SŁOWA UZNANIA DLA DZIELNYCH LUDZI

Dodano: 2009-09-16

Zielona Góra. Wczoraj w zielonogórskim ratuszu Prokurator Okręgowy wręczył listy z wyrazami uznania i podziękowaniem trojgu mieszkańcom Zielonej Góry, którzy wieczorem 9 sierpnia b.r. zatrzymali i oddali w ręce Policji nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego.

Honory gospodarza uroczystego spotkania pełnił Prezydent Miasta Janusz Kubicki. W spotkaniu uczestniczył ponadto Prezes Fundacji "Bezpieczne Miasto" Zbigniew Bartkowiak. 

W okolicznościowych wystąpieniach zgodnie wskazano na znaczenie przykładu, jakim była reakcja trojga zielonogórzan na zauważony przez nich fakt prowadzenia samochodu przez kierowcę odurzonego alkoholem. Pisaliśmy o tym dokładniej w komunikacie z dnia 11 sierpnia b.r. 

Postawy czynnego przeciwstawiania się niebezpiecznym zachowaniom przez mieszkańców wspomagają policję i inne organy w zwalczaniu przestępczości i zdecydowanie zwiększają poziom bezpieczeństwa społeczności lokalnych. Dlatego - zdaniem Prokuratora Okręgowego - nie mogą pozostać niezauważone i zasługują na słowa najwyższego uznania. [j.w.]