KOLEJNE ZATRZYMANIA W SPRAWIE ZIELONOGÓRSKICH ZAMIESZEK. PIERWSZE AKTY OSKARŻENIA

Dodano: 2011-11-29

Zielona Góra. Zielonogórska Prokuratura Rejonowa skierowała pierwsze akty oskarżenia przeciwko uczestnikom zajść po finałowym meczu żużlowym. W dniu 25 listopada 2011 roku prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze akty oskarżenia przeciwko dwóm uczestnikom zajść. Mężczyźni ci zostali oskarżeni o czynny udział w zbiegowisku publicznym oraz znieważenie funkcjonariuszy Policji.  

Ponadto, dniach 24 i 25 listopada 2011 roku, na polecenie Prokuratora Rejonowego Zielonej Górze, funkcjonariusze Policji zatrzymali trzech kolejnych uczestników zajść. Dwóm mężczyznom w wieku 27 i 31 lat,, prokurator przedstawił zarzut czynnego udziału w zbiegowisku publicznym, czynnej napaści na funkcjonariusza Policji oraz wywierania przemocą wpływu na czynności funkcjonariuszy Policji.

Wobec 27-latka zastosowano poręczenie majątkowe, dozór Policji i zakaz przebywania na stadionie żużlowym podczas wszelkich imprez sportowych. Wobec 31-letniego mężczyzny zastosowano dozór Policji. Mężczyznom tym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

Trzeci zatrzymany - 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut czynnego udziału w zbiegowisku publicznym i zniszczenia mienia (uszkodzenia dystrybutora na stacji paliw i uszkodzenie prywatnego pojazdu).Wobec mężczyzny tego zastosowano poręczenie majątkowe i dozór Policji. Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzutów i wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.  

Również w dniu 16 listopada 2011 roku do Prokuratury zgłosił się mężczyzna, który przyznał się do czynnego udziału w zbiegowisku publicznym i znieważenia funkcjonariusza policji. Mężczyzna ten wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze./gs