Rzecznik prasowy


Rzecznik

Zbigniew Fąfera
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. kom. 516 018 384
e-mail: zfafera@zielona-gora.po.gov.plW ramach przydzielonych mi obowiązków służbowych oprócz działalności związanej ze współpracą z mediami prowadzę i nadzoruję osobiście przydzielone mi do prowadzenia postępowania przygotowawcze. Oprócz tego obsadzam również wokandy. Powoduje to, że czasami nie jestem w stanie zapewnić Państwu informacji w danym dniu, a nie zawsze również informacje takie udzielić może prokurator zastępujący.

W celu więc usprawnienia współpracy i zapewnienia w miarę niezakłóconego dostępu do informacji sugeruję Państwu zwracanie się o takowe informacje telefonicznie: do godz. 10,00 każdego dnia. Zachęcam również do częstszego korzystania z adresu mailowego (podanego na stronie naszej jednostki prokuratury sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl – vide: rzecznik prasowy zfafera@zielona-gora.po.gov.pl ) i zadawania tam pytań.


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
nie udziela porad prawnych,
nie odpowiada na pytania prawne
oraz nie jest komórką interwencyjną w indywidualnych sprawach obywateli.


w przypadku nieobecności
Rzecznika prasowego zastępuje

Andrzej Stefanowski
Prokurator Prokuratury Okręgowej
sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl

tel. +48 68 329 17 61
502 408 206


BIEŻĄCE INFORMACJE W DZIALE "AKTUALNOŚCI" - ZAPRASZAM

BIEŻĄCE ODPOWIEDZI NA PYTANIA CZYTELNIKÓW W DZIALE "ZADAJ PYTANIE"

(Uprzejmie informujemy, że umieszczane na naszej stronie zdjęcia
  nie stanowią materiału dowodowego  w sprawie)


 • INFORMACJA

  Dodano: 2011-12-12

  Zielona Góra. Uprzejmie informujemy, że w dniach od 12.12.2011 r. do 13.12.2011 r. Rzecznik Prasowy przebywać będzie na urlopie. W tym czasie zastępować go będzie prok. Jacek Buśko tel. 68 32 91 717, tel. kom. 502700808

 • REFLEKSJE Z OKAZJI DZIEWIĘCIOMILIONOWEJ ODSŁONY INTERNETOWEJ STRONY ZIELONOGÓRSKIEJ PROKURATURY

  Dodano: 2011-12-09

  Zielona Góra.  Oficjalnie za dzień uruchomienia strony Internetowej zielonogórskich prokuratur uznajemy 1 sierpnia 2004 roku. Tego dnia bowiem inaugurowała strona w zbliżonej do obecnej szacie graficznej. Pierwsze, bardzo krótkie, komunikaty dotyczące bulwersujących wówczas spraw mają jednak daty kilka dni wcześniejsze, co związane było z prowadzonymi testami.

 • KOMUNIKAT - W SPRAWIE WYPADKU DROGOWEGO Z UDZIAŁEM MOTOROWERZYSTY

  Dodano: 2011-12-02

  Świebodzin. Prokurator Rejonowy w Świebodzinie nadzoruje postępowanie przygotowawcze w sprawie wypadku drogowego z udziałem motorowerzysty, do którego doszło 31 października 2011 r, około godziny 19.00 na drodze W-313 relacji Dąbrówka - Klenica. Osoby, które były świadkami tego zdarzenia proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Prokuraturą Rejonową w Świebodzinie nr telefonu 68 383 24 39 lub Komisariatem Policji w Sulechowie - 68 385 96 11.

 • KOLEJNE ZATRZYMANIA W SPRAWIE ZIELONOGÓRSKICH ZAMIESZEK. PIERWSZE AKTY OSKARŻENIA

  Dodano: 2011-11-29

  Zielona Góra. Zielonogórska Prokuratura Rejonowa skierowała pierwsze akty oskarżenia przeciwko uczestnikom zajść po finałowym meczu żużlowym. W dniu 25 listopada 2011 roku prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akty oskarżenia przeciwko dwóm uczestnikom zajść. Mężczyźni ci zostali oskarżeni o czynny udział w zbiegowisku publicznym oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji.  

