Rzecznik prasowy


Rzecznik

Zbigniew Fąfera
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. kom. 516 018 384
e-mail: zfafera@zielona-gora.po.gov.plW ramach przydzielonych mi obowiązków służbowych oprócz działalności związanej ze współpracą z mediami prowadzę i nadzoruję osobiście przydzielone mi do prowadzenia postępowania przygotowawcze. Oprócz tego obsadzam również wokandy. Powoduje to, że czasami nie jestem w stanie zapewnić Państwu informacji w danym dniu, a nie zawsze również informacje takie udzielić może prokurator zastępujący.

W celu więc usprawnienia współpracy i zapewnienia w miarę niezakłóconego dostępu do informacji sugeruję Państwu zwracanie się o takowe informacje telefonicznie: do godz. 10,00 każdego dnia. Zachęcam również do częstszego korzystania z adresu mailowego (podanego na stronie naszej jednostki prokuratury sekretariat@zielona-gora.po.gov.pl – vide: rzecznik prasowy zfafera@zielona-gora.po.gov.pl ) i zadawania tam pytań.


Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
nie udziela porad prawnych,
nie odpowiada na pytania prawne
oraz nie jest komórką interwencyjną w indywidualnych sprawach obywateli.


w przypadku nieobecności
Rzecznika prasowego zastępuje

Łukasz Wojtasik
Prokurator Prokuratury Okręgowej

tel. +48 68 329 17 36
tel. kom. 503 056 048


kontakt e-mail:
aplotala@zielona-gora.po.gov.plBIEŻĄCE INFORMACJE W DZIALE "AKTUALNOŚCI" - ZAPRASZAM

BIEŻĄCE ODPOWIEDZI NA PYTANIA CZYTELNIKÓW W DZIALE "ZADAJ PYTANIE"

(Uprzejmie informujemy, że umieszczane na naszej stronie zdjęcia
  nie stanowią materiału dowodowego  w sprawie)


 • ROZPROWADZALI NARKOTYKI

  Dodano: 2004-12-21

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 4 wcześniej karanym mężczyznom w wieku od 23 do 34 lat. Prokurator oskarżył ich o to, ze w okresie od 1999 r. do 2001 r. w Świebodzinie, w krótkich odstępach czasu, w wykonaniu z góry powziętego zamiaru udzielali różnym osobom środki odurzające w postaci heroiny.

 • ZŁODZIEJ DAMSKICH TOREBEK

  Dodano: 2004-12-16

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 18 letniemu uczniowi II klasy. Prokurator oskarżył go o to, że wielokrotnie w okresie od maja do czerwca 2004 r. w Żarach, z terenów ogródków działkowych położonych na obszarze POD "Relaks" dokonywał kradzieży torebek ustalonych kobiet, wraz z zawartością dokumentów, kart płatniczych, telefonów komórkowych oraz paneli radiowych.

 • POŚREDNICZYŁ W SPRZEDAŻY MARIHUANY

  Dodano: 2004-12-09

  Przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbędzie się proces przeciwko 22 letniemu bezrobotnemu. Oskarżony w okresie od września do października 2004 r. działając w wykonaniu z góry powziętego zamiaru pośredniczył w obrocie środków odurzających w postaci marihuany w ilości co najmniej 52 połówek o łącznej wartości 780 zł, które następnie przekazał innej osobie celem dalszej odsprzedaży młodocianym.

 • UDZIELALI NARKOTYKÓW

  Dodano: 2004-12-08

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko 40 letniemu mężczyźnie i 19 letniej uczennicy. Prokurator oskarżonemu mężczyźnie przedstawił 11 zarzutów o wielokrotne udzielanie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy i marihuany oraz spirytusu ustalonym osobom w okresie od zimy 2003 r. do wiosny 2004 r. osiągając z tego procederu znaczną korzyść majątkową. Oskarżonej dziewczynie prokurator przedstawił zarzut posiadania i 30 krotnego udzielenia substancji psychotropowej koleżance.

