Rzecznik prasowy
Informujemy, że od 01.04.2021 roku strona www.zielona-gora.po.gov.pl zawiera tylko treści archiwalne.

Aktualna strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze  znajduje się pod adresem

https://www.gov.pl/web/po-zielona-gora/rzecznik-prasowy

ZAPRASZAMY

 


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
nie udziela porad prawnych,
nie odpowiada na pytania prawne
oraz nie jest komórką interwencyjną w indywidualnych sprawach obywateli.(Uprzejmie informujemy, że umieszczane na naszej stronie zdjęcia
  nie stanowią materiału dowodowego  w sprawie)


 • TYDZIEŃ MEDIACJI OD 13 DO 18 PAŹDZIERNIKA 2014 R

  Dodano: 2014-10-10

  Zielona Góra. W dniach od 13 października 2014 roku do 18 października 2014 roku Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze po raz kolejny zorganizuje w okręgu zielonogórskim  "Tydzień Mediacji". W tym roku akcja ta będzie przebiegała pod hasłem "Masz prawo do mediacji". Koordynacją działań w ramach obchodów zajmować się będzie Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze.

 • INFORMACJA DLA MEDIÓW - BRIEFING W SPRAWIE PRZESTĘPSTW POPEŁNIANYCH PRZEZ OBYWATELI NIEMIEC ODWOŁANY

  Dodano: 2014-03-25

  Uprzejmie informujemy, że z powodu nieobecności Rzecznika prasowego tut. Prokuratury zaplanowany w dniu jutrzejszym, tj. 26 marca 2014 roku o godz. 12, briefing został odwołany.

 • KOMUNIKAT DLA MEDIÓW - BRIEFING W SPRAWIE ZABÓJSTWA SPRZED 27 LAT

  Dodano: 2014-02-24

  Zielona Góra. W środę, tj.26 lutego 2014 roku, o godz.9.30 w siedzibie Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, odbędzie się briefing na temat zabójstwa, które miało miejsce 27 lat temu.

  Zapraszamy do udziału przedstawicieli mediów.

 • KOMUNIKAT O KONFERENCJI PRASOWEJ

  Dodano: 2014-02-03

  Zielona Góra. Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zaprasza przedstawicieli mediów na konferencję prasową, której tematem będzie podsumowanie działalności Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze w 2013 roku. Konferencja odbędzie się w środę, 05 lutego 2014 roku o godz.10.00.

 • KOMUNIKAT RZECZNIKA PRASOWEGO

  Dodano: 2013-08-07

  Informujemy, że w związku z urlopem rzecznika prasowego w dniu 8 sierpnia 2013 roku, informacji mediom udzielać będą właściwi prokuratorzy rejonowi i naczelnicy wydziałów Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

 • ZAPROSZENIE DLA PRZEDSTAWICIELI MEDIÓW

  Dodano: 2013-06-05

  Uprzejmie informujemy, że w dniu 7 czerwca 2013 roku, o godz. 12.00 w Urzędzie Marszałkowskim woj. lubuskiego odbędzie się uroczystość wręczenia "Odznaki honorowej  za zasługi dla województwa lubuskiego" polskim i niemieckim prokuratorom.

 • „PRĘGIERZ INTERNETOWY” - ARTYKUŁ GAZETY WYBORCZEJ NT. PODAWANIA WYROKÓW DO PUBLICZNEJ WIADOMOŚCI ZA POŚREDNICTWEM STRONY INTERNETOWEJ ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATURY

  Dodano: 2013-04-04

  Miło nam poinformować, że w dniu dzisiejszym na łamach Gazety Wyborczej opublikowano artykuł pt. "Pręgierz internetowy", którego przedmiotem była kwestia publikacji wyroków na stronie internetowej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze. To kolejna już publikacja w ogólnopolskich mediach dotycząca orzekania przez sądy tego środka karnego a wykonywania przez zielonogórską prokuraturę.

 • PODSUMOWANIE 2012 ROKU W PROKURATURZE - KONFERENCJA PRASOWA

  Dodano: 2013-02-26

  Prokurator Okręgowy w Zielonej Górze zaprasza przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu jutrzejszym, tj. 27 lutego 2013 roku o godzinie 10 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze

 • SERWIS INTERNETOWY ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATURY PO RAZ 4 W CZOŁÓWCE KONKURSU

  Dodano: 2012-10-12

  Miło nam poinformować, że po raz kolejny (4 rok z kolei) serwis informacyjny prokuratur okręgu zielonogórskiego www.lubuskaprokuratura.pl znalazł się w czołówce stron /pierwsza 10 w Polsce/ przyjaznych osobom narażonym na wykluczenie cyfrowe: niepełnosprawnym, niewidomym i niedowidzącym. Laureaci organizowanego po raz IV Konkursu Strona Internetowa Bez Barier stanowią wyznaczniki dla tych, którym nie jest obojętna dostępność treści zamieszczanych na stronach. Zespół ekspercki przeprowadzający audyt zgłoszonych do tego plebiscytu stron wyłonił 10 portali administracji publicznej oraz 12 stron firm komercyjnych, które uznał za najlepiej przystosowane dla osób niewidomych i niedowidzących. Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce tegorocznego konkursu w kategorii serwisy administracji publicznej, obok portalu Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze, znalazły się strony: Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Narodowego Funduszu Zdrowia, Urzędu Miasta Poznania, Urzędu Gminy w Gdowie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Rybniku, Parku Narodowego "Ujście Warty", Biura ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 • LIST GRATULACYJNY RZECZNIKA PRASOWEGO PROKURATURY GENERALNEJ

  Dodano: 2012-06-26

  Okręg zielonogórski. Miło nam poinformować, że sukces strony internetowej prokuratur okręgu zielonogórskiego (10-milionowa odsłona) został dostrzeżony również przez Prokuraturę Generalną w Warszawie. W dniu wczorajszym wpłynął do tut. prokuratury list gratulacyjny Rzecznika Prasowego Prokuratury Generalnej - Mateusza Martyniuka, który przedkładamy poniżej.