 • KONFERENCJA PRASOWA W PROKURATURZE OKRĘGOWEJ

  Dodano: 2011-10-03

  W związku z wydarzeniami jakie miały miejsce minionej nocy, uprzejmie zapraszam przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w dniu dzisiejszym o godzinie 10:30 w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42.

  Rzecznik Prasowy
  Grzegorz Szklarz

 • PROKURATOR OKRĘGOWY W ZIELONEJ GÓRZE APELUJE O ZACHOWANIE BEZPIECZEŃSTWA NA DROGACH I OSTRZEGA PRZED SUROWYMI KARAMI

  Dodano: 2011-06-14

  Ustawa o Prokuraturze w art. 2 wskazuje, że zadaniem prokuratury jest strzeżenie praworządności oraz czuwanie nad ściganiem przestępstw. Zadania te Prokurator Generalny i podlegli mu prokuratorzy wykonują między innymi przez: - prowadzenie lub nadzorowanie postępowania przygotowawczego w sprawach karnych oraz sprawowanie funkcji oskarżyciela publicznego przed sądami, a także - koordynowanie działalności w zakresie ścigania przestępstw, prowadzonej przez inne organy państwowe oraz - współdziałanie z organami państwowymi, państwowymi jednostkami organizacyjnymi i organizacjami społecznymi w zapobieganiu przestępczości i innym naruszeniom prawa.

 • ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ W DNIU 16.06.2011 r.

  Dodano: 2011-06-14

  Uprzejmie zapraszam przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, w dniu 16 czerwca 2011 r. /czwartek/ o godz. 15.00.  

  Konferencja poświęcona będzie bezpieczeństwu na drogach, w związku ze wzrostem ilości tragicznych zdarzeń drogowych w województwie lubuskim. 

  Uczestnikiem konferencji będzie Pani Helena Hatka - Wojewoda Lubuski.

  Prokurator Okręgowy
  dr Alfred Staszak

 • ELEKTRONICZNA SKRZYNKA PODAWCZA - NOWOŚĆ NA NASZEJ STRONIE

  Dodano: 2011-03-14

  Uprzejmie informujemy naszych Czytelników, że w dniu dzisiejszym uruchomiliśmy na naszej stronie Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP) - tzw. elektroniczną skrzynkę podawczą. Jest to system informatyczny, dzięki któremu obywatele mogą załatwiać sprawy urzędowe za pośrednictwem internetu, natomiast przedstawiciele podmiotów publicznych - bezpłatnie udostępniać swoje usługi w postaci elektronicznej.

 • ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ PRASOWĄ W DNIU 28.02.2011 R.

  Dodano: 2011-02-24

  Uprzejmie zapraszam przedstawicieli mediów na konferencję prasową, która odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, w dniu 28 lutego 2011 r. o godzinie 10.00. 
  Konferencja prasowa poświęcona wynikom pracy prokuratur okręgu zielonogórskiego w roku 2010. 

  Proszę o niezawodne przybycie
  Z poważaniem
  Rzecznik Prasowy
  Grzegorz Szklarz
  Prokurator Prokuratury Okręgowej

 • TYDZIEŃ POMOCY OFIAROM PRZESTĘPSTW - UDZIAŁ PROKURATORA W POSTĘPOWANIACH INNYCH NIŻ KARNE

  Dodano: 2011-02-18

  Zielona Góra. W związku z organizowanym, jak co roku, w dniach od 21 do 25 lutego 2011 roku, Tygodniem Pomocy Ofiarom Przestępstw pragniemy poinformować naszych Czytelników że w każdej z prokuratur okręgu zielonogórskiego zostaną wprowadzone dyżury wyznaczonych prokuratorów w siedzibach prokuratur, którzy telefonicznie i osobiście będą udzielali porad zainteresowanym w zakresie praw pokrzywdzonych. Numery telefonów, pod które można dzwonić podajemy w załączeniu.