PRZEMALOWALI STARĄ FREZARKĘ NA NOWĄ

Dodano: 2005-10-20

Zielona Góra. Prokurator Rejonowy w Zielonej Górze skierował od sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm mężczyznom w wieku 46 i 53 lat.. Oskarżeni w okresie od 13 stycznia do 1 marca 2005 r. w Zielonej Górze, będąc udziałowcami jednej z zielonogórskich spółek doprowadzili firmę leasingową z siedzibą w Warszawie do niekorzystnego rozporządzenia pieniędzmi w kwocie 902 312,00 w ten sposób, że biorąc udział w zawarciu umowy leasingu frezarki do asfaltu wprowadzili przedstawicieli pokrzywdzonej firmy w błąd co do faktycznej daty produkcji nabytej frezarki oraz jej modelu i wartości oraz co do autentyczności umieszczonych na niej tabliczek znamionowych, przy czym czynu tego dopuścili się w stosunku do mienia znacznej wartości.

Jak ustalono sprawcy podczas spotkań z firmą leasingową ustalili, że umowa leasingu dotyczyć będzie fabrycznie nowej frezarki. Po zaakceptowaniu przez centralę firmy leasingowej warunków leasingu doszło do podpisania umowy, w treści której określone zostało jaki rodzaj frezarki stanowi przedmiot leasingu. Sprawcy jednak wpadli na pomysł, że odkupią od ustalonej firmy starą frezarkę z 1990 r. a następnie przekażą ją do przemalowania oraz zlecili przyklejenie nowych oznaczeń sugerujących, że jest to nowszy model frezarki z 2004 r. Tak też zrobili i tym samym otrzymali z firmy leasingowej nienależne im ponad 902 tysiące złotych, a następnie podzielili się pieniędzmi. Swoim zachowaniem działali na szkodę firmy leasingowej.

Jeden ze sprawców został tymczasowo aresztowany . Za oszustwo oskarżonym grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

zobacz także:
- Oszustwo