżej podajemy dane kontaktowe:
  + 48 68 329 17 17; 502 700 808;  jbusko@zielona-gora.po.gov.pl

 • POWOŁANIE JAROSŁAWA KIJOWSKIEGO DO PEŁNIENIA FUNKCJI PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-04-25

  Zgodnie z decyzją Ministra Sprawiedliwości - Prokuratora Generalnego z dniem dzisiejszym rozpoczynam wykonywanie powierzonej mi funkcji  Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze.

  To oczywiście duża zmiana tak w moim życiu jak i w charakterze obowiązków jakie stoją przede mną obecnie do wykonania.  Już teraz czuję presję i  brzemię odpowiedzialności spoczywającej na mnie.

  Bardzo dziękuję Panu Prokuratorowi Alfredowi Staszakowi  za przekazanie mi cennych uwag, a także wyrażone słowa otuchy i zapowiedzi wsparcia w wykonywaniu moich obowiązków.

  Ze swojej strony deklaruję współpracę ze wszystkimi służbami powołanymi do ścigania przestępstw, przedstawicielami mediów, a także środowisk wspomagających. O taką współpracę również proszę.
  Jestem przekonany, że z pomocą Państwa Prokuratorów okręgu zielonogórskiego, wszystkich pracowników naszej jednostki uda nam się wspólnie kontynuować dobrą pracę i wzmacniać u naszych obywateli poczucie bezpieczeństwa.

  Życzę nam wszystkim dobrej współpracy, osiągania dobrych wyników i zadowolenia z wykonywania odpowiedzialnych obowiązków.
   
  Jarosław Kijowski  - Prokurator Okręgowy

 • POWOŁANIE NOWEGO PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-04-24

  Zielona Góra. Miło jest mi poinformować, że w dniu 21 kwietnia br. Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powierzył od dnia 25 kwietnia br. pełnienie funkcji Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Panu prokuratorowi Jarosławowi Kijowskiemu.

  Jako dotychczasowy Prokurator Okręgowy złożyłem gratulacje nominowanemu oraz najserdeczniejsze życzenia powodzenia i osiągnięcia wielu sukcesów w realizacji nowych zadań prokuratury.

  dr Alfred Staszak