ZWŁOKI MŁODEGO MĘŻCZYZNY UJAWNIONE NA TERENIE STREFY EKONOMICZNEJ W NOWEJ SOLI

Dodano: 2018-02-05

Nowa Sól. W ostatnią sobotę (3.02.br) w godzinach popołudniowych na terenie jednego z ogrodzonych zakładów znajdujących się w tzw. strefie ekonomicznej w Nowej Soli ujawniono zwłoki 28 letniego mężczyzny. Zwłoki były pozbawione odzieży, natomiast na ciele ofiary stwierdzono liczne rany o charakterze kąsanym i szarpanym.

Przybyli na miejsce zdarzenia prokurator, medyk sądowy oraz policyjna grupa dochodzeniowo śledcza KPP w Nowej Soli już podczas wstępnie prowadzonych czynności ustalili, że stosunkowo obszerny teren zakładu w godzinach nocnych chroniony był przez stróża, natomiast w nocy dodatkowo spuszczane były 4 psy rasy mieszanej. Prawdopodobnie pokrzywdzony w godzinach nocnych z piątku na sobotę, w niewyjaśnionych dotychczas okolicznościach przedostał się przez ogrodzenie na teren zakładu i tam zaatakowany został przez psy.
Prowadzący czynności na miejscu funkcjonariusze policji zabezpieczyli monitoring, który poddany będzie szczegółowej analizie procesowej.
W dniu dzisiejszym przeprowadzona zostanie sekcja zwłok mężczyzny, która powinna wyjaśnić okoliczności i ostateczną przyczynę jego śmierci.
Równolegle prowadzone są czynności mające na celu wyjaśnienie w jaki sposób mężczyzna znalazł się na terenie ogrodzonego zakładu i w jakim celu.
O sprawie będziemy informować.

Zbigniew Fąfera - rzecznik PO