Oświadczenia - komunikaty

 • KOMUNIKAT

  Dodano: 2016-06-22

  Uprzejmie informujemy, że od dnia 22.06.2016 r. wpłaty za kserokopię akt należy dokonywać na konto bankowe Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze na rachunek nr 23101017040021762231000000 w NBP O/Zielona Góra.

 • NIEDOZWOLONE PRAKTYKI W ZIELONOGÓRSKICH KLUBACH FITNESS

  Dodano: 2016-06-14

  Zielona Góra. Od jakiegoś czasu mieszkańcy Zielonej Góry telefonicznie alarmują prokuratorów, że w zielonogórskich klubach Fitness obsługa tych klubów żąda od osób korzystających z nich w ramach zastawu dowodów osobistych lub innych dokumentów tożsamości w zamian za możliwość korzystania z szatni, bądź wypożyczanego sprzętu. Osoby te chcąc mieć dostęp do szatni w zamian za kluczyk do szafki zmuszane są na czas korzystania z pomieszczeń pozostawić personelowi klubów swoje dowody osobiste.
  Mieszkańcy pytają więc, czy taka praktyka zgodna jest z obowiązującymi przepisami.

 • PODZIĘKOWANIE DLA ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATOR

  Dodano: 2016-05-27

  Zielona Góra. We wrześniu 2015 roku w Leeds ( Wielka Brytania) w parku miejskim doszło do zabójstwa mężczyzny - obywatela naszego kraju.  Na podstawie monitoringu tamtejsza policja i prokuratorzy ustalili, że sprawcą tej zbrodni mógł być inny obywatel RP. Został on zatrzymany. Prowadzący to śledztwo niestety nie mieli niezbytych dowodów, a sam zatrzymany nie przyznawał się do zabójstwa mężczyzny, a nawet do pobytu w parku w dniu zabójstwa.

 • INFORMACJA W SPRAWIE NAGŁEGO ZGONU STUDENTA

  Dodano: 2016-05-19

  Zielona Góra. Dzisiaj na polecenie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze przeprowadzona została sekcja zwłok zmarłego w dniu wczorajszym studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.
  Biegły - medyk sądowy - stwierdził wstępnie (opinia wstępna) , że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążeniowo - oddechowa. Podczas sekcji od zmarłego pobrano do dalszych badań krew. Krew badana będzie pod kątem zażycia leków, ewentualnie spożytego alkoholu i jego stężenia lub zażycia innych środków.

 • NAGŁY ZGON STUDENTA UNIWERSYTETU ZIELONOGÓRSKIEGO

  Dodano: 2016-05-18

  Zielona Góra. W związku z dużym zainteresowaniem mediów oraz zielonogórskiego środowiska akademickiego informuję, że Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze prowadzi czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności nagłego zgonu studenta Uniwersytetu Zielonogórskiego.

  Studiujący na tej Uczelni i jednocześnie mieszkający w jednym z akademików młody mężczyzna dzisiaj nad ranem przewieziony został do Szpitala Klinicznego w Zielonej Górze w związku z utratą przytomności. Stan pacjenta w chwili przewożenia do Szpitala oceniany był jako ciężki. Mężczyzna zmarł nad ranem. Z informacji już uzyskanych wynika, że student od dłuższego czasu chorował.

 • XII SEMINARIUM KRYMINALISTYCZNE - GRANICE TERRORYZMU

  Dodano: 2016-05-18

  Jesionka. Od dziś do piątku ( 18- 20 maja 2016 roku) w gościnnej Jesionce odbędzie się organizowane przez Prokuraturę Okręgową w Zielonej Górze i Krajową Szkołę Sądownictwa i Prokuratury kolejne...  XII już  Seminarium Kryminalistyczne.
  film z pokazu Sekcji AT
  Temat tegorocznego Seminarium jest nieprzypadkowy ..."Granice terroryzmu".

 • DOŻYWOTNIE POZBAWIENIE WOLNOŚCI DLA ZABÓJCY - DZIŚ ZAPADŁ WYROK.

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. W dniu dzisiejszym przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze zakończył się proces p-ko Jackowi L. oskarżonemu o dokonanie 25 maja 2015 roku w Płotach zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem swojej żony Elżbiety L. - tj. dokonanie czynu z art. 148 par. 2 pkt 1 kk, a nadto o znęcanie się nad nią i ich wspólnym synem.

  Sąd Okręgowy podzielił stanowisko oskarżającego w tej sprawie Prokuratora Rejonowego w Zielonej Górze i uznając Jacka L. za winnego dokonania opisanych wyżej czynów skazał go na łączną karę dożywotniego pozbawienia wolności.

 • PREZES STOWARZYSZENIA "BABA"– PANI ANITA KUCHARSKA DZIEDZIC WYRÓŻNIONA NAGRODĄ IM. JANA WEJCHERTA

  Dodano: 2016-05-17

  Zielona Góra. Wczoraj w Warszawie odbyła się coroczna uroczystość wręczenia nagród im. Jana Wejcherta m.in. za działalność społeczną. Z przyjemnością dowiedzieliśmy się, że w tej kategorii nagrodę przyznano Pani Prezes Stowarzyszenia BABA w Zielonej Górze - dr Anicie Kucharskiej Dziedzic. Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze od kilku lat z powodzeniem w ramach tzw. "Niebieskiej tarczy" współpracuje ze Stowarzyszeniem BABA w walce z przemocą domową i o ochronę kobiet poniżanych, krzywdzonych w wyniku przestępstw znęcania nad nimi.

 • NOWY ZASTĘPCA PROKURATORA OKRĘGOWEGO W ZIELONEJ GÓRZE

  Dodano: 2016-05-11

  Zielona Góra. Informujemy, że  Minister Sprawiedliwości - Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro powierzył od dnia 11 maja br. pełnienie funkcji Zastępcy Prokuratora Okręgowego w Zielonej Górze Panu  prokuratorowi Marcinowi  Chrzanowskiemu.

 • JAN WOJTASIK ODZNACZONY MEDALEM ZASŁUŻONY DLA PROKURATURY RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

  Dodano: 2016-05-09

  Z przyjemnością informujemy, że w ostatnich dniach w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  odbyła się miła uroczystość wręczenia Panu Janowi Wojtasikowi - byłemu Prokuratorowi Okręgowemu w Zielonej Górze, Prokuratorowi Prokuratury Apelacyjnej w stanie spoczynku nadanego mu przez Prokuratora Generalnego medalu  "Zasłużony dla Prokuratury Rzeczypospolitej Polskiej".