Oświadczenia - komunikaty

 • INFORMACJA W SPRAWIE NAGŁEGO ZGONU STUDENTA

  Dodano: 2016-05-19

  Zielona Góra. Dzisiaj na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłego w dniu wczorajszym studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  Biegły - medyk sądowy - stwierdził wstępnie (opinia wstępna) , że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo - oddechowa. Podczas sekcji od zmarłego pobrano do dalszych badań krew. Krew badana będzie pod kątem zażycia leków, ewentualnie spożytego alkoholu i jego stężenia lub zażycia innych środków.

 • NAGŁY ZGON STUDENTA UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2016-05-18

  Zielona Góra. W związku z dużym zainteresowaniem mediów oraz zielonogórskiego środowiska akademickiego informuję, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności nagłego zgonu studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  Studiujący na tej Uczelni i jednocześnie mieszkający w jednym z akademików młody mężczyzna dzisiaj nad ranem przewieziony został do Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze w związku z utratą przytomności. Stan pacjenta w chwili przewożenia do Szpitala oceniany był jako ciężki. Mężczyzna zmarł nad ranem. Z informacji już uzyskanych wynika, że student od dłuższego czasu chorował.

 • XII SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE - GRANICE TERRORYZMU

  Dodano: 2016-05-18

  Jesionka. Od dziś do piątku ( 18- 20 maja 2016 roku) w gościnnej Jesionce odbędzie się organizowane przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze i Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury kolejne...  XII już  Seminarium Kryminalistyczne.
  film z pokazu Sekcji AT
  Temat tegorocznego Seminarium jest nieprzypadkowy ..."Granice terroryzmu".

 • DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY - DZIŚ ZAPADŁ WYROK.

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze zakończył się proces p-ko Jackowi L. oskarżonemu o dokonanie 25 maja 2015 roku w Płotach zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej żony Elżbiety L. - tj. dokonanie czynu z art. 148 par. 2 pkt 1 kk, a nadto o znęcanie się nad nią i ich wspólnym synem.

  Sąd Okręgowy podzielił stanowisko oskarżającego w tej sprawie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze i uznając Jacka L. za winnego dokonania opisanych wyżej czynów skazał go na łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności.

 • PREZES STOWARZYSZENIA "BABA"– PANI ANITA KUCHARSKA DZIEDZIC WYRÓŻNIONA NAGRODĄ IM. JANA WEJCHERTA

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. Wczoraj w Warszawie odbyła się coroczna uroczystość wręczenia nagród im. Jana Wejcherta m.in. za działalność społeczną. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że w tej kategorii nagrodę przyznano Pani Prezes Stowarzyszenia BABA w Zielonej Górze - dr Anicie Kucharskiej Dziedzic. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze od kilku lat z powodzeniem w ramach tzw. "Niebieskiej tarczy" współpracuje ze Stowarzyszeniem BABA w walce z przemocą domową i o ochronę kobiet poniżanych, krzywdzonych w wyniku przestępstw znęcania nad nimi.

 • NOWY ZASTĘPCA PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-05-11

  Zielona Góra. Informujemy, że  Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powierzył od dnia 11 maja br. pełnienie funkcji Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Panu  prokuratorowi Marcinowi  Chrzanowskiemu.

 • JAN WOJTASIK ODZNACZONY MEDALEM ZASŁUŻONY DLA PROKURATURY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  Dodano: 2016-05-09

  Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  odbyła się miła uroczystość wręczenia Panu Janowi Wojtasikowi - byłemu Prokuratorowi Okręgowemu w Zielonej Górze, Prokuratorowi Prokuratury Apelacyjnej w stanie spoczynku nadanego mu przez Prokuratora Generalnego medalu  "Zasłużony dla Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej".

 • ZMIANY KADROWE W NIEKTÓRYCH PROKURATURACH REJONOWYCH OKRĘGU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2016-05-09

  Uprzejmie informujemy, że z dniem 29 kwietnia br. Prokurator Krajowy powierzył pełnienie funkcji Prokuratorów Rejonowych i zastępców Prokuratorów Rejonowych następującym prokuratorom :
   
  Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze :
   
  Prokurator Rejonowy - Marcin Baworowski
  zastępca Prokuratora Rejonowego - Paweł Sawicki,
   
  Prokuratura Rejonowa w Żarach :
   
  Prokurator Rejonowy - Robert Brzeziński
  zastępca Prokuratora Rejonowego - Mariusz Juryca,
   
  Prokuratura Rejonowa w Żaganiu :
   
  Prokurator Rejonowy - Agnieszka Sobieszek
  zastępca Prokuratora Rejonowego - Anna Pierścionek • PROGRAM XII SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNEGO JESIONKA 2016 PT. GRANICE TERRORYZMU

  Dodano: 2016-05-02

  Zaktualizowany program seminarium stan na 17.05 organizowanego przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze,  XII Ogólnopolskiego  Seminarium Kryminalistycznego, które odbędzie się w dniach 18-20.05.2016 r. pt. "Granice terroryzmu"

 • PROKURATOR PROKURATURY OKRĘGOWEJ W ZIELONEJ GÓRZE - PANI KRYSTYNA MALUŚKA ODCHODZI W STAN SPOCZYNKU

  Dodano: 2016-04-27

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, że Pani Prokurator Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Krystyna Maluśka z dniem dzisiejszym przeniesiona została - na własny wniosek - w stan spoczynku.