NOWY BANER, CZYLI LEPSZE WROGIEM DOBREGO

Dodano: 2009-07-22

Zielona Góra. Ktoś kiedy napisał, że uczyniwszy rzecz dobrą należy przypatrywać się jej tak długo, aż znajdzie się błąd, żeby można było produkt doskonalić. Prawdę rzekłszy, nie musieliśmy aż tak bardzo wysilać się sami, żeby poszukiwać pomysłów na sensowne zmiany w wyglądzie i funkcjonalności naszego portalu.

Pomagają nam w tym Czytelnicy, których o wszelkie uwagi na ten temat zawsze prosiliśmy i za które jesteśmy wdzięczni. Pomogli też mniej czy bardziej życzliwi postronni recenzenci, których nigdy nie brakowało, ale od czasu przyznania nam tytułu "Strony Roku 2009" cenzurki oficjalne i takie bardziej szeptane sypią się niczym z przysłowiowego rogu obfitości. 

Tak czy inaczej słuchamy, czytamy i analizujemy. Bywa, że przyznajemy słuszność. Z niektórymi sugestiami natomiast nie możemy się zgodzić. Przestrzegamy kategorycznie zasady, że na stronie mogą znaleźć się wyłącznie tematy związane z działalnością prokuratorskiego urzędu. Unikamy też wszystkiego, co mogłoby pogorszyć techniczne parametry i ograniczyć dostępność dla osób z wadami widzenia. Kreatywności nie brakuje też redakcji. Nie tak dawno pojawił się link z informacją przygotowaną specjalnie dla osób niepełnosprawnych, a wcześniej nowy układ zakładki "Lektury elektroniczne".

Obecnie nadszedł czas na nową wersję banera - zwartej formy graficznej, symbolicznie wyrażającej treści informacyjne strony internetowej. Zgodnie z sugestiami specjalistów od wizerunku, poprzedni był nazbyt zimny i surowy, a ośnieżone drzewa nazbyt mocno kojarzyły się z jedną tylko porą roku. Zaakcentowaliśmy też nie tylko nowa bryłę architektoniczną naszej siedziby, ale związek z południowo-centralnym regionem Województwa Lubuskiego, którego stolicą jest miasto Zielona Góra. Wszak olbrzymia większość aktualności dotyczy zdarzeń na tym obszarze. Na zakładkach prokuratur rejonowych taka symbolika w postaci herbów odpowiednich miejscowości pojawiła się znacznie wcześniej.

Praca nad nowym banerem zajęła nam kilka wieczorów. Mamy nieśmiałą nadzieję, że przyjmiecie go Państwo życzliwie. A koleżankom i kolegom, zwłaszcza Panu Wojciechowi Kowalskiemu za cierpliwe wysłuchiwanie nie kończących się uwag i opracowanie grafiki projektu w imieniu całej Redakcji bardzo dziękujemy. [j.w.]