Rzecznik prasowy


Rzecznik

Zbigniew Fąfera
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. kom. 516 018 384
e-mail: zfafera@zielona-gora.po.gov.plW ramach przydzielonych mi obowiązków służbowych oprócz działalności związanej ze współpracą z mediami prowadzę i nadzoruję osobiście przydzielone mi do prowadzenia postępowania przygotowawcze. Oprócz tego obsadzam również wokandy. Powoduje to, że czasami nie jestem w stanie zapewnić Państwu informacji w danym dniu, a nie zawsze również informacje takie udzielić może prokurator zastępujący.

W celu więc usprawnienia współpracy i zapewnienia w miarę niezakłóconego dostępu do informacji sugeruję Państwu zwracanie się o takowe informacje telefonicznie: do godz. 10,00 każdego dnia. Zachęcam również do częstszego korzystania z adresu mailowego (podanego na stronie naszej jednostki prokuratury sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl – vide: rzecznik prasowy zfafera@zielona-gora.po.gov.pl ) i zadawania tam pytań.


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
nie udziela porad prawnych,
nie odpowiada na pytania prawne
oraz nie jest komórką interwencyjną w indywidualnych sprawach obywateli.


w przypadku nieobecności
Rzecznika prasowego zastępuje

Łukasz Wojtasik
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. +48 68 329 17 36
tel. kom. 503 056 048


kontakt e-mail:
aplotala@zielona-gora.po.gov.plBIEŻĄCE INFORMACJE W DZIALE "AKTUALNOŚCI" - ZAPRASZAM

BIEŻĄCE ODPOWIEDZI NA PYTANIA CZYTELNIKÓW W DZIALE "ZADAJ PYTANIE"

(Uprzejmie informujemy, że umieszczane na naszej stronie zdjęcia
  nie stanowią materiału dowodowego  w sprawie)


 • WYROK O ZABÓJSTWO OJCA

  Dodano: 2005-02-25

  W związku z błędnymi informacjami mediów opisujących wyrok o zabójstwo w Żarach podaję poniżej prawidłową choć niepełną treść wyroku.

 • KRADŁ KABLE ENERGETYCZNE

  Dodano: 2005-02-07

  Przed Sądem Rejonowym odbędzie się proces przeciwko 20 letniemu bezrobotnemu. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od maja do czerwca 2004 r. na terenie gminy Lubsko, wielokrotnie dokonywał kradzieży kabli energetycznych o wartości co najmniej 7 720 zł na szkodę Grupy Energetycznej Enea - Rejon w Krośnie Odrzańskim oraz trzykrotnie dokonał kradzieży kabla linii telekomunikacyjnej o łącznej wartości 4 078 zł na szkodę Telekomunikacji Polskiej S.A. Rejon w Krośnie Odrzańskim.

 • "PODRÓBKI" NA TARGOWISKU

  Dodano: 2005-01-25

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 26 letniemu obywatelowi Bułgarii. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 29 lipca 2004 r. na jednym z pawilonów łęknickiego targowiska wprowadzał do obrotu handlowego wyroby odzieżowe w postaci koszulek, bluz i swetrów znanych marek, działając tym samym na szkodę tych firm.

 • NAPADLI NA OBYWATELA UKRAINY

  Dodano: 2005-01-19

  Przed Sądem Okręgowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 3 mężczyznom w wieku od 30 do 36 lat. Prokurator Rejonowy w Żarach oskarżył ich o to, że w dniu 21 maja 2004 r. w Mierkowie, woj. lubuskie, działając wspólnie i w porozumieniu z jeszcze jednym mężczyzną, poprzez uderzanie drewnianym kołkiem po całym ciele doprowadzili do stanu bezbronności Vladimira L. a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia saszetkę z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 450 USD i 150 hrywien ukraińskich o łącznej wartości około 2 000 zł.

 • 2,9 PROMILA WE KRWI I JAZDA PO CAŁEJ DRODZE

  Dodano: 2005-01-13

  Prokurator Rejonowy w Żarach skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 57 letniemu obywatelowi Niemiec. Oskarżony w dniu 23 października 2004 r. na trasie publicznej nr 12 Trzebiel - Staszowice, jechał jako kierujący samochodem osobowym marki Ford Transit znajdując się w stanie nietrzeźwości 2,95 promila alkoholu we krwi.

 • PRZEWOZIŁ PAPIEROSY BEZ AKCYZY

  Dodano: 2005-01-11

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 39 letniemu mężczyźnie. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 21 lipca 2004 r. w miejscowości Żarki Małe, kierując samochodem osobowym marki Toyota przewoził łącznie 8 560 paczek papierosów pochodzenia zagranicznego różnych marek, bez uprzedniego oznaczenia znakami skarbowymi akcyzy, przez co nastąpiło uszczuplenie należności celnej w kwocie 5300 zł, podatku akcyzowego w kwocie 42 000 zł oraz podatku VAT w kwocie 12 400 zł.

 • ROZPROWADZALI NARKOTYKI

  Dodano: 2004-12-21

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 4 wcześniej karanym mężczyznom w wieku od 23 do 34 lat. Prokurator oskarżył ich o to, ze w okresie od 1999 r. do 2001 r. w Świebodzinie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru udzielali różnym osobom środki odurzające w postaci heroiny.

 • ZŁODZIEJ DAMSKICH TOREBEK

  Dodano: 2004-12-16

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 18 letniemu uczniowi II klasy. Prokurator oskarżył go o to, że wielokrotnie w okresie od maja do czerwca 2004 r. w Żarach, z terenów ogródków działkowych położonych na obszarze POD "Relaks" dokonywał kradzieży torebek ustalonych kobiet, wraz z zawartością dokumentów, kart płatniczych, telefonów komórkowych oraz paneli radiowych.

 • POŚREDNICZYŁ W SPRZEDAŻY MARIHUANY

  Dodano: 2004-12-09

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 22 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w okresie od września do października 2004 r. działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru pośredniczył w obrocie środków odurzających w postaci marihuany w ilości co najmniej 52 połówek o łącznej wartości 780 zł, które następnie przekazał innej osobie celem dalszej odsprzedaży młodocianym.

 • UDZIELALI NARKOTYKÓW

  Dodano: 2004-12-08

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 40 letniemu mężczyźnie i 19 letniej uczennicy. Prokurator oskarżonemu mężczyźnie przedstawił 11 zarzutów o wielokrotne udzielanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany oraz spirytusu ustalonym osobom w okresie od zimy 2003 r. do wiosny 2004 r. osiągając z tego procederu znaczną korzyść majątkową. Oskarżonej dziewczynie prokurator przedstawił zarzut posiadania i 30 krotnego udzielenia substancji psychotropowej koleżance.