 • WIELOKROTNE WŁAMANIA I KRADZIEŻE

  Dodano: 2004-11-18

  Przed Sądem Rejonowym w Żarach odbędzie się proces przeciwko dwóm bezrobotnym: 23 letniemu Józefowi O. i 18 letniemu Piotrowi M. Prokurator oskarżył ich o to, że w okresie od 17 kwietnia 2004 r. do lipca 2004 r. w Buczynach, Trzebielu i Tuplicach dokonali wielokrotnych włamań do leśniczówek i domków wczasowych oraz kradzieży sprzętu elektronicznego, AGD i markowych narzędzi. Ponadto oskarżeni dokonywali licznych kradzieży przewodów instalacji elektrycznej, pokryw żeliwnych włazów do zbiorników odcieków, kratek ściekowych i wszystkiego co stanowiło jakąkolwiek wartość i dało się sprzedać.

 • ZAPROSZENIE NA KONFERNECJĘ PRASOWĄ

  Dodano: 2004-11-04

  Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze Kazimierz Rubaszewski uprzejmie zaprasza przedstawicieli redakcji na konferencję prasową, która odbędzie się w sali konferencyjnej Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze przy ul. Partyzantów 42, w dniu 8 listopada 2004 r. o godz. 12.00. Konferencja poświęcona będzie zakończeniu modernizacji siedzib prokuratur Rejonowej i Okręgowej.

 • WPADŁ POD KOŁA PRZYCZEPY

  Dodano: 2004-10-22

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 20 października 2004 r. skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 26 letniemu Krzysztofowi G. bezrobotnemu, nie karanemu mieszkańcowi Zielonej Góry o to, że w dniu 10 lipca 2004 r. na drodze pomiędzy Brzozowem a Mielnem w gminie Gubin, znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował ciągnikiem rolniczym marki Ursus z dwoma niesprawnymi technicznie przyczepami z ładunkiem drewna i osobami siedzącymi na ładunku, podczas jazdy stracił kontrolę nad pojazdem i nieumyślnie spowodował wypadek drogowy.

 • BROŃ GAZOWA BEZ ZEZWOLENIA

  Dodano: 2004-10-22

  Prokurator Rejonowy w Żarach w dniu 18 października 2004 r. skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 28 letniemu Jarosławowi C. bezrobotnemu i nie karanemu mieszkańcowi Lubinia. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od 2002 r. do sierpnia 2004 r. w Lubiniu oraz na przejściu granicznym w Olszynie, posiadał bez wymaganego zezwolenia broń gazową marki GECO kaliber 9 mm, wraz z 16 sztukami amunicji do tej broni.

 • WYZYWAŁ, BIŁ, KOPAŁ

  Dodano: 2004-10-21

  Prokurator Rejonowy w Krośnie Odrzańskim w dniu 18 października 2004 r. skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 40 letniemu wcześniej nie karanemu Arturowi I. żonatemu, ojcu 6 dzieci, zatrudnionemu przy pracach interwencyjnych w Krośnie Odrzańskim. Prokurator oskarżył go o to, że w okresie od listopada 2002 r. do 19 sierpnia 2004 r. znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żoną, matką oraz dziećmi.

 • WYŁUDZAŁ PIENIĄDZE

  Dodano: 2004-10-19

  Prokurator Rejonowy w Żaganiu skierował do Sądu akt oskarżenia przeciwko 30 latniemu wcześniej karanemu Grzegorzowi S. Prokurator oskarżył go o to, że w dniu 6 maja 2004 roku w Szprotawie, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, po uprzednim przerobieniu daty ważności decyzji MSWiA w sprawie zezwolenia Stowarzyszeniu Chorych na Łuszczycę w Sosnowcu na prowadzenie publicznej zbiórki pieniędzy na obszarze Polski, posłużył się tak przerobionym dokumentem jako autentycznym.